Kompany: "Man City zal mij geen geschenken geven omtrent Nmecha"

513 stemmen
Kompany:

RSC Anderlecht speelde zeer goed op het veld van KRC Genk en verdiende de drie punten. Het werd echter 1-1 en als RSCA nog een grote kans wil hebben op de tweede plaats, moet het zaterdag winnen van de Limburgers. Vincent Kompany sprak de pers toe voor deze topper.

Over de geblesseerden: "Fysiek staan we goed, al heel het seizoen. Dat is één van onze sterktes. We hebben veel jonge jongens, maar ik hoop dat ze ook wat sneller recupereren door hun jonge leeftijd (lacht). Nmecha? Het gaat goed met hem."

Over de goede tactische zetten van Kompany: "Mijn rol is om de ploeg te helpen. Of we het tactisch nu beter hebben gedaan dan de tegenstander of niet, het zijn de punten die tellen. We zijn een collectief en daar gaat het om."



Coach van het Jaar: "Blessin heeft met KV Oostende meer gebracht dan we hadden verwacht en Clement gaat wellicht kampioen spelen. Dat is het (lacht). Het is voor mij vooral belangrijk dat we als ploeg progressie maken. Het is mooi om te zien dat een aantal jongens veel progressie maken. Kijk naar Verschaeren die bepalender is, Sardella kreeg al veel kritiek, Nmecha scoorde nooit voor zijn komst naar Anderlecht, van El Hadj was nog geen sprake... Zij verdienen het om vandaag in de ploeg te staan en dat hebben ze zelf weten te bereiken."

Over de sterke prestaties van Josh Cullen: "Cullen speelde vorig jaar voor Charlton en hij heeft een groot hart voor de ploeg. Hij is een voorbeeld voor de ploeg. Het is een speler die altijd onderschat wordt. Cullen is bijzonder belangrijk voor het team. Soms hebben we een ander profiel nodig, maar in deze matchen hebben we nood aan een profiel als Cullen. Maar ik ben tevreden over al mijn middenvelders, ook al hebben we geen spelers zoals in het verleden met pakweg Pär Zetterberg, Walter Baseggio, Christian Wilhelmsson..."

Over de jonge talenten die sterk presteren: "Anderlecht heeft veel kennis opgebouwd in het ontwikkelen van talenten en daardoor willen veel jonge spelers naar ons komen, in binnen- en buitenland. Het is volgens mij moeilijker om talenten zelf op te leiden, omdat je altijd het risico loopt dat ze vertrekken. Je kan een talent zoals Romeo Lavia kwijtspelen, waar je tien jaar tijd in steekt en die net voor de doorbraak vertrekt. Momenteel heb ik 18 spelers uit Neerpede in de A-kern. Zij staan op veel vlakken heel ver. We moeten een goede mix vinden met buitenlandse talenten die onze scouting aanbrengt."



Over Lukas Nmecha: "Of ik hem beter vind dan Dost, Onuachu en Mbokani? Kijk, Lucas is 22 jaar en die anderen hebben veel meer ervaring. Als hij vandaag niet de beste is, laten we dan kijken hoe hij in de toekomst zal presteren. Hij heeft ons beter gemaakt en wij hem. Zijn toekomst? Hij zal niet goedkoper worden en dat is een dossier dat bij het bestuur ligt. Of ik naar City kan bellen? Daar werken ook heel slimme mensen, hé (lacht). Ze zullen mij geen geschenken geven (lacht). Na het seizoen zullen we praten."

Over John van den Brom: "Ik vind John een fijne kerel. Ik wil hem natuurlijk verslaan en hij mij. Inzake filosofie liggen Genk en Anderlecht het dichtst bij elkaar in het Belgische voetbal. De fans van Genk verwachten een bepaald voetbal en ook bij Anderlecht verwachten de fans een bepaald type voetbal. Daar liggen de clubs elkaar wel."

Over EK-selectie Martinez: "Ik heb geen flauw idee. Ik ben enkel bezig met Genk, Antwerp en Club Brugge."

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Zal RSCA Nmecha kunnen losweken bij City?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

40
40
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

80
80
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1005
1005
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws