TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht wachten ze nog steeds op Yari Verschaeren, die nog maar een jaar contract heeft en nog altijd niet bijtekende; De Rode Duivel liet afgelopen weekend echter weten dat hij weldegelijk van plan is om zijn contract bij Paars-Wit te verlengen, maar dat hij daar pas na het seizoen werk van wil maken.



Jonas De Roeck krijgt dan weer geen nieuw contract bij Anderlecht en de assistent-trainer gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vrijwel meteen viel zijn naam als mogelijke hoofdcoach bij Charleroi en Beerschot, maar die clubs ontkennen dat ze met De Roeck gesproken hebben. Hetzelfde geldt voor Waasland-Beveren en Antwerp.

Ook Landry Dimata zien we volgend seizoen niet meer terug bij Anderlecht. Doordat Espanyol naar La Liga promoveert, wordt de aankoopoptie van Dimata automatisch gelicht. Dat zou RSCA zo'n 2,2 miljoen euro opleveren. Daarnaast zijn ze ook verlost van een zwaar salaris, want Dimata streek naar verluidt 2 miljoen euro per jaar op.



Club Brugge lijkt in een dipje te zitten en dat zou er weleens voor kunnen zorgen dat de transferplannen voor de zomer in een stroomversnelling komen. Daarbij zou de grootste prioriteit zijn om de flanken te versterken, en dan vooral met een profiel dat verschilt van dat van Lang en De Ketelaere. Daarnaast moet de kern in de breedte ook een kwaliteitsinjectie krijgen.

In dat opzicht werd Club de voorbije maanden al gelinkt aan Abdou Harroui, maar het lijkt nu afgetroefd te gaan worden voor de Nederlandse belofteninternational. Lille zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op de middenvelder van Sparta Rotterdam. De Franse koploper heeft wel nog geen officieel bod uitgebracht.



Een andere speler die nu weer aan Club gelinkt wordt, is Ilias Chair. De 23-jarige is bij QPR de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde. Anderlecht wil het jeugdproduct van Lierse ook graag, maar er is ook heel wat buitenlandse belangstelling. Ook Bologna, Genoa en enkele clubs uit Duitsland en Frankrijk zouden Chair in het vizier hebben.

Voor Philippe Clement begint er dan weer belangstelling vanuit het buitenland te komen. De trainer zou in beeld zijn om volgend seizoen de nieuwe coach van Sheffield United te worden. De kans lijkt echter klein dat Clement de landskampioen in België zal inruilen voor een ploeg die net gedegradeerd is uit de Premier League.



Voor Emilio Ferrera lijkt er wel een nieuwe uitdaging in het verschiet te liggen. De 53-jarige loodste Seraing naar een verrassende promotie, maar wou desondanks niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen bij de club zal blijven. Hij zou in beeld zijn bij AA Gent, waar hij aan de slag kan als assistent van Hein Vanhaezebrouck en zich zou moeten gaan bezighouden met de doorstroming van jonge talenten naar de A-ploeg.

Bij Antwerp is er nog steeds grote onduidelijkheid over de toekomst van Dieumerci Mbokani. De spits tekende nog geen nieuw contract en het lijken opnieuw moeilijke onderhandelingen te gaan worden. De Congolees wil namelijk een contract van minstens twee en liefst zelfs drie jaar, maar binnen de club zouden er twijfels heersen door zijn leeftijd en blessureleed van de voorbije maanden. Mogelijk loopt hij straks dus gratis de deur uit.



Standard zou duidelijkheid gekregen hebben over de toekomst van Zinho Vanheusden. Bij de komst van de verdediger in 2019 was afgesproken met Internazionale dat de Nerazzurri hem deze zomer zouden terugkopen voor zo'n 15 miljoen euro, maar Inter zou nu aan Standard hebben laten weten van dat plan af te zien. De overeenkomst stond immers niet op papier en bij Inter zouden ze in coronatijden de transfersom te hoog vinden voor een speler wiens blessuregevoeligheid twijfels doet rijzen en die in Milaan wellicht slechts een doublure zou zijn.

BUITENLAND

Neymar schonk vorige week eindelijk klaarheid over zijn toekomst door zijn contract bij PSG te verlengen tot 2025. Nochtans waren net weer geruchten opgedoken over een terugkeer naar FC Barcelona en zouden de Catalanen zelfs speciaal naar Parijs afgezakt zijn om een hele dag met de Braziliaan te spreken. Ze voelen zich dan ook gebruikt door hun ex-speler om een beter contract bij PSG uit de wacht te slepen.



Barça zou wel een andere aanvaller gaan binnenhalen. Komende zomer zou Memphis Depay alsnog naar Camp Nou komen, nadat er ook vorige zomer al stevig geflirt werd met de Nederlander. Depay leek aanvankelijk niet haalbaar te zijn doordat zijn looneisen te hoog lagen, maar hij zou uiteindelijk toch akkoord gegaan zijn met een lager voorstel. Daardoor komt hij straks transfervrij over van Olympique Lyon.

LEES OOK: Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Moet Antwerp Mbokani nog een tweejarig contract geven?

Meest recent

Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

12
12
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

9
9
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

129
129
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

126
126
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

66
66
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

39
39
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

111
111
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

176
176
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

329
329
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

71
71
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

58
58
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

64
64
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

154
154
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

146
146
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

387
387
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

82
82
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

35
35
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

144
144
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

168
168
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

795
795
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

273
273

Meer sportnieuws