Club richt pijlen op Europees supertalent

door
Club richt pijlen op Europees supertalent

Gelet op de matige prestaties van de voorbije weken, is het duidelijk geworden dat Club Brugge straks moet investeren in de spelersgroep. Op de positie van flankaanvaller mag er in de komende maanden alvast versterking verwacht worden, dat bleek trouwens door de vermeende Brugse interesse in Kamaldeen Sulemana (FC Nordsjaelland) en Christos Tzolis (PAOK Saloniki). En nu zou Club haar pijlen ook richten op Loizos Loizou, een tienersensatie van Omonia Nicosia en eveneens een offensieve flankaanvaller. 


SULEMANA – TZOLIS – LOIZOU

Club Brugge swingt niet meer zoals voorheen. In de Champions' play-offs kon de titelfavoriet nog geen enkele van zijn drie wedstrijden winnen en pakte het slechts twee punten op negen. Bovendien is het spelbeeld niet bijster positief en attractief. Desondanks lijkt er niemand te twijfelen aan een tweede Brugse landstitel op rij, maar die zal door de erg matige nacompetitie weinig glans hebben. En dat is erg spijtig, want eerder dit seizoen legde Club nog frivool en dominant voetbal op de mat.

Club Brugge kan wel enkele verzachtende omstandigheden inroepen om de huidige sportieve terugval te verklaren. Zo werd er door de corona-pandemie een hels programma afgewerkt met erg veel wedstrijden kort op elkaar. Bovendien hadden verschillende Club-spelers zélf te maken met met een opgelopen Covid-besmetting. Maar daarnaast lijkt de huidige spelersgroep dan toch niet voldoende gestoffeerd en kwalitatief in de breedte zoals oorspronkelijk gedacht.


Loizos Loizou

Daarom wordt het duidelijk dat Club Brugge straks een interne inventaris zal opmaken en ten gevolge daarvan verschillende kwalitatieve versterkingen verwacht mogen worden. In de voorbije weken werd Blauw-Zwart bijvoorbeeld reeds gelinkt aan twee flankaanvallers Christos Tzolis (PAOK Saloniki) en Kamaldeen Sulemana (FC Nordsjaelland). En het mag duidelijk zijn dat Club op die positie versterking zoekt, want sinds deze week wordt ook Loizos Loizou genoemd bij Club. 

17-JARIGE INTERNATIONAL 

Loizos Loizou is tevens een jonge flankaanvaller, die momenteel het mooie weer maakt bij het Cypriotische Omonia Nicosia. De pas 17-jarige winger bezit een erg jonge leeftijd, maar desondanks beschikt Loizou toch over redelijk wat ervaring op het hoogste voetbalniveau. Zo debuteerde hij reeds op 16-jarige leeftijd in de Cypriotische competitie, als tweede jongste in de clubgeschiedenis nota bene, waardoor hij tegenwoordig al 37 officiële wedstrijden telt voor Omonia.

Bovendien mag Loizos Loizou zich al een vaste klant noemen bij het nationale elftal van Cyprus. Zijn debuut in het A-elftal heeft zelfs een Belgische touch, want het was ex-Cypriotisch bondscoach Johan Walem die Loizou zijn internationaal debuut gunde in de match tegen Montenegro. Met een leeftijd van 17 jaar, één maand en achttien dagen is Loizou nog steeds de jongste debutant bij de nationale ploeg van Cyprus. Zijn jonge carrière als profvoetballer start aldus als een komeet.



Johan Walem had in december 2020 mooie woorden klaar voor Loizos Loizou, het Cypriotische toptalent die toen zijn eerste speelminuten kreeg op het internationale toneel. “Als hij op dezelfde manier doorgaat, dan wordt hij een geweldige speler”, aldus Walem. “Hij is een speler met kwaliteit, hij heeft wat speciaals.” Ondertussen heeft Loizou reeds acht caps achter zijn naam staan, waarin hij één doelpunt kon scoren – in de 1-2 nederlaag tegen Tsjechië.

EUROPEES TOPTALENT

Gezien zijn ruime speelgelegenheid bij Omonia Nicosia en zijn selecties voor het nationale elftal, weten ze in Cyprus de grote kwaliteiten van Loizos Loizou aldus naar waarde te schatten. Maar ook buiten de Cypriotische landsgrenzen heen heeft de 17-jarige reeds naam gemaakt voor zichzelf. Ondanks het feit dat Loizou in één van de kleinste Europese competities voetbalt, wordt de vinnige flankaanvaller nauwlettend gemonitord door verschillende clubs en instanties. Zo bepaalde het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Obeservatory hem als één van de grootste jonge talenten in Europa.



CIES Football Obeservatory publiceerde in maart namelijk een lijst met de meest beloftevolle voetbaltalenten in de wereld per geboortejaar (2000, 2001, 2002, 2003 of later). In de verschillende subcategorieën prijkten verschillende bekende namen zoals Erlin Haaland, Jadon Sancho, Charles De Ketelaere, Jérémy Doku en Odilon Kossounou. En ook Loizos Loizou was te vinden in de top tien van spelers geboren in 2003 of later. De Cyprioot bezette de tiende plaats in die betreffende ranking. 't Wil toch wat zeggen over zijn kwaliteiten en stijgende reputatie in het Europese voetballandschap.

BESCHEIDEN TRANSFERSOM

Die razendsnelle ontwikkeling van Loizos Loizou kwam aldus in het gezichtsveld van Club Brugge terecht, dat wel ervaring heeft met het detecteren van dergelijk jong en relatief onbekend voetbaltalent. Maar ook andere Europese clubs zoals Benfica en Olympiakos – twee clubs die de Cypriotische spelersmarkt goed kennen – hebben het grote talent van Loizou reeds ontdekt. Een dure aangelegenheid zal een transfer van Loizou wellicht niet zijn. Vandaag wordt diens marktwaarde bepaald op 300 duizend euro en Omonia Nicosia verkoopt zijn spelers doorgaans nooit aan woekerprijzen.



De kwaliteiten die het meest in het oog springen bij Loizos Loizou zijn diens uitstekende linkervoet en grote mate van snelheid. Hij wordt meestal uitgespeeld op de rechterflank, maar door zijn specifieke eigenschappen opereert hij ook goed op de linkerkant. Die polyvalentie zal Club Brugge zeker aanspreken, want op Noa Lang na beschikt Blauw-Zwart niet meteen over meerdere kwalitatieve opties op de aanvallende flankposities, zeker niet met het verwachte vertrek van Emmanuel Dennis, Tahith Chong en Nabil Dirar indachtig. De eventuele komst van Loizou zou voor dat euvel dus een oplossing kunnen bieden.

MEER DAN EEN FLANKAANVALLER 

Hoewel Loizos Loizou niet erg bepalend is op het gebied van doelpunten scoren en assists leveren, hij telt dit seizoen bijvoorbeeld één goal en twee assist op twintig competitiewedstrijden voor Omonia Nicosia, is zijn waarde in de ploeg niet volledig terug te brengen op statistieken. Als offensieve flankspeler kijkt Loizou bijvoorbeeld niet op een fysieke inspanning meer of minder, en hij schuwt het verdedigende werk allerminst. Zo is hij in de Cypriotische competitie de flankaanvaller met het grootste aantal geslaagde defensieve intercepties per wedstrijd. Bovendien zijn er slechts drie positionele collega's die nog meer defensieve duels aangaan dan hem. 



Loizos Loizou verricht dus heel wat defensief werk en daarmee is hij niet bepaald een flankaanvaller die zijn ploegmaats voor hem laat lopen. In dat opzicht zou de Cyprioot goed passen bij de indentiteit en filosofie van Club Brugge – ook Noa Lang wordt trouwens bewierookt door dezelfde ingesteldheid en mentaliteit. Al dat harde werk is dus mooi meegenomen, maar Loizou onderscheidt zich vooral door zijn aanvallende flitsen. Hij gaat bijvoorbeeld gemiddeld acht dribbels aan per wedstrijd, heeft een enorme diepgang in zijn spel en hij is ook erg efficiënt in zijn verrichte acties. Bovendien legt Loizou ook een grote regelmaat in zijn defensieve en offensieve prestaties. 

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Moet Club hem halen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

73
73
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

280
280
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

383
383
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

318
318
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

102
102
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

238
238
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws