TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk lijkt dicht bij zijn derde aanwinst voor volgend seizoen te staan. Na Juklerod en Sadick is volgens Colombiaanse media nu ook Yerson Mosquera op weg naar de Luminus Arena. De 20-jarige verdediger zou voor de neus van Club Brugge weggeplukt worden bij Atletico Nacional. Dezelfde bronnen melden dat hij de vervanger moet worden van Jhon Lucumi, die naar FC Sevilla zou trekken.



Lucumi verlaat Genk dus, maar Junya Ito willen de Limburgers niet kwijt. Ze willen het contract van de Japanse flankaanvaller graag openbreken. De bal ligt nu in het kamp van Ito, die op zijn 28ste moet beslissen of hij zijn beste jaren in Genk wil doorbrengen of nog wil proberen om een transfer naar een topcompetitie te versieren.

Nog een tegenvaller voor Club na het mislopen van Mosquera, is dat ook een vertrek van Noa Lang dichterbij lijkt te komen. Volgende week zou Leeds United namelijk de eerste gesprekken met de Nederlandse winger op de agenda gezet hebben. De Engelsen zullen echter uiteraard ook een akkoord met Club moeten vinden en daarvoor zal zeker een bedrag van rond de 25 miljoen euro nodig zijn.



Ook Odilon Kossounou neemt mogelijk afscheid van Club. De Ivoriaanse verdediger werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt en zijn makelaar bevestigt nog eens dat er veel interesse is uit grote buitenlandse competities. Hij sluit een transfer bovendien niet uit als een club een akkoord met Club kan vinden.

Club neemt ook nog afscheid van een jonge aanvaller. De 18-jarige Tarik El Boutaibe verlaat Blauw-Zwart en trekt naar Zulte Waregem. Bij Essevee sluit hij in eerste instantie aan bij de B-kern. 



Bij Anderlecht barst plots de strijd helemaal los om Paul Mukairu. Italiaanse bronnen maken gewag van interesse van zowel AC Milan als Internazionale; die maar liefst 7,5 miljoen euro veil zouden hebben. Vanuit Duitsland klinkt het dan weer dat RB Leipzig zijn verrichtingen volgt en hem voor 3 miljoen hoopt binnen te halen. Het is overigens nog niet duidelijk of Paars-Wit de aankoopoptie van Mukairu bij Antalyaspor zal lichten.

Antwerp gaat volgend seizoen mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer. Er is nog grote onzekerheid over de toekomst van Franky Vercauteren. Als het aan de spelersgroep ligt, zou de ex-trainer van Anderlecht alvast mogen beschikken. Zij zijn niet tevreden over zijn werkwijze.



AA Gent probeerde om Karim Belhocine terug te halen als assistent van Hein Vanhaezebrouck, maar de bij Charleroi ontslagen trainer heeft dat aanbod afgewezen. Hij wil immers hoofdtrainer blijven en heeft alvast zicht op een nieuwe uitdaging. Moeskroen zou namelijk de gesprekken met de Franse Algerijn opgestart hebben.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona staat een grote schoonmaak op til en dat leidt mogelijk ook tot het vertrek van trainer Ronald Koeman. Barça zou alvast willen verrassen met zijn opvolger, want momenteel zou Hansi Flick de topkandidaat zijn. Voorzitter Joan Laporta zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met de afscheidnemende trainer van Bayern München, die nochtans op weg leek om bondscoach van Duitsland te worden.



De eerste grote aanwinst qua spelers zou ook al in de pijplijn zitten. Barça zou namelijk een akkoord bereikt hebben met Sergio Agüero, die vanaf 5 juni voorgesteld kan worden. De Argentijn komt transfervrij over van Manchester City en zou flink inleveren om in Camp Nou aan de slag te kunnen. Hij zou vrede nemen met een jaarsalaris van 5 miljoen euro, minder dan een derde van wat hij voordien opstreek.

Er duiken alsmaar meer geruchten op dat Eden Hazard na een tweede ontgoochelend seizoen zou mogen vertrekken bij Real Madrid. De Koninklijke zou al uitkijken naar een vervanger voor de Rode Duivel en zou daarbij zijn oog laten vallen hebben op Heung-Min Son. De Zuid-Koreaanse aanvaller gooide de voorbije jaren hoge ogen bij Tottenham.

LEES OOK: KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

Is Genk een betere keuze voor Mosquera dan Club Brugge?

Meest recent

KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

0
0
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

34
34
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

68
68
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

198
198
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

194
194
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

176
176
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

54
54
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

56
56
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

88
88
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

243
243
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

157
157
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

287
287
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

585
585
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

463
463
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

213
213
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

324
324
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

209
209
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

520
520
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

249
249
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

175
175
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

44
44
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

175
175
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

407
407
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

112
112

Meer sportnieuws