Kompany: "Vanaken zal starten, daar ben ik zeker van"

door
Kompany:

RSC Anderlecht hoopt donderdag Club Brugge zijn titelfeestje uit te stellen, als KRC Genk weet te winnen. Blauw-Zwart heeft sowieso aan een punt genoeg. Vincent Kompany sprak voor aanvang van de topper de media toe.

Over de geblesseerden: "Er zijn enkele pijntjes, maar voor de rest is de kern grotendeels klaar. Diaby? Hij is nu volledig fit, maar hij heeft minder getraind dan de andere jongens. We zullen zien of hij nog een rol kan spelen de komende vier dagen."



Over de mogelijke titel van Club: "Club Brugge is op basis van dit seizoen de beste ploeg geweest. Dan verdienen ze de titel. We willen morgen alvast voor de zege gaan. Ze komen om de titel te pakken bij ons, en wij zijn niet met hun prioriteiten bezig. Wel met de onze. Ik ben er niet mee bezig dat Club hier een titelfeestje kan vieren. Wij zullen ons in elk scenario gedragen hoe Anderlecht zich moet gedragen. Club zal zelfs als het voor de match kampioen zou zijn nog iets willen tonen op het veld van Anderlecht."

Over de kloof met Club: "Het is nog te vroeg om een conclusie te maken over het seizoen. In de komende twee matchen staat er immers nog wel wat te winnen voor ons. Het is wel een feit dat onze groep de nodige stappen heeft gezet. Volgend jaar zullen we nog sterker staan. Of de kloof met Club kleiner is geworden? Club heeft de beste spelers van België. Einde discussie. Dat is niks nieuws. Er is nog een kloof tussen Club en de rest, maar als ze bijvoorbeeld iets minder volop gas geven is er wat mogelijk. Maar voorlopig is er tussen Club en de rest nog wat verschil."



EK-selectie zonder Lokonga en Verschaeren: "Dat maakt deel uit van het leven van een profvoetballer. Je moet op het veld reageren. Yari en Sambi kunnen die energie de komende matchen misschien tonen."

Over Hans Vanaken: "Hij gaat spelen. Een beetje prikkelen, dat hoort erbij. Ik denk dat Hans Vanaken gaat spelen. Ik ben er eigenlijk vrij zeker van. Of ik verrast was dat hij op de bank zit? Ik ben niet bezig met de interne keuken van Club Brugge. Het is ook een luxe dat je een topspeler eens op de bank kan zetten. Dit gebeurt vaker in het voetbal, hoor."

LEES OOK: Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Gaat RSCA winnen van Club Brugge?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

43
43
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

6
6
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

28
28
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

46
46
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

332
332
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

280
280
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

248
248
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

72
72
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

575
575
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

558
558
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

103
103
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

150
150
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

53
53
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

419
419
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

146
146
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

139
139
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

199
199
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

174
174
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

376
376
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws