TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht wachten ze nog steeds op Yari Verschaeren, die nog maar een jaar contract heeft en nog altijd niet bijtekende; De Rode Duivel liet afgelopen weekend echter weten dat hij weldegelijk van plan is om zijn contract bij Paars-Wit te verlengen, maar dat hij daar pas na het seizoen werk van wil maken.



Jonas De Roeck krijgt dan weer geen nieuw contract bij Anderlecht en de assistent-trainer gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vrijwel meteen viel zijn naam als mogelijke hoofdcoach bij Charleroi en Beerschot, maar die clubs ontkennen dat ze met De Roeck gesproken hebben. Hetzelfde geldt voor Waasland-Beveren en Antwerp.

Ook Landry Dimata zien we volgend seizoen niet meer terug bij Anderlecht. Doordat Espanyol naar La Liga promoveert, wordt de aankoopoptie van Dimata automatisch gelicht. Dat zou RSCA zo'n 2,2 miljoen euro opleveren. Daarnaast zijn ze ook verlost van een zwaar salaris, want Dimata streek naar verluidt 2 miljoen euro per jaar op.



Club Brugge lijkt in een dipje te zitten en dat zou er weleens voor kunnen zorgen dat de transferplannen voor de zomer in een stroomversnelling komen. Daarbij zou de grootste prioriteit zijn om de flanken te versterken, en dan vooral met een profiel dat verschilt van dat van Lang en De Ketelaere. Daarnaast moet de kern in de breedte ook een kwaliteitsinjectie krijgen.

In dat opzicht werd Club de voorbije maanden al gelinkt aan Abdou Harroui, maar het lijkt nu afgetroefd te gaan worden voor de Nederlandse belofteninternational. Lille zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op de middenvelder van Sparta Rotterdam. De Franse koploper heeft wel nog geen officieel bod uitgebracht.



Een andere speler die nu weer aan Club gelinkt wordt, is Ilias Chair. De 23-jarige is bij QPR de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde. Anderlecht wil het jeugdproduct van Lierse ook graag, maar er is ook heel wat buitenlandse belangstelling. Ook Bologna, Genoa en enkele clubs uit Duitsland en Frankrijk zouden Chair in het vizier hebben.

Voor Philippe Clement begint er dan weer belangstelling vanuit het buitenland te komen. De trainer zou in beeld zijn om volgend seizoen de nieuwe coach van Sheffield United te worden. De kans lijkt echter klein dat Clement de landskampioen in België zal inruilen voor een ploeg die net gedegradeerd is uit de Premier League.



Voor Emilio Ferrera lijkt er wel een nieuwe uitdaging in het verschiet te liggen. De 53-jarige loodste Seraing naar een verrassende promotie, maar wou desondanks niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen bij de club zal blijven. Hij zou in beeld zijn bij AA Gent, waar hij aan de slag kan als assistent van Hein Vanhaezebrouck en zich zou moeten gaan bezighouden met de doorstroming van jonge talenten naar de A-ploeg.

Bij Antwerp is er nog steeds grote onduidelijkheid over de toekomst van Dieumerci Mbokani. De spits tekende nog geen nieuw contract en het lijken opnieuw moeilijke onderhandelingen te gaan worden. De Congolees wil namelijk een contract van minstens twee en liefst zelfs drie jaar, maar binnen de club zouden er twijfels heersen door zijn leeftijd en blessureleed van de voorbije maanden. Mogelijk loopt hij straks dus gratis de deur uit.



Standard zou duidelijkheid gekregen hebben over de toekomst van Zinho Vanheusden. Bij de komst van de verdediger in 2019 was afgesproken met Internazionale dat de Nerazzurri hem deze zomer zouden terugkopen voor zo'n 15 miljoen euro, maar Inter zou nu aan Standard hebben laten weten van dat plan af te zien. De overeenkomst stond immers niet op papier en bij Inter zouden ze in coronatijden de transfersom te hoog vinden voor een speler wiens blessuregevoeligheid twijfels doet rijzen en die in Milaan wellicht slechts een doublure zou zijn.

BUITENLAND

Neymar schonk vorige week eindelijk klaarheid over zijn toekomst door zijn contract bij PSG te verlengen tot 2025. Nochtans waren net weer geruchten opgedoken over een terugkeer naar FC Barcelona en zouden de Catalanen zelfs speciaal naar Parijs afgezakt zijn om een hele dag met de Braziliaan te spreken. Ze voelen zich dan ook gebruikt door hun ex-speler om een beter contract bij PSG uit de wacht te slepen.



Barça zou wel een andere aanvaller gaan binnenhalen. Komende zomer zou Memphis Depay alsnog naar Camp Nou komen, nadat er ook vorige zomer al stevig geflirt werd met de Nederlander. Depay leek aanvankelijk niet haalbaar te zijn doordat zijn looneisen te hoog lagen, maar hij zou uiteindelijk toch akkoord gegaan zijn met een lager voorstel. Daardoor komt hij straks transfervrij over van Olympique Lyon.

LEES OOK: De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Moet Antwerp Mbokani nog een tweejarig contract geven?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

9
9
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

10
10
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

144
144
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

31
31
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

47
47
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

146
146
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

128
128
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

105
105
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

127
127
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

257
257
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

265
265
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

68
68
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

28
28
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

157
157
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

417
417
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

339
339
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

239
239
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

275
275
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

82
82
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

238
238
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

295
295
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

394
394
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

102
102

Meer sportnieuws