Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

door
Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

Na een zwakke eerste en een zeer geanimeerde tweede helft heeft Anderlecht in het slot toch nog een punt gepakt tegen een sterk Antwerp. Diep in de blessuretijd bezorgde Miazga zijn team nog een zeer gevleid gelijkspel.

Anderlecht en Antwerp konden zich vanavond ook weer in de titelstrijd mengen. Mits een zege van één van de twee was Club Brugge nog in zicht. Bruun Larsen bekroonde zijn prima invalbeurt met een basisplaats en ook Cullen kwam in het elftal bij de thuisploeg. Bij Antwerp ontbrak Lamkel Zé door een besmetting met het coronavirus, Gerkens en Lukaku kwamen in het elftal.
Lukaku vergeet om Antwerp gevleid op voorsprong te trappen
Beide ploegen toonden zo goed als niets in het eerste kwartier. Pas halfweg de eerste periode ging een vallend schot van El Hadj een metertje over. Antwerp speelde vanuit een prima organisatie en voorin hield Mbokani geregeld de bal goed bij, kansen afdwingen was er voorlopig wel niet bij voor The Great Old. Op vijf minuten van de rust kreeg Lukaku plots toch een dot van een kans, de linksachter stoomde helemaal door tot voor Verbruggen maar besloot veel te wild over. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0 na een enorm teleurstellende topper.

Lukaku miste op slag van rust zowat de enige noemenswaardige kans.
Beresterke Mbokani vindt de VAR op zijn weg maar haalt toch zijn gram
Antwerp begon prima aan de tweede helft. Na amper drie minuten spelen profiteerde Mbokani van balverlies achterin, hij ging alleen op Verbruggen af en stifte fraai raak: 0-1 voor The Great Old. Anderlecht voetbalde bij momenten krampachtig maar kwam na dik tien minuten spelen in de tweede helft toch weer op gelijke hoogte. Verschaeren tikte een voorzet vanop links knap binnen: 1-1. Paars-Wit duwde door maar ontsnapte aan een nieuwe achterstand toen een doelpunt van Mbokani werd geannuleerd wegens voorafgaand buitenspel van de Congolees. De aanvalsleider van Antwerp had een begenadigd dagje, op twintig minuten van het einde kopte hij prima maar ook de zweefduik van Verbruggen mocht er zijn. Mbokani leek op tien minuten van het einde nogmaals de 1-2 te maken maar weer werd het doelpunt afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Miyoshi. En toch maakte de Congolees nog de 1-2. Trebel maakte een strafschop fout en Mbokani scoorde nu toch. Het venijn zat echter in het slot, Miazga maakte diep in de blessuretijd toch nog de 2-2.
Scoreverloop:
0-1 (49') Mbokani, 1-1 (57') Verschaeren, 1-2 (84') Mbokani (p), 2-2 (90+6') Miazga

LEES OOK: STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

Moet Anderlecht Mbokani nog halen voor volgend seizoen?

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

0
0
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

4
4
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

19
19
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

13
13
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

94
94
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

28
28
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

38
38
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

49
49
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

25
25
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

161
161
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

145
145
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

73
73
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

68
68
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

145
145
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

184
184
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

46
46
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

58
58
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

79
79
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

800
800
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

157
157
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

286
286
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

82
82
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

262
262
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

70
70
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

265
265

Meer sportnieuws