Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

door
Delcroix moet plots grote concurrentie vrezen

Geen titel voor KRC Genk dit jaar, maar wat een Champions’ Play-offs-campagne is het voor de Limburgers nu al geweest. De ploeg van John van den Brom mag zich volgend seizoen met recht en rede ambitieus tonen en daarin zal er wellicht een belangrijke rol weggelegd zijn voor Mark McKenzie. De Amerikaan mag zich alvast officieus tot de beste uitvoetballende centrale verdediger noemen uit de Jupiler Pro League. Daarmee steekt hij de geblesseerde Hannes Delcroix van RSC Anderlecht voorbij.


GROTE MATCHEN

Tot nu toe telt John McKenzie twaalf competitiewedstrijden voor KRC Genk waarin hij telkens een overwegend positieve indruk naliet. In de Champions' Play-offs kwam de Amerikaan nog maar twee keer in actie maar daarin waren zijn prestaties steeds imponerend. Zijn eerste partij in de nacompetitie vond vorige week plaats in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. McKenzie was toen de vervanger van Jhon Lucumi, die onvoldoende fit werd bevonden om te starten tegen Sporting. De Amerikaan bleek vorige week zaterdag allerminst een verzwakking te zijn tegenover Lucumi.



Na zijn eerdere glansprestatie tegen Anderlecht mocht Mark McKenzie donderdag zijn tweede basisplaats vieren in de Champions’ Play-offs. En opnieuw volgde er een meer dan geslaagde wedstrijd, dit keer tegen Antwerp FC. De sterke Amerikaan hield met zijn ijzersterke fysieke capaciteiten onder andere Dieumerci Mbokani onder de duim. Voor de pas 22-jarige jonge verdediger, die bovendien weinig ervaring heeft in de Jupiler Pro League, werd dit dus opnieuw een referentiewedstrijd die kon tellen. McKenzie speelde in de reguliere competitie trouwens ook al een dijk van een (debuut)wedstrijd op het veld van Club Brugge. Hij staat er dus telkens wel op de grote momenten.

LUCUMI-MCKENZIE

Met zijn puike geleverde prestaties zorgt Mark McKenzie ervoor dat KRC Genk straks zorgeloos kan overgaan tot de verkoop van Jhon Lucumi. De Colombiaanse verdediger staat al langer in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs en een zomers vertrek wordt als heel realistisch ingeschat. Eerder deze week trok Genk trouwens al een extra centrale verdediger aan in de persoon van Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). De Spanjaard zal zich volgend seizoen in de schaduw van McKenzie rustig verder kunnen ontwikkelen.



In de recente Champions’ Play-offs, maar eerder ook in de reguliere competitie, etaleerde Mark McKenzie een grote mate van maturiteit die hij koppelt aan snelheid, duelkracht en defensieve efficiëntie. De combinatie van deze eigenschappen zijn gelijkaardig aan de kwaliteiten van Jhon Lucumi maar gelet op puur intrinsiek talent is de kans groot dat McKenzie zijn Colombiaanse ploegmaat op de middellange termijn zelfs zal overstijgen. Zo vroeg analist Filip Joos zich in Extra Time zelfs al af of de geïnteresseerde clubs in Lucumi misschien niet beter hun pijlen richten op McKenzie.

DELCROIX-MCKENZIE

Maar als er één kwaliteit is die Mark McKenzie beter beheerst dan Jhon Lucumi, dan is dat het pure uitvoetballend vermogen. De Amerikaan beschikt namelijk over een zuivere en krachtige inspeelpass waarmee hij dit seizoen al meermaals indruk maakte. De combinatie van zijn fysieke kwaliteiten, snelheid, rust én voetballend vermogen, maken van McKenzie aldus een erg complete centrale verdediger. In de afgelopen speeldag 5 was hij bovendien zelfs de zuiverste passer van alle spelers die in actie kwamen in de Champions’ Play-offs.

In de voorbije match tegen Antwerp FC haalde Mark McKenzie namelijk een passing-zuiverheid van maar liefst 98%. Zelfs voor een centrale verdediger is dat een indrukwekkende prestatie. Ook nog opvallend: al zijn verstuurde lange passes kwamen ook succesvol bij een ploegmaat terecht. En die imponerende passing tegen The Great Old is alvast geen alleenstaand feit. McKenzie is in de voorbije maanden namelijk uitgegroeid tot de best uitvoetballende verdediger van de Jupiler Pro League.



Die officieuze titel behoorde eerder Hannes Delcroix toe. Toen de verdediger van RSC Anderlecht uitviel om een operatie aan de knie te ondergaan, was Delcroix op dat moment met 92% de numero uno onder de centrale verdedigers van de Belgische competitie. Ondertussen steekt Mark McKenzie de éénvoudige Rode Duivel voorbij met een zuivere passing van 93%. We zijn alvast benieuwd of die hiërarchie ook volgend seizoen zal standhouden.

LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

Wie is de beste verdediger?

Meest recent

'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

10
10
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

40
40
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

67
67
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

62
62
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

391
391
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

106
106
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

100
100
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

449
449
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

367
367
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

113
113
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

222
222
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

682
682
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

320
320
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

216
216
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

59
59
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

35
35
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

253
253
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

89
89
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

544
544
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

198
198
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

194
194
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

427
427
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

411
411
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

316
316

Meer sportnieuws