Radeloze Kompany staat voor groot probleem

door
Radeloze Kompany staat voor groot probleem

Na vier gespeelde wedstrijden in de Champions' play-offs heeft RSC Anderlecht nog steeds geen enkele wedstrijd gewonnen. Het grootste probleem bij Sporting valt waar te nemen in de defensie, iets wat zaterdag nog pijnlijk duidelijk werd in de nederlaag tegen KRC Genk. 


UNIEKE KANS

De ene wedstrijd is de andere niet. Vorige woensdag was Killian Sardella nog één van de beste spelers bij RSC Anderlecht tegen KRC Genk. “Hij heeft ons niet verrast”, verklaarde Vincent Kompany na de topmatch van de 19-jarige. “Killian kent en begrijpt onze manier van voetballen. Maar we zijn geduldig met hem – hij heeft nog een enorme progressiemarge.” Sardella bleek een waardige vervanger te zijn van de geblesseerde Hannes Delcroix, iets wat minder het geval was bij Elias Cobbaut.

Killian Sardella kreeg de gouden kans van Vincent Kompany om zich voluit te bewijzen in het basiselftal van Anderlecht, terwijl Elias Cobbaut vervolgens een pijnlijke degradatie tot bankzitter moest incasseren. Sardella scoorde woensdag dus belangrijke punten om zich op te werpen tot een volwaardig alternatief voor de sterk presterende maar geblesseerde Hannes Delcroix. Sardella bracht het elftal van Sporting bijvoorbeeld veel meer voetballend vermogen bij dan de meer statische en fysieke Cobbaut.



Qua speelstijl vertonen Killian Sardella en Hannes Delcroix ook meer gelijkenissen dan Elias Cobbaut en Delcroix. Net om Sardella's voetballend vermogen geeft Vincent Kompany het vertrouwen aan de 19-jarige. “De speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment”, verklaarde de coach van Anderlecht bijvoorbeeld eerder dit seizoen. “Ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten”, duidde Kompany zijn keuze om Sardella toen de voorkeur te geven op Michael Amir Murillo.

ANTI-HELD 

Na zijn sterke prestatie vorige woensdag tegen KRC Genk was Killian Sardella aldus goed op weg om zijn wisselvallig seizoen met een positieve noot af te sluiten. De meest polyvalente verdediger van Anderlecht, Sardella kwam in de huidige jaargang namelijk uit als linker en rechter flank- en centrale verdediger, kreeg een unieke kans om zich definitief op te werpen als een gewaardeerde kracht bij Anderlecht. Want ook al telt Sardella amper 19 lentes, hij kreeg dit seizoen toch al opvallend vaak kritiek te slikken.



En drie dagen later na zijn topmatch tegen KRC Genk was het dan opnieuw zo ver. Killian Sardella startte zaterdagvond opnieuw tegen de Limburgers, maar in zijn 26 speelminuten – zijn wedstrijd werd zaterdag namelijk vervroegd beëindigd door een blessure – was hij dit keer de anti-held van de wedstrijd. Sardella knoeide bij het vroege openingsdoelpunt van Paul Onuachu, waarbij hij dramatisch balverlies leed. Het gemis naar Hannes Delcroix was nooit groter.

DEFENSIEVE EFFICIËNTIE 

RSC Anderlecht werd onder leiding van defensieleider Hannes Delcroix namelijk de op één na minst gepasseerde defensie in de reguliere competitie. In de Champions' play-off bezit Sporting samen met Antwerp FC opeens de meest gepasseerde verdediging. Zowel Killian Sardella als Elias Cobbaut konden de schoenen van Delcroix niet vullen waardoor Anderlecht volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk zal moeten anticiperen op de positie van centrale verdediger – en zeker al indien huurling Matt Miazga niet meer in het Lotto Park zal vertoeven.

Het gemis naar Hannes Delcroix beperkt zich dus niet alleen naar diens voetballend vermogen, waarmee hij trouwens één van de best uitvoetballende centrale verdedigers is in de Jupiler Pro League. Het is hoe dan ook te kort door de bocht om het gemiddelde aantal tegendoelpunten (1 in de reguliere competitie en 1,75 in de Champions' play-offs) enkel te verklaren door het ontbreken van Delcroix. Maar naast zijn voetballende skills wordt ook zijn defensieve efficiëntie duidelijk gemankeerd. 



Dat betreffende gemiddelde van Hannes Delcroix bedraagt namelijk 85%, terwijl Elias Cobbaut (55%) en Killian Sardella (61%) toch opvallend minder presteren in dat belangrijk onderdeel. Bovendien wint Hannes Delcroix in totaliteit ook meer algemene duels en is hij ook succesvoller in al zijn aangegane acties dan Cobbaut en Sardella. Als Anderlecht volgend seizoen haar hoge sportieve ambities wil waarmaken, en de prestaties van de recente maanden wil bevestigen, dan is het duidelijk dat Peter Verbeke de nodige versterking zal moeten halen op de positie van centrale verdediger.

LEES OOK: "Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Wie is de beste optie als vervanger Delcroix?

Meest recent

Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

51
51
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

65
65
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

17
17
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

195
195
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

118
118
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

39
39
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

200
200
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

38
38
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

94
94
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

103
103
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

188
188
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

108
108
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

386
386
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

154
154
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

342
342
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

271
271
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

486
486
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

250
250
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

174
174
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

64
64

Meer sportnieuws