Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

938 stemmen
Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

Vorig weekend speelde Jordan Lukaku zich opnieuw in de kijker. Dat mocht ook wel, want de 26-jarige werkt niet meteen een puik seizoen af bij Antwerp FC. Op de Bosuil zal het dossier van Lukaku wellicht nog veel ter sprake komen, want de club moet binnenkort een beslissing nemen over het lichten van zijn ‘haalbare’ aankoopoptie. Zijn recente groeiende vorm kan daarin misschien een doorslaggevende rol spelen.


HET DRAMA-LUKAKU

Het verhaal tussen Jordan Lukaku en Royal Antwerp FC leek begin april zo goed als voorbij te zijn. In de zware 1-4 nederlaag tegen RSC Anderlecht was de 26-jarige linksachter de negatieve exponent van een dramatisch zwak Antwerp. Het werd voor Lukaku een pijnlijk terugzien met zijn ex-club, de achtvoudige Rode Duivel was tegen Sporting namelijk betrokken bij drie van de vier tegendoelpunten. Lukaku ging dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4.



De media reageerde keihard op deze non-match van Jordan Lukaku, die op deze manier zijn eigen ruiten ingooide met het oog op een permanent verblijf op de Bosuil. Gazet van Antwerpen beoordeelde zijn wanprestatie bijvoorbeeld met een 3 op 10 op het rapport, wat tevens de laagste quotering was van de krant onder alle spelers van Antwerp en Anderlecht. Het Laatste Nieuws ging zelfs nog een stapje verder en deelde hem een 2 op 10 uit. De passage van Lukaku bij Antwerp kan dus allerminst als succesvol omschreven worden, want het ganse seizoen lang presteerde hij erg wisselvallig – op enkele positieve uitschieters na in de Europa League tegen LASK en Rangers FC.

HALF WONDERKIND

Er wenkte voor Jordan Lukaku aldus een pijnlijk seizoeneinde bij Antwerp FC, nadat hij in de huidige jaargang zelden een echte meerwaarde bewees te zijn bij The Great Old. Verschillende analisten durfden zelfs te beweren dat Lukaku na zijn dramatische prestatie tegen Anderlecht zelfs niet meer moest hopen op nieuwe speelkansen onder Franky Vercauteren. Dat bleek in eerste instantie ook zo te zijn, maar door de grote blessurelast en corona-besmettingen verscheen Lukaku vorig weekend dan toch terug aan de aftrap bij Antwerp. De tegenstander van dienst was wederom Anderlecht, het ultieme moment voor een sportief eerherstel dus. En dat bleek ook effectief zo te zijn.



Algemeen gesteld werkte Jordan Lukaku een eerder wisselvallige wedstrijd af tegen Anderlecht, volledig naar de geest van zijn huidig seizoen dus. In de eerste helft begon het allemaal nog wat ingetoomd maar na de koffie presteerde hij wel érg sterk. Michael Amir Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

GEEN EK, WEL TRANSFER?

Maar één zwaluw maakt de lente natuurlijk niet, en het is daarom al glashelder dat Jordan Lukaku zijn grote doelstelling van dit seizoen niet zal halen. Op maandag 17 mei moet hij namelijk niet rekenen op een telefoontje van bondscoach Roberto Martinez, die dan zijn selectie voor het aankomende EK zal bekendmaken. Omdat Lukaku nog eens sinds lang een prima wedstrijd afhaspelde, kan hij echter wél hopen op een definitieve verhuis naar Antwerp FC – iets wat enkele weken geleden nochtans niet zo’n realistisch scenario was. Zijn progressie in de laatste match was dan ook opmerkelijk en veelbelovend. Waar Lukaku begin april tegen Anderlecht nog maar 59% succesvol was in al zijn aangegane acties, lag dat rapport vorig weekend op een erg fraaie 79% - zijn hoogste score van dit seizoen nota bene.



Bij Antwerp FC zullen ze deze glansprestatie ongetwijfeld ook niet ontgaan zijn, en misschien kan zijn huidige vorm weleens een definitieve verhuis naar de Bosuil rechtvaardigen. Bij Lazio rekenen ze alvast niet meer op hem waardoor hij geen sportieve toekomst meer heeft in Rome. Bovendien is Lukaku alvast geen dure vogel in aankoopprijs. Antwerp bedong namelijk een aankoopoptie van ongeveer anderhalf miljoen euro, voor andere clubs ligt de vraagprijs evenwel nog hoger. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man!” verklaarde Lukaku onlangs nog aan Het Nieuwsblad. De combinatie van zijn wisselvallig seizoen met zijn recente positieve vorm, samen met een haalbare transfersom zal dus duidelijk nog voor enkele discussies zorgen op de Bosuil.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Moet Antwerp de optie lichten op Lukaku?

Meest recent

Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

57
57
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

217
217
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

49
49
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

422
422
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

366
366
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

82
82
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

278
278
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

628
628
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

195
195
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

875
875
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

431
431
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

174
174
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

567
567
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

220
220
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

131
131
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

354
354
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

502
502
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

95
95
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

187
187
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

523
523
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

210
210
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

234
234
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

348
348
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

47
47

Meer sportnieuws