TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

391 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren neemt beslissing, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht wachten ze nog steeds op Yari Verschaeren, die nog maar een jaar contract heeft en nog altijd niet bijtekende; De Rode Duivel liet afgelopen weekend echter weten dat hij weldegelijk van plan is om zijn contract bij Paars-Wit te verlengen, maar dat hij daar pas na het seizoen werk van wil maken.



Jonas De Roeck krijgt dan weer geen nieuw contract bij Anderlecht en de assistent-trainer gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging. Vrijwel meteen viel zijn naam als mogelijke hoofdcoach bij Charleroi en Beerschot, maar die clubs ontkennen dat ze met De Roeck gesproken hebben. Hetzelfde geldt voor Waasland-Beveren en Antwerp.

Ook Landry Dimata zien we volgend seizoen niet meer terug bij Anderlecht. Doordat Espanyol naar La Liga promoveert, wordt de aankoopoptie van Dimata automatisch gelicht. Dat zou RSCA zo'n 2,2 miljoen euro opleveren. Daarnaast zijn ze ook verlost van een zwaar salaris, want Dimata streek naar verluidt 2 miljoen euro per jaar op.



Club Brugge lijkt in een dipje te zitten en dat zou er weleens voor kunnen zorgen dat de transferplannen voor de zomer in een stroomversnelling komen. Daarbij zou de grootste prioriteit zijn om de flanken te versterken, en dan vooral met een profiel dat verschilt van dat van Lang en De Ketelaere. Daarnaast moet de kern in de breedte ook een kwaliteitsinjectie krijgen.

In dat opzicht werd Club de voorbije maanden al gelinkt aan Abdou Harroui, maar het lijkt nu afgetroefd te gaan worden voor de Nederlandse belofteninternational. Lille zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op de middenvelder van Sparta Rotterdam. De Franse koploper heeft wel nog geen officieel bod uitgebracht.



Een andere speler die nu weer aan Club gelinkt wordt, is Ilias Chair. De 23-jarige is bij QPR de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde. Anderlecht wil het jeugdproduct van Lierse ook graag, maar er is ook heel wat buitenlandse belangstelling. Ook Bologna, Genoa en enkele clubs uit Duitsland en Frankrijk zouden Chair in het vizier hebben.

Voor Philippe Clement begint er dan weer belangstelling vanuit het buitenland te komen. De trainer zou in beeld zijn om volgend seizoen de nieuwe coach van Sheffield United te worden. De kans lijkt echter klein dat Clement de landskampioen in België zal inruilen voor een ploeg die net gedegradeerd is uit de Premier League.



Voor Emilio Ferrera lijkt er wel een nieuwe uitdaging in het verschiet te liggen. De 53-jarige loodste Seraing naar een verrassende promotie, maar wou desondanks niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen bij de club zal blijven. Hij zou in beeld zijn bij AA Gent, waar hij aan de slag kan als assistent van Hein Vanhaezebrouck en zich zou moeten gaan bezighouden met de doorstroming van jonge talenten naar de A-ploeg.

Bij Antwerp is er nog steeds grote onduidelijkheid over de toekomst van Dieumerci Mbokani. De spits tekende nog geen nieuw contract en het lijken opnieuw moeilijke onderhandelingen te gaan worden. De Congolees wil namelijk een contract van minstens twee en liefst zelfs drie jaar, maar binnen de club zouden er twijfels heersen door zijn leeftijd en blessureleed van de voorbije maanden. Mogelijk loopt hij straks dus gratis de deur uit.



Standard zou duidelijkheid gekregen hebben over de toekomst van Zinho Vanheusden. Bij de komst van de verdediger in 2019 was afgesproken met Internazionale dat de Nerazzurri hem deze zomer zouden terugkopen voor zo'n 15 miljoen euro, maar Inter zou nu aan Standard hebben laten weten van dat plan af te zien. De overeenkomst stond immers niet op papier en bij Inter zouden ze in coronatijden de transfersom te hoog vinden voor een speler wiens blessuregevoeligheid twijfels doet rijzen en die in Milaan wellicht slechts een doublure zou zijn.

BUITENLAND

Neymar schonk vorige week eindelijk klaarheid over zijn toekomst door zijn contract bij PSG te verlengen tot 2025. Nochtans waren net weer geruchten opgedoken over een terugkeer naar FC Barcelona en zouden de Catalanen zelfs speciaal naar Parijs afgezakt zijn om een hele dag met de Braziliaan te spreken. Ze voelen zich dan ook gebruikt door hun ex-speler om een beter contract bij PSG uit de wacht te slepen.



Barça zou wel een andere aanvaller gaan binnenhalen. Komende zomer zou Memphis Depay alsnog naar Camp Nou komen, nadat er ook vorige zomer al stevig geflirt werd met de Nederlander. Depay leek aanvankelijk niet haalbaar te zijn doordat zijn looneisen te hoog lagen, maar hij zou uiteindelijk toch akkoord gegaan zijn met een lager voorstel. Daardoor komt hij straks transfervrij over van Olympique Lyon.

LEES OOK: "50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Moet Antwerp Mbokani nog een tweejarig contract geven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

106
106
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

61
61
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

127
127
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

443
443
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

142
142
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

165
165
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

54
54
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

189
189
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

945
945
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

798
798
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

672
672
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

367
367
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

253
253
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

719
719
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

472
472
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

443
443

Meer sportnieuws