TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

391 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht wachten ze nog steeds op Yari Verschaeren, die nog maar een jaar contract heeft en nog altijd niet bijtekende; De Rode Duivel liet afgelopen weekend echter weten dat hij weldegelijk van plan is om zijn contract bij Paars-Wit te verlengen, maar dat hij daar pas na het seizoen werk van wil maken.



Jonas De Roeck krijgt dan weer geen nieuw contract bij Anderlecht en de assistent-trainer gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vrijwel meteen viel zijn naam als mogelijke hoofdcoach bij Charleroi en Beerschot, maar die clubs ontkennen dat ze met De Roeck gesproken hebben. Hetzelfde geldt voor Waasland-Beveren en Antwerp.

Ook Landry Dimata zien we volgend seizoen niet meer terug bij Anderlecht. Doordat Espanyol naar La Liga promoveert, wordt de aankoopoptie van Dimata automatisch gelicht. Dat zou RSCA zo'n 2,2 miljoen euro opleveren. Daarnaast zijn ze ook verlost van een zwaar salaris, want Dimata streek naar verluidt 2 miljoen euro per jaar op.



Club Brugge lijkt in een dipje te zitten en dat zou er weleens voor kunnen zorgen dat de transferplannen voor de zomer in een stroomversnelling komen. Daarbij zou de grootste prioriteit zijn om de flanken te versterken, en dan vooral met een profiel dat verschilt van dat van Lang en De Ketelaere. Daarnaast moet de kern in de breedte ook een kwaliteitsinjectie krijgen.

In dat opzicht werd Club de voorbije maanden al gelinkt aan Abdou Harroui, maar het lijkt nu afgetroefd te gaan worden voor de Nederlandse belofteninternational. Lille zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op de middenvelder van Sparta Rotterdam. De Franse koploper heeft wel nog geen officieel bod uitgebracht.



Een andere speler die nu weer aan Club gelinkt wordt, is Ilias Chair. De 23-jarige is bij QPR de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde. Anderlecht wil het jeugdproduct van Lierse ook graag, maar er is ook heel wat buitenlandse belangstelling. Ook Bologna, Genoa en enkele clubs uit Duitsland en Frankrijk zouden Chair in het vizier hebben.

Voor Philippe Clement begint er dan weer belangstelling vanuit het buitenland te komen. De trainer zou in beeld zijn om volgend seizoen de nieuwe coach van Sheffield United te worden. De kans lijkt echter klein dat Clement de landskampioen in België zal inruilen voor een ploeg die net gedegradeerd is uit de Premier League.



Voor Emilio Ferrera lijkt er wel een nieuwe uitdaging in het verschiet te liggen. De 53-jarige loodste Seraing naar een verrassende promotie, maar wou desondanks niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen bij de club zal blijven. Hij zou in beeld zijn bij AA Gent, waar hij aan de slag kan als assistent van Hein Vanhaezebrouck en zich zou moeten gaan bezighouden met de doorstroming van jonge talenten naar de A-ploeg.

Bij Antwerp is er nog steeds grote onduidelijkheid over de toekomst van Dieumerci Mbokani. De spits tekende nog geen nieuw contract en het lijken opnieuw moeilijke onderhandelingen te gaan worden. De Congolees wil namelijk een contract van minstens twee en liefst zelfs drie jaar, maar binnen de club zouden er twijfels heersen door zijn leeftijd en blessureleed van de voorbije maanden. Mogelijk loopt hij straks dus gratis de deur uit.



Standard zou duidelijkheid gekregen hebben over de toekomst van Zinho Vanheusden. Bij de komst van de verdediger in 2019 was afgesproken met Internazionale dat de Nerazzurri hem deze zomer zouden terugkopen voor zo'n 15 miljoen euro, maar Inter zou nu aan Standard hebben laten weten van dat plan af te zien. De overeenkomst stond immers niet op papier en bij Inter zouden ze in coronatijden de transfersom te hoog vinden voor een speler wiens blessuregevoeligheid twijfels doet rijzen en die in Milaan wellicht slechts een doublure zou zijn.

BUITENLAND

Neymar schonk vorige week eindelijk klaarheid over zijn toekomst door zijn contract bij PSG te verlengen tot 2025. Nochtans waren net weer geruchten opgedoken over een terugkeer naar FC Barcelona en zouden de Catalanen zelfs speciaal naar Parijs afgezakt zijn om een hele dag met de Braziliaan te spreken. Ze voelen zich dan ook gebruikt door hun ex-speler om een beter contract bij PSG uit de wacht te slepen.



Barça zou wel een andere aanvaller gaan binnenhalen. Komende zomer zou Memphis Depay alsnog naar Camp Nou komen, nadat er ook vorige zomer al stevig geflirt werd met de Nederlander. Depay leek aanvankelijk niet haalbaar te zijn doordat zijn looneisen te hoog lagen, maar hij zou uiteindelijk toch akkoord gegaan zijn met een lager voorstel. Daardoor komt hij straks transfervrij over van Olympique Lyon.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Moet Antwerp Mbokani nog een tweejarig contract geven?

Meest recent

'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

0
0
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

22
22
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

44
44
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

252
252
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

138
138
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

230
230
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

264
264
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

237
237
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

370
370
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

93
93
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

704
704
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

739
739
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

386
386
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

477
477
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

78
78
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

233
233
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

128
128
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

577
577
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

747
747
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

241
241
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

183
183
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

125
125

Meer sportnieuws