TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk lijkt dicht bij zijn derde aanwinst voor volgend seizoen te staan. Na Juklerod en Sadick is volgens Colombiaanse media nu ook Yerson Mosquera op weg naar de Luminus Arena. De 20-jarige verdediger zou voor de neus van Club Brugge weggeplukt worden bij Atletico Nacional. Dezelfde bronnen melden dat hij de vervanger moet worden van Jhon Lucumi, die naar FC Sevilla zou trekken.



Lucumi verlaat Genk dus, maar Junya Ito willen de Limburgers niet kwijt. Ze willen het contract van de Japanse flankaanvaller graag openbreken. De bal ligt nu in het kamp van Ito, die op zijn 28ste moet beslissen of hij zijn beste jaren in Genk wil doorbrengen of nog wil proberen om een transfer naar een topcompetitie te versieren.

Nog een tegenvaller voor Club na het mislopen van Mosquera, is dat ook een vertrek van Noa Lang dichterbij lijkt te komen. Volgende week zou Leeds United namelijk de eerste gesprekken met de Nederlandse winger op de agenda gezet hebben. De Engelsen zullen echter uiteraard ook een akkoord met Club moeten vinden en daarvoor zal zeker een bedrag van rond de 25 miljoen euro nodig zijn.



Ook Odilon Kossounou neemt mogelijk afscheid van Club. De Ivoriaanse verdediger werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt en zijn makelaar bevestigt nog eens dat er veel interesse is uit grote buitenlandse competities. Hij sluit een transfer bovendien niet uit als een club een akkoord met Club kan vinden.

Club neemt ook nog afscheid van een jonge aanvaller. De 18-jarige Tarik El Boutaibe verlaat Blauw-Zwart en trekt naar Zulte Waregem. Bij Essevee sluit hij in eerste instantie aan bij de B-kern. 



Bij Anderlecht barst plots de strijd helemaal los om Paul Mukairu. Italiaanse bronnen maken gewag van interesse van zowel AC Milan als Internazionale; die maar liefst 7,5 miljoen euro veil zouden hebben. Vanuit Duitsland klinkt het dan weer dat RB Leipzig zijn verrichtingen volgt en hem voor 3 miljoen hoopt binnen te halen. Het is overigens nog niet duidelijk of Paars-Wit de aankoopoptie van Mukairu bij Antalyaspor zal lichten.

Antwerp gaat volgend seizoen mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer. Er is nog grote onzekerheid over de toekomst van Franky Vercauteren. Als het aan de spelersgroep ligt, zou de ex-trainer van Anderlecht alvast mogen beschikken. Zij zijn niet tevreden over zijn werkwijze.



AA Gent probeerde om Karim Belhocine terug te halen als assistent van Hein Vanhaezebrouck, maar de bij Charleroi ontslagen trainer heeft dat aanbod afgewezen. Hij wil immers hoofdtrainer blijven en heeft alvast zicht op een nieuwe uitdaging. Moeskroen zou namelijk de gesprekken met de Franse Algerijn opgestart hebben.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona staat een grote schoonmaak op til en dat leidt mogelijk ook tot het vertrek van trainer Ronald Koeman. Barça zou alvast willen verrassen met zijn opvolger, want momenteel zou Hansi Flick de topkandidaat zijn. Voorzitter Joan Laporta zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met de afscheidnemende trainer van Bayern München, die nochtans op weg leek om bondscoach van Duitsland te worden.



De eerste grote aanwinst qua spelers zou ook al in de pijplijn zitten. Barça zou namelijk een akkoord bereikt hebben met Sergio Agüero, die vanaf 5 juni voorgesteld kan worden. De Argentijn komt transfervrij over van Manchester City en zou flink inleveren om in Camp Nou aan de slag te kunnen. Hij zou vrede nemen met een jaarsalaris van 5 miljoen euro, minder dan een derde van wat hij voordien opstreek.

Er duiken alsmaar meer geruchten op dat Eden Hazard na een tweede ontgoochelend seizoen zou mogen vertrekken bij Real Madrid. De Koninklijke zou al uitkijken naar een vervanger voor de Rode Duivel en zou daarbij zijn oog laten vallen hebben op Heung-Min Son. De Zuid-Koreaanse aanvaller gooide de voorbije jaren hoge ogen bij Tottenham.

LEES OOK: Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Is Genk een betere keuze voor Mosquera dan Club Brugge?

Meest recent

'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

3
3
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

275
275
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

21
21
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

87
87
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

68
68
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

59
59
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

191
191
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

24
24
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

178
178
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

306
306
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

94
94
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

186
186
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

174
174
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

184
184
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

476
476
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

442
442
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

69
69
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

964
964
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

289
289
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

163
163
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

143
143
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

203
203
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

63
63
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

743
743

Meer sportnieuws