Kompany: "Man City zal mij geen geschenken geven omtrent Nmecha"

door
Kompany:

RSC Anderlecht speelde zeer goed op het veld van KRC Genk en verdiende de drie punten. Het werd echter 1-1 en als RSCA nog een grote kans wil hebben op de tweede plaats, moet het zaterdag winnen van de Limburgers. Vincent Kompany sprak de pers toe voor deze topper.

Over de geblesseerden: "Fysiek staan we goed, al heel het seizoen. Dat is één van onze sterktes. We hebben veel jonge jongens, maar ik hoop dat ze ook wat sneller recupereren door hun jonge leeftijd (lacht). Nmecha? Het gaat goed met hem."

Over de goede tactische zetten van Kompany: "Mijn rol is om de ploeg te helpen. Of we het tactisch nu beter hebben gedaan dan de tegenstander of niet, het zijn de punten die tellen. We zijn een collectief en daar gaat het om."



Coach van het Jaar: "Blessin heeft met KV Oostende meer gebracht dan we hadden verwacht en Clement gaat wellicht kampioen spelen. Dat is het (lacht). Het is voor mij vooral belangrijk dat we als ploeg progressie maken. Het is mooi om te zien dat een aantal jongens veel progressie maken. Kijk naar Verschaeren die bepalender is, Sardella kreeg al veel kritiek, Nmecha scoorde nooit voor zijn komst naar Anderlecht, van El Hadj was nog geen sprake... Zij verdienen het om vandaag in de ploeg te staan en dat hebben ze zelf weten te bereiken."

Over de sterke prestaties van Josh Cullen: "Cullen speelde vorig jaar voor Charlton en hij heeft een groot hart voor de ploeg. Hij is een voorbeeld voor de ploeg. Het is een speler die altijd onderschat wordt. Cullen is bijzonder belangrijk voor het team. Soms hebben we een ander profiel nodig, maar in deze matchen hebben we nood aan een profiel als Cullen. Maar ik ben tevreden over al mijn middenvelders, ook al hebben we geen spelers zoals in het verleden met pakweg Pär Zetterberg, Walter Baseggio, Christian Wilhelmsson..."

Over de jonge talenten die sterk presteren: "Anderlecht heeft veel kennis opgebouwd in het ontwikkelen van talenten en daardoor willen veel jonge spelers naar ons komen, in binnen- en buitenland. Het is volgens mij moeilijker om talenten zelf op te leiden, omdat je altijd het risico loopt dat ze vertrekken. Je kan een talent zoals Romeo Lavia kwijtspelen, waar je tien jaar tijd in steekt en die net voor de doorbraak vertrekt. Momenteel heb ik 18 spelers uit Neerpede in de A-kern. Zij staan op veel vlakken heel ver. We moeten een goede mix vinden met buitenlandse talenten die onze scouting aanbrengt."



Over Lukas Nmecha: "Of ik hem beter vind dan Dost, Onuachu en Mbokani? Kijk, Lucas is 22 jaar en die anderen hebben veel meer ervaring. Als hij vandaag niet de beste is, laten we dan kijken hoe hij in de toekomst zal presteren. Hij heeft ons beter gemaakt en wij hem. Zijn toekomst? Hij zal niet goedkoper worden en dat is een dossier dat bij het bestuur ligt. Of ik naar City kan bellen? Daar werken ook heel slimme mensen, hé (lacht). Ze zullen mij geen geschenken geven (lacht). Na het seizoen zullen we praten."

Over John van den Brom: "Ik vind John een fijne kerel. Ik wil hem natuurlijk verslaan en hij mij. Inzake filosofie liggen Genk en Anderlecht het dichtst bij elkaar in het Belgische voetbal. De fans van Genk verwachten een bepaald voetbal en ook bij Anderlecht verwachten de fans een bepaald type voetbal. Daar liggen de clubs elkaar wel."

Over EK-selectie Martinez: "Ik heb geen flauw idee. Ik ben enkel bezig met Genk, Antwerp en Club Brugge."

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Zal RSCA Nmecha kunnen losweken bij City?

Meest recent

Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

30
30
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

108
108
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

21
21
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

76
76
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

232
232
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1084
1084
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

88
88
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

225
225
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

341
341
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

263
263
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

194
194
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

307
307
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

423
423
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

66
66
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

287
287
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

471
471
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

613
613
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

302
302
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

66
66
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

193
193
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

23
23
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

138
138
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1430
1430
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

683
683

Meer sportnieuws