Kompany: "Vanaken zal starten, daar ben ik zeker van"

door
Kompany:

RSC Anderlecht hoopt donderdag Club Brugge zijn titelfeestje uit te stellen, als KRC Genk weet te winnen. Blauw-Zwart heeft sowieso aan een punt genoeg. Vincent Kompany sprak voor aanvang van de topper de media toe.

Over de geblesseerden: "Er zijn enkele pijntjes, maar voor de rest is de kern grotendeels klaar. Diaby? Hij is nu volledig fit, maar hij heeft minder getraind dan de andere jongens. We zullen zien of hij nog een rol kan spelen de komende vier dagen."



Over de mogelijke titel van Club: "Club Brugge is op basis van dit seizoen de beste ploeg geweest. Dan verdienen ze de titel. We willen morgen alvast voor de zege gaan. Ze komen om de titel te pakken bij ons, en wij zijn niet met hun prioriteiten bezig. Wel met de onze. Ik ben er niet mee bezig dat Club hier een titelfeestje kan vieren. Wij zullen ons in elk scenario gedragen hoe Anderlecht zich moet gedragen. Club zal zelfs als het voor de match kampioen zou zijn nog iets willen tonen op het veld van Anderlecht."

Over de kloof met Club: "Het is nog te vroeg om een conclusie te maken over het seizoen. In de komende twee matchen staat er immers nog wel wat te winnen voor ons. Het is wel een feit dat onze groep de nodige stappen heeft gezet. Volgend jaar zullen we nog sterker staan. Of de kloof met Club kleiner is geworden? Club heeft de beste spelers van België. Einde discussie. Dat is niks nieuws. Er is nog een kloof tussen Club en de rest, maar als ze bijvoorbeeld iets minder volop gas geven is er wat mogelijk. Maar voorlopig is er tussen Club en de rest nog wat verschil."



EK-selectie zonder Lokonga en Verschaeren: "Dat maakt deel uit van het leven van een profvoetballer. Je moet op het veld reageren. Yari en Sambi kunnen die energie de komende matchen misschien tonen."

Over Hans Vanaken: "Hij gaat spelen. Een beetje prikkelen, dat hoort erbij. Ik denk dat Hans Vanaken gaat spelen. Ik ben er eigenlijk vrij zeker van. Of ik verrast was dat hij op de bank zit? Ik ben niet bezig met de interne keuken van Club Brugge. Het is ook een luxe dat je een topspeler eens op de bank kan zetten. Dit gebeurt vaker in het voetbal, hoor."

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Gaat RSCA winnen van Club Brugge?

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

123
123
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

41
41
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

39
39
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

53
53
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

43
43
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

37
37
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

45
45
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

151
151
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

156
156
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

177
177
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

43
43
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

157
157
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

277
277
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

83
83
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

47
47
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

264
264
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

206
206
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

362
362

Meer sportnieuws