Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

door
Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

Beerschot VA kende dit seizoen een erg succesvolle jaargang, maar volgend jaar willen de Mannekes opnieuw sterke prestaties neerzetten. En dan liefst wederom met een karrenvracht aan doelpunten, zoals dat dit seizoen het geval was. Daarvoor denkt de club aan Andrew Jung, een spits met een intrinsiek talent om doelpunten te scoren.


GULDEN MIDDENWEG

De spelers en technische staff van Beerschot VA genieten momenteel van een welverdiende rust tot donderdag 21 mei, en daarna start de club alweer de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2021-2022. Het wordt straks reikhalzend uitkijken wie de eerste trainingen van de nieuwe jaargang zal leiden, want tot op heden werd er nog geen permanente hoofdcoach aangesteld. Will Still werd in januari tot T1 ad-interim benoemd, maar voorlopig werd er nog geen besluit genomen over diens toekomst als hoofdcoach van Beerschot. 



Will Still leverde puntengewijs goed werk als opvolger van ex-Beerschot-coach Hernan Losada, waarbij hij vooral het grote aantal tegendoelpunten serieus terugdrong met maar liefst 32%. Anderzijds kon Beerschot onder Still ook veel minder scoren dan onder Losada, 33% minder om precies te zijn. Beerschot werd dus defensief beter onder Still, maar de ploeg verloor tegelijk ook veel van haar attractiviteit - nochtans hun unique selling proposition van dit seizoen. Volgend seizoen moet Beerschot een gulden middenweg proberen te vinden tussen beide kwesties.

UNITED WORLD GROUP

De terugval in het aantal gescoorde doelpunten valt deels te wijten aan het winters vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent. Door de korte tijdsperiode kon Beerschot het vertrek van de Marokkaan niet compenseren maar dat zal wellicht wel gebeuren in de aankomende zomermercato. Volgens Franse en Belgische media heeft Beerschot namelijk haar pijlen gericht op Andrew Jung van Châteauroux, een jonge en grote spits die bovendien erg gemakkelijk de weg naar het doel vindt. Bovendien kan Beerschot de hulp inroepen van clubeigenaar prins Abdullah Bin Mosaad, want zowel Châteauroux en Beerschot behoren beiden tot de United World Group.



Die optie is ook heel realistisch want Patrick Trotignon, de directeur van Châteauroux, verklaarde onlangs aan La Nouvelle République dat Andrew Jung een mogelijkheid is om een overstap te maken naar een andere club in de United World Group. “Misschien gaat hij naar Sheffield United of naar Beerschot. Dit biedt ons een scala aan aantrekkelijke oplossingen.” Jung staat nog één jaar onder contract bij Châteauroux, maar hij werd dit seizoen met groot succes uitgeleend aan Quevilly in de Franse Championnat National. De 23-jarige prijsschutter wil dan ook graag zijn kwaliteiten testen op een hoger sportief niveau dan de Franse derde klasse.

NOOIT OP HET HOOGSTE NIVEAU 

Andrew Jung is met 21 doelpunten in 29 matchen de autoritaire topschutter van de Championnat National, waar Quevilly de tweede plaats bezet in de clubrangschikking. Zijn moederclub Châteauroux staat dan weer op de allerlaatste positie in de Ligue 2, waardoor La Berrichonne volgend seizoen in de Championnat zal uitkomen. Indien Jung volgend seizoen aan boord blijft bij Châteauroux, dan blijft hij op sportief vlak dus ter plaatse trappelen. En dan is de optie van Beerschot VA in het kader van de United World Group weleens erg interessant voor alle betrokken partijen.



Indien Beerschot VA akkoord gaat met de komst van Andrew Jung, dan zal er ongetwijfeld heel wat voorbehoud ingebouwd worden. De Franse aanvaller heeft namelijk enkel ervaring in de Ligue 2 en de Championnat National en hij kwam bovendien nog nooit uit op het hoogste Franse nationale voetbalniveau. In die zin zou de transfer van Jung naar Beerschot een bepaald risico inhouden, maar anderzijds bewezen in het verleden veel spelers uit de lagere Franse regionen zich te kunnen opwerpen tot echte revelaties in de Belgische eerste klasse.

3 KANSEN, 1 DOELPUNT 

Bovendien bezit Andrew Jung een aangeboren intrinsiek talent om doelpunten te scoren. Bij Châteauroux kon hij weliswaar nog geen geen enkel doelpunt scoren, maar bij zijn andere ploegen Quevilly (23 goals in 32 matchen) en US Concarneau (10 goals in 34 matchen) was hij telkens wél goed bij schot. Met zo'n cijfers moet Jung op zijn minst de kans krijgen om zich te bewijzen op een hoger voetbalniveau. En waarom dus niet bij Beerschot, dat voor volgend seizoen nog een pure goalgetter zoekt als opvolger van Tarik Tissoudali. 



De intrinsieke kwaliteiten van Andrew Jung zijn trouwens ook verschillende andere clubs niet ontgaan. Zowat de halve Ligue 1 toont namelijk interesse in de 23-jarige spits, wat toch een bevestigend gevoel kan geven indien Beerschot deze berekende gok wil aangaan. Voorts is Jung ook een erg efficiëntie aanvaller, want hij zet namelijk één doelkans op drie om in een effectief doelpunt. Daarmee is hij uiteraard ook de meest efficiënte aanvaller in de Championnat National. 

Verdient Jung een kans bij Beerschot?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

29
29
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

59
59
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

111
111
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

193
193
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

256
256
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

97
97
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

80
80
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

177
177
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

531
531
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

203
203
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

746
746
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

195
195
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

131
131
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

240
240
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

665
665
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

69
69
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

380
380
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

325
325
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

186
186
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

431
431
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

205
205
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

74
74
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

332
332

Meer sportnieuws