Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

994
Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

Antwerp FC evolueert stelselmatig naar één van de grotere clubs op het Belgisch voetballandschap. Voorzitter Paul Gheysens wil van The Great Old een duurzame topclub maken, en daarvoor moet er continu bijgeschaafd en verbeterd worden. Op het vlak van sportieve versterkingen is Antwerp alvast bezig met hun huiswerk te maken.


4 TARGETS 

Antwerp FC bekijkt het huidige voetbalseizoen wellicht met een dubbel gevoel. De resultaten waren eerder behoorlijk, maar de ambitieuze voorzitter Paul Gheysens wil zijn club nog nadrukkelijker tegen de Belgische voetbaltop zien aanleunen. De Ghelamco-baas rekent voor de sportieve expertise op Luciano D'Onofrio, maar de transferstrategie van de Italo-Belg pakte deze jaargang niet goed uit – op enkele uitzonderingen na uiteraard. Met name Cristian Benavente, Guy Mbenza, Frank Boya, Jae-ik Lee, Jordan Lukaku, Felipe Avenatti, Maxime Le Marchand en Nana Ampomah waren niet bepaald schoten in de roos bij Antwerp.



Het zou dan ook logisch zijn dat Antwerp FC een uitgebreide maar strenge inventaris zal opmaken van het aanwezige spelersmateriaal, waarbij er veel uitgaande beweging mag verwacht worden tijdens de eerstvolgende transferperiode. Om die vele verwachte vertrekkers op te vangen, zullen er vervolgens nieuwe aanwinsten moeten aangetrokken worden. In de voorbije week werd The Great Old alvast gelinkt aan vier potentiële aanwinsten: Guessouma Fofana (EA Guingamp), Anthony Briançon (Nîmes), Jelle Bataille (KV Oostende) en Alessandro Ciranni (Moeskroen). Wij namen de dossiers van dit viertal alvast onder de loep. 

GUESSOUMA FOFANA

Guessouma Fofana (28) kan straks transfervrij opgehaald worden bij EA Guingamp. De centrale middenvelder beschikt er over een aflopend contract en hij geniet ook de interesse van Clermont en Panathinaikos. Bij Antwerp zou hij op zijn natuurlijke positie een concurrent kunnen worden van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun en Pieter Gerkens. Fofana speelt zijn ganse carrière in Frankrijk maar hij telt slechts 29 wedstrijden op het hoogste niveau. Ook dit seizoen is Fofana bij Guingamp in de Ligue 2 geen onbetwiste basisspeler.



Gelet op de grote concurrentie op zijn positie als rechter centrale middenvelder, is een transfer naar Antwerp dan ook niet erg waarschijnlijk. Bovendien zijn de grote sterktes van Guessouma Fofana eerder gelijkaardig aan die van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun. De kwaliteiten van Fofana bevinden zich voornamelijk op het fysieke gebied, waarbij de Fransman sterk presteert in de (lucht)duels en tackles. Met een gestalte van 1 meter 84 is dat overigens best wel opmerkelijk. Maar of Fofana daadwerkelijk een meerwaarde zou kunnen betekenen op de Bosuil, dat durven we niet meteen te claimen.

ANTHONY BRIANCON

Antwerp FC speurt nadrukkelijk de Franse spelersmarkt af want naast Guessouma Fofana zou ook Anthony Briancon op de transfershortlist staan. En net als Fofana heeft deze 26-jarige centrale verdediger meer ervaring in de Ligue 2 dan in de Ligue 1. Dit seizoen is de aanvoerder Nîmes Olympique wel actief op het hoogste Franse voetbalniveau, maar Briancon lag in deze jaargang opvallend vaak in de lappenmand. Ook vandaag is hij trouwens inactief met een spierblessure.



Anthony Briancon staat al zeven jaar onder contract bij Nîmes Olympique en hij verklaarde al meermaals zijn grote liefde voor de club. Anderzijds is hij wel bereid om zijn sportieve carrière een nieuwe stimulans te geven. Met nog één seizoen te gaan op zijn lopende verbintenis zullen Briancon en Nîmes weldra een beslissing moeten nemen over zijn toekomst bij de club. In de Ligue 1 valt Briancon vooral op door zijn geslaagde defensieve intercepties. 

JELLE BATAILLE

Vorig seizoen werd Jelle Bataille reeds genoemd bij Antwerp FC. Toen had The Great Old af te rekenen met de concurrentie van KRC Genk en AA Gent, maar het eigen jeugdproduct bleef uiteindelijk aan boord bij het vernieuwde KV Oostende. Dit seizoen presteert Bataille nog een niveautje hoger dan vorig jaar en hij past perfect in het fysieke spelsysteem van coach Alexander Blessin. De Duitser wordt overigens ook genoemd wordt bij Antwerp omdat de club nog geen besluit nam over de toekomst van huidige T1 Frank Vercauteren.



Voor de positie als rechtsachter worden er nog meer namen genoemd, maar volgens Het Nieuwsblad is Jelle Bataille wel degelijk de prioriteit voor Antwerp FC. Anderzijds beseft men op de Bosuil dat KV Oostende op financieel gebied het onderste uit de kan zal halen voor hun publiekslieveling, die ondertussen al 87 officiële wedstrijden telt voor de kustploeg. Bij Antwerp kan Bataille een te duchten concurrent worden voor Aurélio Buta maar een rijtje hoger ook voor Nill De Pauw. Bataille is één van de beste offensieve rechtsachters in de Jupiler Pro League en zijn potentiële transfer naar Antwerp zou weleens een schot in de roos kunnen zijn voor beide partijen.

ALESSANDRO CIRANNI

Omdat Antwerp FC zware concurrentie verwacht in de strijd om Jelle Bataille, houdt de club nog andere alternatieven in de gaten voor de positie van rechtsback. Alessandro Ciranni van Moeskroen zou alvast het plan B zijn, mocht de deal tussen Antwerp, KV Oostende en Bataille geen succesvolle afloop kennen. Moeskroen zou voor Ciranni alvast een transfersom verlangen tussen 500 en 800 duizend euro. De grote fluctuatie tussen beide bedragen heeft uiteraard te maken met de heikele licentie-kwestie waarin de Henegouwers zich vandaag bevinden. 



Maar net zoals in het dossier van Jelle Bataille zal Antwerp ook voor Alessandro Ciranni moeten afrekenen met flink wat concurrentie. Zo willen ook de West-Vlaamse clubs Zulte Waregem en KV Kortrijk de rechtsachter graag binnenhalen. Daarnaast richten er ook clubs uit Frankrijk, Italië en Nederland het vizier op Ciranni. Ondanks de matige collectieve prestaties bij Moeskroen ontpopte de 24-jarige zich tot één van de betere rechtsachters van de Belgische competitie. Ciranni presteert dit seizoen erg regelmatig op het offensief en defensief vlak. Hij is bovendien ook de rechtsachter die per wedstrijd het meest aantal geslaagde intercepties telt van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

5
5
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

7
7
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

25
25
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

60
60
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

64
64
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

24
24
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

139
139
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

27
27
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

88
88
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

561
561
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

392
392
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

107
107
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

81
81
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

220
220
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

513
513
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

200
200
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

62
62
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

214
214
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

81
81
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

234
234
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

415
415

Meer sportnieuws