TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

420
TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk lijkt dicht bij zijn derde aanwinst voor volgend seizoen te staan. Na Juklerod en Sadick is volgens Colombiaanse media nu ook Yerson Mosquera op weg naar de Luminus Arena. De 20-jarige verdediger zou voor de neus van Club Brugge weggeplukt worden bij Atletico Nacional. Dezelfde bronnen melden dat hij de vervanger moet worden van Jhon Lucumi, die naar FC Sevilla zou trekken.



Lucumi verlaat Genk dus, maar Junya Ito willen de Limburgers niet kwijt. Ze willen het contract van de Japanse flankaanvaller graag openbreken. De bal ligt nu in het kamp van Ito, die op zijn 28ste moet beslissen of hij zijn beste jaren in Genk wil doorbrengen of nog wil proberen om een transfer naar een topcompetitie te versieren.

Nog een tegenvaller voor Club na het mislopen van Mosquera, is dat ook een vertrek van Noa Lang dichterbij lijkt te komen. Volgende week zou Leeds United namelijk de eerste gesprekken met de Nederlandse winger op de agenda gezet hebben. De Engelsen zullen echter uiteraard ook een akkoord met Club moeten vinden en daarvoor zal zeker een bedrag van rond de 25 miljoen euro nodig zijn.



Ook Odilon Kossounou neemt mogelijk afscheid van Club. De Ivoriaanse verdediger werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt en zijn makelaar bevestigt nog eens dat er veel interesse is uit grote buitenlandse competities. Hij sluit een transfer bovendien niet uit als een club een akkoord met Club kan vinden.

Club neemt ook nog afscheid van een jonge aanvaller. De 18-jarige Tarik El Boutaibe verlaat Blauw-Zwart en trekt naar Zulte Waregem. Bij Essevee sluit hij in eerste instantie aan bij de B-kern. 



Bij Anderlecht barst plots de strijd helemaal los om Paul Mukairu. Italiaanse bronnen maken gewag van interesse van zowel AC Milan als Internazionale; die maar liefst 7,5 miljoen euro veil zouden hebben. Vanuit Duitsland klinkt het dan weer dat RB Leipzig zijn verrichtingen volgt en hem voor 3 miljoen hoopt binnen te halen. Het is overigens nog niet duidelijk of Paars-Wit de aankoopoptie van Mukairu bij Antalyaspor zal lichten.

Antwerp gaat volgend seizoen mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer. Er is nog grote onzekerheid over de toekomst van Franky Vercauteren. Als het aan de spelersgroep ligt, zou de ex-trainer van Anderlecht alvast mogen beschikken. Zij zijn niet tevreden over zijn werkwijze.



AA Gent probeerde om Karim Belhocine terug te halen als assistent van Hein Vanhaezebrouck, maar de bij Charleroi ontslagen trainer heeft dat aanbod afgewezen. Hij wil immers hoofdtrainer blijven en heeft alvast zicht op een nieuwe uitdaging. Moeskroen zou namelijk de gesprekken met de Franse Algerijn opgestart hebben.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona staat een grote schoonmaak op til en dat leidt mogelijk ook tot het vertrek van trainer Ronald Koeman. Barça zou alvast willen verrassen met zijn opvolger, want momenteel zou Hansi Flick de topkandidaat zijn. Voorzitter Joan Laporta zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met de afscheidnemende trainer van Bayern München, die nochtans op weg leek om bondscoach van Duitsland te worden.



De eerste grote aanwinst qua spelers zou ook al in de pijplijn zitten. Barça zou namelijk een akkoord bereikt hebben met Sergio Agüero, die vanaf 5 juni voorgesteld kan worden. De Argentijn komt transfervrij over van Manchester City en zou flink inleveren om in Camp Nou aan de slag te kunnen. Hij zou vrede nemen met een jaarsalaris van 5 miljoen euro, minder dan een derde van wat hij voordien opstreek.

Er duiken alsmaar meer geruchten op dat Eden Hazard na een tweede ontgoochelend seizoen zou mogen vertrekken bij Real Madrid. De Koninklijke zou al uitkijken naar een vervanger voor de Rode Duivel en zou daarbij zijn oog laten vallen hebben op Heung-Min Son. De Zuid-Koreaanse aanvaller gooide de voorbije jaren hoge ogen bij Tottenham.

LEES OOK: Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

Is Genk een betere keuze voor Mosquera dan Club Brugge?

Meest recent

UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

17
17
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

393
393
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

29
29
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

266
266
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

68
68
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

61
61
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

183
183
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

8
8
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

78
78
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

283
283
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

89
89
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

91
91
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

243
243
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

207
207
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

56
56
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

34
34
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

56
56
Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

95
95
'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

658
658
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

299
299
Geen Forbs of Tresoldi: Vanhaezebrouck deelt 10 op 10 uit

Heel voetbalminnend België geniet nog na van de stunt van Club Brugge in de Champions League op ...

684
684
'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht won vorig weekend maar met de hakken over de sloot van Cercle Brugge en dus staat er ...

189
189
Club doet geweldige zaak: nieuwe jackpot lonkt

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een geweldige stunt gezorgd door met 3-4 te gaan winnen op Inter ...

142
142
'Na Flames-flop: KBVB hakt knoop door over Gunnarsdottir'

Het Belgische vrouwenvoetbal kreeg dinsdagavond een nieuwe mokerslag te verwerken. De Red Flames ...

121
121
Mokerslag voor Leysen na goede start in Italië

Union nam in de zomer afscheid van een waslijst aan spelers. Verschillende smaakmakers werden te ...

24
24

Meer sportnieuws