Kompany: "Man City zal mij geen geschenken geven omtrent Nmecha"

door
Kompany:

RSC Anderlecht speelde zeer goed op het veld van KRC Genk en verdiende de drie punten. Het werd echter 1-1 en als RSCA nog een grote kans wil hebben op de tweede plaats, moet het zaterdag winnen van de Limburgers. Vincent Kompany sprak de pers toe voor deze topper.

Over de geblesseerden: "Fysiek staan we goed, al heel het seizoen. Dat is één van onze sterktes. We hebben veel jonge jongens, maar ik hoop dat ze ook wat sneller recupereren door hun jonge leeftijd (lacht). Nmecha? Het gaat goed met hem."

Over de goede tactische zetten van Kompany: "Mijn rol is om de ploeg te helpen. Of we het tactisch nu beter hebben gedaan dan de tegenstander of niet, het zijn de punten die tellen. We zijn een collectief en daar gaat het om."



Coach van het Jaar: "Blessin heeft met KV Oostende meer gebracht dan we hadden verwacht en Clement gaat wellicht kampioen spelen. Dat is het (lacht). Het is voor mij vooral belangrijk dat we als ploeg progressie maken. Het is mooi om te zien dat een aantal jongens veel progressie maken. Kijk naar Verschaeren die bepalender is, Sardella kreeg al veel kritiek, Nmecha scoorde nooit voor zijn komst naar Anderlecht, van El Hadj was nog geen sprake... Zij verdienen het om vandaag in de ploeg te staan en dat hebben ze zelf weten te bereiken."

Over de sterke prestaties van Josh Cullen: "Cullen speelde vorig jaar voor Charlton en hij heeft een groot hart voor de ploeg. Hij is een voorbeeld voor de ploeg. Het is een speler die altijd onderschat wordt. Cullen is bijzonder belangrijk voor het team. Soms hebben we een ander profiel nodig, maar in deze matchen hebben we nood aan een profiel als Cullen. Maar ik ben tevreden over al mijn middenvelders, ook al hebben we geen spelers zoals in het verleden met pakweg Pär Zetterberg, Walter Baseggio, Christian Wilhelmsson..."

Over de jonge talenten die sterk presteren: "Anderlecht heeft veel kennis opgebouwd in het ontwikkelen van talenten en daardoor willen veel jonge spelers naar ons komen, in binnen- en buitenland. Het is volgens mij moeilijker om talenten zelf op te leiden, omdat je altijd het risico loopt dat ze vertrekken. Je kan een talent zoals Romeo Lavia kwijtspelen, waar je tien jaar tijd in steekt en die net voor de doorbraak vertrekt. Momenteel heb ik 18 spelers uit Neerpede in de A-kern. Zij staan op veel vlakken heel ver. We moeten een goede mix vinden met buitenlandse talenten die onze scouting aanbrengt."



Over Lukas Nmecha: "Of ik hem beter vind dan Dost, Onuachu en Mbokani? Kijk, Lucas is 22 jaar en die anderen hebben veel meer ervaring. Als hij vandaag niet de beste is, laten we dan kijken hoe hij in de toekomst zal presteren. Hij heeft ons beter gemaakt en wij hem. Zijn toekomst? Hij zal niet goedkoper worden en dat is een dossier dat bij het bestuur ligt. Of ik naar City kan bellen? Daar werken ook heel slimme mensen, hé (lacht). Ze zullen mij geen geschenken geven (lacht). Na het seizoen zullen we praten."

Over John van den Brom: "Ik vind John een fijne kerel. Ik wil hem natuurlijk verslaan en hij mij. Inzake filosofie liggen Genk en Anderlecht het dichtst bij elkaar in het Belgische voetbal. De fans van Genk verwachten een bepaald voetbal en ook bij Anderlecht verwachten de fans een bepaald type voetbal. Daar liggen de clubs elkaar wel."

Over EK-selectie Martinez: "Ik heb geen flauw idee. Ik ben enkel bezig met Genk, Antwerp en Club Brugge."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Zal RSCA Nmecha kunnen losweken bij City?

Meest recent

Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

71
71
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

69
69
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

50
50
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

166
166
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

217
217
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

338
338
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

231
231
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

34
34
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

75
75
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

65
65
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

42
42
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

125
125
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

58
58
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

78
78
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

86
86
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

79
79
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

171
171
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

538
538
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

224
224
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

300
300
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

216
216
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

510
510

Meer sportnieuws