Lang beëindigt superseizoen in mineur

door
Lang beëindigt superseizoen in mineur

Een schim van zichzelf. Noa Lang haalt – net zoals zijn ploegmaats trouwens – niet meer dezelfde positieve vorm zoals enkele weken geleden. De huidige mindere prestaties van de Nederlander zijn  toch wel heel opvallend, want nog niet zo lang geleden oogde hij nog niet te stoppen door de tegenstand. 


TOP IN REGULIER SEIZOEN 

Noa Lang wordt door verschillende analisten getipt om Club Brugge te verlaten tijdens de eerstvolgende transferperiode. Franky Van der Elst noemt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld in één adem samen met andere potentiële vertrekkers Clinton Mata, Odilon Kossounou en Charles De Ketelaere. Zijn collega Nordin Jbari geeft Lang dan weer meer kans om te vertrekken bij Club Brugge dan tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken.



Op basis van het grootste deel van het reguliere seizoen was Noa Lang wellicht de beste speler die te bewonderen viel op de Belgische voetbalvelden. Vinnig, technisch sterk en doelgericht. Snel, complexloos en met een grote vista. Lang was een lust voor het oog en hij bewees het grote gelijk van Club Brugge, dat de aankoopoptie in zijn huurcontract lichtte ter waarde van zes miljoen euro. Een echt koopje voor een speler met zijn kwaliteiten en belang in de ploeg van Philippe Clement.

VORMCRISIS (BIS)

Maar sinds enkele weken haalt Noa Lang zijn oorspronkelijke en hoogstaande niveau niet meer. De Nederlander probeert nochtans wel zijn sportieve invloed te laten gelden, maar het contrast met enkele weken geleden is wel opvallend groot. Lang worstelt met zichzelf, en hij is bij Club Brugge heus niet de enige die met een vormcrisis kampt. Zo gaven we vorige week reeds aan dat Hans Vanaken door een dip gaat, waardoor zijn bankzittersstatuut tegen Antwerp FC enerzijds een terechte beslissing was van Philippe Clement.



De coach van Club Brugge houdt Noa Lang voorlopig wel nog in het basiselftal, met zijn onvoorspelbaarheid, doelgerichtheid en diepgang is dat ook logisch, en niets wijst erop dat de Nederlander weldra op de reservenbank zal plaatsnemen. Anderzijds scoort Lang in de voorbije weken ook niet veel (doel)punten meer. De 21-jarige maakt allerminst een goede beurt in de Champions play-offs tegen RSC Anderlecht, KRC Genk en Antwerp FC.

MINDERE PRESTATIES

In de huidige nacompetitie is de invloed van Noa Lang bij Club Brugge opvallend minder aanwezig. Hij scoorde in drie wedstrijden bijvoorbeeld nog maar één doelpunt, waardoor zijn statistieken in de belangrijkste fase van het seizoen wel heel magertjes zijn. In de reguliere competitie scoorde Lang bijvoorbeeld nog dubbel zo regelmatig. Op gemiddelde basis scoorde Lang 0,70 doelpunt per 90 minuten in de reguliere competitie. In de nacompetitie is dat namelijk 'slechts' 0,33 doelpunt per 90 minuten.



Maar ook in andere parameters presteert Noa Lang in de Champions' play-offs opvallend minder in vergelijking met de reguliere competitie. De Nederlander leed in de nacompetitie bijvoorbeeld meer balverlies, waaronder zelfs 21 keer in één wedstrijd tegen KRC Genk - dat was zelfs zijn hoogste aantal geleden balverlies in het huidige seizoen 2020-2021. Tegen Antwerp FC verscheen hij bijvoorbeeld ook maar één keer in de zestien van de tegenstander, terwijl dat normaal zes keer wedstrijd is. Op de Bosuil kon Lang ook geen enkele keer besluiten op het doel, iets wat nog maar twee keer gebeurde dit seizoen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Zal Lang zich herpakken?

Meest recent

Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

58
58
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

307
307
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

88
88
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

212
212
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

57
57
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

48
48
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

48
48
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

34
34
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

185
185
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

62
62
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

137
137
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

200
200
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

389
389
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

119
119
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

176
176
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

126
126
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

642
642
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

617
617
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

47
47
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

403
403
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

191
191
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

218
218
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

254
254
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

495
495
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

660
660

Meer sportnieuws