Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

586 stemmen
Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

Geen titel voor KRC Genk dit jaar, maar wat een Champions’ Play-offs-campagne is het voor de Limburgers nu al geweest. De ploeg van John van den Brom mag zich volgend seizoen met recht en rede ambitieus tonen en daarin zal er wellicht een belangrijke rol weggelegd zijn voor Mark McKenzie. De Amerikaan mag zich alvast officieus tot de beste uitvoetballende centrale verdediger noemen uit de Jupiler Pro League. Daarmee steekt hij de geblesseerde Hannes Delcroix van RSC Anderlecht voorbij.


GROTE MATCHEN

Tot nu toe telt John McKenzie twaalf competitiewedstrijden voor KRC Genk waarin hij telkens een overwegend positieve indruk naliet. In de Champions' Play-offs kwam de Amerikaan nog maar twee keer in actie maar daarin waren zijn prestaties steeds imponerend. Zijn eerste partij in de nacompetitie vond vorige week plaats in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. McKenzie was toen de vervanger van Jhon Lucumi, die onvoldoende fit werd bevonden om te starten tegen Sporting. De Amerikaan bleek vorige week zaterdag allerminst een verzwakking te zijn tegenover Lucumi.



Na zijn eerdere glansprestatie tegen Anderlecht mocht Mark McKenzie donderdag zijn tweede basisplaats vieren in de Champions’ Play-offs. En opnieuw volgde er een meer dan geslaagde wedstrijd, dit keer tegen Antwerp FC. De sterke Amerikaan hield met zijn ijzersterke fysieke capaciteiten onder andere Dieumerci Mbokani onder de duim. Voor de pas 22-jarige jonge verdediger, die bovendien weinig ervaring heeft in de Jupiler Pro League, werd dit dus opnieuw een referentiewedstrijd die kon tellen. McKenzie speelde in de reguliere competitie trouwens ook al een dijk van een (debuut)wedstrijd op het veld van Club Brugge. Hij staat er dus telkens wel op de grote momenten.

LUCUMI-MCKENZIE

Met zijn puike geleverde prestaties zorgt Mark McKenzie ervoor dat KRC Genk straks zorgeloos kan overgaan tot de verkoop van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger staat al langer in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs en een zomers vertrek wordt als heel realistisch ingeschat. Eerder deze week trok Genk trouwens al een extra centrale verdediger aan in de persoon van Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). De Spanjaard zal zich volgend seizoen in de schaduw van McKenzie rustig verder kunnen ontwikkelen.



In de recente Champions’ Play-offs, maar eerder ook in de reguliere competitie, etaleerde Mark McKenzie een grote mate van maturiteit die hij koppelt aan snelheid, duelkracht en defensieve efficiëntie. De combinatie van deze eigenschappen zijn gelijkaardig aan de kwaliteiten van Jhon Lucumi maar gelet op puur intrinsiek talent is de kans groot dat McKenzie zijn Colombiaanse ploegmaat op de middellange termijn zelfs zal overstijgen. Zo vroeg analist Filip Joos zich in Extra Time zelfs al af of de geïnteresseerde clubs in Lucumi misschien niet beter hun pijlen richten op McKenzie.

DELCROIX-MCKENZIE

Maar als er één kwaliteit is die Mark McKenzie beter beheerst dan Jhon Lucumi, dan is dat het pure uitvoetballend vermogen. De Amerikaan beschikt namelijk over een zuivere en krachtige inspeelpass waarmee hij dit seizoen al meermaals indruk maakte. De combinatie van zijn fysieke kwaliteiten, snelheid, rust én voetballend vermogen, maken van McKenzie aldus een erg complete centrale verdediger. In de afgelopen speeldag 5 was hij bovendien zelfs de zuiverste passer van alle spelers die in actie kwamen in de Champions’ Play-offs.

In de voorbije match tegen Antwerp FC haalde Mark McKenzie namelijk een passing-zuiverheid van maar liefst 98%. Zelfs voor een centrale verdediger is dat een indrukwekkende prestatie. Ook nog opvallend: al zijn verstuurde lange passes kwamen ook succesvol bij een ploegmaat terecht. En die imponerende passing tegen The Great Old is alvast geen alleenstaand feit. McKenzie is in de voorbije maanden namelijk uitgegroeid tot de best uitvoetballende verdediger van de Jupiler Pro League.



Die officieuze titel behoorde eerder Hannes Delcroix toe. Toen de verdediger van RSC Anderlecht uitviel om een operatie aan de knie te ondergaan, was Delcroix op dat moment met 92% de numero uno onder de centrale verdedigers van de Belgische competitie. Ondertussen steekt Mark McKenzie de éénvoudige Rode Duivel voorbij met een zuivere passing van 93%. We zijn alvast benieuwd of die hiërarchie ook volgend seizoen zal standhouden.

LEES OOK: 'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Wie is de beste verdediger?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

35
35
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

55
55
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

24
24
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

58
58
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

92
92
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

88
88
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

61
61
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

334
334
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

65
65
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

301
301
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

289
289
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

98
98
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

153
153
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

146
146
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

294
294
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

257
257
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

167
167
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

374
374
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

601
601
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

388
388
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws