AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

door
AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

AA Gent is van oudsher een club waar veel transferactiviteit plaatsvindt en dat zal in de eerstkomende transferperiode wellicht niet anders zijn. De Buffalo's zijn reeds hun inventaris aan het opmaken van het aanwezige spelersmateriaal en daarnaast worden verschillende transfertargets bepaald. Gent wordt volgens binnen- en buitenlandse media alvast in verband gebracht met vier potentiële aanwinsten.


DE EVALUATIE VAN HEIN

“Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk.” Begin april stelde Hein Vanhaezebrouck onmiskenbaar dat AA Gent wil ingrijpen in de eerstvolgende transferperiode. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” Vanhaezebrouck verstuurde daarmee een duidelijke waarschuwing naar zijn huidige spelersgroep, die toen allerminst naar behoren presteerde – zoals in het volledige seizoen eigenlijk. De plotse en recente sportieve revival (2-1 en 0-4 winst) tegen KV Oostende zal wellicht niet veel veranderen aan die plannen. Volgend seizoen moet en zal het anders lopen bij AA Gent. Beter. Dat blijkt alvast door de Gentse interesse in vier interessante transfertargets.



JOSEPH OKUMU (IF ELFSBORG)

Met een gestalte van 1,93 meter is Joseph Okumu een imposante fysieke verschijning. De 7-voudige Keniaanse international is vandaag de rots in de branding bij het Zweedse IF Elfsborg, waar hij één van de beste centrale verdedigers van de competitie is. Dat bevestigde Stefan Andreasson, sportief directeur van Elfsborg, onlangs nog in de Zweedse pers. “Ik heb het reeds gezegd dat hij de beste centrale verdediger ooit is in de Allsvenskan.”

Die straffe uitspraak van Stefan Andreasson blijkt ook uit de prestaties van Joseph Okumu in de vorige jaargang in de Zweedse competitie, het huidige seizoen is namelijk nog maar zeven speeldagen ver. Vorig jaar was Okumu de centrale verdediger in Zweden die het meeste duels won, alsook het meeste duels in het luchtruim. Daarnaast behoorde de Keniaan op het defensief gebied ook tot de meest regelmatige én meest efficiënte centrale verdedigers van de Allsvenskan.



De lof voor Joseph Okumu komt niet alleen vanuit het clubbestuur, maar ook zijn ploegmaats spreken vol bewondering over hun sterke verdediger. Johan Larsson vergelijkt Okumu zelfs met Virgil van Dijk, de topverdediger van Liverpool FC. “Hij heeft vergelijkbare kwaliteiten. Dus dit is geen 'stomme' vergelijking maar wel eentje die vooral moeilijk wordt om na te streven. Hij is te goed voor de Zweedse competitie.” Naast de interesse van AA Gent liggen ook Stade Reims, Rangers FC, Napoli, Valencia en OGC Nice op de loer voor de 23-jarige Okumu.

GILLES DEWAELE (KV KORTRIJK)

Op 25-jarige leeftijd heeft Gilles Dewaele 'slechts' 37 wedstrijden in de Jupiler Pro League achter z'n naam, waarvan 30 stuks dit jaar bij KV Kortrijk. De rechtsachter is dus een laatbloeier, maar in het Guldensporenstadion groeide hij desondanks uit tot de absolute revelatie van het seizoen. Dewaele blinkt uit door zijn enorme motor en loopvermogen, waarbij hij de ganse flank kan afdweilen. Daarnaast bezit hij voldoende snelheid, inzicht en een goeie techniek.

Door de combinatie van deze kernkwaliteiten kon Gilles Dewaele reeds drie doelpunten scoren en evenveel assists afleveren. Hij kon gemakkelijk nog veel meer assists geproduceerd hebben, ware het niet dat de spitsen van KV Kortrijk zijn voorzetten vaak ondermaats afwerkten. Dat blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat Dewaele in de Jupiler Pro League het derde meeste voorzetten afleverde onder de flankverdedigers alsook sleutelpasses.



AA Gent heeft de naam van Gilles Dewaele alvast met stip genoteerd. Een transfer naar de Arteveldestad zou een ultieme beloning zijn voor Dewaele's uitstekende debuutseizoen in de Jupiler Pro League. Op die manier raakt de carrière van de laatbloeier opeens in een stroomversnelling terecht, want hij staat pas sinds vorige zomer onder contract bij KV Kortrijk. Voorheen kwam hij sinds 2017 uit bij KVC Westerlo in 1B en daarvoor bij Cercle Brugge, waar Dewaele niet doorbrak.

GIANNI BRUNO (ZULTE WAREGEM)

Gianni Bruno heeft zijn productiefste seizoen ooit achter de rug. De 29-jarige aanvaller scoorde 20 doelpunten bij Zulte Waregem en hij hoopt deze uitstekende cijfers te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno onlangs aan La Dernière Heure. Ook Zulte Waregem kan een mooie slag slaan bij een uitgaande transfer van hun Speler van het Jaar, want Bruno heeft nog één seizoen contract aan de Gaverbeek.

Gianni Bruno was één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem dit seizoen. Door zijn doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij de achtste plaats bezet onder de centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtreft daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht).



Zulte Waregem houdt alvast rekening met een vertrek van clubtopschutter Gianni Bruno. Bij een toereikende aanbieding van een andere club zou een vertrek zeker bespreekbaar zijn. En de kans is ook groot dat AA Gent weldra een officieel bod zal neerleggen bij Essevee. Verschillende kranten maakten namelijk al gewag van de Gentse interesse in Bruno en de speler zelf werd onlangs met zijn entourage gespot tijdens de thuismatch van AA Gent tegen KV Oostende. Een transfer hangt dus in de lucht en voor Bruno zou dit een mooie volgende stap in zijn carrière betekenen.

JULIEN DE SART (KV KORTRIJK)

Julien De Sart is al langer de droomkandidaat van AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn kunnen en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. De combinatie van beide zaken maakt van De Sart een erg interessante versterking voor de Buffalo's. Bovendien kan hij straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is. Maar de kans is wel erg reëel dat De Sart al voor die datum een nieuwe werkgever heeft gevonden.

En hoewel er veel interesse heerst vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving Julien De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. In maart noopte Gent de gesprekken aan met De Sart omtrent een transfervrije overgang. Die gesprekken zijn nog steeds aan de gang maar verlopen naar verluidt wel gunstig. 

LEES OOK: Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

11
11
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

44
44
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

43
43
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

68
68
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

201
201
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

271
271
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

441
441
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

72
72
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

124
124
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

374
374
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

118
118
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

308
308
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

304
304
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

939
939
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

132
132
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

333
333
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

530
530
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

592
592
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

835
835
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

291
291
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

704
704
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

460
460

Meer sportnieuws