Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

938
Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

Vorig weekend speelde Jordan Lukaku zich opnieuw in de kijker. Dat mocht ook wel, want de 26-jarige werkt niet meteen een puik seizoen af bij Antwerp FC. Op de Bosuil zal het dossier van Lukaku wellicht nog veel ter sprake komen, want de club moet binnenkort een beslissing nemen over het lichten van zijn ‘haalbare’ aankoopoptie. Zijn recente groeiende vorm kan daarin misschien een doorslaggevende rol spelen.


HET DRAMA-LUKAKU

Het verhaal tussen Jordan Lukaku en Royal Antwerp FC leek begin april zo goed als voorbij te zijn. In de zware 1-4 nederlaag tegen RSC Anderlecht was de 26-jarige linksachter de negatieve exponent van een dramatisch zwak Antwerp. Het werd voor Lukaku een pijnlijk terugzien met zijn ex-club, de achtvoudige Rode Duivel was tegen Sporting namelijk betrokken bij drie van de vier tegendoelpunten. Lukaku ging dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4.



De media reageerde keihard op deze non-match van Jordan Lukaku, die op deze manier zijn eigen ruiten ingooide met het oog op een permanent verblijf op de Bosuil. Gazet van Antwerpen beoordeelde zijn wanprestatie bijvoorbeeld met een 3 op 10 op het rapport, wat tevens de laagste quotering was van de krant onder alle spelers van Antwerp en Anderlecht. Het Laatste Nieuws ging zelfs nog een stapje verder en deelde hem een 2 op 10 uit. De passage van Lukaku bij Antwerp kan dus allerminst als succesvol omschreven worden, want het ganse seizoen lang presteerde hij erg wisselvallig – op enkele positieve uitschieters na in de Europa League tegen LASK en Rangers FC.

HALF WONDERKIND

Er wenkte voor Jordan Lukaku aldus een pijnlijk seizoeneinde bij Antwerp FC, nadat hij in de huidige jaargang zelden een echte meerwaarde bewees te zijn bij The Great Old. Verschillende analisten durfden zelfs te beweren dat Lukaku na zijn dramatische prestatie tegen Anderlecht zelfs niet meer moest hopen op nieuwe speelkansen onder Franky Vercauteren. Dat bleek in eerste instantie ook zo te zijn, maar door de grote blessurelast en corona-besmettingen verscheen Lukaku vorig weekend dan toch terug aan de aftrap bij Antwerp. De tegenstander van dienst was wederom Anderlecht, het ultieme moment voor een sportief eerherstel dus. En dat bleek ook effectief zo te zijn.



Algemeen gesteld werkte Jordan Lukaku een eerder wisselvallige wedstrijd af tegen Anderlecht, volledig naar de geest van zijn huidig seizoen dus. In de eerste helft begon het allemaal nog wat ingetoomd maar na de koffie presteerde hij wel érg sterk. Michael Amir Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

GEEN EK, WEL TRANSFER?

Maar één zwaluw maakt de lente natuurlijk niet, en het is daarom al glashelder dat Jordan Lukaku zijn grote doelstelling van dit seizoen niet zal halen. Op maandag 17 mei moet hij namelijk niet rekenen op een telefoontje van bondscoach Roberto Martinez, die dan zijn selectie voor het aankomende EK zal bekendmaken. Omdat Lukaku nog eens sinds lang een prima wedstrijd afhaspelde, kan hij echter wél hopen op een definitieve verhuis naar Antwerp FC – iets wat enkele weken geleden nochtans niet zo’n realistisch scenario was. Zijn progressie in de laatste match was dan ook opmerkelijk en veelbelovend. Waar Lukaku begin april tegen Anderlecht nog maar 59% succesvol was in al zijn aangegane acties, lag dat rapport vorig weekend op een erg fraaie 79% - zijn hoogste score van dit seizoen nota bene.



Bij Antwerp FC zullen ze deze glansprestatie ongetwijfeld ook niet ontgaan zijn, en misschien kan zijn huidige vorm weleens een definitieve verhuis naar de Bosuil rechtvaardigen. Bij Lazio rekenen ze alvast niet meer op hem waardoor hij geen sportieve toekomst meer heeft in Rome. Bovendien is Lukaku alvast geen dure vogel in aankoopprijs. Antwerp bedong namelijk een aankoopoptie van ongeveer anderhalf miljoen euro, voor andere clubs ligt de vraagprijs evenwel nog hoger. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man!” verklaarde Lukaku onlangs nog aan Het Nieuwsblad. De combinatie van zijn wisselvallig seizoen met zijn recente positieve vorm, samen met een haalbare transfersom zal dus duidelijk nog voor enkele discussies zorgen op de Bosuil.

Moet Antwerp de optie lichten op Lukaku?

Meest recent

Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

12
12
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

12
12
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

15
15
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

16
16
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

52
52
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

423
423
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

152
152
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

273
273
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

90
90
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

97
97
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

110
110
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

219
219
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

74
74
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

43
43
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

224
224
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

721
721
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

446
446
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

175
175
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

100
100
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

123
123
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

183
183
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

64
64
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

139
139
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

97
97

Meer sportnieuws