Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

994 stemmen
Antwerp grijpt in met groots transferoffensief

Antwerp FC evolueert stelselmatig naar één van de grotere clubs op het Belgisch voetballandschap. Voorzitter Paul Gheysens wil van The Great Old een duurzame topclub maken, en daarvoor moet er continu bijgeschaafd en verbeterd worden. Op het vlak van sportieve versterkingen is Antwerp alvast bezig met hun huiswerk te maken.


4 TARGETS 

Antwerp FC bekijkt het huidige voetbalseizoen wellicht met een dubbel gevoel. De resultaten waren eerder behoorlijk, maar de ambitieuze voorzitter Paul Gheysens wil zijn club nog nadrukkelijker tegen de Belgische voetbaltop zien aanleunen. De Ghelamco-baas rekent voor de sportieve expertise op Luciano D'Onofrio, maar de transferstrategie van de Italo-Belg pakte deze jaargang niet goed uit – op enkele uitzonderingen na uiteraard. Met name Cristian Benavente, Guy Mbenza, Frank Boya, Jae-ik Lee, Jordan Lukaku, Felipe Avenatti, Maxime Le Marchand en Nana Ampomah waren niet bepaald schoten in de roos bij Antwerp.



Het zou dan ook logisch zijn dat Antwerp FC een uitgebreide maar strenge inventaris zal opmaken van het aanwezige spelersmateriaal, waarbij er veel uitgaande beweging mag verwacht worden tijdens de eerstvolgende transferperiode. Om die vele verwachte vertrekkers op te vangen, zullen er vervolgens nieuwe aanwinsten moeten aangetrokken worden. In de voorbije week werd The Great Old alvast gelinkt aan vier potentiële aanwinsten: Guessouma Fofana (EA Guingamp), Anthony Briançon (Nîmes), Jelle Bataille (KV Oostende) en Alessandro Ciranni (Moeskroen). Wij namen de dossiers van dit viertal alvast onder de loep. 

GUESSOUMA FOFANA

Guessouma Fofana (28) kan straks transfervrij opgehaald worden bij EA Guingamp. De centrale middenvelder beschikt er over een aflopend contract en hij geniet ook de interesse van Clermont en Panathinaikos. Bij Antwerp zou hij op zijn natuurlijke positie een concurrent kunnen worden van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun en Pieter Gerkens. Fofana speelt zijn ganse carrière in Frankrijk maar hij telt slechts 29 wedstrijden op het hoogste niveau. Ook dit seizoen is Fofana bij Guingamp in de Ligue 2 geen onbetwiste basisspeler.



Gelet op de grote concurrentie op zijn positie als rechter centrale middenvelder, is een transfer naar Antwerp dan ook niet erg waarschijnlijk. Bovendien zijn de grote sterktes van Guessouma Fofana eerder gelijkaardig aan die van Birger Verstraete, Frank Boya, Faris Haroun. De kwaliteiten van Fofana bevinden zich voornamelijk op het fysieke gebied, waarbij de Fransman sterk presteert in de (lucht)duels en tackles. Met een gestalte van 1 meter 84 is dat overigens best wel opmerkelijk. Maar of Fofana daadwerkelijk een meerwaarde zou kunnen betekenen op de Bosuil, dat durven we niet meteen te claimen.

ANTHONY BRIANCON

Antwerp FC speurt nadrukkelijk de Franse spelersmarkt af want naast Guessouma Fofana zou ook Anthony Briancon op de transfershortlist staan. En net als Fofana heeft deze 26-jarige centrale verdediger meer ervaring in de Ligue 2 dan in de Ligue 1. Dit seizoen is de aanvoerder Nîmes Olympique wel actief op het hoogste Franse voetbalniveau, maar Briancon lag in deze jaargang opvallend vaak in de lappenmand. Ook vandaag is hij trouwens inactief met een spierblessure.



Anthony Briancon staat al zeven jaar onder contract bij Nîmes Olympique en hij verklaarde al meermaals zijn grote liefde voor de club. Anderzijds is hij wel bereid om zijn sportieve carrière een nieuwe stimulans te geven. Met nog één seizoen te gaan op zijn lopende verbintenis zullen Briancon en Nîmes weldra een beslissing moeten nemen over zijn toekomst bij de club. In de Ligue 1 valt Briancon vooral op door zijn geslaagde defensieve intercepties. 

JELLE BATAILLE

Vorig seizoen werd Jelle Bataille reeds genoemd bij Antwerp FC. Toen had The Great Old af te rekenen met de concurrentie van KRC Genk en AA Gent, maar het eigen jeugdproduct bleef uiteindelijk aan boord bij het vernieuwde KV Oostende. Dit seizoen presteert Bataille nog een niveautje hoger dan vorig jaar en hij past perfect in het fysieke spelsysteem van coach Alexander Blessin. De Duitser wordt overigens ook genoemd wordt bij Antwerp omdat de club nog geen besluit nam over de toekomst van huidige T1 Frank Vercauteren.



Voor de positie als rechtsachter worden er nog meer namen genoemd, maar volgens Het Nieuwsblad is Jelle Bataille wel degelijk de prioriteit voor Antwerp FC. Anderzijds beseft men op de Bosuil dat KV Oostende op financieel gebied het onderste uit de kan zal halen voor hun publiekslieveling, die ondertussen al 87 officiële wedstrijden telt voor de kustploeg. Bij Antwerp kan Bataille een te duchten concurrent worden voor Aurélio Buta maar een rijtje hoger ook voor Nill De Pauw. Bataille is één van de beste offensieve rechtsachters in de Jupiler Pro League en zijn potentiële transfer naar Antwerp zou weleens een schot in de roos kunnen zijn voor beide partijen.

ALESSANDRO CIRANNI

Omdat Antwerp FC zware concurrentie verwacht in de strijd om Jelle Bataille, houdt de club nog andere alternatieven in de gaten voor de positie van rechtsback. Alessandro Ciranni van Moeskroen zou alvast het plan B zijn, mocht de deal tussen Antwerp, KV Oostende en Bataille geen succesvolle afloop kennen. Moeskroen zou voor Ciranni alvast een transfersom verlangen tussen 500 en 800 duizend euro. De grote fluctuatie tussen beide bedragen heeft uiteraard te maken met de heikele licentie-kwestie waarin de Henegouwers zich vandaag bevinden. 



Maar net zoals in het dossier van Jelle Bataille zal Antwerp ook voor Alessandro Ciranni moeten afrekenen met flink wat concurrentie. Zo willen ook de West-Vlaamse clubs Zulte Waregem en KV Kortrijk de rechtsachter graag binnenhalen. Daarnaast richten er ook clubs uit Frankrijk, Italië en Nederland het vizier op Ciranni. Ondanks de matige collectieve prestaties bij Moeskroen ontpopte de 24-jarige zich tot één van de betere rechtsachters van de Belgische competitie. Ciranni presteert dit seizoen erg regelmatig op het offensief en defensief vlak. Hij is bovendien ook de rechtsachter die per wedstrijd het meest aantal geslaagde intercepties telt van de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

98
98
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

61
61
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

234
234
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

107
107
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

198
198
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

277
277
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

208
208
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

294
294
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

72
72
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

154
154
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

80
80
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

352
352
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

421
421
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

955
955
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

109
109
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

193
193
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

129
129
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

218
218
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

415
415
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

267
267
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

257
257
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

171
171
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

263
263
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

56
56

Meer sportnieuws