Kompany: "Man City zal mij geen geschenken geven omtrent Nmecha"

door
Kompany:

RSC Anderlecht speelde zeer goed op het veld van KRC Genk en verdiende de drie punten. Het werd echter 1-1 en als RSCA nog een grote kans wil hebben op de tweede plaats, moet het zaterdag winnen van de Limburgers. Vincent Kompany sprak de pers toe voor deze topper.

Over de geblesseerden: "Fysiek staan we goed, al heel het seizoen. Dat is één van onze sterktes. We hebben veel jonge jongens, maar ik hoop dat ze ook wat sneller recupereren door hun jonge leeftijd (lacht). Nmecha? Het gaat goed met hem."

Over de goede tactische zetten van Kompany: "Mijn rol is om de ploeg te helpen. Of we het tactisch nu beter hebben gedaan dan de tegenstander of niet, het zijn de punten die tellen. We zijn een collectief en daar gaat het om."



Coach van het Jaar: "Blessin heeft met KV Oostende meer gebracht dan we hadden verwacht en Clement gaat wellicht kampioen spelen. Dat is het (lacht). Het is voor mij vooral belangrijk dat we als ploeg progressie maken. Het is mooi om te zien dat een aantal jongens veel progressie maken. Kijk naar Verschaeren die bepalender is, Sardella kreeg al veel kritiek, Nmecha scoorde nooit voor zijn komst naar Anderlecht, van El Hadj was nog geen sprake... Zij verdienen het om vandaag in de ploeg te staan en dat hebben ze zelf weten te bereiken."

Over de sterke prestaties van Josh Cullen: "Cullen speelde vorig jaar voor Charlton en hij heeft een groot hart voor de ploeg. Hij is een voorbeeld voor de ploeg. Het is een speler die altijd onderschat wordt. Cullen is bijzonder belangrijk voor het team. Soms hebben we een ander profiel nodig, maar in deze matchen hebben we nood aan een profiel als Cullen. Maar ik ben tevreden over al mijn middenvelders, ook al hebben we geen spelers zoals in het verleden met pakweg Pär Zetterberg, Walter Baseggio, Christian Wilhelmsson..."

Over de jonge talenten die sterk presteren: "Anderlecht heeft veel kennis opgebouwd in het ontwikkelen van talenten en daardoor willen veel jonge spelers naar ons komen, in binnen- en buitenland. Het is volgens mij moeilijker om talenten zelf op te leiden, omdat je altijd het risico loopt dat ze vertrekken. Je kan een talent zoals Romeo Lavia kwijtspelen, waar je tien jaar tijd in steekt en die net voor de doorbraak vertrekt. Momenteel heb ik 18 spelers uit Neerpede in de A-kern. Zij staan op veel vlakken heel ver. We moeten een goede mix vinden met buitenlandse talenten die onze scouting aanbrengt."



Over Lukas Nmecha: "Of ik hem beter vind dan Dost, Onuachu en Mbokani? Kijk, Lucas is 22 jaar en die anderen hebben veel meer ervaring. Als hij vandaag niet de beste is, laten we dan kijken hoe hij in de toekomst zal presteren. Hij heeft ons beter gemaakt en wij hem. Zijn toekomst? Hij zal niet goedkoper worden en dat is een dossier dat bij het bestuur ligt. Of ik naar City kan bellen? Daar werken ook heel slimme mensen, hé (lacht). Ze zullen mij geen geschenken geven (lacht). Na het seizoen zullen we praten."

Over John van den Brom: "Ik vind John een fijne kerel. Ik wil hem natuurlijk verslaan en hij mij. Inzake filosofie liggen Genk en Anderlecht het dichtst bij elkaar in het Belgische voetbal. De fans van Genk verwachten een bepaald voetbal en ook bij Anderlecht verwachten de fans een bepaald type voetbal. Daar liggen de clubs elkaar wel."

Over EK-selectie Martinez: "Ik heb geen flauw idee. Ik ben enkel bezig met Genk, Antwerp en Club Brugge."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Zal RSCA Nmecha kunnen losweken bij City?

Meest recent

Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

103
103
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

71
71
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

17
17
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

267
267
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

141
141
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

88
88
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

34
34
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

64
64
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

230
230
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

159
159
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

101
101
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

360
360
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

216
216
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

109
109
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

258
258
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

134
134
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

135
135
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

41
41
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

384
384
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

197
197

Meer sportnieuws