Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

614 stemmen
Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

Transfers tijdens de wintermercato zijn zelden een groot succes en dat is bij RSC Anderlecht niet anders. Jacob Bruun Larsen was goed op weg om één van de zovele mislukte wintertransfers te worden, maar stelselmatig speelt de Deense aanvaller dat etiket van zich af.


OVERTREFFEND

Begin maart vroegen wij ons openlijk af hoeveel krediet Jacob Bruun Larsen nog had bij RSC Anderlecht. De Deense aanvaller bracht na vier basisplaatsen en twee invalbeurten weinig of zelfs geen meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany. Schrijnend voor een voormalig toptalent van Borussia Dortmund die ooit nog een marktwaarde bezat van 30 miljoen euro. Ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen rond de komst van Bruun Larsen, en net zoals zovelen bleven wij ook lange tijd onze honger zitten. Tot vorig weekend althans.

Jacob Bruun Larsen werkte vorige zondag een invalbeurt af van 36 minuten, waarin hij veruit zijn beste prestatie van het seizoen afleverde. De actie die uiteraard het meest in het oog sprong, was zijn fenomenale vrije trap die hij indrukwekkend tegen de touwen jaagde. Bruun Larsens vrije schop werd afgevuurd vanop een lange afstand, waardoor de moeilijkheidsgraad bijgevolg ook erg hoog lag. Vanop die positie wordt de verwachte kans op een doelpunt namelijk bepaald op amper 0,15 op 1. Bruun Larsen overtrof zichzelf dus duidelijk.



Maar dat deed hij niet enkel tijdens die veelbesproken stilstaande fase. Jacob Bruun Larsen gaf zondag tegen Club Brugge ook blijk van een een grote activiteit, creativiteit en tevens kwaliteit. Daarnaast maakte de Deense aanvaller ook het verschil met zijn techniek en snelheid. Wat een verschil met zijn prestaties in de voorbije weken. Naast zijn fraai doelpunt leverde Bruun Larsen overigens ook een erg knappe assist af bij het doelpunt van Lukas Nmecha. Een doelpunt en een assist op het veld van de autoritaire competitieleider Club Brugge: Bruun Larsen was de grote winnaar van het vorige weekend.

SLEUTELSPELER 

Ook wij moeten dus ruiterlijk onze mening herzien over Jacob Bruun Larsen. Mea culpa. Zijn krediet mocht enkele weken geleden nog effectief een dieptepunt bereikt hebben, sinds vorig weekend scoort de 22-jarige opnieuw dikke pluspunten. In die mate zelfs dat Anderlecht volgens bepaalde media zou overwegen om hem ook volgend seizoen aan boord te houden. Op huurbasis althans, want Bruun Larsens transfersom en salarispakket is geen spek voor de bek van Sporting. Maar als de aanvaller deze vorm voor de rest van de Champions' Play-offs kan aanhouden, dan vormt een nieuwe huurdeal een erg interessante optie.

Toen Jacob Bruun Larsen in januari arriveerde in het Lotto Park hield Anderlecht rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode, vooral omdat de Deen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moesten de sportieve verwachtingen eerst en vooral getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst eerder vaak aan bod, terwijl zijn prestaties nochtans geen hoog niveau haalden. Maar die speelgelegenheid werpt nu toch zijn vruchten af.



In zijn gezamenlijke speelgelegenheid van 387 minuten (blessuretijd incluis) bracht Jacob Bruun Larsen zijn ploeg toch het een en ander bij, vooral dan in de laatste match tegen Club Brugge. De huurling van Hoffenheim creëerde dit seizoen bijvoorbeeld een groot aantal doelrijpe kansen voor zijn ploegmaats. Berekend per 90 speelminuten doen bij Anderlecht enkel Adrien Trebel en Francis Amuzu op gemiddelde basis beter dan hem. Maar qua verstuurde sleutelpasses per 90 minuten is Bruun Larsen vooralsnog de absolute primus bij Anderlecht. Misschien is voor Vincent Kompany opnieuw het moment aangebroken voor om Bruun Larsen terug in de basiself te droppen?

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Moet Bruun Larsen starten tegen Antwerp?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

14
14
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

98
98
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

170
170
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

328
328
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

325
325
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

60
60
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws