Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

586
Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

Geen titel voor KRC Genk dit jaar, maar wat een Champions’ Play-offs-campagne is het voor de Limburgers nu al geweest. De ploeg van John van den Brom mag zich volgend seizoen met recht en rede ambitieus tonen en daarin zal er wellicht een belangrijke rol weggelegd zijn voor Mark McKenzie. De Amerikaan mag zich alvast officieus tot de beste uitvoetballende centrale verdediger noemen uit de Jupiler Pro League. Daarmee steekt hij de geblesseerde Hannes Delcroix van RSC Anderlecht voorbij.


GROTE MATCHEN

Tot nu toe telt John McKenzie twaalf competitiewedstrijden voor KRC Genk waarin hij telkens een overwegend positieve indruk naliet. In de Champions' Play-offs kwam de Amerikaan nog maar twee keer in actie maar daarin waren zijn prestaties steeds imponerend. Zijn eerste partij in de nacompetitie vond vorige week plaats in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. McKenzie was toen de vervanger van Jhon Lucumi, die onvoldoende fit werd bevonden om te starten tegen Sporting. De Amerikaan bleek vorige week zaterdag allerminst een verzwakking te zijn tegenover Lucumi.



Na zijn eerdere glansprestatie tegen Anderlecht mocht Mark McKenzie donderdag zijn tweede basisplaats vieren in de Champions’ Play-offs. En opnieuw volgde er een meer dan geslaagde wedstrijd, dit keer tegen Antwerp FC. De sterke Amerikaan hield met zijn ijzersterke fysieke capaciteiten onder andere Dieumerci Mbokani onder de duim. Voor de pas 22-jarige jonge verdediger, die bovendien weinig ervaring heeft in de Jupiler Pro League, werd dit dus opnieuw een referentiewedstrijd die kon tellen. McKenzie speelde in de reguliere competitie trouwens ook al een dijk van een (debuut)wedstrijd op het veld van Club Brugge. Hij staat er dus telkens wel op de grote momenten.

LUCUMI-MCKENZIE

Met zijn puike geleverde prestaties zorgt Mark McKenzie ervoor dat KRC Genk straks zorgeloos kan overgaan tot de verkoop van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger staat al langer in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs en een zomers vertrek wordt als heel realistisch ingeschat. Eerder deze week trok Genk trouwens al een extra centrale verdediger aan in de persoon van Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). De Spanjaard zal zich volgend seizoen in de schaduw van McKenzie rustig verder kunnen ontwikkelen.



In de recente Champions’ Play-offs, maar eerder ook in de reguliere competitie, etaleerde Mark McKenzie een grote mate van maturiteit die hij koppelt aan snelheid, duelkracht en defensieve efficiëntie. De combinatie van deze eigenschappen zijn gelijkaardig aan de kwaliteiten van Jhon Lucumi maar gelet op puur intrinsiek talent is de kans groot dat McKenzie zijn Colombiaanse ploegmaat op de middellange termijn zelfs zal overstijgen. Zo vroeg analist Filip Joos zich in Extra Time zelfs al af of de geïnteresseerde clubs in Lucumi misschien niet beter hun pijlen richten op McKenzie.

DELCROIX-MCKENZIE

Maar als er één kwaliteit is die Mark McKenzie beter beheerst dan Jhon Lucumi, dan is dat het pure uitvoetballend vermogen. De Amerikaan beschikt namelijk over een zuivere en krachtige inspeelpass waarmee hij dit seizoen al meermaals indruk maakte. De combinatie van zijn fysieke kwaliteiten, snelheid, rust én voetballend vermogen, maken van McKenzie aldus een erg complete centrale verdediger. In de afgelopen speeldag 5 was hij bovendien zelfs de zuiverste passer van alle spelers die in actie kwamen in de Champions’ Play-offs.

In de voorbije match tegen Antwerp FC haalde Mark McKenzie namelijk een passing-zuiverheid van maar liefst 98%. Zelfs voor een centrale verdediger is dat een indrukwekkende prestatie. Ook nog opvallend: al zijn verstuurde lange passes kwamen ook succesvol bij een ploegmaat terecht. En die imponerende passing tegen The Great Old is alvast geen alleenstaand feit. McKenzie is in de voorbije maanden namelijk uitgegroeid tot de best uitvoetballende verdediger van de Jupiler Pro League.



Die officieuze titel behoorde eerder Hannes Delcroix toe. Toen de verdediger van RSC Anderlecht uitviel om een operatie aan de knie te ondergaan, was Delcroix op dat moment met 92% de numero uno onder de centrale verdedigers van de Belgische competitie. Ondertussen steekt Mark McKenzie de éénvoudige Rode Duivel voorbij met een zuivere passing van 93%. We zijn alvast benieuwd of die hiërarchie ook volgend seizoen zal standhouden.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Wie is de beste verdediger?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

0
0
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

7
7
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

44
44
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

8
8
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

120
120
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

58
58
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

145
145
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

57
57
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

46
46
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

196
196
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

90
90
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

237
237
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

77
77
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

226
226
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

210
210
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

34
34
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

274
274
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

161
161
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241

Meer sportnieuws