Kompany: "Vanaken zal starten, daar ben ik zeker van"

262 stemmen
Kompany:

RSC Anderlecht hoopt donderdag Club Brugge zijn titelfeestje uit te stellen, als KRC Genk weet te winnen. Blauw-Zwart heeft sowieso aan een punt genoeg. Vincent Kompany sprak voor aanvang van de topper de media toe.

Over de geblesseerden: "Er zijn enkele pijntjes, maar voor de rest is de kern grotendeels klaar. Diaby? Hij is nu volledig fit, maar hij heeft minder getraind dan de andere jongens. We zullen zien of hij nog een rol kan spelen de komende vier dagen."



Over de mogelijke titel van Club: "Club Brugge is op basis van dit seizoen de beste ploeg geweest. Dan verdienen ze de titel. We willen morgen alvast voor de zege gaan. Ze komen om de titel te pakken bij ons, en wij zijn niet met hun prioriteiten bezig. Wel met de onze. Ik ben er niet mee bezig dat Club hier een titelfeestje kan vieren. Wij zullen ons in elk scenario gedragen hoe Anderlecht zich moet gedragen. Club zal zelfs als het voor de match kampioen zou zijn nog iets willen tonen op het veld van Anderlecht."

Over de kloof met Club: "Het is nog te vroeg om een conclusie te maken over het seizoen. In de komende twee matchen staat er immers nog wel wat te winnen voor ons. Het is wel een feit dat onze groep de nodige stappen heeft gezet. Volgend jaar zullen we nog sterker staan. Of de kloof met Club kleiner is geworden? Club heeft de beste spelers van België. Einde discussie. Dat is niks nieuws. Er is nog een kloof tussen Club en de rest, maar als ze bijvoorbeeld iets minder volop gas geven is er wat mogelijk. Maar voorlopig is er tussen Club en de rest nog wat verschil."



EK-selectie zonder Lokonga en Verschaeren: "Dat maakt deel uit van het leven van een profvoetballer. Je moet op het veld reageren. Yari en Sambi kunnen die energie de komende matchen misschien tonen."

Over Hans Vanaken: "Hij gaat spelen. Een beetje prikkelen, dat hoort erbij. Ik denk dat Hans Vanaken gaat spelen. Ik ben er eigenlijk vrij zeker van. Of ik verrast was dat hij op de bank zit? Ik ben niet bezig met de interne keuken van Club Brugge. Het is ook een luxe dat je een topspeler eens op de bank kan zetten. Dit gebeurt vaker in het voetbal, hoor."

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Gaat RSCA winnen van Club Brugge?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

204
204
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

115
115
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

97
97
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

326
326
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

172
172
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

191
191
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

361
361
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

644
644
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3489
3489
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

211
211
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

230
230
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

204
204
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

132
132

Meer sportnieuws