Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

938
Lukaku zorgt voor grote discussie bij Antwerp

Vorig weekend speelde Jordan Lukaku zich opnieuw in de kijker. Dat mocht ook wel, want de 26-jarige werkt niet meteen een puik seizoen af bij Antwerp FC. Op de Bosuil zal het dossier van Lukaku wellicht nog veel ter sprake komen, want de club moet binnenkort een beslissing nemen over het lichten van zijn ‘haalbare’ aankoopoptie. Zijn recente groeiende vorm kan daarin misschien een doorslaggevende rol spelen.


HET DRAMA-LUKAKU

Het verhaal tussen Jordan Lukaku en Royal Antwerp FC leek begin april zo goed als voorbij te zijn. In de zware 1-4 nederlaag tegen RSC Anderlecht was de 26-jarige linksachter de negatieve exponent van een dramatisch zwak Antwerp. Het werd voor Lukaku een pijnlijk terugzien met zijn ex-club, de achtvoudige Rode Duivel was tegen Sporting namelijk betrokken bij drie van de vier tegendoelpunten. Lukaku ging dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4.



De media reageerde keihard op deze non-match van Jordan Lukaku, die op deze manier zijn eigen ruiten ingooide met het oog op een permanent verblijf op de Bosuil. Gazet van Antwerpen beoordeelde zijn wanprestatie bijvoorbeeld met een 3 op 10 op het rapport, wat tevens de laagste quotering was van de krant onder alle spelers van Antwerp en Anderlecht. Het Laatste Nieuws ging zelfs nog een stapje verder en deelde hem een 2 op 10 uit. De passage van Lukaku bij Antwerp kan dus allerminst als succesvol omschreven worden, want het ganse seizoen lang presteerde hij erg wisselvallig – op enkele positieve uitschieters na in de Europa League tegen LASK en Rangers FC.

HALF WONDERKIND

Er wenkte voor Jordan Lukaku aldus een pijnlijk seizoeneinde bij Antwerp FC, nadat hij in de huidige jaargang zelden een echte meerwaarde bewees te zijn bij The Great Old. Verschillende analisten durfden zelfs te beweren dat Lukaku na zijn dramatische prestatie tegen Anderlecht zelfs niet meer moest hopen op nieuwe speelkansen onder Franky Vercauteren. Dat bleek in eerste instantie ook zo te zijn, maar door de grote blessurelast en corona-besmettingen verscheen Lukaku vorig weekend dan toch terug aan de aftrap bij Antwerp. De tegenstander van dienst was wederom Anderlecht, het ultieme moment voor een sportief eerherstel dus. En dat bleek ook effectief zo te zijn.



Algemeen gesteld werkte Jordan Lukaku een eerder wisselvallige wedstrijd af tegen Anderlecht, volledig naar de geest van zijn huidig seizoen dus. In de eerste helft begon het allemaal nog wat ingetoomd maar na de koffie presteerde hij wel érg sterk. Michael Amir Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

GEEN EK, WEL TRANSFER?

Maar één zwaluw maakt de lente natuurlijk niet, en het is daarom al glashelder dat Jordan Lukaku zijn grote doelstelling van dit seizoen niet zal halen. Op maandag 17 mei moet hij namelijk niet rekenen op een telefoontje van bondscoach Roberto Martinez, die dan zijn selectie voor het aankomende EK zal bekendmaken. Omdat Lukaku nog eens sinds lang een prima wedstrijd afhaspelde, kan hij echter wél hopen op een definitieve verhuis naar Antwerp FC – iets wat enkele weken geleden nochtans niet zo’n realistisch scenario was. Zijn progressie in de laatste match was dan ook opmerkelijk en veelbelovend. Waar Lukaku begin april tegen Anderlecht nog maar 59% succesvol was in al zijn aangegane acties, lag dat rapport vorig weekend op een erg fraaie 79% - zijn hoogste score van dit seizoen nota bene.



Bij Antwerp FC zullen ze deze glansprestatie ongetwijfeld ook niet ontgaan zijn, en misschien kan zijn huidige vorm weleens een definitieve verhuis naar de Bosuil rechtvaardigen. Bij Lazio rekenen ze alvast niet meer op hem waardoor hij geen sportieve toekomst meer heeft in Rome. Bovendien is Lukaku alvast geen dure vogel in aankoopprijs. Antwerp bedong namelijk een aankoopoptie van ongeveer anderhalf miljoen euro, voor andere clubs ligt de vraagprijs evenwel nog hoger. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man!” verklaarde Lukaku onlangs nog aan Het Nieuwsblad. De combinatie van zijn wisselvallig seizoen met zijn recente positieve vorm, samen met een haalbare transfersom zal dus duidelijk nog voor enkele discussies zorgen op de Bosuil.

LEES OOK: 'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Moet Antwerp de optie lichten op Lukaku?

Meest recent

Allegri open en eerlijk: zo denkt Napoli-coach écht over De Bruyne

Met een doelpunt en assist is Kevin De Bruyne sterk aan het seizoen begonnen in de Serie A. De ...

16
16
‘Kompany gooit nieuwe Club-aanwinst van de campus’

Club Brugge staat op het punt om vijf miljoen euro neer te tellen voor een amper zeventienjarig ...

281
281
'KRC Genk grijpt in: extra topaanwinst, vier vertrekkers'

Met 4 op 9 is de seizoensstart van KRC Genk vooralsnog niet denderend, zeker niet gezien de manier ...

208
208
'Club Brugge pakt uit: achtste zomeraanwinst gearriveerd'

Binnen een dikke week sluit de zomermercato zijn deuren, heel wat ploegen willen vlak voor de ...

215
215
'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

60
60
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

543
543
CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

220
220
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

24
24
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

39
39
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

58
58
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

346
346
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

358
358
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

83
83
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

475
475
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

163
163
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

108
108
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

245
245
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

603
603
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

26
26
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

175
175
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

474
474
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

472
472
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

75
75
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

376
376
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

516
516

Meer sportnieuws