Radeloze Kompany staat voor groot probleem

1323 stemmen
Radeloze Kompany staat voor groot probleem

Na vier gespeelde wedstrijden in de Champions' play-offs heeft RSC Anderlecht nog steeds geen enkele wedstrijd gewonnen. Het grootste probleem bij Sporting valt waar te nemen in de defensie, iets wat zaterdag nog pijnlijk duidelijk werd in de nederlaag tegen KRC Genk. 


UNIEKE KANS

De ene wedstrijd is de andere niet. Vorige woensdag was Killian Sardella nog één van de beste spelers bij RSC Anderlecht tegen KRC Genk. “Hij heeft ons niet verrast”, verklaarde Vincent Kompany na de topmatch van de 19-jarige. “Killian kent en begrijpt onze manier van voetballen. Maar we zijn geduldig met hem – hij heeft nog een enorme progressiemarge.” Sardella bleek een waardige vervanger te zijn van de geblesseerde Hannes Delcroix, iets wat minder het geval was bij Elias Cobbaut.

Killian Sardella kreeg de gouden kans van Vincent Kompany om zich voluit te bewijzen in het basiselftal van Anderlecht, terwijl Elias Cobbaut vervolgens een pijnlijke degradatie tot bankzitter moest incasseren. Sardella scoorde woensdag dus belangrijke punten om zich op te werpen tot een volwaardig alternatief voor de sterk presterende maar geblesseerde Hannes Delcroix. Sardella bracht het elftal van Sporting bijvoorbeeld veel meer voetballend vermogen bij dan de meer statische en fysieke Cobbaut.



Qua speelstijl vertonen Killian Sardella en Hannes Delcroix ook meer gelijkenissen dan Elias Cobbaut en Delcroix. Net om Sardella's voetballend vermogen geeft Vincent Kompany het vertrouwen aan de 19-jarige. “De speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment”, verklaarde de coach van Anderlecht bijvoorbeeld eerder dit seizoen. “Ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten”, duidde Kompany zijn keuze om Sardella toen de voorkeur te geven op Michael Amir Murillo.

ANTI-HELD 

Na zijn sterke prestatie vorige woensdag tegen KRC Genk was Killian Sardella aldus goed op weg om zijn wisselvallig seizoen met een positieve noot af te sluiten. De meest polyvalente verdediger van Anderlecht, Sardella kwam in de huidige jaargang namelijk uit als linker en rechter flank- en centrale verdediger, kreeg een unieke kans om zich definitief op te werpen als een gewaardeerde kracht bij Anderlecht. Want ook al telt Sardella amper 19 lentes, hij kreeg dit seizoen toch al opvallend vaak kritiek te slikken.



En drie dagen later na zijn topmatch tegen KRC Genk was het dan opnieuw zo ver. Killian Sardella startte zaterdagvond opnieuw tegen de Limburgers, maar in zijn 26 speelminuten – zijn wedstrijd werd zaterdag namelijk vervroegd beëindigd door een blessure – was hij dit keer de anti-held van de wedstrijd. Sardella knoeide bij het vroege openingsdoelpunt van Paul Onuachu, waarbij hij dramatisch balverlies leed. Het gemis naar Hannes Delcroix was nooit groter.

DEFENSIEVE EFFICIËNTIE 

RSC Anderlecht werd onder leiding van defensieleider Hannes Delcroix namelijk de op één na minst gepasseerde defensie in de reguliere competitie. In de Champions' play-off bezit Sporting samen met Antwerp FC opeens de meest gepasseerde verdediging. Zowel Killian Sardella als Elias Cobbaut konden de schoenen van Delcroix niet vullen waardoor Anderlecht volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk zal moeten anticiperen op de positie van centrale verdediger – en zeker al indien huurling Matt Miazga niet meer in het Lotto Park zal vertoeven.

Het gemis naar Hannes Delcroix beperkt zich dus niet alleen naar diens voetballend vermogen, waarmee hij trouwens één van de best uitvoetballende centrale verdedigers is in de Jupiler Pro League. Het is hoe dan ook te kort door de bocht om het gemiddelde aantal tegendoelpunten (1 in de reguliere competitie en 1,75 in de Champions' play-offs) enkel te verklaren door het ontbreken van Delcroix. Maar naast zijn voetballende skills wordt ook zijn defensieve efficiëntie duidelijk gemankeerd. 



Dat betreffende gemiddelde van Hannes Delcroix bedraagt namelijk 85%, terwijl Elias Cobbaut (55%) en Killian Sardella (61%) toch opvallend minder presteren in dat belangrijk onderdeel. Bovendien wint Hannes Delcroix in totaliteit ook meer algemene duels en is hij ook succesvoller in al zijn aangegane acties dan Cobbaut en Sardella. Als Anderlecht volgend seizoen haar hoge sportieve ambities wil waarmaken, en de prestaties van de recente maanden wil bevestigen, dan is het duidelijk dat Peter Verbeke de nodige versterking zal moeten halen op de positie van centrale verdediger.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Wie is de beste optie als vervanger Delcroix?

Meest recent

De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

43
43
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

53
53
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

124
124
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

90
90
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

202
202
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

122
122
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

107
107
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

347
347
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

101
101
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

278
278
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

117
117
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

256
256
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

220
220
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

291
291
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

234
234
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1171
1171
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

519
519
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

261
261
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

268
268
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

451
451
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

351
351
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

81
81
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

294
294

Meer sportnieuws