Kompany: "Vanaken zal starten, daar ben ik zeker van"

262 stemmen
Kompany:

RSC Anderlecht hoopt donderdag Club Brugge zijn titelfeestje uit te stellen, als KRC Genk weet te winnen. Blauw-Zwart heeft sowieso aan een punt genoeg. Vincent Kompany sprak voor aanvang van de topper de media toe.

Over de geblesseerden: "Er zijn enkele pijntjes, maar voor de rest is de kern grotendeels klaar. Diaby? Hij is nu volledig fit, maar hij heeft minder getraind dan de andere jongens. We zullen zien of hij nog een rol kan spelen de komende vier dagen."



Over de mogelijke titel van Club: "Club Brugge is op basis van dit seizoen de beste ploeg geweest. Dan verdienen ze de titel. We willen morgen alvast voor de zege gaan. Ze komen om de titel te pakken bij ons, en wij zijn niet met hun prioriteiten bezig. Wel met de onze. Ik ben er niet mee bezig dat Club hier een titelfeestje kan vieren. Wij zullen ons in elk scenario gedragen hoe Anderlecht zich moet gedragen. Club zal zelfs als het voor de match kampioen zou zijn nog iets willen tonen op het veld van Anderlecht."

Over de kloof met Club: "Het is nog te vroeg om een conclusie te maken over het seizoen. In de komende twee matchen staat er immers nog wel wat te winnen voor ons. Het is wel een feit dat onze groep de nodige stappen heeft gezet. Volgend jaar zullen we nog sterker staan. Of de kloof met Club kleiner is geworden? Club heeft de beste spelers van België. Einde discussie. Dat is niks nieuws. Er is nog een kloof tussen Club en de rest, maar als ze bijvoorbeeld iets minder volop gas geven is er wat mogelijk. Maar voorlopig is er tussen Club en de rest nog wat verschil."



EK-selectie zonder Lokonga en Verschaeren: "Dat maakt deel uit van het leven van een profvoetballer. Je moet op het veld reageren. Yari en Sambi kunnen die energie de komende matchen misschien tonen."

Over Hans Vanaken: "Hij gaat spelen. Een beetje prikkelen, dat hoort erbij. Ik denk dat Hans Vanaken gaat spelen. Ik ben er eigenlijk vrij zeker van. Of ik verrast was dat hij op de bank zit? Ik ben niet bezig met de interne keuken van Club Brugge. Het is ook een luxe dat je een topspeler eens op de bank kan zetten. Dit gebeurt vaker in het voetbal, hoor."

LEES OOK: Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Gaat RSCA winnen van Club Brugge?

Meest recent

Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

0
0
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

106
106
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

120
120
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

32
32
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

73
73
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

83
83
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

188
188
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

179
179
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

61
61
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

121
121
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

222
222
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

241
241
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

435
435
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

226
226
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

429
429
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

142
142
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

56
56
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

249
249
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

264
264
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

570
570
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

316
316
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

472
472
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

325
325
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

325
325

Meer sportnieuws