Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

673 stemmen
Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

Beerschot VA kende dit seizoen een erg succesvolle jaargang, maar volgend jaar willen de Mannekes opnieuw sterke prestaties neerzetten. En dan liefst wederom met een karrenvracht aan doelpunten, zoals dat dit seizoen het geval was. Daarvoor denkt de club aan Andrew Jung, een spits met een intrinsiek talent om doelpunten te scoren.


GULDEN MIDDENWEG

De spelers en technische staff van Beerschot VA genieten momenteel van een welverdiende rust tot donderdag 21 mei, en daarna start de club alweer de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2021-2022. Het wordt straks reikhalzend uitkijken wie de eerste trainingen van de nieuwe jaargang zal leiden, want tot op heden werd er nog geen permanente hoofdcoach aangesteld. Will Still werd in januari tot T1 ad-interim benoemd, maar voorlopig werd er nog geen besluit genomen over diens toekomst als hoofdcoach van Beerschot. 



Will Still leverde puntengewijs goed werk als opvolger van ex-Beerschot-coach Hernan Losada, waarbij hij vooral het grote aantal tegendoelpunten serieus terugdrong met maar liefst 32%. Anderzijds kon Beerschot onder Still ook veel minder scoren dan onder Losada, 33% minder om precies te zijn. Beerschot werd dus defensief beter onder Still, maar de ploeg verloor tegelijk ook veel van haar attractiviteit - nochtans hun unique selling proposition van dit seizoen. Volgend seizoen moet Beerschot een gulden middenweg proberen te vinden tussen beide kwesties.

UNITED WORLD GROUP

De terugval in het aantal gescoorde doelpunten valt deels te wijten aan het winters vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent. Door de korte tijdsperiode kon Beerschot het vertrek van de Marokkaan niet compenseren maar dat zal wellicht wel gebeuren in de aankomende zomermercato. Volgens Franse en Belgische media heeft Beerschot namelijk haar pijlen gericht op Andrew Jung van Châteauroux, een jonge en grote spits die bovendien erg gemakkelijk de weg naar het doel vindt. Bovendien kan Beerschot de hulp inroepen van clubeigenaar prins Abdullah Bin Mosaad, want zowel Châteauroux en Beerschot behoren beiden tot de United World Group.



Die optie is ook heel realistisch want Patrick Trotignon, de directeur van Châteauroux, verklaarde onlangs aan La Nouvelle République dat Andrew Jung een mogelijkheid is om een overstap te maken naar een andere club in de United World Group. “Misschien gaat hij naar Sheffield United of naar Beerschot. Dit biedt ons een scala aan aantrekkelijke oplossingen.” Jung staat nog één jaar onder contract bij Châteauroux, maar hij werd dit seizoen met groot succes uitgeleend aan Quevilly in de Franse Championnat National. De 23-jarige prijsschutter wil dan ook graag zijn kwaliteiten testen op een hoger sportief niveau dan de Franse derde klasse.

NOOIT OP HET HOOGSTE NIVEAU 

Andrew Jung is met 21 doelpunten in 29 matchen de autoritaire topschutter van de Championnat National, waar Quevilly de tweede plaats bezet in de clubrangschikking. Zijn moederclub Châteauroux staat dan weer op de allerlaatste positie in de Ligue 2, waardoor La Berrichonne volgend seizoen in de Championnat zal uitkomen. Indien Jung volgend seizoen aan boord blijft bij Châteauroux, dan blijft hij op sportief vlak dus ter plaatse trappelen. En dan is de optie van Beerschot VA in het kader van de United World Group weleens erg interessant voor alle betrokken partijen.



Indien Beerschot VA akkoord gaat met de komst van Andrew Jung, dan zal er ongetwijfeld heel wat voorbehoud ingebouwd worden. De Franse aanvaller heeft namelijk enkel ervaring in de Ligue 2 en de Championnat National en hij kwam bovendien nog nooit uit op het hoogste Franse nationale voetbalniveau. In die zin zou de transfer van Jung naar Beerschot een bepaald risico inhouden, maar anderzijds bewezen in het verleden veel spelers uit de lagere Franse regionen zich te kunnen opwerpen tot echte revelaties in de Belgische eerste klasse.

3 KANSEN, 1 DOELPUNT 

Bovendien bezit Andrew Jung een aangeboren intrinsiek talent om doelpunten te scoren. Bij Châteauroux kon hij weliswaar nog geen geen enkel doelpunt scoren, maar bij zijn andere ploegen Quevilly (23 goals in 32 matchen) en US Concarneau (10 goals in 34 matchen) was hij telkens wél goed bij schot. Met zo'n cijfers moet Jung op zijn minst de kans krijgen om zich te bewijzen op een hoger voetbalniveau. En waarom dus niet bij Beerschot, dat voor volgend seizoen nog een pure goalgetter zoekt als opvolger van Tarik Tissoudali. 



De intrinsieke kwaliteiten van Andrew Jung zijn trouwens ook verschillende andere clubs niet ontgaan. Zowat de halve Ligue 1 toont namelijk interesse in de 23-jarige spits, wat toch een bevestigend gevoel kan geven indien Beerschot deze berekende gok wil aangaan. Voorts is Jung ook een erg efficiëntie aanvaller, want hij zet namelijk één doelkans op drie om in een effectief doelpunt. Daarmee is hij uiteraard ook de meest efficiënte aanvaller in de Championnat National. 

🚀

Verdient Jung een kans bij Beerschot?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

104
104
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

103
103
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

116
116
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

625
625
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

311
311
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

143
143
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

141
141
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

201
201
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

182
182
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

523
523
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

619
619
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

312
312
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

578
578
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

465
465
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

653
653
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

292
292
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

96
96
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

322
322
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

414
414
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

705
705

Meer sportnieuws