Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

door
Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

Elias Cobbaut heeft een aandeel in drie van de vier tegendoelpunten van Anderlecht in de Champions' Play-offs. De verdediger grijpt tijdens de afwezigheid van Hannes Delcroix dus allerminst zijn kans in het paars-witte basiselftal.


BLUNDERS VAN COBBAUT 

Eén constante loopt er doorheen het huidige seizoen van RSC Anderlecht. De defensieve stabiliteit leverde de ploeg van Vincent Kompany al veel punten op en Sporting was in de reguliere competitie zelfs de op één na minst gepasseerde verdediging. Anderlecht slikte na 34 competitiewedstrijden gemiddeld exact één doelpunt per competitiewedstrijd, bij de primus Club Brugge was die frequentie iets beter met 0,7 tegendoelpunt per competitiewedstrijd. Maar na twee wedstrijden in de Champions' Play-off ligt het gemiddelde aantal tegendoelpunten van Anderlecht al op twee stuks per wedstrijd. Een verdubbeling van tegengoals dus, en dat is best wel opvallend.

Zowel in de voorlaatste wedstrijd tegen Club Brugge als de laatste match tegen Antwerp FC incasseerde Anderlecht telkens twee tegendoelpunten. Bij drie van de totale vier tegendoelpunten in de Champions' Play-offs speelde Elias Cobbaut een opvallende rol, weliswaar in de negatieve zin. In het Jan Breydelstadion speelde hij slecht in op Anouar El Hadj, waarna Club Brugge middels een recuperatie en snelle omschakeling vervolgens kon scoren via Noa Lang. Bij het tweede Brugse tegendoelpunt van Bas Dost verloor Cobbaut eerst het rechtstreekse duel met de Nederlander door een verkeerde inschatting en daarna had hij ook een te trage reactie om Dost het scoren te beletten.



Maar de meest opvallende en flagrante fout van Elias Cobbaut vond uiteraard vorig weekend plaats tegen Antwerp FC. In het Lotto Park maakte Dieumerci Mbokani handig gebruik van Cobbauts klungelige balcontrole en de Congolees strafte het dure balverlies af – zo'n cadeaus moet je Dieu niet geven. “We gaven te veel ruimtes weg en leden onnodig balverlies. Dat zijn dingen die tot ons spel behoren, maar nu kwam het iets te vaak voor. Het wordt zaak om de videoanalyses te maken en hieruit te leren voor woensdag.” Cobbaut mocht zich met rede geviseerd voelen door Vincent Kompany, hoewel de lange verdediger heus niet de enige ondermaatse RSCA'er was tegen Antwerp.

MONEY TIME 

Toch was het erg schrijnend om Elias Cobbaut zondag zo opzichtig in de fout te zien gaan. En zeker al omdat Anderlecht eerder dit seizoen een toonbeeld was van defensieve standvastigheid, vooral dan dankzij het sterke werk van het centrale verdedigende duo Matt Miazga en Hannes Delcroix. Maar door het uitvallen van Delcroix wegens een knieoperatie verloor de verdedigende centrale as gevoelig aan voetballend vermogen – Cobbaut kan namelijk niet getypeerd worden als een verdediger met erg goeie voetjes. Daardoor vertoont het spelopbouw van achteruit de laatste tijd erg grote hiaten, iets wat in de voorbije wedstrijden al meermaals pijnlijk tot uiting kwam. 

Maar Elias Cobbaut maakte vorig weekend niet enkel een bedenkelijke indruk door zijn voetballend spel. Dieumerci Mbokani veegde namelijk de vloer aan met de 23-jarige verdediger, waardoor Cobbaut een dramatische wedstrijd afwerkte. Cobbaut kon namelijk slechts één van zijn vijf aangegane defensieve duels winnen, wat een erg bedenkelijke constatering is voor een centrale verdediger. Enkel Lukas Nmecha en Josh Cullen legden tegen Club Brugge een nog lagere verhouding voor op het defensief gebied. De combinatie van een beperkt uitvoetballend vermogen en eveneens matige prestaties wanneer in money time, zal Vincent Kompany dan ook allerminst verheugen.



Door het uitvallen van Hannes Delcroix kon Elias Cobbaut voluit zijn kans grijpen als centrale verdediger bij Anderlecht, maar desondanks is zijn statuut als basisspeler voorlopig geen succes. In de reguliere competitie trok Cobbaut nochtans zijn goed streng maar in de Champions' Play-off – waar het sportieve niveau beduidend hoger ligt – valt hij blijkbaar te licht uit. Cobbaut viel in elke wedstrijd van de reguliere competitie weleens te betrappen op zijn gebruikelijk foutje, maar die werden toen niet altijd cash uitbetaald. Dat is echter wél zo in de Champions' Play-off. Bovendien lag Cobbaut nooit in de bovenste schuif van de supporters en lijkt het weinig verrassend dat hij in de zomermercato andere oorden zal (moeten) opzoeken. In die optiek kan zijn recente wissel van spelersmakelaar gezien worden als een vlucht vooruit.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Gooit Cobbaut zijn ruiten in bij Anderlecht?

Meest recent

Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

14
14
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

33
33
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

37
37
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

137
137
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

89
89
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

114
114
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

70
70
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

126
126
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

240
240
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

358
358
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1103
1103
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

255
255
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

150
150
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

118
118
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

123
123
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

129
129
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

211
211
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

266
266
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

227
227
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

246
246
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

201
201
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

199
199
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

526
526
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

627
627

Meer sportnieuws