Kompany reageert op hetze Hazard en looft Mbokani

520 stemmen
Kompany reageert op hetze Hazard en looft Mbokani

RSC Anderlecht neemt het zaterdagavond op tegen Royal Antwerp FC. Die match krijgt meer lading door de saga rondom Lior Refaelov. Vincent Kompany sprak daags voor de topper de media toe.

Over de geblesseerde spelers: "Er zijn geen grote problemen, maar links en rechts wat pijntjes. Maar iedereen is klaar."

Over Lior Refaelov: "Het is een geweldige speler en iedere ploeg zou hem kunnen gebruiken. Maar goede ploegen kunnen zich aanpassen en dat zal bij Antwerp ook het geval zijn. Of we hem uitnodigen om te komen kijken? Tot het einde van het seizoen is hij een speler van Antwerp. Als het de keuze is van Antwerp om hem niet meer te laten spelen, dan is dat hun keuze."



Over Manchester City: "City is het verleden. Ik ben nu bij Anderlecht in de Jupiler Pro League. Anderlecht is City niet, en dat heb ik ook nooit gezegd."

Over Bart Verbruggen: "We hebben een objectieve analyse gemaakt, zoals we dat bij elke speler doen. Wat nog beter kan? Ik ga die analyse hier niet doen. Elke speler kan altijd iets beter doen. We leggen geen druk op hem. Hoe Wellenreuther reageerde? Hij reageerde zeer professioneel en op dat vlak moet ik hem loven. Hij weet dat er bij Anderlecht nog kansen kunnen komen."

Over Kemar Lawrence: "Het is een dossier (Toronto duwt door voor hem, nvdr.) dat ik niet in mijn handen heb. Dat is iets voor Peter Verbeke. Mykha speelt momenteel goed. Elke speler die onder contract ligt bij Anderlecht vecht voor zijn plaats en aan het einde van het seizoen bekijken we alle dossiers."



Over Antwerp en Mbokani: "Ze hebben veel persoonlijkheid in hun ploeg. Ze hebben een aantal spelers in hun ploeg die kunnen zeggen dat ze de match gaan beslissen. Een match van Antwerp is daardoor nooit saai. Antwerp is een ploeg die onvoorspelbaar voor de dag komt, maar we gaan uit van onze eigen manier van spelen. Mbokani? Het is straf wat hij doet. Echt top, al mag hij morgen wat minder spelen (lacht). Als zijn ploeg het moeilijk heeft neemt hij veel verantwoordelijkheid en hij doet vaak een match kantelen."

Over de jonge talenten die bijtekenden: "Ik ken het merendeel van de jeugdspelers van Anderlecht. Bijna iedereen, maar corona heeft ervoor gezorgd dat er minder matchen waren en dat er op andere locaties werd getraind. Maar Neerpede is een luxe voor Anderlecht, want er zit nog veel talent aan te komen. Je moet ze vertrouwen geven en geduldig zijn."

Over Eden Hazard: "Ik ben een grote fan van Eden. Die jongen heeft fysiek een moeilijk seizoen gehad. Hij speelt voor Real Madrid en over een aantal maanden zal hij België vertegenwoordigen. Zijn fysieke problemen zijn achter de rug en het sportieve zal wel terugkeren. Dat is een kwestie van weken en maanden, niet langer. Eden is mentaal sterk genoeg om hiermee om te gaan."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Zal Anderlecht winnen tegen Antwerp?

Meest recent

'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

9
9
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

126
126
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

14
14
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

85
85
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

53
53
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

204
204
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

107
107
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

49
49
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

502
502
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

206
206
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

103
103
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

122
122
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

173
173
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

496
496
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

139
139
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

149
149
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

191
191
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

242
242
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

257
257
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

201
201
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

451
451
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

88
88
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

558
558

Meer sportnieuws