Lang beëindigt superseizoen in mineur

door
Lang beëindigt superseizoen in mineur

Een schim van zichzelf. Noa Lang haalt – net zoals zijn ploegmaats trouwens – niet meer dezelfde positieve vorm zoals enkele weken geleden. De huidige mindere prestaties van de Nederlander zijn  toch wel heel opvallend, want nog niet zo lang geleden oogde hij nog niet te stoppen door de tegenstand. 


TOP IN REGULIER SEIZOEN 

Noa Lang wordt door verschillende analisten getipt om Club Brugge te verlaten tijdens de eerstvolgende transferperiode. Franky Van der Elst noemt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld in één adem samen met andere potentiële vertrekkers Clinton Mata, Odilon Kossounou en Charles De Ketelaere. Zijn collega Nordin Jbari geeft Lang dan weer meer kans om te vertrekken bij Club Brugge dan tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken.



Op basis van het grootste deel van het reguliere seizoen was Noa Lang wellicht de beste speler die te bewonderen viel op de Belgische voetbalvelden. Vinnig, technisch sterk en doelgericht. Snel, complexloos en met een grote vista. Lang was een lust voor het oog en hij bewees het grote gelijk van Club Brugge, dat de aankoopoptie in zijn huurcontract lichtte ter waarde van zes miljoen euro. Een echt koopje voor een speler met zijn kwaliteiten en belang in de ploeg van Philippe Clement.

VORMCRISIS (BIS)

Maar sinds enkele weken haalt Noa Lang zijn oorspronkelijke en hoogstaande niveau niet meer. De Nederlander probeert nochtans wel zijn sportieve invloed te laten gelden, maar het contrast met enkele weken geleden is wel opvallend groot. Lang worstelt met zichzelf, en hij is bij Club Brugge heus niet de enige die met een vormcrisis kampt. Zo gaven we vorige week reeds aan dat Hans Vanaken door een dip gaat, waardoor zijn bankzittersstatuut tegen Antwerp FC enerzijds een terechte beslissing was van Philippe Clement.



De coach van Club Brugge houdt Noa Lang voorlopig wel nog in het basiselftal, met zijn onvoorspelbaarheid, doelgerichtheid en diepgang is dat ook logisch, en niets wijst erop dat de Nederlander weldra op de reservenbank zal plaatsnemen. Anderzijds scoort Lang in de voorbije weken ook niet veel (doel)punten meer. De 21-jarige maakt allerminst een goede beurt in de Champions play-offs tegen RSC Anderlecht, KRC Genk en Antwerp FC.

MINDERE PRESTATIES

In de huidige nacompetitie is de invloed van Noa Lang bij Club Brugge opvallend minder aanwezig. Hij scoorde in drie wedstrijden bijvoorbeeld nog maar één doelpunt, waardoor zijn statistieken in de belangrijkste fase van het seizoen wel heel magertjes zijn. In de reguliere competitie scoorde Lang bijvoorbeeld nog dubbel zo regelmatig. Op gemiddelde basis scoorde Lang 0,70 doelpunt per 90 minuten in de reguliere competitie. In de nacompetitie is dat namelijk 'slechts' 0,33 doelpunt per 90 minuten.



Maar ook in andere parameters presteert Noa Lang in de Champions' play-offs opvallend minder in vergelijking met de reguliere competitie. De Nederlander leed in de nacompetitie bijvoorbeeld meer balverlies, waaronder zelfs 21 keer in één wedstrijd tegen KRC Genk - dat was zelfs zijn hoogste aantal geleden balverlies in het huidige seizoen 2020-2021. Tegen Antwerp FC verscheen hij bijvoorbeeld ook maar één keer in de zestien van de tegenstander, terwijl dat normaal zes keer wedstrijd is. Op de Bosuil kon Lang ook geen enkele keer besluiten op het doel, iets wat nog maar twee keer gebeurde dit seizoen. 

LEES OOK: Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Zal Lang zich herpakken?

Meest recent

Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

5
5
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

14
14
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

247
247
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

119
119
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

335
335
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

97
97
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

196
196
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

190
190
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

451
451
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

116
116
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

126
126
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

288
288
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

137
137
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

360
360
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

498
498
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

419
419
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

127
127
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

112
112
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

109
109
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

69
69
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

67
67
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

81
81
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

259
259
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

293
293

Meer sportnieuws