Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

door
Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

Na een zwakke eerste en een zeer geanimeerde tweede helft heeft Anderlecht in het slot toch nog een punt gepakt tegen een sterk Antwerp. Diep in de blessuretijd bezorgde Miazga zijn team nog een zeer gevleid gelijkspel.

Anderlecht en Antwerp konden zich vanavond ook weer in de titelstrijd mengen. Mits een zege van één van de twee was Club Brugge nog in zicht. Bruun Larsen bekroonde zijn prima invalbeurt met een basisplaats en ook Cullen kwam in het elftal bij de thuisploeg. Bij Antwerp ontbrak Lamkel Zé door een besmetting met het coronavirus, Gerkens en Lukaku kwamen in het elftal.
Lukaku vergeet om Antwerp gevleid op voorsprong te trappen
Beide ploegen toonden zo goed als niets in het eerste kwartier. Pas halfweg de eerste periode ging een vallend schot van El Hadj een metertje over. Antwerp speelde vanuit een prima organisatie en voorin hield Mbokani geregeld de bal goed bij, kansen afdwingen was er voorlopig wel niet bij voor The Great Old. Op vijf minuten van de rust kreeg Lukaku plots toch een dot van een kans, de linksachter stoomde helemaal door tot voor Verbruggen maar besloot veel te wild over. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0 na een enorm teleurstellende topper.

Lukaku miste op slag van rust zowat de enige noemenswaardige kans.
Beresterke Mbokani vindt de VAR op zijn weg maar haalt toch zijn gram
Antwerp begon prima aan de tweede helft. Na amper drie minuten spelen profiteerde Mbokani van balverlies achterin, hij ging alleen op Verbruggen af en stifte fraai raak: 0-1 voor The Great Old. Anderlecht voetbalde bij momenten krampachtig maar kwam na dik tien minuten spelen in de tweede helft toch weer op gelijke hoogte. Verschaeren tikte een voorzet vanop links knap binnen: 1-1. Paars-Wit duwde door maar ontsnapte aan een nieuwe achterstand toen een doelpunt van Mbokani werd geannuleerd wegens voorafgaand buitenspel van de Congolees. De aanvalsleider van Antwerp had een begenadigd dagje, op twintig minuten van het einde kopte hij prima maar ook de zweefduik van Verbruggen mocht er zijn. Mbokani leek op tien minuten van het einde nogmaals de 1-2 te maken maar weer werd het doelpunt afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Miyoshi. En toch maakte de Congolees nog de 1-2. Trebel maakte een strafschop fout en Mbokani scoorde nu toch. Het venijn zat echter in het slot, Miazga maakte diep in de blessuretijd toch nog de 2-2.
Scoreverloop:
0-1 (49') Mbokani, 1-1 (57') Verschaeren, 1-2 (84') Mbokani (p), 2-2 (90+6') Miazga

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Moet Anderlecht Mbokani nog halen voor volgend seizoen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

213
213
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

942
942
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

738
738
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws