AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

965
AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

AA Gent is van oudsher een club waar veel transferactiviteit plaatsvindt en dat zal in de eerstkomende transferperiode wellicht niet anders zijn. De Buffalo's zijn reeds hun inventaris aan het opmaken van het aanwezige spelersmateriaal en daarnaast worden verschillende transfertargets bepaald. Gent wordt volgens binnen- en buitenlandse media alvast in verband gebracht met vier potentiële aanwinsten.


DE EVALUATIE VAN HEIN

“Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk.” Begin april stelde Hein Vanhaezebrouck onmiskenbaar dat AA Gent wil ingrijpen in de eerstvolgende transferperiode. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” Vanhaezebrouck verstuurde daarmee een duidelijke waarschuwing naar zijn huidige spelersgroep, die toen allerminst naar behoren presteerde – zoals in het volledige seizoen eigenlijk. De plotse en recente sportieve revival (2-1 en 0-4 winst) tegen KV Oostende zal wellicht niet veel veranderen aan die plannen. Volgend seizoen moet en zal het anders lopen bij AA Gent. Beter. Dat blijkt alvast door de Gentse interesse in vier interessante transfertargets.



JOSEPH OKUMU (IF ELFSBORG)

Met een gestalte van 1,93 meter is Joseph Okumu een imposante fysieke verschijning. De 7-voudige Keniaanse international is vandaag de rots in de branding bij het Zweedse IF Elfsborg, waar hij één van de beste centrale verdedigers van de competitie is. Dat bevestigde Stefan Andreasson, sportief directeur van Elfsborg, onlangs nog in de Zweedse pers. “Ik heb het reeds gezegd dat hij de beste centrale verdediger ooit is in de Allsvenskan.”

Die straffe uitspraak van Stefan Andreasson blijkt ook uit de prestaties van Joseph Okumu in de vorige jaargang in de Zweedse competitie, het huidige seizoen is namelijk nog maar zeven speeldagen ver. Vorig jaar was Okumu de centrale verdediger in Zweden die het meeste duels won, alsook het meeste duels in het luchtruim. Daarnaast behoorde de Keniaan op het defensief gebied ook tot de meest regelmatige én meest efficiënte centrale verdedigers van de Allsvenskan.



De lof voor Joseph Okumu komt niet alleen vanuit het clubbestuur, maar ook zijn ploegmaats spreken vol bewondering over hun sterke verdediger. Johan Larsson vergelijkt Okumu zelfs met Virgil van Dijk, de topverdediger van Liverpool FC. “Hij heeft vergelijkbare kwaliteiten. Dus dit is geen 'stomme' vergelijking maar wel eentje die vooral moeilijk wordt om na te streven. Hij is te goed voor de Zweedse competitie.” Naast de interesse van AA Gent liggen ook Stade Reims, Rangers FC, Napoli, Valencia en OGC Nice op de loer voor de 23-jarige Okumu.

GILLES DEWAELE (KV KORTRIJK)

Op 25-jarige leeftijd heeft Gilles Dewaele 'slechts' 37 wedstrijden in de Jupiler Pro League achter z'n naam, waarvan 30 stuks dit jaar bij KV Kortrijk. De rechtsachter is dus een laatbloeier, maar in het Guldensporenstadion groeide hij desondanks uit tot de absolute revelatie van het seizoen. Dewaele blinkt uit door zijn enorme motor en loopvermogen, waarbij hij de ganse flank kan afdweilen. Daarnaast bezit hij voldoende snelheid, inzicht en een goeie techniek.

Door de combinatie van deze kernkwaliteiten kon Gilles Dewaele reeds drie doelpunten scoren en evenveel assists afleveren. Hij kon gemakkelijk nog veel meer assists geproduceerd hebben, ware het niet dat de spitsen van KV Kortrijk zijn voorzetten vaak ondermaats afwerkten. Dat blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat Dewaele in de Jupiler Pro League het derde meeste voorzetten afleverde onder de flankverdedigers alsook sleutelpasses.



AA Gent heeft de naam van Gilles Dewaele alvast met stip genoteerd. Een transfer naar de Arteveldestad zou een ultieme beloning zijn voor Dewaele's uitstekende debuutseizoen in de Jupiler Pro League. Op die manier raakt de carrière van de laatbloeier opeens in een stroomversnelling terecht, want hij staat pas sinds vorige zomer onder contract bij KV Kortrijk. Voorheen kwam hij sinds 2017 uit bij KVC Westerlo in 1B en daarvoor bij Cercle Brugge, waar Dewaele niet doorbrak.

GIANNI BRUNO (ZULTE WAREGEM)

Gianni Bruno heeft zijn productiefste seizoen ooit achter de rug. De 29-jarige aanvaller scoorde 20 doelpunten bij Zulte Waregem en hij hoopt deze uitstekende cijfers te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno onlangs aan La Dernière Heure. Ook Zulte Waregem kan een mooie slag slaan bij een uitgaande transfer van hun Speler van het Jaar, want Bruno heeft nog één seizoen contract aan de Gaverbeek.

Gianni Bruno was één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem dit seizoen. Door zijn doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij de achtste plaats bezet onder de centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtreft daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht).



Zulte Waregem houdt alvast rekening met een vertrek van clubtopschutter Gianni Bruno. Bij een toereikende aanbieding van een andere club zou een vertrek zeker bespreekbaar zijn. En de kans is ook groot dat AA Gent weldra een officieel bod zal neerleggen bij Essevee. Verschillende kranten maakten namelijk al gewag van de Gentse interesse in Bruno en de speler zelf werd onlangs met zijn entourage gespot tijdens de thuismatch van AA Gent tegen KV Oostende. Een transfer hangt dus in de lucht en voor Bruno zou dit een mooie volgende stap in zijn carrière betekenen.

JULIEN DE SART (KV KORTRIJK)

Julien De Sart is al langer de droomkandidaat van AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn kunnen en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. De combinatie van beide zaken maakt van De Sart een erg interessante versterking voor de Buffalo's. Bovendien kan hij straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is. Maar de kans is wel erg reëel dat De Sart al voor die datum een nieuwe werkgever heeft gevonden.

En hoewel er veel interesse heerst vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving Julien De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. In maart noopte Gent de gesprekken aan met De Sart omtrent een transfervrije overgang. Die gesprekken zijn nog steeds aan de gang maar verlopen naar verluidt wel gunstig. 

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

8
8
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

107
107
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

55
55
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

33
33
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

17
17
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

60
60
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

135
135
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

33
33
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

105
105
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

210
210
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

496
496
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

438
438
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

374
374

Meer sportnieuws