Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

door
Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

Club Brugge wordt kampioen, KRC Genk tweede en Royal Antwerp en Anderlecht maken uit wie plaats drie en vier gaat innemen. In Het Belang van Limburg kennen ze de verdiensten van de Europese competities.

Club Brugge is bij een titel zeker van 25 miljoen euro door kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League. KRC Genk kan mits een tweede plaats ook goed verdienen. Het moet wél in de voorrondes van de Champions League beginnen. De eerste voorronde is die met het meeste druk. Die moet overwonnen worden, anders gaat Genk naar de laatste voorrondes van de Europa League. Overleeft het die, gaat het naar de Champions League play-offs en komt er sowieso 5 miljoen euro bij. Belgische clubs overleven die zelden,  maar bij uitschakeling is er het vangnet van de groepsfase van de Europa League. 

Daar valt ook goed geld te verdienen. De startpremie is 3,6 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,3 miljoen euro), de market pool (800.000 euro) en per punt valt er 200.000 euro te verdienen. Genk kan dus al zeker zijn van 7 miljoen euro als het de Champions League play-offs haalt. Antwerp en Anderlecht maken uit wie in de Europa League of Conference League gaat spelen. 

De premies voor de Europa League staan dus hierboven, maar ook de Conference League is financieel aantrekkelijk. Er is een startpremie van 2,9 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,2 miljoen euro), de market pool (300.000 euro) en per punt valt er 160.000 euro te verdienen. De groepsfase van de Europa League levert dus gegarandeerd ongeveer 5,7 miljoen euro op, de Conference League 4,4 miljoen euro.

LEES OOK: ‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

Is de Conference League toch aantrekkelijker dan verwacht?

Meest recent

Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

25
25
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

160
160
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

121
121
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

234
234
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

157
157
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

33
33
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

294
294
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

487
487
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

195
195
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

238
238
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

101
101
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

148
148
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

375
375
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

658
658
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

284
284
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

113
113
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

233
233
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

143
143
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

116
116
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

158
158
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

308
308
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

266
266
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

79
79
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

188
188

Meer sportnieuws