Kompany: "Man City zal mij geen geschenken geven omtrent Nmecha"

513
Kompany:

RSC Anderlecht speelde zeer goed op het veld van KRC Genk en verdiende de drie punten. Het werd echter 1-1 en als RSCA nog een grote kans wil hebben op de tweede plaats, moet het zaterdag winnen van de Limburgers. Vincent Kompany sprak de pers toe voor deze topper.

Over de geblesseerden: "Fysiek staan we goed, al heel het seizoen. Dat is één van onze sterktes. We hebben veel jonge jongens, maar ik hoop dat ze ook wat sneller recupereren door hun jonge leeftijd (lacht). Nmecha? Het gaat goed met hem."

Over de goede tactische zetten van Kompany: "Mijn rol is om de ploeg te helpen. Of we het tactisch nu beter hebben gedaan dan de tegenstander of niet, het zijn de punten die tellen. We zijn een collectief en daar gaat het om."



Coach van het Jaar: "Blessin heeft met KV Oostende meer gebracht dan we hadden verwacht en Clement gaat wellicht kampioen spelen. Dat is het (lacht). Het is voor mij vooral belangrijk dat we als ploeg progressie maken. Het is mooi om te zien dat een aantal jongens veel progressie maken. Kijk naar Verschaeren die bepalender is, Sardella kreeg al veel kritiek, Nmecha scoorde nooit voor zijn komst naar Anderlecht, van El Hadj was nog geen sprake... Zij verdienen het om vandaag in de ploeg te staan en dat hebben ze zelf weten te bereiken."

Over de sterke prestaties van Josh Cullen: "Cullen speelde vorig jaar voor Charlton en hij heeft een groot hart voor de ploeg. Hij is een voorbeeld voor de ploeg. Het is een speler die altijd onderschat wordt. Cullen is bijzonder belangrijk voor het team. Soms hebben we een ander profiel nodig, maar in deze matchen hebben we nood aan een profiel als Cullen. Maar ik ben tevreden over al mijn middenvelders, ook al hebben we geen spelers zoals in het verleden met pakweg Pär Zetterberg, Walter Baseggio, Christian Wilhelmsson..."

Over de jonge talenten die sterk presteren: "Anderlecht heeft veel kennis opgebouwd in het ontwikkelen van talenten en daardoor willen veel jonge spelers naar ons komen, in binnen- en buitenland. Het is volgens mij moeilijker om talenten zelf op te leiden, omdat je altijd het risico loopt dat ze vertrekken. Je kan een talent zoals Romeo Lavia kwijtspelen, waar je tien jaar tijd in steekt en die net voor de doorbraak vertrekt. Momenteel heb ik 18 spelers uit Neerpede in de A-kern. Zij staan op veel vlakken heel ver. We moeten een goede mix vinden met buitenlandse talenten die onze scouting aanbrengt."



Over Lukas Nmecha: "Of ik hem beter vind dan Dost, Onuachu en Mbokani? Kijk, Lucas is 22 jaar en die anderen hebben veel meer ervaring. Als hij vandaag niet de beste is, laten we dan kijken hoe hij in de toekomst zal presteren. Hij heeft ons beter gemaakt en wij hem. Zijn toekomst? Hij zal niet goedkoper worden en dat is een dossier dat bij het bestuur ligt. Of ik naar City kan bellen? Daar werken ook heel slimme mensen, hé (lacht). Ze zullen mij geen geschenken geven (lacht). Na het seizoen zullen we praten."

Over John van den Brom: "Ik vind John een fijne kerel. Ik wil hem natuurlijk verslaan en hij mij. Inzake filosofie liggen Genk en Anderlecht het dichtst bij elkaar in het Belgische voetbal. De fans van Genk verwachten een bepaald voetbal en ook bij Anderlecht verwachten de fans een bepaald type voetbal. Daar liggen de clubs elkaar wel."

Over EK-selectie Martinez: "Ik heb geen flauw idee. Ik ben enkel bezig met Genk, Antwerp en Club Brugge."

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zal RSCA Nmecha kunnen losweken bij City?

Meest recent

Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

41
41
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

53
53
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

98
98
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

103
103
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

992
992
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

242
242
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

217
217
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

228
228
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

74
74
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

192
192
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

209
209
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

89
89
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

73
73
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

31
31
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

121
121
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

308
308
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

194
194
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

443
443
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

371
371
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

153
153
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

171
171
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

263
263
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

242
242
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

300
300

Meer sportnieuws