TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht wachten ze nog steeds op Yari Verschaeren, die nog maar een jaar contract heeft en nog altijd niet bijtekende; De Rode Duivel liet afgelopen weekend echter weten dat hij weldegelijk van plan is om zijn contract bij Paars-Wit te verlengen, maar dat hij daar pas na het seizoen werk van wil maken.



Jonas De Roeck krijgt dan weer geen nieuw contract bij Anderlecht en de assistent-trainer gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vrijwel meteen viel zijn naam als mogelijke hoofdcoach bij Charleroi en Beerschot, maar die clubs ontkennen dat ze met De Roeck gesproken hebben. Hetzelfde geldt voor Waasland-Beveren en Antwerp.

Ook Landry Dimata zien we volgend seizoen niet meer terug bij Anderlecht. Doordat Espanyol naar La Liga promoveert, wordt de aankoopoptie van Dimata automatisch gelicht. Dat zou RSCA zo'n 2,2 miljoen euro opleveren. Daarnaast zijn ze ook verlost van een zwaar salaris, want Dimata streek naar verluidt 2 miljoen euro per jaar op.



Club Brugge lijkt in een dipje te zitten en dat zou er weleens voor kunnen zorgen dat de transferplannen voor de zomer in een stroomversnelling komen. Daarbij zou de grootste prioriteit zijn om de flanken te versterken, en dan vooral met een profiel dat verschilt van dat van Lang en De Ketelaere. Daarnaast moet de kern in de breedte ook een kwaliteitsinjectie krijgen.

In dat opzicht werd Club de voorbije maanden al gelinkt aan Abdou Harroui, maar het lijkt nu afgetroefd te gaan worden voor de Nederlandse belofteninternational. Lille zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op de middenvelder van Sparta Rotterdam. De Franse koploper heeft wel nog geen officieel bod uitgebracht.



Een andere speler die nu weer aan Club gelinkt wordt, is Ilias Chair. De 23-jarige is bij QPR de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde. Anderlecht wil het jeugdproduct van Lierse ook graag, maar er is ook heel wat buitenlandse belangstelling. Ook Bologna, Genoa en enkele clubs uit Duitsland en Frankrijk zouden Chair in het vizier hebben.

Voor Philippe Clement begint er dan weer belangstelling vanuit het buitenland te komen. De trainer zou in beeld zijn om volgend seizoen de nieuwe coach van Sheffield United te worden. De kans lijkt echter klein dat Clement de landskampioen in België zal inruilen voor een ploeg die net gedegradeerd is uit de Premier League.



Voor Emilio Ferrera lijkt er wel een nieuwe uitdaging in het verschiet te liggen. De 53-jarige loodste Seraing naar een verrassende promotie, maar wou desondanks niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen bij de club zal blijven. Hij zou in beeld zijn bij AA Gent, waar hij aan de slag kan als assistent van Hein Vanhaezebrouck en zich zou moeten gaan bezighouden met de doorstroming van jonge talenten naar de A-ploeg.

Bij Antwerp is er nog steeds grote onduidelijkheid over de toekomst van Dieumerci Mbokani. De spits tekende nog geen nieuw contract en het lijken opnieuw moeilijke onderhandelingen te gaan worden. De Congolees wil namelijk een contract van minstens twee en liefst zelfs drie jaar, maar binnen de club zouden er twijfels heersen door zijn leeftijd en blessureleed van de voorbije maanden. Mogelijk loopt hij straks dus gratis de deur uit.



Standard zou duidelijkheid gekregen hebben over de toekomst van Zinho Vanheusden. Bij de komst van de verdediger in 2019 was afgesproken met Internazionale dat de Nerazzurri hem deze zomer zouden terugkopen voor zo'n 15 miljoen euro, maar Inter zou nu aan Standard hebben laten weten van dat plan af te zien. De overeenkomst stond immers niet op papier en bij Inter zouden ze in coronatijden de transfersom te hoog vinden voor een speler wiens blessuregevoeligheid twijfels doet rijzen en die in Milaan wellicht slechts een doublure zou zijn.

BUITENLAND

Neymar schonk vorige week eindelijk klaarheid over zijn toekomst door zijn contract bij PSG te verlengen tot 2025. Nochtans waren net weer geruchten opgedoken over een terugkeer naar FC Barcelona en zouden de Catalanen zelfs speciaal naar Parijs afgezakt zijn om een hele dag met de Braziliaan te spreken. Ze voelen zich dan ook gebruikt door hun ex-speler om een beter contract bij PSG uit de wacht te slepen.



Barça zou wel een andere aanvaller gaan binnenhalen. Komende zomer zou Memphis Depay alsnog naar Camp Nou komen, nadat er ook vorige zomer al stevig geflirt werd met de Nederlander. Depay leek aanvankelijk niet haalbaar te zijn doordat zijn looneisen te hoog lagen, maar hij zou uiteindelijk toch akkoord gegaan zijn met een lager voorstel. Daardoor komt hij straks transfervrij over van Olympique Lyon.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Moet Antwerp Mbokani nog een tweejarig contract geven?

Meest recent

'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

42
42
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

53
53
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

133
133
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

121
121
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

52
52
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

260
260
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

302
302
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

35
35
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

57
57
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

292
292
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

294
294
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

137
137
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

103
103
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

100
100
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

301
301
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

86
86
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

375
375
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

126
126
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

290
290
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

438
438
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

273
273
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

755
755
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

298
298
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

183
183
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126

Meer sportnieuws