Moet Seraing zonder Ferrera naar 1A?

313 stemmen
Moet Seraing zonder Ferrera naar 1A?

Seraing zette zaterdagavond de kers op een stuntseizoen, waarin het tegen alle verwachtingen op de tweede plaats eindigde in 1B. Het toonde zich in de terugwedstrijd van de barrages veel sterker dan Waasland-Beveren en dankzij een klinkende 2-5 mag het zich volgend seizoen opmaken voor de Jupiler Pro League. Maar dat zullen ze mogelijk wel zonder de architect van het succes moeten doen.


Emilio Ferrera boekte na enkele woelige jaren nog eens een stevig succes in zijn trainerscarrière. De 53-jarige maakte van Seraing een stevig blok dat dankzij de exploten van Mikautadze ook veel scoorde en had een groot aandeel in de promotie. Maar volgens La Dernière Heure lijkt het erop dat hij gaat vertrekken. Ferrera heeft nog één jaar contract bij Seraing, maar wou desondanks op zijn persconferentie zaterdag niet bevestigen dat hij ook volgend seizoen nog aan het roer zal staan.

Ferrera lijkt dus alweer voor een nieuw avontuur te gaan kiezen, nadat hij in zijn carrière al heel wat watertjes doorzwommen heeft. Hij werkte in zijn jonge jaren als assistent bij America in Mexico en was nog even scout voor FC Barcelona alvorens in 1999 te debuteren als trainer op het hoogste niveau bij SK Beveren. Daarna volgden nog passages bij RWDM, Lierse, FC Brussels, La Louvière, Club Brugge, Skoda Xanthi, Panthrakikos, Panionios, Lokeren, Genk, Dender, OHL en Dudelange als hoofdtrainer, terwijl hij ook nog Michel Preud'homme assisteerde bij Al Shabab en Standard en bij Anderlecht de beloften trainde.

Moet Ferrera bij Seraing blijven?

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

10
10
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

16
16
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

147
147
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

274
274
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

245
245
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

434
434
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

186
186
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

310
310
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

144
144
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

500
500
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

568
568
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

378
378
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

616
616
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

132
132
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

256
256
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

440
440
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

480
480
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

433
433
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

511
511
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

887
887
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

205
205
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

395
395

Meer sportnieuws