Grote bouwwerf bij Antwerp: halve kern op de wip

door
Grote bouwwerf bij Antwerp: halve kern op de wip

Bij Royal Antwerp FC kenden ze in de Belgische competitie geen topseizoen. De club had voor het seizoen de ambitie mee te doen voor de titel, maar dat lukte nooit. Luciano D’Onofrio verliet de club en de Great Old kan bijna helemaal opnieuw beginnen. 

Antwerp moet zo snel mogelijk een sportief directeur aanstellen, want er ligt bijzonder veel werk op de plank. Zo moet er een nieuwe coach komen, want Frank Vercauteren gaat de Great Old wellicht verlaten. In de spelerskern is er ook héél veel werk, dat komt vooral door al de huurspelers die D’Onofrio haalde. 



In doel heeft de club met Jean Butez een goede keeper. Alireza Beiranvand viel door de mand en Ortwin De Wolf wordt gehuurd. Misschien wordt die laatste wel definitief overgenomen. Toch lijken er ook daar nog veranderingen te moeten komen. Achteraan worden Maxime Le Marchand, Jérémy Gelin, Jordan Lukaku en Lee Jae-Ik gehuurd. Zij keren wellicht terug naar hun club. Simen Juklerod trekt gratis naar KRC Genk en Aurelio Buta zijn toekomst is onduidelijk. Enkel Ritchie De Laet is dus een zekerheid, samen met Abdoulaye Seck en Dylan Batubinsika. Achteraan is er dus een versterking of 5 nodig voor Antwerp… William Pacho is alvast een piste. 

Op het middenveld staat er wel wat. Birger Verstraete, Faris Haroun, Franck Boya, Martin Hongla, Alexis De Sart en Pieter Gerkens zullen volgend jaar nog in Antwerpen spelen, tenzij Hongla wordt verkocht voor het nodige geld. Koji Miyoshi krijgt nu volop zijn kans, maar als Antwerp volgend seizoen wil meedoen voor de prijzen zal er zeker een vervanger voor Lior Refaelov (Xavier Mercier?) moeten komen. 



Vooraan is er nog het meeste werk. Dieumerci Mbokani is einde contract, maar hij moet de aanval voorlopig alleen dragen. De kans is groot dat hij blijft. Didier Lamkel Zé wordt liever vandaag dan morgen verkocht. Nana Ampomah wordt nog een jaar gehuurd, maar kende een zwak seizoen. Manuel Benson keert terug van Zwolle en krijgt wellicht een nieuwe kans in de zomer. Al deed Zwolle al een voorstel om hem nog een jaar te huren. Antwerp houdt zijn antwoord nog even in beraad. Felipe Avenatti moet terug naar Standard en het is duidelijk dat Antwerp wel wat extra flankaanvallers en een centrumspits kan gebruiken. Dat kost veel geld. 

Conclusie: Antwerp presteerde de afgelopen jaren goed, maar er staat inzake jong talent niet al te veel in de wachtkamer. De club gaat een heel drukke transferzomer tegemoet en het staat nu al vast dat er een tiental nieuwe spelers moeten worden aangetrokken. Daar zullen ook heel wat minder huurlingen en spelers met een contract van één jaar moeten tussenzitten, als de club wat stabiliteit wil op de lange termijn.

CR

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Zal Antwerp volgend jaar meestrijden voor de titel?

Meest recent

Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

159
159
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

7
7
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

17
17
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

22
22
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

56
56
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

45
45
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

33
33
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

332
332
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

95
95
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

63
63
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

182
182
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

117
117
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

51
51
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

149
149
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

460
460
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

150
150
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

51
51
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

119
119
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

285
285
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

365
365
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

680
680
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

301
301
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

276
276

Meer sportnieuws