Grote bouwwerf bij Antwerp: halve kern op de wip

door
Grote bouwwerf bij Antwerp: halve kern op de wip

Bij Royal Antwerp FC kenden ze in de Belgische competitie geen topseizoen. De club had voor het seizoen de ambitie mee te doen voor de titel, maar dat lukte nooit. Luciano D’Onofrio verliet de club en de Great Old kan bijna helemaal opnieuw beginnen. 

Antwerp moet zo snel mogelijk een sportief directeur aanstellen, want er ligt bijzonder veel werk op de plank. Zo moet er een nieuwe coach komen, want Frank Vercauteren gaat de Great Old wellicht verlaten. In de spelerskern is er ook héél veel werk, dat komt vooral door al de huurspelers die D’Onofrio haalde. 



In doel heeft de club met Jean Butez een goede keeper. Alireza Beiranvand viel door de mand en Ortwin De Wolf wordt gehuurd. Misschien wordt die laatste wel definitief overgenomen. Toch lijken er ook daar nog veranderingen te moeten komen. Achteraan worden Maxime Le Marchand, Jérémy Gelin, Jordan Lukaku en Lee Jae-Ik gehuurd. Zij keren wellicht terug naar hun club. Simen Juklerod trekt gratis naar KRC Genk en Aurelio Buta zijn toekomst is onduidelijk. Enkel Ritchie De Laet is dus een zekerheid, samen met Abdoulaye Seck en Dylan Batubinsika. Achteraan is er dus een versterking of 5 nodig voor Antwerp… William Pacho is alvast een piste. 

Op het middenveld staat er wel wat. Birger Verstraete, Faris Haroun, Franck Boya, Martin Hongla, Alexis De Sart en Pieter Gerkens zullen volgend jaar nog in Antwerpen spelen, tenzij Hongla wordt verkocht voor het nodige geld. Koji Miyoshi krijgt nu volop zijn kans, maar als Antwerp volgend seizoen wil meedoen voor de prijzen zal er zeker een vervanger voor Lior Refaelov (Xavier Mercier?) moeten komen. 



Vooraan is er nog het meeste werk. Dieumerci Mbokani is einde contract, maar hij moet de aanval voorlopig alleen dragen. De kans is groot dat hij blijft. Didier Lamkel Zé wordt liever vandaag dan morgen verkocht. Nana Ampomah wordt nog een jaar gehuurd, maar kende een zwak seizoen. Manuel Benson keert terug van Zwolle en krijgt wellicht een nieuwe kans in de zomer. Al deed Zwolle al een voorstel om hem nog een jaar te huren. Antwerp houdt zijn antwoord nog even in beraad. Felipe Avenatti moet terug naar Standard en het is duidelijk dat Antwerp wel wat extra flankaanvallers en een centrumspits kan gebruiken. Dat kost veel geld. 

Conclusie: Antwerp presteerde de afgelopen jaren goed, maar er staat inzake jong talent niet al te veel in de wachtkamer. De club gaat een heel drukke transferzomer tegemoet en het staat nu al vast dat er een tiental nieuwe spelers moeten worden aangetrokken. Daar zullen ook heel wat minder huurlingen en spelers met een contract van één jaar moeten tussenzitten, als de club wat stabiliteit wil op de lange termijn.

CR

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zal Antwerp volgend jaar meestrijden voor de titel?

Meest recent

Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

6
6
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

9
9
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

100
100
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

154
154
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

543
543
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

136
136
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

31
31
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

295
295
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

177
177
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

723
723
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

252
252
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

338
338
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

193
193
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

98
98
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

589
589
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

250
250
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

122
122
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

548
548
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

464
464
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

693
693
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

256
256
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

539
539
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

362
362
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

569
569

Meer sportnieuws