Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

door
Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

Beerschot VA kende dit seizoen een erg succesvolle jaargang, maar volgend jaar willen de Mannekes opnieuw sterke prestaties neerzetten. En dan liefst wederom met een karrenvracht aan doelpunten, zoals dat dit seizoen het geval was. Daarvoor denkt de club aan Andrew Jung, een spits met een intrinsiek talent om doelpunten te scoren.


GULDEN MIDDENWEG

De spelers en technische staff van Beerschot VA genieten momenteel van een welverdiende rust tot donderdag 21 mei, en daarna start de club alweer de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2021-2022. Het wordt straks reikhalzend uitkijken wie de eerste trainingen van de nieuwe jaargang zal leiden, want tot op heden werd er nog geen permanente hoofdcoach aangesteld. Will Still werd in januari tot T1 ad-interim benoemd, maar voorlopig werd er nog geen besluit genomen over diens toekomst als hoofdcoach van Beerschot. 



Will Still leverde puntengewijs goed werk als opvolger van ex-Beerschot-coach Hernan Losada, waarbij hij vooral het grote aantal tegendoelpunten serieus terugdrong met maar liefst 32%. Anderzijds kon Beerschot onder Still ook veel minder scoren dan onder Losada, 33% minder om precies te zijn. Beerschot werd dus defensief beter onder Still, maar de ploeg verloor tegelijk ook veel van haar attractiviteit - nochtans hun unique selling proposition van dit seizoen. Volgend seizoen moet Beerschot een gulden middenweg proberen te vinden tussen beide kwesties.

UNITED WORLD GROUP

De terugval in het aantal gescoorde doelpunten valt deels te wijten aan het winters vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent. Door de korte tijdsperiode kon Beerschot het vertrek van de Marokkaan niet compenseren maar dat zal wellicht wel gebeuren in de aankomende zomermercato. Volgens Franse en Belgische media heeft Beerschot namelijk haar pijlen gericht op Andrew Jung van Châteauroux, een jonge en grote spits die bovendien erg gemakkelijk de weg naar het doel vindt. Bovendien kan Beerschot de hulp inroepen van clubeigenaar prins Abdullah Bin Mosaad, want zowel Châteauroux en Beerschot behoren beiden tot de United World Group.



Die optie is ook heel realistisch want Patrick Trotignon, de directeur van Châteauroux, verklaarde onlangs aan La Nouvelle République dat Andrew Jung een mogelijkheid is om een overstap te maken naar een andere club in de United World Group. “Misschien gaat hij naar Sheffield United of naar Beerschot. Dit biedt ons een scala aan aantrekkelijke oplossingen.” Jung staat nog één jaar onder contract bij Châteauroux, maar hij werd dit seizoen met groot succes uitgeleend aan Quevilly in de Franse Championnat National. De 23-jarige prijsschutter wil dan ook graag zijn kwaliteiten testen op een hoger sportief niveau dan de Franse derde klasse.

NOOIT OP HET HOOGSTE NIVEAU 

Andrew Jung is met 21 doelpunten in 29 matchen de autoritaire topschutter van de Championnat National, waar Quevilly de tweede plaats bezet in de clubrangschikking. Zijn moederclub Châteauroux staat dan weer op de allerlaatste positie in de Ligue 2, waardoor La Berrichonne volgend seizoen in de Championnat zal uitkomen. Indien Jung volgend seizoen aan boord blijft bij Châteauroux, dan blijft hij op sportief vlak dus ter plaatse trappelen. En dan is de optie van Beerschot VA in het kader van de United World Group weleens erg interessant voor alle betrokken partijen.



Indien Beerschot VA akkoord gaat met de komst van Andrew Jung, dan zal er ongetwijfeld heel wat voorbehoud ingebouwd worden. De Franse aanvaller heeft namelijk enkel ervaring in de Ligue 2 en de Championnat National en hij kwam bovendien nog nooit uit op het hoogste Franse nationale voetbalniveau. In die zin zou de transfer van Jung naar Beerschot een bepaald risico inhouden, maar anderzijds bewezen in het verleden veel spelers uit de lagere Franse regionen zich te kunnen opwerpen tot echte revelaties in de Belgische eerste klasse.

3 KANSEN, 1 DOELPUNT 

Bovendien bezit Andrew Jung een aangeboren intrinsiek talent om doelpunten te scoren. Bij Châteauroux kon hij weliswaar nog geen geen enkel doelpunt scoren, maar bij zijn andere ploegen Quevilly (23 goals in 32 matchen) en US Concarneau (10 goals in 34 matchen) was hij telkens wél goed bij schot. Met zo'n cijfers moet Jung op zijn minst de kans krijgen om zich te bewijzen op een hoger voetbalniveau. En waarom dus niet bij Beerschot, dat voor volgend seizoen nog een pure goalgetter zoekt als opvolger van Tarik Tissoudali. 



De intrinsieke kwaliteiten van Andrew Jung zijn trouwens ook verschillende andere clubs niet ontgaan. Zowat de halve Ligue 1 toont namelijk interesse in de 23-jarige spits, wat toch een bevestigend gevoel kan geven indien Beerschot deze berekende gok wil aangaan. Voorts is Jung ook een erg efficiëntie aanvaller, want hij zet namelijk één doelkans op drie om in een effectief doelpunt. Daarmee is hij uiteraard ook de meest efficiënte aanvaller in de Championnat National. 

LEES OOK: Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

Verdient Jung een kans bij Beerschot?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

109
109
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

17
17
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

14
14
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

678
678
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws