Martinez overweegt alsnog grote verrassing op EK

1820
Martinez overweegt alsnog grote verrassing op EK

Toegegeven, de 26-koppige selectie van de Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap bracht weinig verrassingen. Enkel de naam van Nacer Chadli rolt het meest over de tongen. Maar de 31-jarige kan straks weleens een verrassingselement worden bij de nationale ploeg.


MEER IN VORM

Roberto Martinez twijfelde niet om Nacer Chadli op te nemen in zijn selectie voor het aanstaande Europees Kampioenschap. Nochtans kwam de ervaren Rode Duivel dit seizoen niet erg veel aan de bak bij zijn Turkse werkgever Basaksehir. In Istanbul kwam Chadli dit seizoen - in alle competities samen - namelijk 1.367 speelminuten in actie. Maar dat deerde Martinez dus absoluut niet. De Spanjaard is namelijk Chadli's bewezen diensten voor de nationale ploeg in het verleden niet vergeten.

“Iedereen herinnert zich nog wel zijn belangrijke rol op het WK in Rusland”, lichtte Roberto Martinez toe op de persconferentie. “De bijdrage van Chadli wordt belangrijk. Dat weet ik nu al.” Op dat betreffende WK in Rusland speelde Nacer Chadli inderdaad een prominente rol in de wedstrijd tegen Japan, waarna de Rode Duivels zich konden kwalificeerden voor de kwartfinale. En ook in de halve finale tegen de Seleçao behoorde Chadli opnieuw tot één van de betere Belgen.



Op dat WK in Rusland vervoegde Nacer Chadli de selectie van de Rode Duivels ook nochtans met een dramatisch aantal speelminuten. De polyvalente middenvelder stond toen onder contract bij West Bromwich Albion en hij arriveerde op het trainingskamp van de Rode Duivels met amper 319 speelminuten in de benen. Vandaag telt Chadli zo'n 1.000 minuten meer op de teller, en dat biedt dus meer perspectieven voor Roberto Martinez.

FYSIEK PARAAT

“Sinds maart komt Nacer regelmatig aan speelminuten toe”, lichtte Robert Martinez de individuele situatie van Nacer Chadli toe. Maar op clubniveau is dat eigenlijk pas sinds april, señor Martinez. In de slotfase van de Turkse Süper Lig telt Chadli vanaf begin april namelijk 483 minuten van zijn totale 1.367 minuten speelgelegenheid: da's meer dan een derde. Chadli zal de Rode Duivels straks dus vervoegen met flink wat wedstrijdritme en scherpte in de benen.



“Hij heeft zijn deel van de blessures gehad, maar is flink geëvolueerd sinds maart. Hij is fitter geworden en speelde veel minuten. Nacer is fysiek in orde.” Maar zijn fysieke paraatheid is niet het enige voordeel dat de Luikenaar de nationale ploeg kan bieden. Nacer Chadli bezit immers een personaliteit en een bepaalde status bij de Rode Duivels, waarmee hij reeds twee Wereldkampioenschap-campagnes achter de kiezen heeft. Bovendien is hij een echte teamspeler die zich kan wegcijferen voor zijn ploegmaats.

CENTRALE SPITS

Maar het belangrijkste element waarop Roberto Martinez zich baseert is uiteraard de sportieve meerwaarde van Nacer Chadli. In combinatie met zijn ervaring op de grote internationale tornooien is Chadli's polyvalentie bijvoorbeeld een groot voordeel. Hij kan namelijk op beide flanken uit de voeten en ook als nummer tien. Maar sinds heel recent kan hij het ook in de rol van centrale spits. Als de Rode Duivels zich straks op het EK in een hachelijke situatie bevinden, dan kan Martinez misschien er wel voor opteren om Chadli wat dieper in te brengen op het veld.

Sinds april wordt Nacer Chadli bij Basaksehir namelijk uitgespeeld als centrale spits. Hoewel hij in die rol slechts één keer kon scoren op 331 minuten, weliswaar met een heerlijke lob vanop afstand, heeft hij als centrale spits toch bepaalde kwaliteiten. Die liggen vooral op het voetballend vlak, want in de rol als centrale spits overtreft geen enkele andere centrumaanvaller in de Süper Lig Chadli's passing-zuiverheid. In de hoedanigheid als spits legt Chadli tevens een grote verticaliteit van passing aan de dag. En ook in dat onderdeel is hij de primus in Turkije.



Voor alle duidelijkheid: we willen allerminst stellen dat Nacer Chadli op het aankomende EK uitsluitend zal fungeren als centrale spits – indien hij überhaupt in actie zou komen. Maar door zijn groot voetballend vermogen in deze rol, kan straks hij wél een extra dimensie toevoegen aan het spel van de Rode Duivels. Aangezien Roberto Martinez de prestaties van Chadli in Turkije op de voet volgt, zal ook de Spanjaard deze evolutie allerminst ontgaan zijn. De eerstvolgende oefeninterlands van de Rode Duivels zullen in die optiek wellicht meer duidelijkheid scheppen.

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Kan Chadli een luxe-invaller zijn als spits?

Meest recent

De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

0
0
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

36
36
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

68
68
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

44
44
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

426
426
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

151
151
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

53
53
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

144
144
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

51
51
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

171
171
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

229
229
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

439
439
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

241
241
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

248
248
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

67
67
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

311
311
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

160
160
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

122
122
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

114
114
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63

Meer sportnieuws