Moet Seraing zonder Ferrera naar 1A?

313
Moet Seraing zonder Ferrera naar 1A?

Seraing zette zaterdagavond de kers op een stuntseizoen, waarin het tegen alle verwachtingen op de tweede plaats eindigde in 1B. Het toonde zich in de terugwedstrijd van de barrages veel sterker dan Waasland-Beveren en dankzij een klinkende 2-5 mag het zich volgend seizoen opmaken voor de Jupiler Pro League. Maar dat zullen ze mogelijk wel zonder de architect van het succes moeten doen.


Emilio Ferrera boekte na enkele woelige jaren nog eens een stevig succes in zijn trainerscarrière. De 53-jarige maakte van Seraing een stevig blok dat dankzij de exploten van Mikautadze ook veel scoorde en had een groot aandeel in de promotie. Maar volgens La Dernière Heure lijkt het erop dat hij gaat vertrekken. Ferrera heeft nog één jaar contract bij Seraing, maar wou desondanks op zijn persconferentie zaterdag niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen nog aan het roer zal staan.

Ferrera lijkt dus alweer voor een nieuw avontuur te gaan kiezen, nadat hij in zijn carrière al heel wat watertjes doorzwommen heeft. Hij werkte in zijn jonge jaren als assistent bij America in Mexico en was nog even scout voor FC Barcelona alvorens in 1999 te debuteren als trainer op het hoogste niveau bij SK Beveren. Daarna volgden nog passages bij RWDM, Lierse, FC Brussels, La Louvière, Club Brugge, Skoda Xanthi, Panthrakikos, Panionios, Lokeren, Genk, Dender, OHL en Dudelange als hoofdtrainer, terwijl hij ook nog Michel Preud'homme assisteerde bij Al Shabab en Standard en bij Anderlecht de beloften trainde.

Moet Ferrera bij Seraing blijven?

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

24
24
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

39
39
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

135
135
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

172
172
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

28
28
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

191
191
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

47
47
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

28
28
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

118
118
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

112
112
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

67
67
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

50
50
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

55
55
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

336
336
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

145
145
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

148
148
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

180
180
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

396
396
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1094
1094

Meer sportnieuws