Radeloze Kompany staat voor groot probleem

1323
Radeloze Kompany staat voor groot probleem

Na vier gespeelde wedstrijden in de Champions' play-offs heeft RSC Anderlecht nog steeds geen enkele wedstrijd gewonnen. Het grootste probleem bij Sporting valt waar te nemen in de defensie, iets wat zaterdag nog pijnlijk duidelijk werd in de nederlaag tegen KRC Genk. 


UNIEKE KANS

De ene wedstrijd is de andere niet. Vorige woensdag was Killian Sardella nog één van de beste spelers bij RSC Anderlecht tegen KRC Genk. “Hij heeft ons niet verrast”, verklaarde Vincent Kompany na de topmatch van de 19-jarige. “Killian kent en begrijpt onze manier van voetballen. Maar we zijn geduldig met hem – hij heeft nog een enorme progressiemarge.” Sardella bleek een waardige vervanger te zijn van de geblesseerde Hannes Delcroix, iets wat minder het geval was bij Elias Cobbaut.

Killian Sardella kreeg de gouden kans van Vincent Kompany om zich voluit te bewijzen in het basiselftal van Anderlecht, terwijl Elias Cobbaut vervolgens een pijnlijke degradatie tot bankzitter moest incasseren. Sardella scoorde woensdag dus belangrijke punten om zich op te werpen tot een volwaardig alternatief voor de sterk presterende maar geblesseerde Hannes Delcroix. Sardella bracht het elftal van Sporting bijvoorbeeld veel meer voetballend vermogen bij dan de meer statische en fysieke Cobbaut.



Qua speelstijl vertonen Killian Sardella en Hannes Delcroix ook meer gelijkenissen dan Elias Cobbaut en Delcroix. Net om Sardella's voetballend vermogen geeft Vincent Kompany het vertrouwen aan de 19-jarige. “De speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment”, verklaarde de coach van Anderlecht bijvoorbeeld eerder dit seizoen. “Ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten”, duidde Kompany zijn keuze om Sardella toen de voorkeur te geven op Michael Amir Murillo.

ANTI-HELD 

Na zijn sterke prestatie vorige woensdag tegen KRC Genk was Killian Sardella aldus goed op weg om zijn wisselvallig seizoen met een positieve noot af te sluiten. De meest polyvalente verdediger van Anderlecht, Sardella kwam in de huidige jaargang namelijk uit als linker en rechter flank- en centrale verdediger, kreeg een unieke kans om zich definitief op te werpen als een gewaardeerde kracht bij Anderlecht. Want ook al telt Sardella amper 19 lentes, hij kreeg dit seizoen toch al opvallend vaak kritiek te slikken.



En drie dagen later na zijn topmatch tegen KRC Genk was het dan opnieuw zo ver. Killian Sardella startte zaterdagvond opnieuw tegen de Limburgers, maar in zijn 26 speelminuten – zijn wedstrijd werd zaterdag namelijk vervroegd beëindigd door een blessure – was hij dit keer de anti-held van de wedstrijd. Sardella knoeide bij het vroege openingsdoelpunt van Paul Onuachu, waarbij hij dramatisch balverlies leed. Het gemis naar Hannes Delcroix was nooit groter.

DEFENSIEVE EFFICIËNTIE 

RSC Anderlecht werd onder leiding van defensieleider Hannes Delcroix namelijk de op één na minst gepasseerde defensie in de reguliere competitie. In de Champions' play-off bezit Sporting samen met Antwerp FC opeens de meest gepasseerde verdediging. Zowel Killian Sardella als Elias Cobbaut konden de schoenen van Delcroix niet vullen waardoor Anderlecht volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk zal moeten anticiperen op de positie van centrale verdediger – en zeker al indien huurling Matt Miazga niet meer in het Lotto Park zal vertoeven.

Het gemis naar Hannes Delcroix beperkt zich dus niet alleen naar diens voetballend vermogen, waarmee hij trouwens één van de best uitvoetballende centrale verdedigers is in de Jupiler Pro League. Het is hoe dan ook te kort door de bocht om het gemiddelde aantal tegendoelpunten (1 in de reguliere competitie en 1,75 in de Champions' play-offs) enkel te verklaren door het ontbreken van Delcroix. Maar naast zijn voetballende skills wordt ook zijn defensieve efficiëntie duidelijk gemankeerd. 



Dat betreffende gemiddelde van Hannes Delcroix bedraagt namelijk 85%, terwijl Elias Cobbaut (55%) en Killian Sardella (61%) toch opvallend minder presteren in dat belangrijk onderdeel. Bovendien wint Hannes Delcroix in totaliteit ook meer algemene duels en is hij ook succesvoller in al zijn aangegane acties dan Cobbaut en Sardella. Als Anderlecht volgend seizoen haar hoge sportieve ambities wil waarmaken, en de prestaties van de recente maanden wil bevestigen, dan is het duidelijk dat Peter Verbeke de nodige versterking zal moeten halen op de positie van centrale verdediger.

LEES OOK: 'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Wie is de beste optie als vervanger Delcroix?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

55
55
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

73
73
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

43
43
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

102
102
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

184
184
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

372
372
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

372
372
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

279
279
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

174
174
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws