Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

door
Europa levert Belgische clubs komend jaar pak geld op

Club Brugge wordt kampioen, KRC Genk tweede en Royal Antwerp en Anderlecht maken uit wie plaats drie en vier gaat innemen. In Het Belang van Limburg kennen ze de verdiensten van de Europese competities.

Club Brugge is bij een titel zeker van 25 miljoen euro door kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League. KRC Genk kan mits een tweede plaats ook goed verdienen. Het moet wél in de voorrondes van de Champions League beginnen. De eerste voorronde is die met het meeste druk. Die moet overwonnen worden, anders gaat Genk naar de laatste voorrondes van de Europa League. Overleeft het die, gaat het naar de Champions League play-offs en komt er sowieso 5 miljoen euro bij. Belgische clubs overleven die zelden,  maar bij uitschakeling is er het vangnet van de groepsfase van de Europa League. 

Daar valt ook goed geld te verdienen. De startpremie is 3,6 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,3 miljoen euro), de market pool (800.000 euro) en per punt valt er 200.000 euro te verdienen. Genk kan dus al zeker zijn van 7 miljoen euro als het de Champions League play-offs haalt. Antwerp en Anderlecht maken uit wie in de Europa League of Conference League gaat spelen. 

De premies voor de Europa League staan dus hierboven, maar ook de Conference League is financieel aantrekkelijk. Er is een startpremie van 2,9 miljoen euro, de coëfficiëntenbonus (1,2 miljoen euro), de market pool (300.000 euro) en per punt valt er 160.000 euro te verdienen. De groepsfase van de Europa League levert dus gegarandeerd ongeveer 5,7 miljoen euro op, de Conference League 4,4 miljoen euro.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Is de Conference League toch aantrekkelijker dan verwacht?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

112
112
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

67
67
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

33
33
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

82
82
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

48
48
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

256
256
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

35
35
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

53
53
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

189
189
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

70
70
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

410
410
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

235
235
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

84
84
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

340
340
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

178
178
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

234
234
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

954
954
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

185
185
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws