Martinez overweegt alsnog grote verrassing op EK

door
Martinez overweegt alsnog grote verrassing op EK

Toegegeven, de 26-koppige selectie van de Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap bracht weinig verrassingen. Enkel de naam van Nacer Chadli rolt het meest over de tongen. Maar de 31-jarige kan straks weleens een verrassingselement worden bij de nationale ploeg.


MEER IN VORM

Roberto Martinez twijfelde niet om Nacer Chadli op te nemen in zijn selectie voor het aanstaande Europees Kampioenschap. Nochtans kwam de ervaren Rode Duivel dit seizoen niet erg veel aan de bak bij zijn Turkse werkgever Basaksehir. In Istanbul kwam Chadli dit seizoen - in alle competities samen - namelijk 1.367 speelminuten in actie. Maar dat deerde Martinez dus absoluut niet. De Spanjaard is namelijk Chadli's bewezen diensten voor de nationale ploeg in het verleden niet vergeten.

“Iedereen herinnert zich nog wel zijn belangrijke rol op het WK in Rusland”, lichtte Roberto Martinez toe op de persconferentie. “De bijdrage van Chadli wordt belangrijk. Dat weet ik nu al.” Op dat betreffende WK in Rusland speelde Nacer Chadli inderdaad een prominente rol in de wedstrijd tegen Japan, waarna de Rode Duivels zich konden kwalificeerden voor de kwartfinale. En ook in de halve finale tegen de Seleçao behoorde Chadli opnieuw tot één van de betere Belgen.



Op dat WK in Rusland vervoegde Nacer Chadli de selectie van de Rode Duivels ook nochtans met een dramatisch aantal speelminuten. De polyvalente middenvelder stond toen onder contract bij West Bromwich Albion en hij arriveerde op het trainingskamp van de Rode Duivels met amper 319 speelminuten in de benen. Vandaag telt Chadli zo'n 1.000 minuten meer op de teller, en dat biedt dus meer perspectieven voor Roberto Martinez.

FYSIEK PARAAT

“Sinds maart komt Nacer regelmatig aan speelminuten toe”, lichtte Robert Martinez de individuele situatie van Nacer Chadli toe. Maar op clubniveau is dat eigenlijk pas sinds april, señor Martinez. In de slotfase van de Turkse Süper Lig telt Chadli vanaf begin april namelijk 483 minuten van zijn totale 1.367 minuten speelgelegenheid: da's meer dan een derde. Chadli zal de Rode Duivels straks dus vervoegen met flink wat wedstrijdritme en scherpte in de benen.



“Hij heeft zijn deel van de blessures gehad, maar is flink geëvolueerd sinds maart. Hij is fitter geworden en speelde veel minuten. Nacer is fysiek in orde.” Maar zijn fysieke paraatheid is niet het enige voordeel dat de Luikenaar de nationale ploeg kan bieden. Nacer Chadli bezit immers een personaliteit en een bepaalde status bij de Rode Duivels, waarmee hij reeds twee Wereldkampioenschap-campagnes achter de kiezen heeft. Bovendien is hij een echte teamspeler die zich kan wegcijferen voor zijn ploegmaats.

CENTRALE SPITS

Maar het belangrijkste element waarop Roberto Martinez zich baseert is uiteraard de sportieve meerwaarde van Nacer Chadli. In combinatie met zijn ervaring op de grote internationale tornooien is Chadli's polyvalentie bijvoorbeeld een groot voordeel. Hij kan namelijk op beide flanken uit de voeten en ook als nummer tien. Maar sinds heel recent kan hij het ook in de rol van centrale spits. Als de Rode Duivels zich straks op het EK in een hachelijke situatie bevinden, dan kan Martinez misschien er wel voor opteren om Chadli wat dieper in te brengen op het veld.

Sinds april wordt Nacer Chadli bij Basaksehir namelijk uitgespeeld als centrale spits. Hoewel hij in die rol slechts één keer kon scoren op 331 minuten, weliswaar met een heerlijke lob vanop afstand, heeft hij als centrale spits toch bepaalde kwaliteiten. Die liggen vooral op het voetballend vlak, want in de rol als centrale spits overtreft geen enkele andere centrumaanvaller in de Süper Lig Chadli's passing-zuiverheid. In de hoedanigheid als spits legt Chadli tevens een grote verticaliteit van passing aan de dag. En ook in dat onderdeel is hij de primus in Turkije.



Voor alle duidelijkheid: we willen allerminst stellen dat Nacer Chadli op het aankomende EK uitsluitend zal fungeren als centrale spits – indien hij überhaupt in actie zou komen. Maar door zijn groot voetballend vermogen in deze rol, kan straks hij wél een extra dimensie toevoegen aan het spel van de Rode Duivels. Aangezien Roberto Martinez de prestaties van Chadli in Turkije op de voet volgt, zal ook de Spanjaard deze evolutie allerminst ontgaan zijn. De eerstvolgende oefeninterlands van de Rode Duivels zullen in die optiek wellicht meer duidelijkheid scheppen.

LEES OOK: Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

Kan Chadli een luxe-invaller zijn als spits?

Meest recent

Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

7
7
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

38
38
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

296
296
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

63
63
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

62
62
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

283
283
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

128
128
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

133
133
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

188
188
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

62
62
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

335
335
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

76
76
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

235
235
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

299
299
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

138
138
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

337
337
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

196
196
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

663
663
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

131
131
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

119
119
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

441
441
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

161
161
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

296
296

Meer sportnieuws