Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

994 stemmen
Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

Antwerp FC evolueert stelselmatig naar één van de grotere clubs op het Belgisch voetballandschap. Voorzitter Paul Gheysens wil van The Great Old een duurzame topclub maken, en daarvoor moet er continu bijgeschaafd en verbeterd worden. Op het vlak van sportieve versterkingen is Antwerp alvast bezig met hun huiswerk te maken.


4 TARGETS 

Antwerp FC bekijkt het huidige voetbalseizoen wellicht met een dubbel gevoel. De resultaten waren eerder behoorlijk, maar de ambitieuze voorzitter Paul Gheysens wil zijn club nog nadrukkelijker tegen de Belgische voetbaltop zien aanleunen. De Ghelamco-baas rekent voor de sportieve expertise op Luciano D'Onofrio, maar de transferstrategie van de Italo-Belg pakte deze jaargang niet goed uit – op enkele uitzonderingen na uiteraard. Met name Cristian Benavente, Guy Mbenza, Frank Boya, Jae-ik Lee, Jordan Lukaku, Felipe Avenatti, Maxime Le Marchand en Nana Ampomah waren niet bepaald schoten in de roos bij Antwerp.



Het zou dan ook logisch zijn dat Antwerp FC een uitgebreide maar strenge inventaris zal opmaken van het aanwezige spelersmateriaal, waarbij er veel uitgaande beweging mag verwacht worden tijdens de eerstvolgende transferperiode. Om die vele verwachte vertrekkers op te vangen, zullen er vervolgens nieuwe aanwinsten moeten aangetrokken worden. In de voorbije week werd The Great Old alvast gelinkt aan vier potentiële aanwinsten: Guessouma Fofana (EA Guingamp), Anthony Briançon (Nîmes), Jelle Bataille (KV Oostende) en Alessandro Ciranni (Moeskroen). Wij namen de dossiers van dit viertal alvast onder de loep. 

GUESSOUMA FOFANA

Guessouma Fofana (28) kan straks transfervrij opgehaald worden bij EA Guingamp. De centrale middenvelder beschikt er over een aflopend contract en hij geniet ook de interesse van Clermont en Panathinaikos. Bij Antwerp zou hij op zijn natuurlijke positie een concurrent kunnen worden van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun en Pieter Gerkens. Fofana speelt zijn ganse carrière in Frankrijk maar hij telt slechts 29 wedstrijden op het hoogste niveau. Ook dit seizoen is Fofana bij Guingamp in de Ligue 2 geen onbetwiste basisspeler.



Gelet op de grote concurrentie op zijn positie als rechter centrale middenvelder, is een transfer naar Antwerp dan ook niet erg waarschijnlijk. Bovendien zijn de grote sterktes van Guessouma Fofana eerder gelijkaardig aan die van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun. De kwaliteiten van Fofana bevinden zich voornamelijk op het fysieke gebied, waarbij de Fransman sterk presteert in de (lucht)duels en tackles. Met een gestalte van 1 meter 84 is dat overigens best wel opmerkelijk. Maar of Fofana daadwerkelijk een meerwaarde zou kunnen betekenen op de Bosuil, dat durven we niet meteen te claimen.

ANTHONY BRIANCON

Antwerp FC speurt nadrukkelijk de Franse spelersmarkt af want naast Guessouma Fofana zou ook Anthony Briancon op de transfershortlist staan. En net als Fofana heeft deze 26-jarige centrale verdediger meer ervaring in de Ligue 2 dan in de Ligue 1. Dit seizoen is de aanvoerder Nîmes Olympique wel actief op het hoogste Franse voetbalniveau, maar Briancon lag in deze jaargang opvallend vaak in de lappenmand. Ook vandaag is hij trouwens inactief met een spierblessure.



Anthony Briancon staat al zeven jaar onder contract bij Nîmes Olympique en hij verklaarde al meermaals zijn grote liefde voor de club. Anderzijds is hij wel bereid om zijn sportieve carrière een nieuwe stimulans te geven. Met nog één seizoen te gaan op zijn lopende verbintenis zullen Briancon en Nîmes weldra een beslissing moeten nemen over zijn toekomst bij de club. In de Ligue 1 valt Briancon vooral op door zijn geslaagde defensieve intercepties. 

JELLE BATAILLE

Vorig seizoen werd Jelle Bataille reeds genoemd bij Antwerp FC. Toen had The Great Old af te rekenen met de concurrentie van KRC Genk en AA Gent, maar het eigen jeugdproduct bleef uiteindelijk aan boord bij het vernieuwde KV Oostende. Dit seizoen presteert Bataille nog een niveautje hoger dan vorig jaar en hij past perfect in het fysieke spelsysteem van coach Alexander Blessin. De Duitser wordt overigens ook genoemd wordt bij Antwerp omdat de club nog geen besluit nam over de toekomst van huidige T1 Frank Vercauteren.



Voor de positie als rechtsachter worden er nog meer namen genoemd, maar volgens Het Nieuwsblad is Jelle Bataille wel degelijk de prioriteit voor Antwerp FC. Anderzijds beseft men op de Bosuil dat KV Oostende op financieel gebied het onderste uit de kan zal halen voor hun publiekslieveling, die ondertussen al 87 officiële wedstrijden telt voor de kustploeg. Bij Antwerp kan Bataille een te duchten concurrent worden voor Aurélio Buta maar een rijtje hoger ook voor Nill De Pauw. Bataille is één van de beste offensieve rechtsachters in de Jupiler Pro League en zijn potentiële transfer naar Antwerp zou weleens een schot in de roos kunnen zijn voor beide partijen.

ALESSANDRO CIRANNI

Omdat Antwerp FC zware concurrentie verwacht in de strijd om Jelle Bataille, houdt de club nog andere alternatieven in de gaten voor de positie van rechtsback. Alessandro Ciranni van Moeskroen zou alvast het plan B zijn, mocht de deal tussen Antwerp, KV Oostende en Bataille geen succesvolle afloop kennen. Moeskroen zou voor Ciranni alvast een transfersom verlangen tussen 500 en 800 duizend euro. De grote fluctuatie tussen beide bedragen heeft uiteraard te maken met de heikele licentie-kwestie waarin de Henegouwers zich vandaag bevinden. 



Maar net zoals in het dossier van Jelle Bataille zal Antwerp ook voor Alessandro Ciranni moeten afrekenen met flink wat concurrentie. Zo willen ook de West-Vlaamse clubs Zulte Waregem en KV Kortrijk de rechtsachter graag binnenhalen. Daarnaast richten er ook clubs uit Frankrijk, Italië en Nederland het vizier op Ciranni. Ondanks de matige collectieve prestaties bij Moeskroen ontpopte de 24-jarige zich tot één van de betere rechtsachters van de Belgische competitie. Ciranni presteert dit seizoen erg regelmatig op het offensief en defensief vlak. Hij is bovendien ook de rechtsachter die per wedstrijd het meest aantal geslaagde intercepties telt van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

15
15
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

68
68
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

44
44
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

266
266
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

74
74
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

283
283
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

157
157
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

268
268
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

214
214
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

190
190
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

210
210
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

129
129
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1080
1080
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

73
73
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

395
395
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

110
110
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

74
74
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

75
75
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

48
48
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

430
430
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

587
587
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

563
563
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

584
584

Meer sportnieuws