Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

994
Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

Antwerp FC evolueert stelselmatig naar één van de grotere clubs op het Belgisch voetballandschap. Voorzitter Paul Gheysens wil van The Great Old een duurzame topclub maken, en daarvoor moet er continu bijgeschaafd en verbeterd worden. Op het vlak van sportieve versterkingen is Antwerp alvast bezig met hun huiswerk te maken.


4 TARGETS 

Antwerp FC bekijkt het huidige voetbalseizoen wellicht met een dubbel gevoel. De resultaten waren eerder behoorlijk, maar de ambitieuze voorzitter Paul Gheysens wil zijn club nog nadrukkelijker tegen de Belgische voetbaltop zien aanleunen. De Ghelamco-baas rekent voor de sportieve expertise op Luciano D'Onofrio, maar de transferstrategie van de Italo-Belg pakte deze jaargang niet goed uit – op enkele uitzonderingen na uiteraard. Met name Cristian Benavente, Guy Mbenza, Frank Boya, Jae-ik Lee, Jordan Lukaku, Felipe Avenatti, Maxime Le Marchand en Nana Ampomah waren niet bepaald schoten in de roos bij Antwerp.



Het zou dan ook logisch zijn dat Antwerp FC een uitgebreide maar strenge inventaris zal opmaken van het aanwezige spelersmateriaal, waarbij er veel uitgaande beweging mag verwacht worden tijdens de eerstvolgende transferperiode. Om die vele verwachte vertrekkers op te vangen, zullen er vervolgens nieuwe aanwinsten moeten aangetrokken worden. In de voorbije week werd The Great Old alvast gelinkt aan vier potentiële aanwinsten: Guessouma Fofana (EA Guingamp), Anthony Briançon (Nîmes), Jelle Bataille (KV Oostende) en Alessandro Ciranni (Moeskroen). Wij namen de dossiers van dit viertal alvast onder de loep. 

GUESSOUMA FOFANA

Guessouma Fofana (28) kan straks transfervrij opgehaald worden bij EA Guingamp. De centrale middenvelder beschikt er over een aflopend contract en hij geniet ook de interesse van Clermont en Panathinaikos. Bij Antwerp zou hij op zijn natuurlijke positie een concurrent kunnen worden van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun en Pieter Gerkens. Fofana speelt zijn ganse carrière in Frankrijk maar hij telt slechts 29 wedstrijden op het hoogste niveau. Ook dit seizoen is Fofana bij Guingamp in de Ligue 2 geen onbetwiste basisspeler.



Gelet op de grote concurrentie op zijn positie als rechter centrale middenvelder, is een transfer naar Antwerp dan ook niet erg waarschijnlijk. Bovendien zijn de grote sterktes van Guessouma Fofana eerder gelijkaardig aan die van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun. De kwaliteiten van Fofana bevinden zich voornamelijk op het fysieke gebied, waarbij de Fransman sterk presteert in de (lucht)duels en tackles. Met een gestalte van 1 meter 84 is dat overigens best wel opmerkelijk. Maar of Fofana daadwerkelijk een meerwaarde zou kunnen betekenen op de Bosuil, dat durven we niet meteen te claimen.

ANTHONY BRIANCON

Antwerp FC speurt nadrukkelijk de Franse spelersmarkt af want naast Guessouma Fofana zou ook Anthony Briancon op de transfershortlist staan. En net als Fofana heeft deze 26-jarige centrale verdediger meer ervaring in de Ligue 2 dan in de Ligue 1. Dit seizoen is de aanvoerder Nîmes Olympique wel actief op het hoogste Franse voetbalniveau, maar Briancon lag in deze jaargang opvallend vaak in de lappenmand. Ook vandaag is hij trouwens inactief met een spierblessure.



Anthony Briancon staat al zeven jaar onder contract bij Nîmes Olympique en hij verklaarde al meermaals zijn grote liefde voor de club. Anderzijds is hij wel bereid om zijn sportieve carrière een nieuwe stimulans te geven. Met nog één seizoen te gaan op zijn lopende verbintenis zullen Briancon en Nîmes weldra een beslissing moeten nemen over zijn toekomst bij de club. In de Ligue 1 valt Briancon vooral op door zijn geslaagde defensieve intercepties. 

JELLE BATAILLE

Vorig seizoen werd Jelle Bataille reeds genoemd bij Antwerp FC. Toen had The Great Old af te rekenen met de concurrentie van KRC Genk en AA Gent, maar het eigen jeugdproduct bleef uiteindelijk aan boord bij het vernieuwde KV Oostende. Dit seizoen presteert Bataille nog een niveautje hoger dan vorig jaar en hij past perfect in het fysieke spelsysteem van coach Alexander Blessin. De Duitser wordt overigens ook genoemd wordt bij Antwerp omdat de club nog geen besluit nam over de toekomst van huidige T1 Frank Vercauteren.



Voor de positie als rechtsachter worden er nog meer namen genoemd, maar volgens Het Nieuwsblad is Jelle Bataille wel degelijk de prioriteit voor Antwerp FC. Anderzijds beseft men op de Bosuil dat KV Oostende op financieel gebied het onderste uit de kan zal halen voor hun publiekslieveling, die ondertussen al 87 officiële wedstrijden telt voor de kustploeg. Bij Antwerp kan Bataille een te duchten concurrent worden voor Aurélio Buta maar een rijtje hoger ook voor Nill De Pauw. Bataille is één van de beste offensieve rechtsachters in de Jupiler Pro League en zijn potentiële transfer naar Antwerp zou weleens een schot in de roos kunnen zijn voor beide partijen.

ALESSANDRO CIRANNI

Omdat Antwerp FC zware concurrentie verwacht in de strijd om Jelle Bataille, houdt de club nog andere alternatieven in de gaten voor de positie van rechtsback. Alessandro Ciranni van Moeskroen zou alvast het plan B zijn, mocht de deal tussen Antwerp, KV Oostende en Bataille geen succesvolle afloop kennen. Moeskroen zou voor Ciranni alvast een transfersom verlangen tussen 500 en 800 duizend euro. De grote fluctuatie tussen beide bedragen heeft uiteraard te maken met de heikele licentie-kwestie waarin de Henegouwers zich vandaag bevinden. 



Maar net zoals in het dossier van Jelle Bataille zal Antwerp ook voor Alessandro Ciranni moeten afrekenen met flink wat concurrentie. Zo willen ook de West-Vlaamse clubs Zulte Waregem en KV Kortrijk de rechtsachter graag binnenhalen. Daarnaast richten er ook clubs uit Frankrijk, Italië en Nederland het vizier op Ciranni. Ondanks de matige collectieve prestaties bij Moeskroen ontpopte de 24-jarige zich tot één van de betere rechtsachters van de Belgische competitie. Ciranni presteert dit seizoen erg regelmatig op het offensief en defensief vlak. Hij is bovendien ook de rechtsachter die per wedstrijd het meest aantal geslaagde intercepties telt van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

🚀

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

15
15
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

32
32
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

198
198
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

117
117
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

40
40
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

21
21
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

41
41
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

78
78
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

18
18
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

135
135
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

52
52
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

122
122
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

403
403
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

286
286
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

361
361
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

570
570
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

212
212
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

97
97
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

360
360
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

126
126
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

339
339
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

410
410
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

517
517
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

224
224
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

53
53

Meer sportnieuws