TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

420
TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk lijkt dicht bij zijn derde aanwinst voor volgend seizoen te staan. Na Juklerod en Sadick is volgens Colombiaanse media nu ook Yerson Mosquera op weg naar de Luminus Arena. De 20-jarige verdediger zou voor de neus van Club Brugge weggeplukt worden bij Atletico Nacional. Dezelfde bronnen melden dat hij de vervanger moet worden van Jhon Lucumi, die naar FC Sevilla zou trekken.



Lucumi verlaat Genk dus, maar Junya Ito willen de Limburgers niet kwijt. Ze willen het contract van de Japanse flankaanvaller graag openbreken. De bal ligt nu in het kamp van Ito, die op zijn 28ste moet beslissen of hij zijn beste jaren in Genk wil doorbrengen of nog wil proberen om een transfer naar een topcompetitie te versieren.

Nog een tegenvaller voor Club na het mislopen van Mosquera, is dat ook een vertrek van Noa Lang dichterbij lijkt te komen. Volgende week zou Leeds United namelijk de eerste gesprekken met de Nederlandse winger op de agenda gezet hebben. De Engelsen zullen echter uiteraard ook een akkoord met Club moeten vinden en daarvoor zal zeker een bedrag van rond de 25 miljoen euro nodig zijn.



Ook Odilon Kossounou neemt mogelijk afscheid van Club. De Ivoriaanse verdediger werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt en zijn makelaar bevestigt nog eens dat er veel interesse is uit grote buitenlandse competities. Hij sluit een transfer bovendien niet uit als een club een akkoord met Club kan vinden.

Club neemt ook nog afscheid van een jonge aanvaller. De 18-jarige Tarik El Boutaibe verlaat Blauw-Zwart en trekt naar Zulte Waregem. Bij Essevee sluit hij in eerste instantie aan bij de B-kern. 



Bij Anderlecht barst plots de strijd helemaal los om Paul Mukairu. Italiaanse bronnen maken gewag van interesse van zowel AC Milan als Internazionale; die maar liefst 7,5 miljoen euro veil zouden hebben. Vanuit Duitsland klinkt het dan weer dat RB Leipzig zijn verrichtingen volgt en hem voor 3 miljoen hoopt binnen te halen. Het is overigens nog niet duidelijk of Paars-Wit de aankoopoptie van Mukairu bij Antalyaspor zal lichten.

Antwerp gaat volgend seizoen mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer. Er is nog grote onzekerheid over de toekomst van Franky Vercauteren. Als het aan de spelersgroep ligt, zou de ex-trainer van Anderlecht alvast mogen beschikken. Zij zijn niet tevreden over zijn werkwijze.



AA Gent probeerde om Karim Belhocine terug te halen als assistent van Hein Vanhaezebrouck, maar de bij Charleroi ontslagen trainer heeft dat aanbod afgewezen. Hij wil immers hoofdtrainer blijven en heeft alvast zicht op een nieuwe uitdaging. Moeskroen zou namelijk de gesprekken met de Franse Algerijn opgestart hebben.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona staat een grote schoonmaak op til en dat leidt mogelijk ook tot het vertrek van trainer Ronald Koeman. Barça zou alvast willen verrassen met zijn opvolger, want momenteel zou Hansi Flick de topkandidaat zijn. Voorzitter Joan Laporta zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met de afscheidnemende trainer van Bayern München, die nochtans op weg leek om bondscoach van Duitsland te worden.



De eerste grote aanwinst qua spelers zou ook al in de pijplijn zitten. Barça zou namelijk een akkoord bereikt hebben met Sergio Agüero, die vanaf 5 juni voorgesteld kan worden. De Argentijn komt transfervrij over van Manchester City en zou flink inleveren om in Camp Nou aan de slag te kunnen. Hij zou vrede nemen met een jaarsalaris van 5 miljoen euro, minder dan een derde van wat hij voordien opstreek.

Er duiken alsmaar meer geruchten op dat Eden Hazard na een tweede ontgoochelend seizoen zou mogen vertrekken bij Real Madrid. De Koninklijke zou al uitkijken naar een vervanger voor de Rode Duivel en zou daarbij zijn oog laten vallen hebben op Heung-Min Son. De Zuid-Koreaanse aanvaller gooide de voorbije jaren hoge ogen bij Tottenham.

LEES OOK: Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

Is Genk een betere keuze voor Mosquera dan Club Brugge?

Meest recent

Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

16
16
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

16
16
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

102
102
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

43
43
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

10
10
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

42
42
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

70
70
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

99
99
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

140
140
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

67
67
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

63
63
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

108
108
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

426
426
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

42
42
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

195
195
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

80
80
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

37
37
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

49
49
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

363
363
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

65
65
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

75
75
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

302
302
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

254
254
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

444
444
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

187
187

Meer sportnieuws