Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

938
Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

Vorig weekend speelde Jordan Lukaku zich opnieuw in de kijker. Dat mocht ook wel, want de 26-jarige werkt niet meteen een puik seizoen af bij Antwerp FC. Op de Bosuil zal het dossier van Lukaku wellicht nog veel ter sprake komen, want de club moet binnenkort een beslissing nemen over het lichten van zijn ‘haalbare’ aankoopoptie. Zijn recente groeiende vorm kan daarin misschien een doorslaggevende rol spelen.


HET DRAMA-LUKAKU

Het verhaal tussen Jordan Lukaku en Royal Antwerp FC leek begin april zo goed als voorbij te zijn. In de zware 1-4 nederlaag tegen RSC Anderlecht was de 26-jarige linksachter de negatieve exponent van een dramatisch zwak Antwerp. Het werd voor Lukaku een pijnlijk terugzien met zijn ex-club, de achtvoudige Rode Duivel was tegen Sporting namelijk betrokken bij drie van de vier tegendoelpunten. Lukaku ging dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4.



De media reageerde keihard op deze non-match van Jordan Lukaku, die op deze manier zijn eigen ruiten ingooide met het oog op een permanent verblijf op de Bosuil. Gazet van Antwerpen beoordeelde zijn wanprestatie bijvoorbeeld met een 3 op 10 op het rapport, wat tevens de laagste quotering was van de krant onder alle spelers van Antwerp en Anderlecht. Het Laatste Nieuws ging zelfs nog een stapje verder en deelde hem een 2 op 10 uit. De passage van Lukaku bij Antwerp kan dus allerminst als succesvol omschreven worden, want het ganse seizoen lang presteerde hij erg wisselvallig – op enkele positieve uitschieters na in de Europa League tegen LASK en Rangers FC.

HALF WONDERKIND

Er wenkte voor Jordan Lukaku aldus een pijnlijk seizoeneinde bij Antwerp FC, nadat hij in de huidige jaargang zelden een echte meerwaarde bewees te zijn bij The Great Old. Verschillende analisten durfden zelfs te beweren dat Lukaku na zijn dramatische prestatie tegen Anderlecht zelfs niet meer moest hopen op nieuwe speelkansen onder Franky Vercauteren. Dat bleek in eerste instantie ook zo te zijn, maar door de grote blessurelast en corona-besmettingen verscheen Lukaku vorig weekend dan toch terug aan de aftrap bij Antwerp. De tegenstander van dienst was wederom Anderlecht, het ultieme moment voor een sportief eerherstel dus. En dat bleek ook effectief zo te zijn.



Algemeen gesteld werkte Jordan Lukaku een eerder wisselvallige wedstrijd af tegen Anderlecht, volledig naar de geest van zijn huidig seizoen dus. In de eerste helft begon het allemaal nog wat ingetoomd maar na de koffie presteerde hij wel érg sterk. Michael Amir Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

GEEN EK, WEL TRANSFER?

Maar één zwaluw maakt de lente natuurlijk niet, en het is daarom al glashelder dat Jordan Lukaku zijn grote doelstelling van dit seizoen niet zal halen. Op maandag 17 mei moet hij namelijk niet rekenen op een telefoontje van bondscoach Roberto Martinez, die dan zijn selectie voor het aankomende EK zal bekendmaken. Omdat Lukaku nog eens sinds lang een prima wedstrijd afhaspelde, kan hij echter wél hopen op een definitieve verhuis naar Antwerp FC – iets wat enkele weken geleden nochtans niet zo’n realistisch scenario was. Zijn progressie in de laatste match was dan ook opmerkelijk en veelbelovend. Waar Lukaku begin april tegen Anderlecht nog maar 59% succesvol was in al zijn aangegane acties, lag dat rapport vorig weekend op een erg fraaie 79% - zijn hoogste score van dit seizoen nota bene.



Bij Antwerp FC zullen ze deze glansprestatie ongetwijfeld ook niet ontgaan zijn, en misschien kan zijn huidige vorm weleens een definitieve verhuis naar de Bosuil rechtvaardigen. Bij Lazio rekenen ze alvast niet meer op hem waardoor hij geen sportieve toekomst meer heeft in Rome. Bovendien is Lukaku alvast geen dure vogel in aankoopprijs. Antwerp bedong namelijk een aankoopoptie van ongeveer anderhalf miljoen euro, voor andere clubs ligt de vraagprijs evenwel nog hoger. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man!” verklaarde Lukaku onlangs nog aan Het Nieuwsblad. De combinatie van zijn wisselvallig seizoen met zijn recente positieve vorm, samen met een haalbare transfersom zal dus duidelijk nog voor enkele discussies zorgen op de Bosuil.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Moet Antwerp de optie lichten op Lukaku?

Meest recent

UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

7
7
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

27
27
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

28
28
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

41
41
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

144
144
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

340
340
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

300
300
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

202
202
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

27
27
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

88
88
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

486
486
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

181
181
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

276
276
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

227
227
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

43
43
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

370
370
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

302
302
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

260
260
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

270
270
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

265
265
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

315
315
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

314
314
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

78
78
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

608
608
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

402
402

Meer sportnieuws