Lang beëindigt superseizoen in mineur

door
Lang beëindigt superseizoen in mineur

Een schim van zichzelf. Noa Lang haalt – net zoals zijn ploegmaats trouwens – niet meer dezelfde positieve vorm zoals enkele weken geleden. De huidige mindere prestaties van de Nederlander zijn  toch wel heel opvallend, want nog niet zo lang geleden oogde hij nog niet te stoppen door de tegenstand. 


TOP IN REGULIER SEIZOEN 

Noa Lang wordt door verschillende analisten getipt om Club Brugge te verlaten tijdens de eerstvolgende transferperiode. Franky Van der Elst noemt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld in één adem samen met andere potentiële vertrekkers Clinton Mata, Odilon Kossounou en Charles De Ketelaere. Zijn collega Nordin Jbari geeft Lang dan weer meer kans om te vertrekken bij Club Brugge dan tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken.



Op basis van het grootste deel van het reguliere seizoen was Noa Lang wellicht de beste speler die te bewonderen viel op de Belgische voetbalvelden. Vinnig, technisch sterk en doelgericht. Snel, complexloos en met een grote vista. Lang was een lust voor het oog en hij bewees het grote gelijk van Club Brugge, dat de aankoopoptie in zijn huurcontract lichtte ter waarde van zes miljoen euro. Een echt koopje voor een speler met zijn kwaliteiten en belang in de ploeg van Philippe Clement.

VORMCRISIS (BIS)

Maar sinds enkele weken haalt Noa Lang zijn oorspronkelijke en hoogstaande niveau niet meer. De Nederlander probeert nochtans wel zijn sportieve invloed te laten gelden, maar het contrast met enkele weken geleden is wel opvallend groot. Lang worstelt met zichzelf, en hij is bij Club Brugge heus niet de enige die met een vormcrisis kampt. Zo gaven we vorige week reeds aan dat Hans Vanaken door een dip gaat, waardoor zijn bankzittersstatuut tegen Antwerp FC enerzijds een terechte beslissing was van Philippe Clement.



De coach van Club Brugge houdt Noa Lang voorlopig wel nog in het basiselftal, met zijn onvoorspelbaarheid, doelgerichtheid en diepgang is dat ook logisch, en niets wijst erop dat de Nederlander weldra op de reservenbank zal plaatsnemen. Anderzijds scoort Lang in de voorbije weken ook niet veel (doel)punten meer. De 21-jarige maakt allerminst een goede beurt in de Champions play-offs tegen RSC Anderlecht, KRC Genk en Antwerp FC.

MINDERE PRESTATIES

In de huidige nacompetitie is de invloed van Noa Lang bij Club Brugge opvallend minder aanwezig. Hij scoorde in drie wedstrijden bijvoorbeeld nog maar één doelpunt, waardoor zijn statistieken in de belangrijkste fase van het seizoen wel heel magertjes zijn. In de reguliere competitie scoorde Lang bijvoorbeeld nog dubbel zo regelmatig. Op gemiddelde basis scoorde Lang 0,70 doelpunt per 90 minuten in de reguliere competitie. In de nacompetitie is dat namelijk 'slechts' 0,33 doelpunt per 90 minuten.



Maar ook in andere parameters presteert Noa Lang in de Champions' play-offs opvallend minder in vergelijking met de reguliere competitie. De Nederlander leed in de nacompetitie bijvoorbeeld meer balverlies, waaronder zelfs 21 keer in één wedstrijd tegen KRC Genk - dat was zelfs zijn hoogste aantal geleden balverlies in het huidige seizoen 2020-2021. Tegen Antwerp FC verscheen hij bijvoorbeeld ook maar één keer in de zestien van de tegenstander, terwijl dat normaal zes keer wedstrijd is. Op de Bosuil kon Lang ook geen enkele keer besluiten op het doel, iets wat nog maar twee keer gebeurde dit seizoen. 

LEES OOK: Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Zal Lang zich herpakken?

Meest recent

Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

1
1
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

40
40
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

22
22
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

119
119
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

63
63
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

51
51
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

45
45
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

82
82
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

280
280
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

63
63
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

155
155
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

54
54
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

335
335
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

223
223
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

650
650
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

146
146
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

362
362
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

70
70
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

412
412
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

559
559
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

705
705
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

153
153
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

283
283

Meer sportnieuws