Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

door
Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

Club Brugge wordt kampioen, KRC Genk tweede en Royal Antwerp en Anderlecht maken uit wie plaats drie en vier gaat innemen. In Het Belang van Limburg kennen ze de verdiensten van de Europese competities.

Club Brugge is bij een titel zeker van 25 miljoen euro door kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League. KRC Genk kan mits een tweede plaats ook goed verdienen. Het moet wél in de voorrondes van de Champions League beginnen. De eerste voorronde is die met het meeste druk. Die moet overwonnen worden, anders gaat Genk naar de laatste voorrondes van de Europa League. Overleeft het die, gaat het naar de Champions League play-offs en komt er sowieso 5 miljoen euro bij. Belgische clubs overleven die zelden,  maar bij uitschakeling is er het vangnet van de groepsfase van de Europa League. 

Daar valt ook goed geld te verdienen. De startpremie is 3,6 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,3 miljoen euro), de market pool (800.000 euro) en per punt valt er 200.000 euro te verdienen. Genk kan dus al zeker zijn van 7 miljoen euro als het de Champions League play-offs haalt. Antwerp en Anderlecht maken uit wie in de Europa League of Conference League gaat spelen. 

De premies voor de Europa League staan dus hierboven, maar ook de Conference League is financieel aantrekkelijk. Er is een startpremie van 2,9 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,2 miljoen euro), de market pool (300.000 euro) en per punt valt er 160.000 euro te verdienen. De groepsfase van de Europa League levert dus gegarandeerd ongeveer 5,7 miljoen euro op, de Conference League 4,4 miljoen euro.

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Is de Conference League toch aantrekkelijker dan verwacht?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

42
42
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

133
133
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

89
89
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

83
83
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

244
244
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

57
57
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

133
133
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

446
446
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

137
137
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

282
282
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

478
478
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

97
97
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

165
165
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

143
143
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

401
401
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

71
71
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

191
191
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

736
736
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

669
669
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

365
365
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

612
612
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

414
414
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

643
643

Meer sportnieuws