Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

994
Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

Antwerp FC evolueert stelselmatig naar één van de grotere clubs op het Belgisch voetballandschap. Voorzitter Paul Gheysens wil van The Great Old een duurzame topclub maken, en daarvoor moet er continu bijgeschaafd en verbeterd worden. Op het vlak van sportieve versterkingen is Antwerp alvast bezig met hun huiswerk te maken.


4 TARGETS 

Antwerp FC bekijkt het huidige voetbalseizoen wellicht met een dubbel gevoel. De resultaten waren eerder behoorlijk, maar de ambitieuze voorzitter Paul Gheysens wil zijn club nog nadrukkelijker tegen de Belgische voetbaltop zien aanleunen. De Ghelamco-baas rekent voor de sportieve expertise op Luciano D'Onofrio, maar de transferstrategie van de Italo-Belg pakte deze jaargang niet goed uit – op enkele uitzonderingen na uiteraard. Met name Cristian Benavente, Guy Mbenza, Frank Boya, Jae-ik Lee, Jordan Lukaku, Felipe Avenatti, Maxime Le Marchand en Nana Ampomah waren niet bepaald schoten in de roos bij Antwerp.



Het zou dan ook logisch zijn dat Antwerp FC een uitgebreide maar strenge inventaris zal opmaken van het aanwezige spelersmateriaal, waarbij er veel uitgaande beweging mag verwacht worden tijdens de eerstvolgende transferperiode. Om die vele verwachte vertrekkers op te vangen, zullen er vervolgens nieuwe aanwinsten moeten aangetrokken worden. In de voorbije week werd The Great Old alvast gelinkt aan vier potentiële aanwinsten: Guessouma Fofana (EA Guingamp), Anthony Briançon (Nîmes), Jelle Bataille (KV Oostende) en Alessandro Ciranni (Moeskroen). Wij namen de dossiers van dit viertal alvast onder de loep. 

GUESSOUMA FOFANA

Guessouma Fofana (28) kan straks transfervrij opgehaald worden bij EA Guingamp. De centrale middenvelder beschikt er over een aflopend contract en hij geniet ook de interesse van Clermont en Panathinaikos. Bij Antwerp zou hij op zijn natuurlijke positie een concurrent kunnen worden van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun en Pieter Gerkens. Fofana speelt zijn ganse carrière in Frankrijk maar hij telt slechts 29 wedstrijden op het hoogste niveau. Ook dit seizoen is Fofana bij Guingamp in de Ligue 2 geen onbetwiste basisspeler.



Gelet op de grote concurrentie op zijn positie als rechter centrale middenvelder, is een transfer naar Antwerp dan ook niet erg waarschijnlijk. Bovendien zijn de grote sterktes van Guessouma Fofana eerder gelijkaardig aan die van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun. De kwaliteiten van Fofana bevinden zich voornamelijk op het fysieke gebied, waarbij de Fransman sterk presteert in de (lucht)duels en tackles. Met een gestalte van 1 meter 84 is dat overigens best wel opmerkelijk. Maar of Fofana daadwerkelijk een meerwaarde zou kunnen betekenen op de Bosuil, dat durven we niet meteen te claimen.

ANTHONY BRIANCON

Antwerp FC speurt nadrukkelijk de Franse spelersmarkt af want naast Guessouma Fofana zou ook Anthony Briancon op de transfershortlist staan. En net als Fofana heeft deze 26-jarige centrale verdediger meer ervaring in de Ligue 2 dan in de Ligue 1. Dit seizoen is de aanvoerder Nîmes Olympique wel actief op het hoogste Franse voetbalniveau, maar Briancon lag in deze jaargang opvallend vaak in de lappenmand. Ook vandaag is hij trouwens inactief met een spierblessure.



Anthony Briancon staat al zeven jaar onder contract bij Nîmes Olympique en hij verklaarde al meermaals zijn grote liefde voor de club. Anderzijds is hij wel bereid om zijn sportieve carrière een nieuwe stimulans te geven. Met nog één seizoen te gaan op zijn lopende verbintenis zullen Briancon en Nîmes weldra een beslissing moeten nemen over zijn toekomst bij de club. In de Ligue 1 valt Briancon vooral op door zijn geslaagde defensieve intercepties. 

JELLE BATAILLE

Vorig seizoen werd Jelle Bataille reeds genoemd bij Antwerp FC. Toen had The Great Old af te rekenen met de concurrentie van KRC Genk en AA Gent, maar het eigen jeugdproduct bleef uiteindelijk aan boord bij het vernieuwde KV Oostende. Dit seizoen presteert Bataille nog een niveautje hoger dan vorig jaar en hij past perfect in het fysieke spelsysteem van coach Alexander Blessin. De Duitser wordt overigens ook genoemd wordt bij Antwerp omdat de club nog geen besluit nam over de toekomst van huidige T1 Frank Vercauteren.



Voor de positie als rechtsachter worden er nog meer namen genoemd, maar volgens Het Nieuwsblad is Jelle Bataille wel degelijk de prioriteit voor Antwerp FC. Anderzijds beseft men op de Bosuil dat KV Oostende op financieel gebied het onderste uit de kan zal halen voor hun publiekslieveling, die ondertussen al 87 officiële wedstrijden telt voor de kustploeg. Bij Antwerp kan Bataille een te duchten concurrent worden voor Aurélio Buta maar een rijtje hoger ook voor Nill De Pauw. Bataille is één van de beste offensieve rechtsachters in de Jupiler Pro League en zijn potentiële transfer naar Antwerp zou weleens een schot in de roos kunnen zijn voor beide partijen.

ALESSANDRO CIRANNI

Omdat Antwerp FC zware concurrentie verwacht in de strijd om Jelle Bataille, houdt de club nog andere alternatieven in de gaten voor de positie van rechtsback. Alessandro Ciranni van Moeskroen zou alvast het plan B zijn, mocht de deal tussen Antwerp, KV Oostende en Bataille geen succesvolle afloop kennen. Moeskroen zou voor Ciranni alvast een transfersom verlangen tussen 500 en 800 duizend euro. De grote fluctuatie tussen beide bedragen heeft uiteraard te maken met de heikele licentie-kwestie waarin de Henegouwers zich vandaag bevinden. 



Maar net zoals in het dossier van Jelle Bataille zal Antwerp ook voor Alessandro Ciranni moeten afrekenen met flink wat concurrentie. Zo willen ook de West-Vlaamse clubs Zulte Waregem en KV Kortrijk de rechtsachter graag binnenhalen. Daarnaast richten er ook clubs uit Frankrijk, Italië en Nederland het vizier op Ciranni. Ondanks de matige collectieve prestaties bij Moeskroen ontpopte de 24-jarige zich tot één van de betere rechtsachters van de Belgische competitie. Ciranni presteert dit seizoen erg regelmatig op het offensief en defensief vlak. Hij is bovendien ook de rechtsachter die per wedstrijd het meest aantal geslaagde intercepties telt van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

44
44
Deschacht gooit hoge ogen: "Heeft het gewoon uitgespeeld!"

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

2
2
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

114
114
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

186
186
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

24
24
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

125
125
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

66
66
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

69
69
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

143
143
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

122
122
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

35
35
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

186
186
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

339
339
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

72
72
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

230
230
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

810
810
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

254
254
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

394
394
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

234
234
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

497
497
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

48
48
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

45
45
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

48
48
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

177
177
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

102
102

Meer sportnieuws