Kompany: "Vanaken zal starten, daar ben ik zeker van"

door
Kompany:

RSC Anderlecht hoopt donderdag Club Brugge zijn titelfeestje uit te stellen, als KRC Genk weet te winnen. Blauw-Zwart heeft sowieso aan een punt genoeg. Vincent Kompany sprak voor aanvang van de topper de media toe.

Over de geblesseerden: "Er zijn enkele pijntjes, maar voor de rest is de kern grotendeels klaar. Diaby? Hij is nu volledig fit, maar hij heeft minder getraind dan de andere jongens. We zullen zien of hij nog een rol kan spelen de komende vier dagen."



Over de mogelijke titel van Club: "Club Brugge is op basis van dit seizoen de beste ploeg geweest. Dan verdienen ze de titel. We willen morgen alvast voor de zege gaan. Ze komen om de titel te pakken bij ons, en wij zijn niet met hun prioriteiten bezig. Wel met de onze. Ik ben er niet mee bezig dat Club hier een titelfeestje kan vieren. Wij zullen ons in elk scenario gedragen hoe Anderlecht zich moet gedragen. Club zal zelfs als het voor de match kampioen zou zijn nog iets willen tonen op het veld van Anderlecht."

Over de kloof met Club: "Het is nog te vroeg om een conclusie te maken over het seizoen. In de komende twee matchen staat er immers nog wel wat te winnen voor ons. Het is wel een feit dat onze groep de nodige stappen heeft gezet. Volgend jaar zullen we nog sterker staan. Of de kloof met Club kleiner is geworden? Club heeft de beste spelers van België. Einde discussie. Dat is niks nieuws. Er is nog een kloof tussen Club en de rest, maar als ze bijvoorbeeld iets minder volop gas geven is er wat mogelijk. Maar voorlopig is er tussen Club en de rest nog wat verschil."



EK-selectie zonder Lokonga en Verschaeren: "Dat maakt deel uit van het leven van een profvoetballer. Je moet op het veld reageren. Yari en Sambi kunnen die energie de komende matchen misschien tonen."

Over Hans Vanaken: "Hij gaat spelen. Een beetje prikkelen, dat hoort erbij. Ik denk dat Hans Vanaken gaat spelen. Ik ben er eigenlijk vrij zeker van. Of ik verrast was dat hij op de bank zit? Ik ben niet bezig met de interne keuken van Club Brugge. Het is ook een luxe dat je een topspeler eens op de bank kan zetten. Dit gebeurt vaker in het voetbal, hoor."

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Gaat RSCA winnen van Club Brugge?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

188
188
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

113
113
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

200
200
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

122
122
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

101
101
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

57
57
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

220
220
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

229
229
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

412
412
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

267
267
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

506
506
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

44
44
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

448
448
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

487
487
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

152
152
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

367
367
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

258
258
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

332
332
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

535
535
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

688
688

Meer sportnieuws