Club Brugge anticipeert op nieuwe megadeal

door
Club Brugge anticipeert op nieuwe megadeal

Vanaf 1 juli start het wheelen & dealen op de transfermarkt opnieuw. Bij Club Brugge zal het moeilijk worden om Odilon Kossounou nog langer aan boord te houden en daarvoor bepaalt men op Jan Breydel reeds enkele interessante alternatieven. Yerson Mosquera is qua speelstijl een kloon van Kossounou en daarmee lijkt Club te anticiperen op een erg lucratieve verkoop van de Ivoriaan.


DEFENSIEVE VERSTERKING

Club Brugge kan in de Champions' Play-offs allerminst over een geslaagde start spreken. De balans in de nacompetitie oogt voorlopig erg bedroevend met amper één punt op zes. Bovendien slikte de gedoodverfde landskampioen al vijf tegendoelpunten in twee wedstrijden tijd, dat betekent in de Champions' Play-offs op gemiddelde basis 2,5 tegendoelpunten per wedstrijd. En dat terwijl het  betreffende gemiddelde in de reguliere competitie slechts 0,7 tegendoelpunt per wedstrijd inhield.



De huidige negatieve defensieve kentering is dus opvallend, hoewel Club Brugge ook in het aanvallend opzicht niet op een hoogstaand niveau acteert. De roep om meerdere kwalitatieve versterkingen met het oog op een succesvol volgende jaargang klinkt dus luid. En daarvoor lonkt Blauw-Zwart volgens El Vbar, een programma op het het bekende radiostation Radio Caracol, naar de Colombiaanse verdediger Yerson Mosquera van Atlético Nacional.

DAVINSON SANCHEZ 

Yerson Mosquera beleeft als 20-jarige zijn eerste seizoen als basisspeler in de Colombiaanse competitie, nadat hij er vorig jaar reeds vier competitiewedstrijden afwerkte. Bij Atlético Nacional werpt hij zich stilaan op tot een echte revelatie in de Liga BetPlay, waardoor hij ook zijn eerste selecties verdiende bij de Colombiaanse U20. Mosquera trainde zelfs al enkele keren mee met de grote jongens van Colombia, waar hij aanzien wordt als Colombia's toekomstige grote hoop in de defensie.



't Is daarom dat Yerson Mosquera al voorzichtig wordt vergeleken met Davinson Sanchez, die tegenwoordig met voorsprong de beste centrale verdediger is van Colombia. De huidige centrale verdediger van Tottenham Hotspur heeft net zoals Mosquera een verleden bij de Colombiaanse topclub Atlético Nacional, vooraleer Sanchez daarna richting Ajax trok. Ook Mosquera heeft nu dus uitzicht op een eerste Europese transfer, weliswaar naar “het Ajax van België”. 

GEEN SCENARIO-DENNIS 

Met de vermeende interesse in Yerson Mosquera lijkt Club Brugge in eerste instantie te anticiperen op een mogelijk vertrek van Odilon Kossounou. De Ivoriaanse centrale verdediger zette de voorbije maanden grote en belangrijke stappen in zijn ontwikkeling, waardoor hij tegenwoordig kan rekenen op grote interesse van verschillende Europese clubs. Hoewel Kossounou vandaag amper 20 lentes telt, lijkt het moment om te oogsten toch stilletjesaan aangebroken te zijn voor Club Brugge. Naar verluidt zou Blauw-Zwart mikken op een verkoopprijs van 20 miljoen euro. 



Op Jan Breydel willen ze namelijk een gelijkaardig scenario-Emmanuel Dennis vermijden. Club Brugge had vorig seizoen de mogelijkheid om de Nigeriaan te verpatsen na een succesvolle jaargang, maar geen enkele inkomende aanbieding bleek echter toereikend te zijn – hoewel er toch aanbiedingen circuleerden in de media van om en bij de 15 miljoen euro. Maar na een erbarmelijke eerste seizoenshelft dit jaar bij Club vertoeft Dennis sinds januari op huurbasis bij 1.FC Köln en nam zijn marktwaarde een daling van 17 naar 11 miljoen euro.

NIEUWE KOSSOUNOU 

Met dat financieel perspectief indachtig, Odilon Kossounou bezit vandaag een marktwaarde van 12 miljoen euro, is het dus een logische zet dat Club Brugge ondertussen proactief mogelijke alternatieven voor de Ivoriaan bekijkt. Yerson Mosquera beschikt bovendien over hetzelfde voetballende profiel en een gelijkaardig intrinsiek talent zoals Kossounou. In de zomer van 2019 werden er veel vragen gesteld over de kwaliteiten van de Ivoriaan, maar die speelde hij helemaal van zich af.



Bij de eventuele komst van Yerson Mosquera zullen de gelijkaardige vragen worden gesteld, gelet op zijn jonge leeftijd van 20 jaar, zijn beperkte ervaring op het professionele niveau en bovendien ook enkel in de Colombiaanse voetbalcompetitie. Die vele vragen zijn vandaag overigens terecht, maar anderzijds heeft het scoutingsdepartement van Club Brugge ervaring en expertise genoeg om deze risico's in te schatten. Met Odilon Kossounou dus als één van de vele positieve exponenten.

DEFENSIEF EN FYSIEK

De grote sterktes van Yerson Mosquera liggen dus vooral op het fysieke vlak. De Colombiaan bezit een groot gestalte met 1 meter 88 en hij is atletisch, snel en sterk. Door de combinatie van deze eigenschappen wint Mosquera bijgevolg erg veel duels over de grond en in de lucht. In de Colombiaanse Liga BetPlay gaat er bijvoorbeeld geen enkele andere centrale verdediger meer rechtstreekse duels met zijn tegenstander aan dan Mosquera.



Bovendien is Yerson Mosquera ook erg efficiënt in deze duels. Zowel bij de algemene duels, defensieve duels en luchtduels schaart de veelbelovende 20-jarige zich telkens bij de beste verdedigers van de Colombiaanse competitie. Mosquera maakt dus uitstekend gebruik van zijn fysieke capaciteiten om zich te onderscheiden als één beste centrale verdedigers in de Liga BetPlay. Daarnaast zit het met zijn defensieve positionering ook snor.

200 DUIZEND EURO

Yerson Mosquera excelleert aldus op het niveau van de Colombiaanse competitie, al gaapt er toch nog een grote kloof met de Belgische Jupiler Pro League. Op het fysieke en defensieve vlak zou Mosquera normaliter wel zijn mannetje moeten staan in België, maar op het voetballend vlak moet er toch nog veel voorbehoud ingebouwd worden. Door zijn indrukwekkende fysiek oogt Mosquera namelijk eerder onhandig met de bal in zijn bezit, wat overigens niet abnormaal is voor een speler met zijn gestel – zie ook Odilon Kossounou.

Dat gezegd zijnde valt bij Yerson Mosquera vooral zijn matige eerste controle op en eveneens zijn onzekerheid in het balbezit. Dat zijn toch nog grote werkpunten als hij een rol van betekenis wil spelen bij een dominante ploeg zoals Club Brugge. De lokale Colombiaanse media vergelijken Mosquera al voorzichtig met zijn landgenoten en positionele collega's Davinson Sanchez (Tottenham) en Yerry Mina (Everton), maar daarvoor zal de 20-jarige toch nog flink wat progressie moeten maken. 



Anderzijds heeft Club Brugge voorbeelden genoeg waarbij onbekende youngsters met succes een hoogstaand ontwikkelingsplan doorlopen, en vervolgens met een grote winst werden doorverkocht. Odillon Kossounou zag zijn marktwaarde bijvoorbeeld al verdrievoudigen, hij werd in 2019 voor bijna vier miljoen euro aangekocht van het Zweedse Hammarby IF. De marktwaarde van Yerson Mosquera bedraagt vandaag amper 200 duizend euro. Voor dat bedrag lijkt de Colombiaan wel een gokje waard te zijn.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Moet Club hem halen?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

48
48
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

43
43
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

154
154
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

52
52
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

52
52
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

117
117
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

142
142
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

319
319
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

202
202
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

254
254
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

346
346
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

166
166
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

278
278
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

672
672
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

537
537
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws