Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

door
Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

Geen titel voor KRC Genk dit jaar, maar wat een Champions’ Play-offs-campagne is het voor de Limburgers nu al geweest. De ploeg van John van den Brom mag zich volgend seizoen met recht en rede ambitieus tonen en daarin zal er wellicht een belangrijke rol weggelegd zijn voor Mark McKenzie. De Amerikaan mag zich alvast officieus tot de beste uitvoetballende centrale verdediger noemen uit de Jupiler Pro League. Daarmee steekt hij de geblesseerde Hannes Delcroix van RSC Anderlecht voorbij.


GROTE MATCHEN

Tot nu toe telt John McKenzie twaalf competitiewedstrijden voor KRC Genk waarin hij telkens een overwegend positieve indruk naliet. In de Champions' Play-offs kwam de Amerikaan nog maar twee keer in actie maar daarin waren zijn prestaties steeds imponerend. Zijn eerste partij in de nacompetitie vond vorige week plaats in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. McKenzie was toen de vervanger van Jhon Lucumi, die onvoldoende fit werd bevonden om te starten tegen Sporting. De Amerikaan bleek vorige week zaterdag allerminst een verzwakking te zijn tegenover Lucumi.



Na zijn eerdere glansprestatie tegen Anderlecht mocht Mark McKenzie donderdag zijn tweede basisplaats vieren in de Champions’ Play-offs. En opnieuw volgde er een meer dan geslaagde wedstrijd, dit keer tegen Antwerp FC. De sterke Amerikaan hield met zijn ijzersterke fysieke capaciteiten onder andere Dieumerci Mbokani onder de duim. Voor de pas 22-jarige jonge verdediger, die bovendien weinig ervaring heeft in de Jupiler Pro League, werd dit dus opnieuw een referentiewedstrijd die kon tellen. McKenzie speelde in de reguliere competitie trouwens ook al een dijk van een (debuut)wedstrijd op het veld van Club Brugge. Hij staat er dus telkens wel op de grote momenten.

LUCUMI-MCKENZIE

Met zijn puike geleverde prestaties zorgt Mark McKenzie ervoor dat KRC Genk straks zorgeloos kan overgaan tot de verkoop van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger staat al langer in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs en een zomers vertrek wordt als heel realistisch ingeschat. Eerder deze week trok Genk trouwens al een extra centrale verdediger aan in de persoon van Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). De Spanjaard zal zich volgend seizoen in de schaduw van McKenzie rustig verder kunnen ontwikkelen.



In de recente Champions’ Play-offs, maar eerder ook in de reguliere competitie, etaleerde Mark McKenzie een grote mate van maturiteit die hij koppelt aan snelheid, duelkracht en defensieve efficiëntie. De combinatie van deze eigenschappen zijn gelijkaardig aan de kwaliteiten van Jhon Lucumi maar gelet op puur intrinsiek talent is de kans groot dat McKenzie zijn Colombiaanse ploegmaat op de middellange termijn zelfs zal overstijgen. Zo vroeg analist Filip Joos zich in Extra Time zelfs al af of de geïnteresseerde clubs in Lucumi misschien niet beter hun pijlen richten op McKenzie.

DELCROIX-MCKENZIE

Maar als er één kwaliteit is die Mark McKenzie beter beheerst dan Jhon Lucumi, dan is dat het pure uitvoetballend vermogen. De Amerikaan beschikt namelijk over een zuivere en krachtige inspeelpass waarmee hij dit seizoen al meermaals indruk maakte. De combinatie van zijn fysieke kwaliteiten, snelheid, rust én voetballend vermogen, maken van McKenzie aldus een erg complete centrale verdediger. In de afgelopen speeldag 5 was hij bovendien zelfs de zuiverste passer van alle spelers die in actie kwamen in de Champions’ Play-offs.

In de voorbije match tegen Antwerp FC haalde Mark McKenzie namelijk een passing-zuiverheid van maar liefst 98%. Zelfs voor een centrale verdediger is dat een indrukwekkende prestatie. Ook nog opvallend: al zijn verstuurde lange passes kwamen ook succesvol bij een ploegmaat terecht. En die imponerende passing tegen The Great Old is alvast geen alleenstaand feit. McKenzie is in de voorbije maanden namelijk uitgegroeid tot de best uitvoetballende verdediger van de Jupiler Pro League.



Die officieuze titel behoorde eerder Hannes Delcroix toe. Toen de verdediger van RSC Anderlecht uitviel om een operatie aan de knie te ondergaan, was Delcroix op dat moment met 92% de numero uno onder de centrale verdedigers van de Belgische competitie. Ondertussen steekt Mark McKenzie de éénvoudige Rode Duivel voorbij met een zuivere passing van 93%. We zijn alvast benieuwd of die hiërarchie ook volgend seizoen zal standhouden.

LEES OOK: STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

Wie is de beste verdediger?

Meest recent

Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

4
4
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

25
25
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

82
82
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

139
139
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

182
182
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

161
161
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

56
56
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

285
285
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

140
140
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

377
377
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

235
235
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

32
32
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

430
430
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

181
181
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

386
386
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

95
95
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

75
75
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

555
555
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

841
841
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

108
108
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

89
89
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

172
172
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1644
1644
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

173
173

Meer sportnieuws