Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

door
Cobbaut maakt zich onmogelijk bij Anderlecht

Elias Cobbaut heeft een aandeel in drie van de vier tegendoelpunten van Anderlecht in de Champions' Play-offs. De verdediger grijpt tijdens de afwezigheid van Hannes Delcroix dus allerminst zijn kans in het paars-witte basiselftal.


BLUNDERS VAN COBBAUT 

Eén constante loopt er doorheen het huidige seizoen van RSC Anderlecht. De defensieve stabiliteit leverde de ploeg van Vincent Kompany al veel punten op en Sporting was in de reguliere competitie zelfs de op één na minst gepasseerde verdediging. Anderlecht slikte na 34 competitiewedstrijden gemiddeld exact één doelpunt per competitiewedstrijd, bij de primus Club Brugge was die frequentie iets beter met 0,7 tegendoelpunt per competitiewedstrijd. Maar na twee wedstrijden in de Champions' Play-off ligt het gemiddelde aantal tegendoelpunten van Anderlecht al op twee stuks per wedstrijd. Een verdubbeling van tegengoals dus, en dat is best wel opvallend.

Zowel in de voorlaatste wedstrijd tegen Club Brugge als de laatste match tegen Antwerp FC incasseerde Anderlecht telkens twee tegendoelpunten. Bij drie van de totale vier tegendoelpunten in de Champions' Play-offs speelde Elias Cobbaut een opvallende rol, weliswaar in de negatieve zin. In het Jan Breydelstadion speelde hij slecht in op Anouar El Hadj, waarna Club Brugge middels een recuperatie en snelle omschakeling vervolgens kon scoren via Noa Lang. Bij het tweede Brugse tegendoelpunt van Bas Dost verloor Cobbaut eerst het rechtstreekse duel met de Nederlander door een verkeerde inschatting en daarna had hij ook een te trage reactie om Dost het scoren te beletten.



Maar de meest opvallende en flagrante fout van Elias Cobbaut vond uiteraard vorig weekend plaats tegen Antwerp FC. In het Lotto Park maakte Dieumerci Mbokani handig gebruik van Cobbauts klungelige balcontrole en de Congolees strafte het dure balverlies af – zo'n cadeaus moet je Dieu niet geven. “We gaven te veel ruimtes weg en leden onnodig balverlies. Dat zijn dingen die tot ons spel behoren, maar nu kwam het iets te vaak voor. Het wordt zaak om de videoanalyses te maken en hieruit te leren voor woensdag.” Cobbaut mocht zich met rede geviseerd voelen door Vincent Kompany, hoewel de lange verdediger heus niet de enige ondermaatse RSCA'er was tegen Antwerp.

MONEY TIME 

Toch was het erg schrijnend om Elias Cobbaut zondag zo opzichtig in de fout te zien gaan. En zeker al omdat Anderlecht eerder dit seizoen een toonbeeld was van defensieve standvastigheid, vooral dan dankzij het sterke werk van het centrale verdedigende duo Matt Miazga en Hannes Delcroix. Maar door het uitvallen van Delcroix wegens een knieoperatie verloor de verdedigende centrale as gevoelig aan voetballend vermogen – Cobbaut kan namelijk niet getypeerd worden als een verdediger met erg goeie voetjes. Daardoor vertoont het spelopbouw van achteruit de laatste tijd erg grote hiaten, iets wat in de voorbije wedstrijden al meermaals pijnlijk tot uiting kwam. 

Maar Elias Cobbaut maakte vorig weekend niet enkel een bedenkelijke indruk door zijn voetballend spel. Dieumerci Mbokani veegde namelijk de vloer aan met de 23-jarige verdediger, waardoor Cobbaut een dramatische wedstrijd afwerkte. Cobbaut kon namelijk slechts één van zijn vijf aangegane defensieve duels winnen, wat een erg bedenkelijke constatering is voor een centrale verdediger. Enkel Lukas Nmecha en Josh Cullen legden tegen Club Brugge een nog lagere verhouding voor op het defensief gebied. De combinatie van een beperkt uitvoetballend vermogen en eveneens matige prestaties wanneer in money time, zal Vincent Kompany dan ook allerminst verheugen.



Door het uitvallen van Hannes Delcroix kon Elias Cobbaut voluit zijn kans grijpen als centrale verdediger bij Anderlecht, maar desondanks is zijn statuut als basisspeler voorlopig geen succes. In de reguliere competitie trok Cobbaut nochtans zijn goed streng maar in de Champions' Play-off – waar het sportieve niveau beduidend hoger ligt – valt hij blijkbaar te licht uit. Cobbaut viel in elke wedstrijd van de reguliere competitie weleens te betrappen op zijn gebruikelijk foutje, maar die werden toen niet altijd cash uitbetaald. Dat is echter wél zo in de Champions' Play-off. Bovendien lag Cobbaut nooit in de bovenste schuif van de supporters en lijkt het weinig verrassend dat hij in de zomermercato andere oorden zal (moeten) opzoeken. In die optiek kan zijn recente wissel van spelersmakelaar gezien worden als een vlucht vooruit.

LEES OOK: Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Gooit Cobbaut zijn ruiten in bij Anderlecht?

Meest recent

Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

6
6
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

22
22
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

20
20
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

163
163
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

62
62
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

262
262
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

108
108
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

200
200
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

361
361
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

160
160
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

293
293
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

129
129
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

361
361
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

696
696
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

106
106
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

110
110
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

226
226
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

767
767
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

100
100
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

298
298
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

103
103
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

173
173
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

935
935
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

126
126

Meer sportnieuws