Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

566 stemmen
Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

Club Brugge wordt kampioen, KRC Genk tweede en Royal Antwerp en Anderlecht maken uit wie plaats drie en vier gaat innemen. In Het Belang van Limburg kennen ze de verdiensten van de Europese competities.

Club Brugge is bij een titel zeker van 25 miljoen euro door kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League. KRC Genk kan mits een tweede plaats ook goed verdienen. Het moet wél in de voorrondes van de Champions League beginnen. De eerste voorronde is die met het meeste druk. Die moet overwonnen worden, anders gaat Genk naar de laatste voorrondes van de Europa League. Overleeft het die, gaat het naar de Champions League play-offs en komt er sowieso 5 miljoen euro bij. Belgische clubs overleven die zelden,  maar bij uitschakeling is er het vangnet van de groepsfase van de Europa League. 

Daar valt ook goed geld te verdienen. De startpremie is 3,6 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,3 miljoen euro), de market pool (800.000 euro) en per punt valt er 200.000 euro te verdienen. Genk kan dus al zeker zijn van 7 miljoen euro als het de Champions League play-offs haalt. Antwerp en Anderlecht maken uit wie in de Europa League of Conference League gaat spelen. 

De premies voor de Europa League staan dus hierboven, maar ook de Conference League is financieel aantrekkelijk. Er is een startpremie van 2,9 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,2 miljoen euro), de market pool (300.000 euro) en per punt valt er 160.000 euro te verdienen. De groepsfase van de Europa League levert dus gegarandeerd ongeveer 5,7 miljoen euro op, de Conference League 4,4 miljoen euro.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Is de Conference League toch aantrekkelijker dan verwacht?

Meest recent

'Zeer verrassende club strijdt mee om De Cat'

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

1
1
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

5
5
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

14
14
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

114
114
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

80
80
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

59
59
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

74
74
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

119
119
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

359
359
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

120
120
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

117
117
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

172
172
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

212
212
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

212
212
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

169
169
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

295
295
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

404
404
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

545
545
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

82
82
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

467
467
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

658
658
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

259
259
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

312
312

Meer sportnieuws