Radeloze Kompany staat voor groot probleem

1323 stemmen
Radeloze Kompany staat voor groot probleem

Na vier gespeelde wedstrijden in de Champions' play-offs heeft RSC Anderlecht nog steeds geen enkele wedstrijd gewonnen. Het grootste probleem bij Sporting valt waar te nemen in de defensie, iets wat zaterdag nog pijnlijk duidelijk werd in de nederlaag tegen KRC Genk. 


UNIEKE KANS

De ene wedstrijd is de andere niet. Vorige woensdag was Killian Sardella nog één van de beste spelers bij RSC Anderlecht tegen KRC Genk. “Hij heeft ons niet verrast”, verklaarde Vincent Kompany na de topmatch van de 19-jarige. “Killian kent en begrijpt onze manier van voetballen. Maar we zijn geduldig met hem – hij heeft nog een enorme progressiemarge.” Sardella bleek een waardige vervanger te zijn van de geblesseerde Hannes Delcroix, iets wat minder het geval was bij Elias Cobbaut.

Killian Sardella kreeg de gouden kans van Vincent Kompany om zich voluit te bewijzen in het basiselftal van Anderlecht, terwijl Elias Cobbaut vervolgens een pijnlijke degradatie tot bankzitter moest incasseren. Sardella scoorde woensdag dus belangrijke punten om zich op te werpen tot een volwaardig alternatief voor de sterk presterende maar geblesseerde Hannes Delcroix. Sardella bracht het elftal van Sporting bijvoorbeeld veel meer voetballend vermogen bij dan de meer statische en fysieke Cobbaut.



Qua speelstijl vertonen Killian Sardella en Hannes Delcroix ook meer gelijkenissen dan Elias Cobbaut en Delcroix. Net om Sardella's voetballend vermogen geeft Vincent Kompany het vertrouwen aan de 19-jarige. “De speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment”, verklaarde de coach van Anderlecht bijvoorbeeld eerder dit seizoen. “Ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten”, duidde Kompany zijn keuze om Sardella toen de voorkeur te geven op Michael Amir Murillo.

ANTI-HELD 

Na zijn sterke prestatie vorige woensdag tegen KRC Genk was Killian Sardella aldus goed op weg om zijn wisselvallig seizoen met een positieve noot af te sluiten. De meest polyvalente verdediger van Anderlecht, Sardella kwam in de huidige jaargang namelijk uit als linker en rechter flank- en centrale verdediger, kreeg een unieke kans om zich definitief op te werpen als een gewaardeerde kracht bij Anderlecht. Want ook al telt Sardella amper 19 lentes, hij kreeg dit seizoen toch al opvallend vaak kritiek te slikken.



En drie dagen later na zijn topmatch tegen KRC Genk was het dan opnieuw zo ver. Killian Sardella startte zaterdagvond opnieuw tegen de Limburgers, maar in zijn 26 speelminuten – zijn wedstrijd werd zaterdag namelijk vervroegd beëindigd door een blessure – was hij dit keer de anti-held van de wedstrijd. Sardella knoeide bij het vroege openingsdoelpunt van Paul Onuachu, waarbij hij dramatisch balverlies leed. Het gemis naar Hannes Delcroix was nooit groter.

DEFENSIEVE EFFICIËNTIE 

RSC Anderlecht werd onder leiding van defensieleider Hannes Delcroix namelijk de op één na minst gepasseerde defensie in de reguliere competitie. In de Champions' play-off bezit Sporting samen met Antwerp FC opeens de meest gepasseerde verdediging. Zowel Killian Sardella als Elias Cobbaut konden de schoenen van Delcroix niet vullen waardoor Anderlecht volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk zal moeten anticiperen op de positie van centrale verdediger – en zeker al indien huurling Matt Miazga niet meer in het Lotto Park zal vertoeven.

Het gemis naar Hannes Delcroix beperkt zich dus niet alleen naar diens voetballend vermogen, waarmee hij trouwens één van de best uitvoetballende centrale verdedigers is in de Jupiler Pro League. Het is hoe dan ook te kort door de bocht om het gemiddelde aantal tegendoelpunten (1 in de reguliere competitie en 1,75 in de Champions' play-offs) enkel te verklaren door het ontbreken van Delcroix. Maar naast zijn voetballende skills wordt ook zijn defensieve efficiëntie duidelijk gemankeerd. 



Dat betreffende gemiddelde van Hannes Delcroix bedraagt namelijk 85%, terwijl Elias Cobbaut (55%) en Killian Sardella (61%) toch opvallend minder presteren in dat belangrijk onderdeel. Bovendien wint Hannes Delcroix in totaliteit ook meer algemene duels en is hij ook succesvoller in al zijn aangegane acties dan Cobbaut en Sardella. Als Anderlecht volgend seizoen haar hoge sportieve ambities wil waarmaken, en de prestaties van de recente maanden wil bevestigen, dan is het duidelijk dat Peter Verbeke de nodige versterking zal moeten halen op de positie van centrale verdediger.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Wie is de beste optie als vervanger Delcroix?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

0
0
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

94
94
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

154
154
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

88
88
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

37
37
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

473
473
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

86
86
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

106
106
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

138
138
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

133
133
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

60
60
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

406
406
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

130
130
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

158
158
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

160
160
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

159
159
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

405
405
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

795
795

Meer sportnieuws