Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

door
Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

Geen titel voor KRC Genk dit jaar, maar wat een Champions’ Play-offs-campagne is het voor de Limburgers nu al geweest. De ploeg van John van den Brom mag zich volgend seizoen met recht en rede ambitieus tonen en daarin zal er wellicht een belangrijke rol weggelegd zijn voor Mark McKenzie. De Amerikaan mag zich alvast officieus tot de beste uitvoetballende centrale verdediger noemen uit de Jupiler Pro League. Daarmee steekt hij de geblesseerde Hannes Delcroix van RSC Anderlecht voorbij.


GROTE MATCHEN

Tot nu toe telt John McKenzie twaalf competitiewedstrijden voor KRC Genk waarin hij telkens een overwegend positieve indruk naliet. In de Champions' Play-offs kwam de Amerikaan nog maar twee keer in actie maar daarin waren zijn prestaties steeds imponerend. Zijn eerste partij in de nacompetitie vond vorige week plaats in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. McKenzie was toen de vervanger van Jhon Lucumi, die onvoldoende fit werd bevonden om te starten tegen Sporting. De Amerikaan bleek vorige week zaterdag allerminst een verzwakking te zijn tegenover Lucumi.



Na zijn eerdere glansprestatie tegen Anderlecht mocht Mark McKenzie donderdag zijn tweede basisplaats vieren in de Champions’ Play-offs. En opnieuw volgde er een meer dan geslaagde wedstrijd, dit keer tegen Antwerp FC. De sterke Amerikaan hield met zijn ijzersterke fysieke capaciteiten onder andere Dieumerci Mbokani onder de duim. Voor de pas 22-jarige jonge verdediger, die bovendien weinig ervaring heeft in de Jupiler Pro League, werd dit dus opnieuw een referentiewedstrijd die kon tellen. McKenzie speelde in de reguliere competitie trouwens ook al een dijk van een (debuut)wedstrijd op het veld van Club Brugge. Hij staat er dus telkens wel op de grote momenten.

LUCUMI-MCKENZIE

Met zijn puike geleverde prestaties zorgt Mark McKenzie ervoor dat KRC Genk straks zorgeloos kan overgaan tot de verkoop van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger staat al langer in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs en een zomers vertrek wordt als heel realistisch ingeschat. Eerder deze week trok Genk trouwens al een extra centrale verdediger aan in de persoon van Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). De Spanjaard zal zich volgend seizoen in de schaduw van McKenzie rustig verder kunnen ontwikkelen.



In de recente Champions’ Play-offs, maar eerder ook in de reguliere competitie, etaleerde Mark McKenzie een grote mate van maturiteit die hij koppelt aan snelheid, duelkracht en defensieve efficiëntie. De combinatie van deze eigenschappen zijn gelijkaardig aan de kwaliteiten van Jhon Lucumi maar gelet op puur intrinsiek talent is de kans groot dat McKenzie zijn Colombiaanse ploegmaat op de middellange termijn zelfs zal overstijgen. Zo vroeg analist Filip Joos zich in Extra Time zelfs al af of de geïnteresseerde clubs in Lucumi misschien niet beter hun pijlen richten op McKenzie.

DELCROIX-MCKENZIE

Maar als er één kwaliteit is die Mark McKenzie beter beheerst dan Jhon Lucumi, dan is dat het pure uitvoetballend vermogen. De Amerikaan beschikt namelijk over een zuivere en krachtige inspeelpass waarmee hij dit seizoen al meermaals indruk maakte. De combinatie van zijn fysieke kwaliteiten, snelheid, rust én voetballend vermogen, maken van McKenzie aldus een erg complete centrale verdediger. In de afgelopen speeldag 5 was hij bovendien zelfs de zuiverste passer van alle spelers die in actie kwamen in de Champions’ Play-offs.

In de voorbije match tegen Antwerp FC haalde Mark McKenzie namelijk een passing-zuiverheid van maar liefst 98%. Zelfs voor een centrale verdediger is dat een indrukwekkende prestatie. Ook nog opvallend: al zijn verstuurde lange passes kwamen ook succesvol bij een ploegmaat terecht. En die imponerende passing tegen The Great Old is alvast geen alleenstaand feit. McKenzie is in de voorbije maanden namelijk uitgegroeid tot de best uitvoetballende verdediger van de Jupiler Pro League.



Die officieuze titel behoorde eerder Hannes Delcroix toe. Toen de verdediger van RSC Anderlecht uitviel om een operatie aan de knie te ondergaan, was Delcroix op dat moment met 92% de numero uno onder de centrale verdedigers van de Belgische competitie. Ondertussen steekt Mark McKenzie de éénvoudige Rode Duivel voorbij met een zuivere passing van 93%. We zijn alvast benieuwd of die hiërarchie ook volgend seizoen zal standhouden.

LEES OOK: KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Wie is de beste verdediger?

Meest recent

TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

1
1
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

14
14
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

95
95
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

189
189
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

43
43
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

101
101
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

106
106
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

81
81
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

88
88
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

81
81
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

163
163
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

115
115
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

585
585
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

478
478
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

167
167
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

160
160
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

209
209
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

29
29
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

264
264
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

181
181
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

148
148
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

217
217
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

61
61
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

90
90
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

355
355

Meer sportnieuws