Radeloze Kompany staat voor groot probleem

1323 stemmen
Radeloze Kompany staat voor groot probleem

Na vier gespeelde wedstrijden in de Champions' play-offs heeft RSC Anderlecht nog steeds geen enkele wedstrijd gewonnen. Het grootste probleem bij Sporting valt waar te nemen in de defensie, iets wat zaterdag nog pijnlijk duidelijk werd in de nederlaag tegen KRC Genk. 


UNIEKE KANS

De ene wedstrijd is de andere niet. Vorige woensdag was Killian Sardella nog één van de beste spelers bij RSC Anderlecht tegen KRC Genk. “Hij heeft ons niet verrast”, verklaarde Vincent Kompany na de topmatch van de 19-jarige. “Killian kent en begrijpt onze manier van voetballen. Maar we zijn geduldig met hem – hij heeft nog een enorme progressiemarge.” Sardella bleek een waardige vervanger te zijn van de geblesseerde Hannes Delcroix, iets wat minder het geval was bij Elias Cobbaut.

Killian Sardella kreeg de gouden kans van Vincent Kompany om zich voluit te bewijzen in het basiselftal van Anderlecht, terwijl Elias Cobbaut vervolgens een pijnlijke degradatie tot bankzitter moest incasseren. Sardella scoorde woensdag dus belangrijke punten om zich op te werpen tot een volwaardig alternatief voor de sterk presterende maar geblesseerde Hannes Delcroix. Sardella bracht het elftal van Sporting bijvoorbeeld veel meer voetballend vermogen bij dan de meer statische en fysieke Cobbaut.



Qua speelstijl vertonen Killian Sardella en Hannes Delcroix ook meer gelijkenissen dan Elias Cobbaut en Delcroix. Net om Sardella's voetballend vermogen geeft Vincent Kompany het vertrouwen aan de 19-jarige. “De speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment”, verklaarde de coach van Anderlecht bijvoorbeeld eerder dit seizoen. “Ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten”, duidde Kompany zijn keuze om Sardella toen de voorkeur te geven op Michael Amir Murillo.

ANTI-HELD 

Na zijn sterke prestatie vorige woensdag tegen KRC Genk was Killian Sardella aldus goed op weg om zijn wisselvallig seizoen met een positieve noot af te sluiten. De meest polyvalente verdediger van Anderlecht, Sardella kwam in de huidige jaargang namelijk uit als linker en rechter flank- en centrale verdediger, kreeg een unieke kans om zich definitief op te werpen als een gewaardeerde kracht bij Anderlecht. Want ook al telt Sardella amper 19 lentes, hij kreeg dit seizoen toch al opvallend vaak kritiek te slikken.



En drie dagen later na zijn topmatch tegen KRC Genk was het dan opnieuw zo ver. Killian Sardella startte zaterdagvond opnieuw tegen de Limburgers, maar in zijn 26 speelminuten – zijn wedstrijd werd zaterdag namelijk vervroegd beëindigd door een blessure – was hij dit keer de anti-held van de wedstrijd. Sardella knoeide bij het vroege openingsdoelpunt van Paul Onuachu, waarbij hij dramatisch balverlies leed. Het gemis naar Hannes Delcroix was nooit groter.

DEFENSIEVE EFFICIËNTIE 

RSC Anderlecht werd onder leiding van defensieleider Hannes Delcroix namelijk de op één na minst gepasseerde defensie in de reguliere competitie. In de Champions' play-off bezit Sporting samen met Antwerp FC opeens de meest gepasseerde verdediging. Zowel Killian Sardella als Elias Cobbaut konden de schoenen van Delcroix niet vullen waardoor Anderlecht volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk zal moeten anticiperen op de positie van centrale verdediger – en zeker al indien huurling Matt Miazga niet meer in het Lotto Park zal vertoeven.

Het gemis naar Hannes Delcroix beperkt zich dus niet alleen naar diens voetballend vermogen, waarmee hij trouwens één van de best uitvoetballende centrale verdedigers is in de Jupiler Pro League. Het is hoe dan ook te kort door de bocht om het gemiddelde aantal tegendoelpunten (1 in de reguliere competitie en 1,75 in de Champions' play-offs) enkel te verklaren door het ontbreken van Delcroix. Maar naast zijn voetballende skills wordt ook zijn defensieve efficiëntie duidelijk gemankeerd. 



Dat betreffende gemiddelde van Hannes Delcroix bedraagt namelijk 85%, terwijl Elias Cobbaut (55%) en Killian Sardella (61%) toch opvallend minder presteren in dat belangrijk onderdeel. Bovendien wint Hannes Delcroix in totaliteit ook meer algemene duels en is hij ook succesvoller in al zijn aangegane acties dan Cobbaut en Sardella. Als Anderlecht volgend seizoen haar hoge sportieve ambities wil waarmaken, en de prestaties van de recente maanden wil bevestigen, dan is het duidelijk dat Peter Verbeke de nodige versterking zal moeten halen op de positie van centrale verdediger.

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Wie is de beste optie als vervanger Delcroix?

Meest recent

Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

18
18
'Vuurwerk bij Club Brugge: transferplannen onthuld'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

106
106
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

137
137
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

306
306
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

89
89
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

345
345
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

188
188
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

46
46
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

311
311
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

335
335
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

230
230
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

90
90
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

222
222
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

214
214
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

176
176
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

77
77
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

289
289
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

55
55
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

217
217
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

108
108
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

559
559
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

106
106
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

245
245
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

101
101

Meer sportnieuws