Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

1157
Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

Elias Cobbaut heeft een aandeel in drie van de vier tegendoelpunten van Anderlecht in de Champions' Play-offs. De verdediger grijpt tijdens de afwezigheid van Hannes Delcroix dus allerminst zijn kans in het paars-witte basiselftal.


BLUNDERS VAN COBBAUT 

Eén constante loopt er doorheen het huidige seizoen van RSC Anderlecht. De defensieve stabiliteit leverde de ploeg van Vincent Kompany al veel punten op en Sporting was in de reguliere competitie zelfs de op één na minst gepasseerde verdediging. Anderlecht slikte na 34 competitiewedstrijden gemiddeld exact één doelpunt per competitiewedstrijd, bij de primus Club Brugge was die frequentie iets beter met 0,7 tegendoelpunt per competitiewedstrijd. Maar na twee wedstrijden in de Champions' Play-off ligt het gemiddelde aantal tegendoelpunten van Anderlecht al op twee stuks per wedstrijd. Een verdubbeling van tegengoals dus, en dat is best wel opvallend.

Zowel in de voorlaatste wedstrijd tegen Club Brugge als de laatste match tegen Antwerp FC incasseerde Anderlecht telkens twee tegendoelpunten. Bij drie van de totale vier tegendoelpunten in de Champions' Play-offs speelde Elias Cobbaut een opvallende rol, weliswaar in de negatieve zin. In het Jan Breydelstadion speelde hij slecht in op Anouar El Hadj, waarna Club Brugge middels een recuperatie en snelle omschakeling vervolgens kon scoren via Noa Lang. Bij het tweede Brugse tegendoelpunt van Bas Dost verloor Cobbaut eerst het rechtstreekse duel met de Nederlander door een verkeerde inschatting en daarna had hij ook een te trage reactie om Dost het scoren te beletten.



Maar de meest opvallende en flagrante fout van Elias Cobbaut vond uiteraard vorig weekend plaats tegen Antwerp FC. In het Lotto Park maakte Dieumerci Mbokani handig gebruik van Cobbauts klungelige balcontrole en de Congolees strafte het dure balverlies af – zo'n cadeaus moet je Dieu niet geven. “We gaven te veel ruimtes weg en leden onnodig balverlies. Dat zijn dingen die tot ons spel behoren, maar nu kwam het iets te vaak voor. Het wordt zaak om de videoanalyses te maken en hieruit te leren voor woensdag.” Cobbaut mocht zich met rede geviseerd voelen door Vincent Kompany, hoewel de lange verdediger heus niet de enige ondermaatse RSCA'er was tegen Antwerp.

MONEY TIME 

Toch was het erg schrijnend om Elias Cobbaut zondag zo opzichtig in de fout te zien gaan. En zeker al omdat Anderlecht eerder dit seizoen een toonbeeld was van defensieve standvastigheid, vooral dan dankzij het sterke werk van het centrale verdedigende duo Matt Miazga en Hannes Delcroix. Maar door het uitvallen van Delcroix wegens een knieoperatie verloor de verdedigende centrale as gevoelig aan voetballend vermogen – Cobbaut kan namelijk niet getypeerd worden als een verdediger met erg goeie voetjes. Daardoor vertoont het spelopbouw van achteruit de laatste tijd erg grote hiaten, iets wat in de voorbije wedstrijden al meermaals pijnlijk tot uiting kwam. 

Maar Elias Cobbaut maakte vorig weekend niet enkel een bedenkelijke indruk door zijn voetballend spel. Dieumerci Mbokani veegde namelijk de vloer aan met de 23-jarige verdediger, waardoor Cobbaut een dramatische wedstrijd afwerkte. Cobbaut kon namelijk slechts één van zijn vijf aangegane defensieve duels winnen, wat een erg bedenkelijke constatering is voor een centrale verdediger. Enkel Lukas Nmecha en Josh Cullen legden tegen Club Brugge een nog lagere verhouding voor op het defensief gebied. De combinatie van een beperkt uitvoetballend vermogen en eveneens matige prestaties wanneer in money time, zal Vincent Kompany dan ook allerminst verheugen.



Door het uitvallen van Hannes Delcroix kon Elias Cobbaut voluit zijn kans grijpen als centrale verdediger bij Anderlecht, maar desondanks is zijn statuut als basisspeler voorlopig geen succes. In de reguliere competitie trok Cobbaut nochtans zijn goed streng maar in de Champions' Play-off – waar het sportieve niveau beduidend hoger ligt – valt hij blijkbaar te licht uit. Cobbaut viel in elke wedstrijd van de reguliere competitie weleens te betrappen op zijn gebruikelijk foutje, maar die werden toen niet altijd cash uitbetaald. Dat is echter wél zo in de Champions' Play-off. Bovendien lag Cobbaut nooit in de bovenste schuif van de supporters en lijkt het weinig verrassend dat hij in de zomermercato andere oorden zal (moeten) opzoeken. In die optiek kan zijn recente wissel van spelersmakelaar gezien worden als een vlucht vooruit.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Gooit Cobbaut zijn ruiten in bij Anderlecht?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

48
48
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

192
192
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

948
948
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

159
159
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

394
394
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws