Lang beëindigt superseizoen in mineur

1723 stemmen
Lang beëindigt superseizoen in mineur

Een schim van zichzelf. Noa Lang haalt – net zoals zijn ploegmaats trouwens – niet meer dezelfde positieve vorm zoals enkele weken geleden. De huidige mindere prestaties van de Nederlander zijn  toch wel heel opvallend, want nog niet zo lang geleden oogde hij nog niet te stoppen door de tegenstand. 


TOP IN REGULIER SEIZOEN 

Noa Lang wordt door verschillende analisten getipt om Club Brugge te verlaten tijdens de eerstvolgende transferperiode. Franky Van der Elst noemt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld in één adem samen met andere potentiële vertrekkers Clinton Mata, Odilon Kossounou en Charles De Ketelaere. Zijn collega Nordin Jbari geeft Lang dan weer meer kans om te vertrekken bij Club Brugge dan tweevoudig Gouden Schoen Hans Vanaken.



Op basis van het grootste deel van het reguliere seizoen was Noa Lang wellicht de beste speler die te bewonderen viel op de Belgische voetbalvelden. Vinnig, technisch sterk en doelgericht. Snel, complexloos en met een grote vista. Lang was een lust voor het oog en hij bewees het grote gelijk van Club Brugge, dat de aankoopoptie in zijn huurcontract lichtte ter waarde van zes miljoen euro. Een echt koopje voor een speler met zijn kwaliteiten en belang in de ploeg van Philippe Clement.

VORMCRISIS (BIS)

Maar sinds enkele weken haalt Noa Lang zijn oorspronkelijke en hoogstaande niveau niet meer. De Nederlander probeert nochtans wel zijn sportieve invloed te laten gelden, maar het contrast met enkele weken geleden is wel opvallend groot. Lang worstelt met zichzelf, en hij is bij Club Brugge heus niet de enige die met een vormcrisis kampt. Zo gaven we vorige week reeds aan dat Hans Vanaken door een dip gaat, waardoor zijn bankzittersstatuut tegen Antwerp FC enerzijds een terechte beslissing was van Philippe Clement.



De coach van Club Brugge houdt Noa Lang voorlopig wel nog in het basiselftal, met zijn onvoorspelbaarheid, doelgerichtheid en diepgang is dat ook logisch, en niets wijst erop dat de Nederlander weldra op de reservenbank zal plaatsnemen. Anderzijds scoort Lang in de voorbije weken ook niet veel (doel)punten meer. De 21-jarige maakt allerminst een goede beurt in de Champions play-offs tegen RSC Anderlecht, KRC Genk en Antwerp FC.

MINDERE PRESTATIES

In de huidige nacompetitie is de invloed van Noa Lang bij Club Brugge opvallend minder aanwezig. Hij scoorde in drie wedstrijden bijvoorbeeld nog maar één doelpunt, waardoor zijn statistieken in de belangrijkste fase van het seizoen wel heel magertjes zijn. In de reguliere competitie scoorde Lang bijvoorbeeld nog dubbel zo regelmatig. Op gemiddelde basis scoorde Lang 0,70 doelpunt per 90 minuten in de reguliere competitie. In de nacompetitie is dat namelijk 'slechts' 0,33 doelpunt per 90 minuten.



Maar ook in andere parameters presteert Noa Lang in de Champions' play-offs opvallend minder in vergelijking met de reguliere competitie. De Nederlander leed in de nacompetitie bijvoorbeeld meer balverlies, waaronder zelfs 21 keer in één wedstrijd tegen KRC Genk - dat was zelfs zijn hoogste aantal geleden balverlies in het huidige seizoen 2020-2021. Tegen Antwerp FC verscheen hij bijvoorbeeld ook maar één keer in de zestien van de tegenstander, terwijl dat normaal zes keer wedstrijd is. Op de Bosuil kon Lang ook geen enkele keer besluiten op het doel, iets wat nog maar twee keer gebeurde dit seizoen. 

LEES OOK: 'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Zal Lang zich herpakken?

Meest recent

'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

11
11
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

83
83
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

63
63
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

122
122
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

78
78
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

409
409
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

578
578
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

306
306
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

72
72
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

226
226
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

142
142
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

555
555
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

141
141
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

170
170
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

519
519
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

247
247
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

457
457
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

100
100
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

569
569
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1044
1044
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

92
92
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

332
332
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

149
149
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

368
368
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

209
209

Meer sportnieuws