Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

359
Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

Na een zwakke eerste en een zeer geanimeerde tweede helft heeft Anderlecht in het slot toch nog een punt gepakt tegen een sterk Antwerp. Diep in de blessuretijd bezorgde Miazga zijn team nog een zeer gevleid gelijkspel.

Anderlecht en Antwerp konden zich vanavond ook weer in de titelstrijd mengen. Mits een zege van één van de twee was Club Brugge nog in zicht. Bruun Larsen bekroonde zijn prima invalbeurt met een basisplaats en ook Cullen kwam in het elftal bij de thuisploeg. Bij Antwerp ontbrak Lamkel Zé door een besmetting met het coronavirus, Gerkens en Lukaku kwamen in het elftal.
Lukaku vergeet om Antwerp gevleid op voorsprong te trappen
Beide ploegen toonden zo goed als niets in het eerste kwartier. Pas halfweg de eerste periode ging een vallend schot van El Hadj een metertje over. Antwerp speelde vanuit een prima organisatie en voorin hield Mbokani geregeld de bal goed bij, kansen afdwingen was er voorlopig wel niet bij voor The Great Old. Op vijf minuten van de rust kreeg Lukaku plots toch een dot van een kans, de linksachter stoomde helemaal door tot voor Verbruggen maar besloot veel te wild over. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0 na een enorm teleurstellende topper.

Lukaku miste op slag van rust zowat de enige noemenswaardige kans.
Beresterke Mbokani vindt de VAR op zijn weg maar haalt toch zijn gram
Antwerp begon prima aan de tweede helft. Na amper drie minuten spelen profiteerde Mbokani van balverlies achterin, hij ging alleen op Verbruggen af en stifte fraai raak: 0-1 voor The Great Old. Anderlecht voetbalde bij momenten krampachtig maar kwam na dik tien minuten spelen in de tweede helft toch weer op gelijke hoogte. Verschaeren tikte een voorzet vanop links knap binnen: 1-1. Paars-Wit duwde door maar ontsnapte aan een nieuwe achterstand toen een doelpunt van Mbokani werd geannuleerd wegens voorafgaand buitenspel van de Congolees. De aanvalsleider van Antwerp had een begenadigd dagje, op twintig minuten van het einde kopte hij prima maar ook de zweefduik van Verbruggen mocht er zijn. Mbokani leek op tien minuten van het einde nogmaals de 1-2 te maken maar weer werd het doelpunt afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Miyoshi. En toch maakte de Congolees nog de 1-2. Trebel maakte een strafschop fout en Mbokani scoorde nu toch. Het venijn zat echter in het slot, Miazga maakte diep in de blessuretijd toch nog de 2-2.
Scoreverloop:
0-1 (49') Mbokani, 1-1 (57') Verschaeren, 1-2 (84') Mbokani (p), 2-2 (90+6') Miazga

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Moet Anderlecht Mbokani nog halen voor volgend seizoen?

Meest recent

Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

0
0
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

18
18
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

65
65
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

26
26
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

106
106
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

185
185
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

31
31
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

234
234
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

206
206
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

99
99
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

157
157
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

21
21
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

66
66
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

41
41
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

93
93
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

35
35
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

17
17
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

488
488
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

114
114
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

74
74

Meer sportnieuws