Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

938
Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

Vorig weekend speelde Jordan Lukaku zich opnieuw in de kijker. Dat mocht ook wel, want de 26-jarige werkt niet meteen een puik seizoen af bij Antwerp FC. Op de Bosuil zal het dossier van Lukaku wellicht nog veel ter sprake komen, want de club moet binnenkort een beslissing nemen over het lichten van zijn ‘haalbare’ aankoopoptie. Zijn recente groeiende vorm kan daarin misschien een doorslaggevende rol spelen.


HET DRAMA-LUKAKU

Het verhaal tussen Jordan Lukaku en Royal Antwerp FC leek begin april zo goed als voorbij te zijn. In de zware 1-4 nederlaag tegen RSC Anderlecht was de 26-jarige linksachter de negatieve exponent van een dramatisch zwak Antwerp. Het werd voor Lukaku een pijnlijk terugzien met zijn ex-club, de achtvoudige Rode Duivel was tegen Sporting namelijk betrokken bij drie van de vier tegendoelpunten. Lukaku ging dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4.



De media reageerde keihard op deze non-match van Jordan Lukaku, die op deze manier zijn eigen ruiten ingooide met het oog op een permanent verblijf op de Bosuil. Gazet van Antwerpen beoordeelde zijn wanprestatie bijvoorbeeld met een 3 op 10 op het rapport, wat tevens de laagste quotering was van de krant onder alle spelers van Antwerp en Anderlecht. Het Laatste Nieuws ging zelfs nog een stapje verder en deelde hem een 2 op 10 uit. De passage van Lukaku bij Antwerp kan dus allerminst als succesvol omschreven worden, want het ganse seizoen lang presteerde hij erg wisselvallig – op enkele positieve uitschieters na in de Europa League tegen LASK en Rangers FC.

HALF WONDERKIND

Er wenkte voor Jordan Lukaku aldus een pijnlijk seizoeneinde bij Antwerp FC, nadat hij in de huidige jaargang zelden een echte meerwaarde bewees te zijn bij The Great Old. Verschillende analisten durfden zelfs te beweren dat Lukaku na zijn dramatische prestatie tegen Anderlecht zelfs niet meer moest hopen op nieuwe speelkansen onder Franky Vercauteren. Dat bleek in eerste instantie ook zo te zijn, maar door de grote blessurelast en corona-besmettingen verscheen Lukaku vorig weekend dan toch terug aan de aftrap bij Antwerp. De tegenstander van dienst was wederom Anderlecht, het ultieme moment voor een sportief eerherstel dus. En dat bleek ook effectief zo te zijn.



Algemeen gesteld werkte Jordan Lukaku een eerder wisselvallige wedstrijd af tegen Anderlecht, volledig naar de geest van zijn huidig seizoen dus. In de eerste helft begon het allemaal nog wat ingetoomd maar na de koffie presteerde hij wel érg sterk. Michael Amir Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

GEEN EK, WEL TRANSFER?

Maar één zwaluw maakt de lente natuurlijk niet, en het is daarom al glashelder dat Jordan Lukaku zijn grote doelstelling van dit seizoen niet zal halen. Op maandag 17 mei moet hij namelijk niet rekenen op een telefoontje van bondscoach Roberto Martinez, die dan zijn selectie voor het aankomende EK zal bekendmaken. Omdat Lukaku nog eens sinds lang een prima wedstrijd afhaspelde, kan hij echter wél hopen op een definitieve verhuis naar Antwerp FC – iets wat enkele weken geleden nochtans niet zo’n realistisch scenario was. Zijn progressie in de laatste match was dan ook opmerkelijk en veelbelovend. Waar Lukaku begin april tegen Anderlecht nog maar 59% succesvol was in al zijn aangegane acties, lag dat rapport vorig weekend op een erg fraaie 79% - zijn hoogste score van dit seizoen nota bene.



Bij Antwerp FC zullen ze deze glansprestatie ongetwijfeld ook niet ontgaan zijn, en misschien kan zijn huidige vorm weleens een definitieve verhuis naar de Bosuil rechtvaardigen. Bij Lazio rekenen ze alvast niet meer op hem waardoor hij geen sportieve toekomst meer heeft in Rome. Bovendien is Lukaku alvast geen dure vogel in aankoopprijs. Antwerp bedong namelijk een aankoopoptie van ongeveer anderhalf miljoen euro, voor andere clubs ligt de vraagprijs evenwel nog hoger. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man!” verklaarde Lukaku onlangs nog aan Het Nieuwsblad. De combinatie van zijn wisselvallig seizoen met zijn recente positieve vorm, samen met een haalbare transfersom zal dus duidelijk nog voor enkele discussies zorgen op de Bosuil.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Moet Antwerp de optie lichten op Lukaku?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

320
320
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

25
25
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

39
39
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

137
137
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

63
63
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

125
125
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

27
27
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

88
88
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

496
496
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

149
149
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

160
160
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

33
33
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

269
269
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

560
560
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

438
438
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

484
484
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

154
154
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

144
144
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

394
394
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

114
114
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

397
397
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

278
278
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

98
98
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

281
281

Meer sportnieuws