AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

965
AA Gent heeft grote plannen met straffe vierklapper

AA Gent is van oudsher een club waar veel transferactiviteit plaatsvindt en dat zal in de eerstkomende transferperiode wellicht niet anders zijn. De Buffalo's zijn reeds hun inventaris aan het opmaken van het aanwezige spelersmateriaal en daarnaast worden verschillende transfertargets bepaald. Gent wordt volgens binnen- en buitenlandse media alvast in verband gebracht met vier potentiële aanwinsten.


DE EVALUATIE VAN HEIN

“Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk.” Begin april stelde Hein Vanhaezebrouck onmiskenbaar dat AA Gent wil ingrijpen in de eerstvolgende transferperiode. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” Vanhaezebrouck verstuurde daarmee een duidelijke waarschuwing naar zijn huidige spelersgroep, die toen allerminst naar behoren presteerde – zoals in het volledige seizoen eigenlijk. De plotse en recente sportieve revival (2-1 en 0-4 winst) tegen KV Oostende zal wellicht niet veel veranderen aan die plannen. Volgend seizoen moet en zal het anders lopen bij AA Gent. Beter. Dat blijkt alvast door de Gentse interesse in vier interessante transfertargets.



JOSEPH OKUMU (IF ELFSBORG)

Met een gestalte van 1,93 meter is Joseph Okumu een imposante fysieke verschijning. De 7-voudige Keniaanse international is vandaag de rots in de branding bij het Zweedse IF Elfsborg, waar hij één van de beste centrale verdedigers van de competitie is. Dat bevestigde Stefan Andreasson, sportief directeur van Elfsborg, onlangs nog in de Zweedse pers. “Ik heb het reeds gezegd dat hij de beste centrale verdediger ooit is in de Allsvenskan.”

Die straffe uitspraak van Stefan Andreasson blijkt ook uit de prestaties van Joseph Okumu in de vorige jaargang in de Zweedse competitie, het huidige seizoen is namelijk nog maar zeven speeldagen ver. Vorig jaar was Okumu de centrale verdediger in Zweden die het meeste duels won, alsook het meeste duels in het luchtruim. Daarnaast behoorde de Keniaan op het defensief gebied ook tot de meest regelmatige én meest efficiënte centrale verdedigers van de Allsvenskan.



De lof voor Joseph Okumu komt niet alleen vanuit het clubbestuur, maar ook zijn ploegmaats spreken vol bewondering over hun sterke verdediger. Johan Larsson vergelijkt Okumu zelfs met Virgil van Dijk, de topverdediger van Liverpool FC. “Hij heeft vergelijkbare kwaliteiten. Dus dit is geen 'stomme' vergelijking maar wel eentje die vooral moeilijk wordt om na te streven. Hij is te goed voor de Zweedse competitie.” Naast de interesse van AA Gent liggen ook Stade Reims, Rangers FC, Napoli, Valencia en OGC Nice op de loer voor de 23-jarige Okumu.

GILLES DEWAELE (KV KORTRIJK)

Op 25-jarige leeftijd heeft Gilles Dewaele 'slechts' 37 wedstrijden in de Jupiler Pro League achter z'n naam, waarvan 30 stuks dit jaar bij KV Kortrijk. De rechtsachter is dus een laatbloeier, maar in het Guldensporenstadion groeide hij desondanks uit tot de absolute revelatie van het seizoen. Dewaele blinkt uit door zijn enorme motor en loopvermogen, waarbij hij de ganse flank kan afdweilen. Daarnaast bezit hij voldoende snelheid, inzicht en een goeie techniek.

Door de combinatie van deze kernkwaliteiten kon Gilles Dewaele reeds drie doelpunten scoren en evenveel assists afleveren. Hij kon gemakkelijk nog veel meer assists geproduceerd hebben, ware het niet dat de spitsen van KV Kortrijk zijn voorzetten vaak ondermaats afwerkten. Dat blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat Dewaele in de Jupiler Pro League het derde meeste voorzetten afleverde onder de flankverdedigers alsook sleutelpasses.



AA Gent heeft de naam van Gilles Dewaele alvast met stip genoteerd. Een transfer naar de Arteveldestad zou een ultieme beloning zijn voor Dewaele's uitstekende debuutseizoen in de Jupiler Pro League. Op die manier raakt de carrière van de laatbloeier opeens in een stroomversnelling terecht, want hij staat pas sinds vorige zomer onder contract bij KV Kortrijk. Voorheen kwam hij sinds 2017 uit bij KVC Westerlo in 1B en daarvoor bij Cercle Brugge, waar Dewaele niet doorbrak.

GIANNI BRUNO (ZULTE WAREGEM)

Gianni Bruno heeft zijn productiefste seizoen ooit achter de rug. De 29-jarige aanvaller scoorde 20 doelpunten bij Zulte Waregem en hij hoopt deze uitstekende cijfers te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno onlangs aan La Dernière Heure. Ook Zulte Waregem kan een mooie slag slaan bij een uitgaande transfer van hun Speler van het Jaar, want Bruno heeft nog één seizoen contract aan de Gaverbeek.

Gianni Bruno was één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem dit seizoen. Door zijn doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij de achtste plaats bezet onder de centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtreft daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht).



Zulte Waregem houdt alvast rekening met een vertrek van clubtopschutter Gianni Bruno. Bij een toereikende aanbieding van een andere club zou een vertrek zeker bespreekbaar zijn. En de kans is ook groot dat AA Gent weldra een officieel bod zal neerleggen bij Essevee. Verschillende kranten maakten namelijk al gewag van de Gentse interesse in Bruno en de speler zelf werd onlangs met zijn entourage gespot tijdens de thuismatch van AA Gent tegen KV Oostende. Een transfer hangt dus in de lucht en voor Bruno zou dit een mooie volgende stap in zijn carrière betekenen.

JULIEN DE SART (KV KORTRIJK)

Julien De Sart is al langer de droomkandidaat van AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn kunnen en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. De combinatie van beide zaken maakt van De Sart een erg interessante versterking voor de Buffalo's. Bovendien kan hij straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is. Maar de kans is wel erg reëel dat De Sart al voor die datum een nieuwe werkgever heeft gevonden.

En hoewel er veel interesse heerst vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving Julien De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. In maart noopte Gent de gesprekken aan met De Sart omtrent een transfervrije overgang. Die gesprekken zijn nog steeds aan de gang maar verlopen naar verluidt wel gunstig. 

LEES OOK: Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

49
49
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

3
3
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

131
131
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

106
106
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

273
273
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

63
63
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

343
343
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

92
92
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

217
217
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

256
256
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

28
28
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

402
402
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

349
349
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

621
621
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

276
276
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

530
530
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

665
665
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

513
513
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

111
111
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

504
504
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

210
210
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

152
152
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

81
81
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

164
164

Meer sportnieuws