AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

965 stemmen
AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

AA Gent is van oudsher een club waar veel transferactiviteit plaatsvindt en dat zal in de eerstkomende transferperiode wellicht niet anders zijn. De Buffalo's zijn reeds hun inventaris aan het opmaken van het aanwezige spelersmateriaal en daarnaast worden verschillende transfertargets bepaald. Gent wordt volgens binnen- en buitenlandse media alvast in verband gebracht met vier potentiële aanwinsten.


DE EVALUATIE VAN HEIN

“Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk.” Begin april stelde Hein Vanhaezebrouck onmiskenbaar dat AA Gent wil ingrijpen in de eerstvolgende transferperiode. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” Vanhaezebrouck verstuurde daarmee een duidelijke waarschuwing naar zijn huidige spelersgroep, die toen allerminst naar behoren presteerde – zoals in het volledige seizoen eigenlijk. De plotse en recente sportieve revival (2-1 en 0-4 winst) tegen KV Oostende zal wellicht niet veel veranderen aan die plannen. Volgend seizoen moet en zal het anders lopen bij AA Gent. Beter. Dat blijkt alvast door de Gentse interesse in vier interessante transfertargets.



JOSEPH OKUMU (IF ELFSBORG)

Met een gestalte van 1,93 meter is Joseph Okumu een imposante fysieke verschijning. De 7-voudige Keniaanse international is vandaag de rots in de branding bij het Zweedse IF Elfsborg, waar hij één van de beste centrale verdedigers van de competitie is. Dat bevestigde Stefan Andreasson, sportief directeur van Elfsborg, onlangs nog in de Zweedse pers. “Ik heb het reeds gezegd dat hij de beste centrale verdediger ooit is in de Allsvenskan.”

Die straffe uitspraak van Stefan Andreasson blijkt ook uit de prestaties van Joseph Okumu in de vorige jaargang in de Zweedse competitie, het huidige seizoen is namelijk nog maar zeven speeldagen ver. Vorig jaar was Okumu de centrale verdediger in Zweden die het meeste duels won, alsook het meeste duels in het luchtruim. Daarnaast behoorde de Keniaan op het defensief gebied ook tot de meest regelmatige én meest efficiënte centrale verdedigers van de Allsvenskan.



De lof voor Joseph Okumu komt niet alleen vanuit het clubbestuur, maar ook zijn ploegmaats spreken vol bewondering over hun sterke verdediger. Johan Larsson vergelijkt Okumu zelfs met Virgil van Dijk, de topverdediger van Liverpool FC. “Hij heeft vergelijkbare kwaliteiten. Dus dit is geen 'stomme' vergelijking maar wel eentje die vooral moeilijk wordt om na te streven. Hij is te goed voor de Zweedse competitie.” Naast de interesse van AA Gent liggen ook Stade Reims, Rangers FC, Napoli, Valencia en OGC Nice op de loer voor de 23-jarige Okumu.

GILLES DEWAELE (KV KORTRIJK)

Op 25-jarige leeftijd heeft Gilles Dewaele 'slechts' 37 wedstrijden in de Jupiler Pro League achter z'n naam, waarvan 30 stuks dit jaar bij KV Kortrijk. De rechtsachter is dus een laatbloeier, maar in het Guldensporenstadion groeide hij desondanks uit tot de absolute revelatie van het seizoen. Dewaele blinkt uit door zijn enorme motor en loopvermogen, waarbij hij de ganse flank kan afdweilen. Daarnaast bezit hij voldoende snelheid, inzicht en een goeie techniek.

Door de combinatie van deze kernkwaliteiten kon Gilles Dewaele reeds drie doelpunten scoren en evenveel assists afleveren. Hij kon gemakkelijk nog veel meer assists geproduceerd hebben, ware het niet dat de spitsen van KV Kortrijk zijn voorzetten vaak ondermaats afwerkten. Dat blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat Dewaele in de Jupiler Pro League het derde meeste voorzetten afleverde onder de flankverdedigers alsook sleutelpasses.



AA Gent heeft de naam van Gilles Dewaele alvast met stip genoteerd. Een transfer naar de Arteveldestad zou een ultieme beloning zijn voor Dewaele's uitstekende debuutseizoen in de Jupiler Pro League. Op die manier raakt de carrière van de laatbloeier opeens in een stroomversnelling terecht, want hij staat pas sinds vorige zomer onder contract bij KV Kortrijk. Voorheen kwam hij sinds 2017 uit bij KVC Westerlo in 1B en daarvoor bij Cercle Brugge, waar Dewaele niet doorbrak.

GIANNI BRUNO (ZULTE WAREGEM)

Gianni Bruno heeft zijn productiefste seizoen ooit achter de rug. De 29-jarige aanvaller scoorde 20 doelpunten bij Zulte Waregem en hij hoopt deze uitstekende cijfers te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno onlangs aan La Dernière Heure. Ook Zulte Waregem kan een mooie slag slaan bij een uitgaande transfer van hun Speler van het Jaar, want Bruno heeft nog één seizoen contract aan de Gaverbeek.

Gianni Bruno was één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem dit seizoen. Door zijn doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij de achtste plaats bezet onder de centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtreft daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht).



Zulte Waregem houdt alvast rekening met een vertrek van clubtopschutter Gianni Bruno. Bij een toereikende aanbieding van een andere club zou een vertrek zeker bespreekbaar zijn. En de kans is ook groot dat AA Gent weldra een officieel bod zal neerleggen bij Essevee. Verschillende kranten maakten namelijk al gewag van de Gentse interesse in Bruno en de speler zelf werd onlangs met zijn entourage gespot tijdens de thuismatch van AA Gent tegen KV Oostende. Een transfer hangt dus in de lucht en voor Bruno zou dit een mooie volgende stap in zijn carrière betekenen.

JULIEN DE SART (KV KORTRIJK)

Julien De Sart is al langer de droomkandidaat van AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn kunnen en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. De combinatie van beide zaken maakt van De Sart een erg interessante versterking voor de Buffalo's. Bovendien kan hij straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is. Maar de kans is wel erg reëel dat De Sart al voor die datum een nieuwe werkgever heeft gevonden.

En hoewel er veel interesse heerst vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving Julien De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. In maart noopte Gent de gesprekken aan met De Sart omtrent een transfervrije overgang. Die gesprekken zijn nog steeds aan de gang maar verlopen naar verluidt wel gunstig. 

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

1
1
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

32
32
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

75
75
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

74
74
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

200
200
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

239
239
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

22
22
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

852
852
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

89
89
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

355
355
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

131
131
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

145
145
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

104
104
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

62
62
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

239
239
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

145
145
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

123
123
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

40
40
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

305
305
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

198
198
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

66
66

Meer sportnieuws