Lang beëindigt superseizoen in mineur

1723
Lang beëindigt superseizoen in mineur

Een schim van zichzelf. Noa Lang haalt – net zoals zijn ploegmaats trouwens – niet meer dezelfde positieve vorm zoals enkele weken geleden. De huidige mindere prestaties van de Nederlander zijn  toch wel heel opvallend, want nog niet zo lang geleden oogde hij nog niet te stoppen door de tegenstand. 


TOP IN REGULIER SEIZOEN 

Noa Lang wordt door verschillende analisten getipt om Club Brugge te verlaten tijdens de eerstvolgende transferperiode. Franky Van der Elst noemt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld in één adem samen met andere potentiële vertrekkers Clinton Mata, Odilon Kossounou en Charles De Ketelaere. Zijn collega Nordin Jbari geeft Lang dan weer meer kans om te vertrekken bij Club Brugge dan tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken.



Op basis van het grootste deel van het reguliere seizoen was Noa Lang wellicht de beste speler die te bewonderen viel op de Belgische voetbalvelden. Vinnig, technisch sterk en doelgericht. Snel, complexloos en met een grote vista. Lang was een lust voor het oog en hij bewees het grote gelijk van Club Brugge, dat de aankoopoptie in zijn huurcontract lichtte ter waarde van zes miljoen euro. Een echt koopje voor een speler met zijn kwaliteiten en belang in de ploeg van Philippe Clement.

VORMCRISIS (BIS)

Maar sinds enkele weken haalt Noa Lang zijn oorspronkelijke en hoogstaande niveau niet meer. De Nederlander probeert nochtans wel zijn sportieve invloed te laten gelden, maar het contrast met enkele weken geleden is wel opvallend groot. Lang worstelt met zichzelf, en hij is bij Club Brugge heus niet de enige die met een vormcrisis kampt. Zo gaven we vorige week reeds aan dat Hans Vanaken door een dip gaat, waardoor zijn bankzittersstatuut tegen Antwerp FC enerzijds een terechte beslissing was van Philippe Clement.



De coach van Club Brugge houdt Noa Lang voorlopig wel nog in het basiselftal, met zijn onvoorspelbaarheid, doelgerichtheid en diepgang is dat ook logisch, en niets wijst erop dat de Nederlander weldra op de reservenbank zal plaatsnemen. Anderzijds scoort Lang in de voorbije weken ook niet veel (doel)punten meer. De 21-jarige maakt allerminst een goede beurt in de Champions play-offs tegen RSC Anderlecht, KRC Genk en Antwerp FC.

MINDERE PRESTATIES

In de huidige nacompetitie is de invloed van Noa Lang bij Club Brugge opvallend minder aanwezig. Hij scoorde in drie wedstrijden bijvoorbeeld nog maar één doelpunt, waardoor zijn statistieken in de belangrijkste fase van het seizoen wel heel magertjes zijn. In de reguliere competitie scoorde Lang bijvoorbeeld nog dubbel zo regelmatig. Op gemiddelde basis scoorde Lang 0,70 doelpunt per 90 minuten in de reguliere competitie. In de nacompetitie is dat namelijk 'slechts' 0,33 doelpunt per 90 minuten.



Maar ook in andere parameters presteert Noa Lang in de Champions' play-offs opvallend minder in vergelijking met de reguliere competitie. De Nederlander leed in de nacompetitie bijvoorbeeld meer balverlies, waaronder zelfs 21 keer in één wedstrijd tegen KRC Genk - dat was zelfs zijn hoogste aantal geleden balverlies in het huidige seizoen 2020-2021. Tegen Antwerp FC verscheen hij bijvoorbeeld ook maar één keer in de zestien van de tegenstander, terwijl dat normaal zes keer wedstrijd is. Op de Bosuil kon Lang ook geen enkele keer besluiten op het doel, iets wat nog maar twee keer gebeurde dit seizoen. 

LEES OOK: "Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Zal Lang zich herpakken?

Meest recent

'Man City geeft jawoord: Barça heeft Rodri beet'

FC Barcelona was deze mercato al druk in de weer en haalde met Anthony Gordon en Karim Adeyemi al de ...

37
37
Charleroi pronkt met zes op zes na nipte zege in Lommel

Na Club Brugge, AA Gent en Antwerp pronkt ook Charleroi na twee speeldagen nog met het maximum van ...

6
6
'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

39
39
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

88
88
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

82
82
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

1012
1012
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

366
366
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

69
69
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

130
130
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

101
101
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

266
266
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

212
212
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

108
108
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

87
87
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

413
413
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

173
173
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

575
575
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

985
985
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

81
81
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

162
162
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

284
284
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

40
40
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

583
583
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

610
610
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

306
306

Meer sportnieuws