Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

359 stemmen
Anderlecht pakt last minute een zeer gevleid punt tegen sterk Antwerp

Na een zwakke eerste en een zeer geanimeerde tweede helft heeft Anderlecht in het slot toch nog een punt gepakt tegen een sterk Antwerp. Diep in de blessuretijd bezorgde Miazga zijn team nog een zeer gevleid gelijkspel.

Anderlecht en Antwerp konden zich vanavond ook weer in de titelstrijd mengen. Mits een zege van één van de twee was Club Brugge nog in zicht. Bruun Larsen bekroonde zijn prima invalbeurt met een basisplaats en ook Cullen kwam in het elftal bij de thuisploeg. Bij Antwerp ontbrak Lamkel Zé door een besmetting met het coronavirus, Gerkens en Lukaku kwamen in het elftal.
Lukaku vergeet om Antwerp gevleid op voorsprong te trappen
Beide ploegen toonden zo goed als niets in het eerste kwartier. Pas halfweg de eerste periode ging een vallend schot van El Hadj een metertje over. Antwerp speelde vanuit een prima organisatie en voorin hield Mbokani geregeld de bal goed bij, kansen afdwingen was er voorlopig wel niet bij voor The Great Old. Op vijf minuten van de rust kreeg Lukaku plots toch een dot van een kans, de linksachter stoomde helemaal door tot voor Verbruggen maar besloot veel te wild over. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0 na een enorm teleurstellende topper.

Lukaku miste op slag van rust zowat de enige noemenswaardige kans.
Beresterke Mbokani vindt de VAR op zijn weg maar haalt toch zijn gram
Antwerp begon prima aan de tweede helft. Na amper drie minuten spelen profiteerde Mbokani van balverlies achterin, hij ging alleen op Verbruggen af en stifte fraai raak: 0-1 voor The Great Old. Anderlecht voetbalde bij momenten krampachtig maar kwam na dik tien minuten spelen in de tweede helft toch weer op gelijke hoogte. Verschaeren tikte een voorzet vanop links knap binnen: 1-1. Paars-Wit duwde door maar ontsnapte aan een nieuwe achterstand toen een doelpunt van Mbokani werd geannuleerd wegens voorafgaand buitenspel van de Congolees. De aanvalsleider van Antwerp had een begenadigd dagje, op twintig minuten van het einde kopte hij prima maar ook de zweefduik van Verbruggen mocht er zijn. Mbokani leek op tien minuten van het einde nogmaals de 1-2 te maken maar weer werd het doelpunt afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Miyoshi. En toch maakte de Congolees nog de 1-2. Trebel maakte een strafschop fout en Mbokani scoorde nu toch. Het venijn zat echter in het slot, Miazga maakte diep in de blessuretijd toch nog de 2-2.
Scoreverloop:
0-1 (49') Mbokani, 1-1 (57') Verschaeren, 1-2 (84') Mbokani (p), 2-2 (90+6') Miazga

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Moet Anderlecht Mbokani nog halen voor volgend seizoen?

Meest recent

Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

4
4
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

4
4
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

29
29
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

195
195
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

105
105
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

136
136
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

103
103
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

81
81
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

342
342
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

299
299
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

128
128
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

122
122
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

104
104
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

16
16
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

119
119
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

497
497
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

312
312
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

202
202
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

191
191
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

62
62
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

106
106
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1066
1066
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

540
540
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

231
231
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

82
82

Meer sportnieuws