Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

1157 stemmen
Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

Elias Cobbaut heeft een aandeel in drie van de vier tegendoelpunten van Anderlecht in de Champions' Play-offs. De verdediger grijpt tijdens de afwezigheid van Hannes Delcroix dus allerminst zijn kans in het paars-witte basiselftal.


BLUNDERS VAN COBBAUT 

Eén constante loopt er doorheen het huidige seizoen van RSC Anderlecht. De defensieve stabiliteit leverde de ploeg van Vincent Kompany al veel punten op en Sporting was in de reguliere competitie zelfs de op één na minst gepasseerde verdediging. Anderlecht slikte na 34 competitiewedstrijden gemiddeld exact één doelpunt per competitiewedstrijd, bij de primus Club Brugge was die frequentie iets beter met 0,7 tegendoelpunt per competitiewedstrijd. Maar na twee wedstrijden in de Champions' Play-off ligt het gemiddelde aantal tegendoelpunten van Anderlecht al op twee stuks per wedstrijd. Een verdubbeling van tegengoals dus, en dat is best wel opvallend.

Zowel in de voorlaatste wedstrijd tegen Club Brugge als de laatste match tegen Antwerp FC incasseerde Anderlecht telkens twee tegendoelpunten. Bij drie van de totale vier tegendoelpunten in de Champions' Play-offs speelde Elias Cobbaut een opvallende rol, weliswaar in de negatieve zin. In het Jan Breydelstadion speelde hij slecht in op Anouar El Hadj, waarna Club Brugge middels een recuperatie en snelle omschakeling vervolgens kon scoren via Noa Lang. Bij het tweede Brugse tegendoelpunt van Bas Dost verloor Cobbaut eerst het rechtstreekse duel met de Nederlander door een verkeerde inschatting en daarna had hij ook een te trage reactie om Dost het scoren te beletten.



Maar de meest opvallende en flagrante fout van Elias Cobbaut vond uiteraard vorig weekend plaats tegen Antwerp FC. In het Lotto Park maakte Dieumerci Mbokani handig gebruik van Cobbauts klungelige balcontrole en de Congolees strafte het dure balverlies af – zo'n cadeaus moet je Dieu niet geven. “We gaven te veel ruimtes weg en leden onnodig balverlies. Dat zijn dingen die tot ons spel behoren, maar nu kwam het iets te vaak voor. Het wordt zaak om de videoanalyses te maken en hieruit te leren voor woensdag.” Cobbaut mocht zich met rede geviseerd voelen door Vincent Kompany, hoewel de lange verdediger heus niet de enige ondermaatse RSCA'er was tegen Antwerp.

MONEY TIME 

Toch was het erg schrijnend om Elias Cobbaut zondag zo opzichtig in de fout te zien gaan. En zeker al omdat Anderlecht eerder dit seizoen een toonbeeld was van defensieve standvastigheid, vooral dan dankzij het sterke werk van het centrale verdedigende duo Matt Miazga en Hannes Delcroix. Maar door het uitvallen van Delcroix wegens een knieoperatie verloor de verdedigende centrale as gevoelig aan voetballend vermogen – Cobbaut kan namelijk niet getypeerd worden als een verdediger met erg goeie voetjes. Daardoor vertoont het spelopbouw van achteruit de laatste tijd erg grote hiaten, iets wat in de voorbije wedstrijden al meermaals pijnlijk tot uiting kwam. 

Maar Elias Cobbaut maakte vorig weekend niet enkel een bedenkelijke indruk door zijn voetballend spel. Dieumerci Mbokani veegde namelijk de vloer aan met de 23-jarige verdediger, waardoor Cobbaut een dramatische wedstrijd afwerkte. Cobbaut kon namelijk slechts één van zijn vijf aangegane defensieve duels winnen, wat een erg bedenkelijke constatering is voor een centrale verdediger. Enkel Lukas Nmecha en Josh Cullen legden tegen Club Brugge een nog lagere verhouding voor op het defensief gebied. De combinatie van een beperkt uitvoetballend vermogen en eveneens matige prestaties wanneer in money time, zal Vincent Kompany dan ook allerminst verheugen.



Door het uitvallen van Hannes Delcroix kon Elias Cobbaut voluit zijn kans grijpen als centrale verdediger bij Anderlecht, maar desondanks is zijn statuut als basisspeler voorlopig geen succes. In de reguliere competitie trok Cobbaut nochtans zijn goed streng maar in de Champions' Play-off – waar het sportieve niveau beduidend hoger ligt – valt hij blijkbaar te licht uit. Cobbaut viel in elke wedstrijd van de reguliere competitie weleens te betrappen op zijn gebruikelijk foutje, maar die werden toen niet altijd cash uitbetaald. Dat is echter wél zo in de Champions' Play-off. Bovendien lag Cobbaut nooit in de bovenste schuif van de supporters en lijkt het weinig verrassend dat hij in de zomermercato andere oorden zal (moeten) opzoeken. In die optiek kan zijn recente wissel van spelersmakelaar gezien worden als een vlucht vooruit.

LEES OOK: 'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Gooit Cobbaut zijn ruiten in bij Anderlecht?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

9
9
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

28
28
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

19
19
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

52
52
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

46
46
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

269
269
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

578
578
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

296
296
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

300
300
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

277
277
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

223
223
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

87
87
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

193
193
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

873
873
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

195
195
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

222
222
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws