Vercauteren voert spreekverbod in voor spelers

door
Vercauteren voert spreekverbod in voor spelers

Dieumerci Mbokani zag twee doelpunten na tussenkomst van de VAR afgekeurd worden wegens buitenspel, waarbij er toch wat discussie was over de manier waarop de lijn door de VAR getrokken werd. Maar vooral over de toegevoegde tijd waren ze bij Antwerp niet te spreken. Er zouden in principe vijf minuten blessuretijd gespeeld worden, maar Anderlecht scoorde nog toen die al verstreken waren. 

Franky Vercauteren sakkerde dan ook tegenover Eleven Sports, waarbij hij verklaarde dat de tegenstander geholpen werd door de scheidsrechter. Maar ook op de persconferentie na de match bleef Vercauteren zijn cynische zelve. "Ik heb het hier heel moeilijk mee. Maar soms was het ook makkelijk, zeker met die man langs de zijlijn. Die zei me altijd hetzelfde: dat het buitenspel was. Ik wist telkens direct het antwoord... Of hij ongelijk had? Dat weet ik niet. Kijk, er zijn fases waar je over kan discussiëren, zoals of die tegengoal in minuut 95 of 96 viel. Maar ook dat is weer niet voor commentaar vatbaar, zoals altijd. Ach, het is toch ‘geen avance’, ik ga er geen tijd en energie aan verliezen."

Franky Vercauteren vroeg uitleg aan de scheidsrechter in kwestie en bovendien vaardigde hij een spreekverbod uit voor zijn spelers. "Wat zijn antwoord was? Dat moet je aan hem vragen. Mijn spelers hebben het moeilijk om hun frustraties te bedwingen in kleedkamer. Daarom dat we ze gaan behoeden voor eventuele commentaren, die ik wel zou kunnen begrijpen. Ik snap immers de ontgoocheling van de spelers en de woorden zie daarvoor gebruiken. Maar ik kan alleen maar fier zijn op hun prestatie. Het kon hier ook 1-4 zijn. Als er één ploeg verdiende te winnen, dan was het Antwerp wel. Sorry Anderlecht. Zij hadden het geluk vandaag."

LEES OOK: 6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

Goede beslissing van Vercauteren?

Meest recent

'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

14
14
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

30
30
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

329
329
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

175
175
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

39
39
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

46
46
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

129
129
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

130
130
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

98
98
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

404
404
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

35
35
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

185
185
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

286
286
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

32
32
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

303
303
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

304
304
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

154
154
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

278
278
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

101
101
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

100
100
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

140
140
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

120
120
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

67
67

Meer sportnieuws