TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

420
TRANSFERUURTJE: 'Genk troeft Club af, transfer Lang nadert'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk lijkt dicht bij zijn derde aanwinst voor volgend seizoen te staan. Na Juklerod en Sadick is volgens Colombiaanse media nu ook Yerson Mosquera op weg naar de Luminus Arena. De 20-jarige verdediger zou voor de neus van Club Brugge weggeplukt worden bij Atletico Nacional. Dezelfde bronnen melden dat hij de vervanger moet worden van Jhon Lucumi, die naar FC Sevilla zou trekken.



Lucumi verlaat Genk dus, maar Junya Ito willen de Limburgers niet kwijt. Ze willen het contract van de Japanse flankaanvaller graag openbreken. De bal ligt nu in het kamp van Ito, die op zijn 28ste moet beslissen of hij zijn beste jaren in Genk wil doorbrengen of nog wil proberen om een transfer naar een topcompetitie te versieren.

Nog een tegenvaller voor Club na het mislopen van Mosquera, is dat ook een vertrek van Noa Lang dichterbij lijkt te komen. Volgende week zou Leeds United namelijk de eerste gesprekken met de Nederlandse winger op de agenda gezet hebben. De Engelsen zullen echter uiteraard ook een akkoord met Club moeten vinden en daarvoor zal zeker een bedrag van rond de 25 miljoen euro nodig zijn.



Ook Odilon Kossounou neemt mogelijk afscheid van Club. De Ivoriaanse verdediger werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt en zijn makelaar bevestigt nog eens dat er veel interesse is uit grote buitenlandse competities. Hij sluit een transfer bovendien niet uit als een club een akkoord met Club kan vinden.

Club neemt ook nog afscheid van een jonge aanvaller. De 18-jarige Tarik El Boutaibe verlaat Blauw-Zwart en trekt naar Zulte Waregem. Bij Essevee sluit hij in eerste instantie aan bij de B-kern. 



Bij Anderlecht barst plots de strijd helemaal los om Paul Mukairu. Italiaanse bronnen maken gewag van interesse van zowel AC Milan als Internazionale; die maar liefst 7,5 miljoen euro veil zouden hebben. Vanuit Duitsland klinkt het dan weer dat RB Leipzig zijn verrichtingen volgt en hem voor 3 miljoen hoopt binnen te halen. Het is overigens nog niet duidelijk of Paars-Wit de aankoopoptie van Mukairu bij Antalyaspor zal lichten.

Antwerp gaat volgend seizoen mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer. Er is nog grote onzekerheid over de toekomst van Franky Vercauteren. Als het aan de spelersgroep ligt, zou de ex-trainer van Anderlecht alvast mogen beschikken. Zij zijn niet tevreden over zijn werkwijze.



AA Gent probeerde om Karim Belhocine terug te halen als assistent van Hein Vanhaezebrouck, maar de bij Charleroi ontslagen trainer heeft dat aanbod afgewezen. Hij wil immers hoofdtrainer blijven en heeft alvast zicht op een nieuwe uitdaging. Moeskroen zou namelijk de gesprekken met de Franse Algerijn opgestart hebben.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona staat een grote schoonmaak op til en dat leidt mogelijk ook tot het vertrek van trainer Ronald Koeman. Barça zou alvast willen verrassen met zijn opvolger, want momenteel zou Hansi Flick de topkandidaat zijn. Voorzitter Joan Laporta zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met de afscheidnemende trainer van Bayern München, die nochtans op weg leek om bondscoach van Duitsland te worden.



De eerste grote aanwinst qua spelers zou ook al in de pijplijn zitten. Barça zou namelijk een akkoord bereikt hebben met Sergio Agüero, die vanaf 5 juni voorgesteld kan worden. De Argentijn komt transfervrij over van Manchester City en zou flink inleveren om in Camp Nou aan de slag te kunnen. Hij zou vrede nemen met een jaarsalaris van 5 miljoen euro, minder dan een derde van wat hij voordien opstreek.

Er duiken alsmaar meer geruchten op dat Eden Hazard na een tweede ontgoochelend seizoen zou mogen vertrekken bij Real Madrid. De Koninklijke zou al uitkijken naar een vervanger voor de Rode Duivel en zou daarbij zijn oog laten vallen hebben op Heung-Min Son. De Zuid-Koreaanse aanvaller gooide de voorbije jaren hoge ogen bij Tottenham.

LEES OOK: 'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

Is Genk een betere keuze voor Mosquera dan Club Brugge?

Meest recent

Revelatie gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

52
52
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

61
61
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

79
79
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

165
165
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

200
200
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

95
95
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

69
69
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

181
181
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

46
46
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

125
125
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

524
524
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

335
335
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

301
301
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

407
407
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

163
163
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

267
267
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

771
771
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

293
293
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

250
250
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

213
213
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

38
38
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

244
244
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

67
67
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws