Club Brugge anticipeert op nieuwe megadeal

879
Club Brugge anticipeert op nieuwe megadeal

Vanaf 1 juli start het wheelen & dealen op de transfermarkt opnieuw. Bij Club Brugge zal het moeilijk worden om Odilon Kossounou nog langer aan boord te houden en daarvoor bepaalt men op Jan Breydel reeds enkele interessante alternatieven. Yerson Mosquera is qua speelstijl een kloon van Kossounou en daarmee lijkt Club te anticiperen op een erg lucratieve verkoop van de Ivoriaan.


DEFENSIEVE VERSTERKING

Club Brugge kan in de Champions' Play-offs allerminst over een geslaagde start spreken. De balans in de nacompetitie oogt voorlopig erg bedroevend met amper één punt op zes. Bovendien slikte de gedoodverfde landskampioen al vijf tegendoelpunten in twee wedstrijden tijd, dat betekent in de Champions' Play-offs op gemiddelde basis 2,5 tegendoelpunten per wedstrijd. En dat terwijl het  betreffende gemiddelde in de reguliere competitie slechts 0,7 tegendoelpunt per wedstrijd inhield.



De huidige negatieve defensieve kentering is dus opvallend, hoewel Club Brugge ook in het aanvallend opzicht niet op een hoogstaand niveau acteert. De roep om meerdere kwalitatieve versterkingen met het oog op een succesvol volgende jaargang klinkt dus luid. En daarvoor lonkt Blauw-Zwart volgens El Vbar, een programma op het het bekende radiostation Radio Caracol, naar de Colombiaanse verdediger Yerson Mosquera van Atlético Nacional.

DAVINSON SANCHEZ 

Yerson Mosquera beleeft als 20-jarige zijn eerste seizoen als basisspeler in de Colombiaanse competitie, nadat hij er vorig jaar reeds vier competitiewedstrijden afwerkte. Bij Atlético Nacional werpt hij zich stilaan op tot een echte revelatie in de Liga BetPlay, waardoor hij ook zijn eerste selecties verdiende bij de Colombiaanse U20. Mosquera trainde zelfs al enkele keren mee met de grote jongens van Colombia, waar hij aanzien wordt als Colombia's toekomstige grote hoop in de defensie.



't Is daarom dat Yerson Mosquera al voorzichtig wordt vergeleken met Davinson Sanchez, die tegenwoordig met voorsprong de beste centrale verdediger is van Colombia. De huidige centrale verdediger van Tottenham Hotspur heeft net zoals Mosquera een verleden bij de Colombiaanse topclub Atlético Nacional, vooraleer Sanchez daarna richting Ajax trok. Ook Mosquera heeft nu dus uitzicht op een eerste Europese transfer, weliswaar naar “het Ajax van België”. 

GEEN SCENARIO-DENNIS 

Met de vermeende interesse in Yerson Mosquera lijkt Club Brugge in eerste instantie te anticiperen op een mogelijk vertrek van Odilon Kossounou. De Ivoriaanse centrale verdediger zette de voorbije maanden grote en belangrijke stappen in zijn ontwikkeling, waardoor hij tegenwoordig kan rekenen op grote interesse van verschillende Europese clubs. Hoewel Kossounou vandaag amper 20 lentes telt, lijkt het moment om te oogsten toch stilletjesaan aangebroken te zijn voor Club Brugge. Naar verluidt zou Blauw-Zwart mikken op een verkoopprijs van 20 miljoen euro. 



Op Jan Breydel willen ze namelijk een gelijkaardig scenario-Emmanuel Dennis vermijden. Club Brugge had vorig seizoen de mogelijkheid om de Nigeriaan te verpatsen na een succesvolle jaargang, maar geen enkele inkomende aanbieding bleek echter toereikend te zijn – hoewel er toch aanbiedingen circuleerden in de media van om en bij de 15 miljoen euro. Maar na een erbarmelijke eerste seizoenshelft dit jaar bij Club vertoeft Dennis sinds januari op huurbasis bij 1.FC Köln en nam zijn marktwaarde een daling van 17 naar 11 miljoen euro.

NIEUWE KOSSOUNOU 

Met dat financieel perspectief indachtig, Odilon Kossounou bezit vandaag een marktwaarde van 12 miljoen euro, is het dus een logische zet dat Club Brugge ondertussen proactief mogelijke alternatieven voor de Ivoriaan bekijkt. Yerson Mosquera beschikt bovendien over hetzelfde voetballende profiel en een gelijkaardig intrinsiek talent zoals Kossounou. In de zomer van 2019 werden er veel vragen gesteld over de kwaliteiten van de Ivoriaan, maar die speelde hij helemaal van zich af.



Bij de eventuele komst van Yerson Mosquera zullen de gelijkaardige vragen worden gesteld, gelet op zijn jonge leeftijd van 20 jaar, zijn beperkte ervaring op het professionele niveau en bovendien ook enkel in de Colombiaanse voetbalcompetitie. Die vele vragen zijn vandaag overigens terecht, maar anderzijds heeft het scoutingsdepartement van Club Brugge ervaring en expertise genoeg om deze risico's in te schatten. Met Odilon Kossounou dus als één van de vele positieve exponenten.

DEFENSIEF EN FYSIEK

De grote sterktes van Yerson Mosquera liggen dus vooral op het fysieke vlak. De Colombiaan bezit een groot gestalte met 1 meter 88 en hij is atletisch, snel en sterk. Door de combinatie van deze eigenschappen wint Mosquera bijgevolg erg veel duels over de grond en in de lucht. In de Colombiaanse Liga BetPlay gaat er bijvoorbeeld geen enkele andere centrale verdediger meer rechtstreekse duels met zijn tegenstander aan dan Mosquera.



Bovendien is Yerson Mosquera ook erg efficiënt in deze duels. Zowel bij de algemene duels, defensieve duels en luchtduels schaart de veelbelovende 20-jarige zich telkens bij de beste verdedigers van de Colombiaanse competitie. Mosquera maakt dus uitstekend gebruik van zijn fysieke capaciteiten om zich te onderscheiden als één beste centrale verdedigers in de Liga BetPlay. Daarnaast zit het met zijn defensieve positionering ook snor.

200 DUIZEND EURO

Yerson Mosquera excelleert aldus op het niveau van de Colombiaanse competitie, al gaapt er toch nog een grote kloof met de Belgische Jupiler Pro League. Op het fysieke en defensieve vlak zou Mosquera normaliter wel zijn mannetje moeten staan in België, maar op het voetballend vlak moet er toch nog veel voorbehoud ingebouwd worden. Door zijn indrukwekkende fysiek oogt Mosquera namelijk eerder onhandig met de bal in zijn bezit, wat overigens niet abnormaal is voor een speler met zijn gestel – zie ook Odilon Kossounou.

Dat gezegd zijnde valt bij Yerson Mosquera vooral zijn matige eerste controle op en eveneens zijn onzekerheid in het balbezit. Dat zijn toch nog grote werkpunten als hij een rol van betekenis wil spelen bij een dominante ploeg zoals Club Brugge. De lokale Colombiaanse media vergelijken Mosquera al voorzichtig met zijn landgenoten en positionele collega's Davinson Sanchez (Tottenham) en Yerry Mina (Everton), maar daarvoor zal de 20-jarige toch nog flink wat progressie moeten maken. 



Anderzijds heeft Club Brugge voorbeelden genoeg waarbij onbekende youngsters met succes een hoogstaand ontwikkelingsplan doorlopen, en vervolgens met een grote winst werden doorverkocht. Odillon Kossounou zag zijn marktwaarde bijvoorbeeld al verdrievoudigen, hij werd in 2019 voor bijna vier miljoen euro aangekocht van het Zweedse Hammarby IF. De marktwaarde van Yerson Mosquera bedraagt vandaag amper 200 duizend euro. Voor dat bedrag lijkt de Colombiaan wel een gokje waard te zijn.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Moet Club hem halen?

Meest recent

Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

0
0
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

3
3
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

13
13
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

22
22
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

29
29
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

40
40
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

70
70
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

190
190
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

51
51
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

119
119
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

100
100
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

362
362
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

151
151
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

213
213
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

102
102
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

396
396
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

157
157
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

326
326
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

230
230
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

189
189
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

134
134
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

228
228
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

309
309
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

109
109

Meer sportnieuws