Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

359
Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

Na een zwakke eerste en een zeer geanimeerde tweede helft heeft Anderlecht in het slot toch nog een punt gepakt tegen een sterk Antwerp. Diep in de blessuretijd bezorgde Miazga zijn team nog een zeer gevleid gelijkspel.

Anderlecht en Antwerp konden zich vanavond ook weer in de titelstrijd mengen. Mits een zege van één van de twee was Club Brugge nog in zicht. Bruun Larsen bekroonde zijn prima invalbeurt met een basisplaats en ook Cullen kwam in het elftal bij de thuisploeg. Bij Antwerp ontbrak Lamkel Zé door een besmetting met het coronavirus, Gerkens en Lukaku kwamen in het elftal.
Lukaku vergeet om Antwerp gevleid op voorsprong te trappen
Beide ploegen toonden zo goed als niets in het eerste kwartier. Pas halfweg de eerste periode ging een vallend schot van El Hadj een metertje over. Antwerp speelde vanuit een prima organisatie en voorin hield Mbokani geregeld de bal goed bij, kansen afdwingen was er voorlopig wel niet bij voor The Great Old. Op vijf minuten van de rust kreeg Lukaku plots toch een dot van een kans, de linksachter stoomde helemaal door tot voor Verbruggen maar besloot veel te wild over. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0 na een enorm teleurstellende topper.

Lukaku miste op slag van rust zowat de enige noemenswaardige kans.
Beresterke Mbokani vindt de VAR op zijn weg maar haalt toch zijn gram
Antwerp begon prima aan de tweede helft. Na amper drie minuten spelen profiteerde Mbokani van balverlies achterin, hij ging alleen op Verbruggen af en stifte fraai raak: 0-1 voor The Great Old. Anderlecht voetbalde bij momenten krampachtig maar kwam na dik tien minuten spelen in de tweede helft toch weer op gelijke hoogte. Verschaeren tikte een voorzet vanop links knap binnen: 1-1. Paars-Wit duwde door maar ontsnapte aan een nieuwe achterstand toen een doelpunt van Mbokani werd geannuleerd wegens voorafgaand buitenspel van de Congolees. De aanvalsleider van Antwerp had een begenadigd dagje, op twintig minuten van het einde kopte hij prima maar ook de zweefduik van Verbruggen mocht er zijn. Mbokani leek op tien minuten van het einde nogmaals de 1-2 te maken maar weer werd het doelpunt afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Miyoshi. En toch maakte de Congolees nog de 1-2. Trebel maakte een strafschop fout en Mbokani scoorde nu toch. Het venijn zat echter in het slot, Miazga maakte diep in de blessuretijd toch nog de 2-2.
Scoreverloop:
0-1 (49') Mbokani, 1-1 (57') Verschaeren, 1-2 (84') Mbokani (p), 2-2 (90+6') Miazga

LEES OOK: Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Moet Anderlecht Mbokani nog halen voor volgend seizoen?

Meest recent

Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

0
0
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

21
21
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

10
10
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

25
25
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

16
16
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

134
134
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

219
219
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

66
66
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

546
546
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

187
187
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

71
71
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

63
63
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

176
176
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

274
274
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

493
493
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

339
339
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

307
307
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

793
793
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

701
701
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

84
84
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

319
319
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

112
112
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

308
308
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1467
1467

Meer sportnieuws