Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

614
Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

Transfers tijdens de wintermercato zijn zelden een groot succes en dat is bij RSC Anderlecht niet anders. Jacob Bruun Larsen was goed op weg om één van de zovele mislukte wintertransfers te worden, maar stelselmatig speelt de Deense aanvaller dat etiket van zich af.


OVERTREFFEND

Begin maart vroegen wij ons openlijk af hoeveel krediet Jacob Bruun Larsen nog had bij RSC Anderlecht. De Deense aanvaller bracht na vier basisplaatsen en twee invalbeurten weinig of zelfs geen meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany. Schrijnend voor een voormalig toptalent van Borussia Dortmund die ooit nog een marktwaarde bezat van 30 miljoen euro. Ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen rond de komst van Bruun Larsen, en net zoals zovelen bleven wij ook lange tijd onze honger zitten. Tot vorig weekend althans.

Jacob Bruun Larsen werkte vorige zondag een invalbeurt af van 36 minuten, waarin hij veruit zijn beste prestatie van het seizoen afleverde. De actie die uiteraard het meest in het oog sprong, was zijn fenomenale vrije trap die hij indrukwekkend tegen de touwen jaagde. Bruun Larsens vrije schop werd afgevuurd vanop een lange afstand, waardoor de moeilijkheidsgraad bijgevolg ook erg hoog lag. Vanop die positie wordt de verwachte kans op een doelpunt namelijk bepaald op amper 0,15 op 1. Bruun Larsen overtrof zichzelf dus duidelijk.



Maar dat deed hij niet enkel tijdens die veelbesproken stilstaande fase. Jacob Bruun Larsen gaf zondag tegen Club Brugge ook blijk van een een grote activiteit, creativiteit en tevens kwaliteit. Daarnaast maakte de Deense aanvaller ook het verschil met zijn techniek en snelheid. Wat een verschil met zijn prestaties in de voorbije weken. Naast zijn fraai doelpunt leverde Bruun Larsen overigens ook een erg knappe assist af bij het doelpunt van Lukas Nmecha. Een doelpunt en een assist op het veld van de autoritaire competitieleider Club Brugge: Bruun Larsen was de grote winnaar van het vorige weekend.

SLEUTELSPELER 

Ook wij moeten dus ruiterlijk onze mening herzien over Jacob Bruun Larsen. Mea culpa. Zijn krediet mocht enkele weken geleden nog effectief een dieptepunt bereikt hebben, sinds vorig weekend scoort de 22-jarige opnieuw dikke pluspunten. In die mate zelfs dat Anderlecht volgens bepaalde media zou overwegen om hem ook volgend seizoen aan boord te houden. Op huurbasis althans, want Bruun Larsens transfersom en salarispakket is geen spek voor de bek van Sporting. Maar als de aanvaller deze vorm voor de rest van de Champions' Play-offs kan aanhouden, dan vormt een nieuwe huurdeal een erg interessante optie.

Toen Jacob Bruun Larsen in januari arriveerde in het Lotto Park hield Anderlecht rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode, vooral omdat de Deen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moesten de sportieve verwachtingen eerst en vooral getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst eerder vaak aan bod, terwijl zijn prestaties nochtans geen hoog niveau haalden. Maar die speelgelegenheid werpt nu toch zijn vruchten af.



In zijn gezamenlijke speelgelegenheid van 387 minuten (blessuretijd incluis) bracht Jacob Bruun Larsen zijn ploeg toch het een en ander bij, vooral dan in de laatste match tegen Club Brugge. De huurling van Hoffenheim creëerde dit seizoen bijvoorbeeld een groot aantal doelrijpe kansen voor zijn ploegmaats. Berekend per 90 speelminuten doen bij Anderlecht enkel Adrien Trebel en Francis Amuzu op gemiddelde basis beter dan hem. Maar qua verstuurde sleutelpasses per 90 minuten is Bruun Larsen vooralsnog de absolute primus bij Anderlecht. Misschien is voor Vincent Kompany opnieuw het moment aangebroken voor om Bruun Larsen terug in de basiself te droppen?

LEES OOK: Bruno in nesten: Vanhaezebrouck voorspelt Anderlecht-drama

Moet Bruun Larsen starten tegen Antwerp?

Meest recent

Vijf voor twaalf: Compper in vieze papieren bij Antwerp

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

1
1
Bruno in nesten: Vanhaezebrouck voorspelt Anderlecht-drama

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

61
61
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

147
147
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

226
226
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

243
243
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

306
306
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

46
46
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

54
54
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

77
77
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

160
160
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

78
78
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

161
161
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

115
115
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

152
152
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

20
20
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

480
480
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

102
102
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

131
131
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

116
116
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

159
159
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

270
270
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

257
257
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

289
289

Meer sportnieuws