Club richt pijlen op Europees supertalent

901 stemmen
Club richt pijlen op Europees supertalent

Gelet op de matige prestaties van de voorbije weken, is het duidelijk geworden dat Club Brugge straks moet investeren in de spelersgroep. Op de positie van flankaanvaller mag er in de komende maanden alvast versterking verwacht worden, dat bleek trouwens door de vermeende Brugse interesse in Kamaldeen Sulemana (FC Nordsjaelland) en Christos Tzolis (PAOK Saloniki). En nu zou Club haar pijlen ook richten op Loizos Loizou, een tienersensatie van Omonia Nicosia en eveneens een offensieve flankaanvaller. 


SULEMANA – TZOLIS – LOIZOU

Club Brugge swingt niet meer zoals voorheen. In de Champions' play-offs kon de titelfavoriet nog geen enkele van zijn drie wedstrijden winnen en pakte het slechts twee punten op negen. Bovendien is het spelbeeld niet bijster positief en attractief. Desondanks lijkt er niemand te twijfelen aan een tweede Brugse landstitel op rij, maar die zal door de erg matige nacompetitie weinig glans hebben. En dat is erg spijtig, want eerder dit seizoen legde Club nog frivool en dominant voetbal op de mat.

Club Brugge kan wel enkele verzachtende omstandigheden inroepen om de huidige sportieve terugval te verklaren. Zo werd er door de corona-pandemie een hels programma afgewerkt met erg veel wedstrijden kort op elkaar. Bovendien hadden verschillende Club-spelers zélf te maken met met een opgelopen Covid-besmetting. Maar daarnaast lijkt de huidige spelersgroep dan toch niet voldoende gestoffeerd en kwalitatief in de breedte zoals oorspronkelijk gedacht.


Loizos Loizou

Daarom wordt het duidelijk dat Club Brugge straks een interne inventaris zal opmaken en ten gevolge daarvan verschillende kwalitatieve versterkingen verwacht mogen worden. In de voorbije weken werd Blauw-Zwart bijvoorbeeld reeds gelinkt aan twee flankaanvallers Christos Tzolis (PAOK Saloniki) en Kamaldeen Sulemana (FC Nordsjaelland). En het mag duidelijk zijn dat Club op die positie versterking zoekt, want sinds deze week wordt ook Loizos Loizou genoemd bij Club. 

17-JARIGE INTERNATIONAL 

Loizos Loizou is tevens een jonge flankaanvaller, die momenteel het mooie weer maakt bij het Cypriotische Omonia Nicosia. De pas 17-jarige winger bezit een erg jonge leeftijd, maar desondanks beschikt Loizou toch over redelijk wat ervaring op het hoogste voetbalniveau. Zo debuteerde hij reeds op 16-jarige leeftijd in de Cypriotische competitie, als tweede jongste in de clubgeschiedenis nota bene, waardoor hij tegenwoordig al 37 officiële wedstrijden telt voor Omonia.

Bovendien mag Loizos Loizou zich al een vaste klant noemen bij het nationale elftal van Cyprus. Zijn debuut in het A-elftal heeft zelfs een Belgische touch, want het was ex-Cypriotisch bondscoach Johan Walem die Loizou zijn internationaal debuut gunde in de match tegen Montenegro. Met een leeftijd van 17 jaar, één maand en achttien dagen is Loizou nog steeds de jongste debutant bij de nationale ploeg van Cyprus. Zijn jonge carrière als profvoetballer start aldus als een komeet.



Johan Walem had in december 2020 mooie woorden klaar voor Loizos Loizou, het Cypriotische toptalent die toen zijn eerste speelminuten kreeg op het internationale toneel. “Als hij op dezelfde manier doorgaat, dan wordt hij een geweldige speler”, aldus Walem. “Hij is een speler met kwaliteit, hij heeft wat speciaals.” Ondertussen heeft Loizou reeds acht caps achter zijn naam staan, waarin hij één doelpunt kon scoren – in de 1-2 nederlaag tegen Tsjechië.

EUROPEES TOPTALENT

Gezien zijn ruime speelgelegenheid bij Omonia Nicosia en zijn selecties voor het nationale elftal, weten ze in Cyprus de grote kwaliteiten van Loizos Loizou aldus naar waarde te schatten. Maar ook buiten de Cypriotische landsgrenzen heen heeft de 17-jarige reeds naam gemaakt voor zichzelf. Ondanks het feit dat Loizou in één van de kleinste Europese competities voetbalt, wordt de vinnige flankaanvaller nauwlettend gemonitord door verschillende clubs en instanties. Zo bepaalde het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Obeservatory hem als één van de grootste jonge talenten in Europa.



CIES Football Obeservatory publiceerde in maart namelijk een lijst met de meest beloftevolle voetbaltalenten in de wereld per geboortejaar (2000, 2001, 2002, 2003 of later). In de verschillende subcategorieën prijkten verschillende bekende namen zoals Erlin Haaland, Jadon Sancho, Charles De Ketelaere, Jérémy Doku en Odilon Kossounou. En ook Loizos Loizou was te vinden in de top tien van spelers geboren in 2003 of later. De Cyprioot bezette de tiende plaats in die betreffende ranking. 't Wil toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en stijgende reputatie in het Europese voetballandschap.

BESCHEIDEN TRANSFERSOM

Die razendsnelle ontwikkeling van Loizos Loizou kwam aldus in het gezichtsveld van Club Brugge terecht, dat wel ervaring heeft met het detecteren van dergelijk jong en relatief onbekend voetbaltalent. Maar ook andere Europese clubs zoals Benfica en Olympiakos – twee clubs die de Cypriotische spelersmarkt goed kennen – hebben het grote talent van Loizou reeds ontdekt. Een dure aangelegenheid zal een transfer van Loizou wellicht niet zijn. Vandaag wordt diens marktwaarde bepaald op 300 duizend euro en Omonia Nicosia verkoopt zijn spelers doorgaans nooit aan woekerprijzen.



De kwaliteiten die het meest in het oog springen bij Loizos Loizou zijn diens uitstekende linkervoet en grote mate van snelheid. Hij wordt meestal uitgespeeld op de rechterflank, maar door zijn specifieke eigenschappen opereert hij ook goed op de linkerkant. Die polyvalentie zal Club Brugge zeker aanspreken, want op Noa Lang na beschikt Blauw-Zwart niet meteen over meerdere kwalitatieve opties op de aanvallende flankposities, zeker niet met het verwachte vertrek van Emmanuel Dennis, Tahith Chong en Nabil Dirar indachtig. De eventuele komst van Loizou zou voor dat euvel dus een oplossing kunnen bieden.

MEER DAN EEN FLANKAANVALLER 

Hoewel Loizos Loizou niet erg bepalend is op het gebied van doelpunten scoren en assists leveren, hij telt dit seizoen bijvoorbeeld één goal en twee assist op twintig competitiewedstrijden voor Omonia Nicosia, is zijn waarde in de ploeg niet volledig terug te brengen op statistieken. Als offensieve flankspeler kijkt Loizou bijvoorbeeld niet op een fysieke inspanning meer of minder, en hij schuwt het verdedigende werk allerminst. Zo is hij in de Cypriotische competitie de flankaanvaller met het grootste aantal geslaagde defensieve intercepties per wedstrijd. Bovendien zijn er slechts drie positionele collega's die nog meer defensieve duels aangaan dan hem. 



Loizos Loizou verricht dus heel wat defensief werk en daarmee is hij niet bepaald een flankaanvaller die zijn ploegmaats voor hem laat lopen. In dat opzicht zou de Cyprioot goed passen bij de indentiteit en filosofie van Club Brugge – ook Noa Lang wordt trouwens bewierookt door dezelfde ingesteldheid en mentaliteit. Al dat harde werk is dus mooi meegenomen, maar Loizou onderscheidt zich vooral door zijn aanvallende flitsen. Hij gaat bijvoorbeeld gemiddeld acht dribbels aan per wedstrijd, heeft een enorme diepgang in zijn spel en hij is ook erg efficiënt in zijn verrichte acties. Bovendien legt Loizou ook een grote regelmaat in zijn defensieve en offensieve prestaties. 

LEES OOK: 'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Moet Club hem halen?

Meest recent

Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

112
112
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

72
72
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

158
158
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

88
88
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

67
67
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

428
428
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

175
175
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

380
380
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

348
348
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

157
157
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

665
665
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

209
209
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

570
570
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

153
153
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

794
794
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

264
264
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

929
929
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

541
541
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1486
1486
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

342
342
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

423
423

Meer sportnieuws