Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

673
Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

Beerschot VA kende dit seizoen een erg succesvolle jaargang, maar volgend jaar willen de Mannekes opnieuw sterke prestaties neerzetten. En dan liefst wederom met een karrenvracht aan doelpunten, zoals dat dit seizoen het geval was. Daarvoor denkt de club aan Andrew Jung, een spits met een intrinsiek talent om doelpunten te scoren.


GULDEN MIDDENWEG

De spelers en technische staff van Beerschot VA genieten momenteel van een welverdiende rust tot donderdag 21 mei, en daarna start de club alweer de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2021-2022. Het wordt straks reikhalzend uitkijken wie de eerste trainingen van de nieuwe jaargang zal leiden, want tot op heden werd er nog geen permanente hoofdcoach aangesteld. Will Still werd in januari tot T1 ad-interim benoemd, maar voorlopig werd er nog geen besluit genomen over diens toekomst als hoofdcoach van Beerschot. 



Will Still leverde puntengewijs goed werk als opvolger van ex-Beerschot-coach Hernan Losada, waarbij hij vooral het grote aantal tegendoelpunten serieus terugdrong met maar liefst 32%. Anderzijds kon Beerschot onder Still ook veel minder scoren dan onder Losada, 33% minder om precies te zijn. Beerschot werd dus defensief beter onder Still, maar de ploeg verloor tegelijk ook veel van haar attractiviteit - nochtans hun unique selling proposition van dit seizoen. Volgend seizoen moet Beerschot een gulden middenweg proberen te vinden tussen beide kwesties.

UNITED WORLD GROUP

De terugval in het aantal gescoorde doelpunten valt deels te wijten aan het winters vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent. Door de korte tijdsperiode kon Beerschot het vertrek van de Marokkaan niet compenseren maar dat zal wellicht wel gebeuren in de aankomende zomermercato. Volgens Franse en Belgische media heeft Beerschot namelijk haar pijlen gericht op Andrew Jung van Châteauroux, een jonge en grote spits die bovendien erg gemakkelijk de weg naar het doel vindt. Bovendien kan Beerschot de hulp inroepen van clubeigenaar prins Abdullah Bin Mosaad, want zowel Châteauroux en Beerschot behoren beiden tot de United World Group.



Die optie is ook heel realistisch want Patrick Trotignon, de directeur van Châteauroux, verklaarde onlangs aan La Nouvelle République dat Andrew Jung een mogelijkheid is om een overstap te maken naar een andere club in de United World Group. “Misschien gaat hij naar Sheffield United of naar Beerschot. Dit biedt ons een scala aan aantrekkelijke oplossingen.” Jung staat nog één jaar onder contract bij Châteauroux, maar hij werd dit seizoen met groot succes uitgeleend aan Quevilly in de Franse Championnat National. De 23-jarige prijsschutter wil dan ook graag zijn kwaliteiten testen op een hoger sportief niveau dan de Franse derde klasse.

NOOIT OP HET HOOGSTE NIVEAU 

Andrew Jung is met 21 doelpunten in 29 matchen de autoritaire topschutter van de Championnat National, waar Quevilly de tweede plaats bezet in de clubrangschikking. Zijn moederclub Châteauroux staat dan weer op de allerlaatste positie in de Ligue 2, waardoor La Berrichonne volgend seizoen in de Championnat zal uitkomen. Indien Jung volgend seizoen aan boord blijft bij Châteauroux, dan blijft hij op sportief vlak dus ter plaatse trappelen. En dan is de optie van Beerschot VA in het kader van de United World Group weleens erg interessant voor alle betrokken partijen.



Indien Beerschot VA akkoord gaat met de komst van Andrew Jung, dan zal er ongetwijfeld heel wat voorbehoud ingebouwd worden. De Franse aanvaller heeft namelijk enkel ervaring in de Ligue 2 en de Championnat National en hij kwam bovendien nog nooit uit op het hoogste Franse nationale voetbalniveau. In die zin zou de transfer van Jung naar Beerschot een bepaald risico inhouden, maar anderzijds bewezen in het verleden veel spelers uit de lagere Franse regionen zich te kunnen opwerpen tot echte revelaties in de Belgische eerste klasse.

3 KANSEN, 1 DOELPUNT 

Bovendien bezit Andrew Jung een aangeboren intrinsiek talent om doelpunten te scoren. Bij Châteauroux kon hij weliswaar nog geen geen enkel doelpunt scoren, maar bij zijn andere ploegen Quevilly (23 goals in 32 matchen) en US Concarneau (10 goals in 34 matchen) was hij telkens wél goed bij schot. Met zo'n cijfers moet Jung op zijn minst de kans krijgen om zich te bewijzen op een hoger voetbalniveau. En waarom dus niet bij Beerschot, dat voor volgend seizoen nog een pure goalgetter zoekt als opvolger van Tarik Tissoudali. 



De intrinsieke kwaliteiten van Andrew Jung zijn trouwens ook verschillende andere clubs niet ontgaan. Zowat de halve Ligue 1 toont namelijk interesse in de 23-jarige spits, wat toch een bevestigend gevoel kan geven indien Beerschot deze berekende gok wil aangaan. Voorts is Jung ook een erg efficiëntie aanvaller, want hij zet namelijk één doelkans op drie om in een effectief doelpunt. Daarmee is hij uiteraard ook de meest efficiënte aanvaller in de Championnat National. 

LEES OOK: Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht
250

Verdient Jung een kans bij Beerschot?

Meest recent

'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

8
8
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

1
1
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

30
30
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

16
16
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

98
98
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

34
34
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

48
48
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

43
43
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

100
100
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

44
44
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

95
95
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

151
151
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

231
231
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

208
208
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

281
281
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

133
133
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

123
123
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

90
90
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

31
31
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

52
52
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

214
214
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

275
275
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

121
121
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

46
46

Meer sportnieuws