Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

673 stemmen
Beerschot beoogt nieuw topjaar met pure goalgetter

Beerschot VA kende dit seizoen een erg succesvolle jaargang, maar volgend jaar willen de Mannekes opnieuw sterke prestaties neerzetten. En dan liefst wederom met een karrenvracht aan doelpunten, zoals dat dit seizoen het geval was. Daarvoor denkt de club aan Andrew Jung, een spits met een intrinsiek talent om doelpunten te scoren.


GULDEN MIDDENWEG

De spelers en technische staff van Beerschot VA genieten momenteel van een welverdiende rust tot donderdag 21 mei, en daarna start de club alweer de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2021-2022. Het wordt straks reikhalzend uitkijken wie de eerste trainingen van de nieuwe jaargang zal leiden, want tot op heden werd er nog geen permanente hoofdcoach aangesteld. Will Still werd in januari tot T1 ad-interim benoemd, maar voorlopig werd er nog geen besluit genomen over diens toekomst als hoofdcoach van Beerschot. 



Will Still leverde puntengewijs goed werk als opvolger van ex-Beerschot-coach Hernan Losada, waarbij hij vooral het grote aantal tegendoelpunten serieus terugdrong met maar liefst 32%. Anderzijds kon Beerschot onder Still ook veel minder scoren dan onder Losada, 33% minder om precies te zijn. Beerschot werd dus defensief beter onder Still, maar de ploeg verloor tegelijk ook veel van haar attractiviteit - nochtans hun unique selling proposition van dit seizoen. Volgend seizoen moet Beerschot een gulden middenweg proberen te vinden tussen beide kwesties.

UNITED WORLD GROUP

De terugval in het aantal gescoorde doelpunten valt deels te wijten aan het winters vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent. Door de korte tijdsperiode kon Beerschot het vertrek van de Marokkaan niet compenseren maar dat zal wellicht wel gebeuren in de aankomende zomermercato. Volgens Franse en Belgische media heeft Beerschot namelijk haar pijlen gericht op Andrew Jung van Châteauroux, een jonge en grote spits die bovendien erg gemakkelijk de weg naar het doel vindt. Bovendien kan Beerschot de hulp inroepen van clubeigenaar prins Abdullah Bin Mosaad, want zowel Châteauroux en Beerschot behoren beiden tot de United World Group.



Die optie is ook heel realistisch want Patrick Trotignon, de directeur van Châteauroux, verklaarde onlangs aan La Nouvelle République dat Andrew Jung een mogelijkheid is om een overstap te maken naar een andere club in de United World Group. “Misschien gaat hij naar Sheffield United of naar Beerschot. Dit biedt ons een scala aan aantrekkelijke oplossingen.” Jung staat nog één jaar onder contract bij Châteauroux, maar hij werd dit seizoen met groot succes uitgeleend aan Quevilly in de Franse Championnat National. De 23-jarige prijsschutter wil dan ook graag zijn kwaliteiten testen op een hoger sportief niveau dan de Franse derde klasse.

NOOIT OP HET HOOGSTE NIVEAU 

Andrew Jung is met 21 doelpunten in 29 matchen de autoritaire topschutter van de Championnat National, waar Quevilly de tweede plaats bezet in de clubrangschikking. Zijn moederclub Châteauroux staat dan weer op de allerlaatste positie in de Ligue 2, waardoor La Berrichonne volgend seizoen in de Championnat zal uitkomen. Indien Jung volgend seizoen aan boord blijft bij Châteauroux, dan blijft hij op sportief vlak dus ter plaatse trappelen. En dan is de optie van Beerschot VA in het kader van de United World Group weleens erg interessant voor alle betrokken partijen.



Indien Beerschot VA akkoord gaat met de komst van Andrew Jung, dan zal er ongetwijfeld heel wat voorbehoud ingebouwd worden. De Franse aanvaller heeft namelijk enkel ervaring in de Ligue 2 en de Championnat National en hij kwam bovendien nog nooit uit op het hoogste Franse nationale voetbalniveau. In die zin zou de transfer van Jung naar Beerschot een bepaald risico inhouden, maar anderzijds bewezen in het verleden veel spelers uit de lagere Franse regionen zich te kunnen opwerpen tot echte revelaties in de Belgische eerste klasse.

3 KANSEN, 1 DOELPUNT 

Bovendien bezit Andrew Jung een aangeboren intrinsiek talent om doelpunten te scoren. Bij Châteauroux kon hij weliswaar nog geen geen enkel doelpunt scoren, maar bij zijn andere ploegen Quevilly (23 goals in 32 matchen) en US Concarneau (10 goals in 34 matchen) was hij telkens wél goed bij schot. Met zo'n cijfers moet Jung op zijn minst de kans krijgen om zich te bewijzen op een hoger voetbalniveau. En waarom dus niet bij Beerschot, dat voor volgend seizoen nog een pure goalgetter zoekt als opvolger van Tarik Tissoudali. 



De intrinsieke kwaliteiten van Andrew Jung zijn trouwens ook verschillende andere clubs niet ontgaan. Zowat de halve Ligue 1 toont namelijk interesse in de 23-jarige spits, wat toch een bevestigend gevoel kan geven indien Beerschot deze berekende gok wil aangaan. Voorts is Jung ook een erg efficiëntie aanvaller, want hij zet namelijk één doelkans op drie om in een effectief doelpunt. Daarmee is hij uiteraard ook de meest efficiënte aanvaller in de Championnat National. 

🚀

Verdient Jung een kans bij Beerschot?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

11
11
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

72
72
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

76
76
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

41
41
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

75
75
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

279
279
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

461
461
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

73
73
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

221
221
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

406
406
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

235
235
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

147
147
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

345
345
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

378
378
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

159
159
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

427
427
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

99
99
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

338
338
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

374
374
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

525
525
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

169
169
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

191
191
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

974
974
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

223
223

Meer sportnieuws