Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

door
Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

Transfers tijdens de wintermercato zijn zelden een groot succes en dat is bij RSC Anderlecht niet anders. Jacob Bruun Larsen was goed op weg om één van de zovele mislukte wintertransfers te worden, maar stelselmatig speelt de Deense aanvaller dat etiket van zich af.


OVERTREFFEND

Begin maart vroegen wij ons openlijk af hoeveel krediet Jacob Bruun Larsen nog had bij RSC Anderlecht. De Deense aanvaller bracht na vier basisplaatsen en twee invalbeurten weinig of zelfs geen meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany. Schrijnend voor een voormalig toptalent van Borussia Dortmund die ooit nog een marktwaarde bezat van 30 miljoen euro. Ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen rond de komst van Bruun Larsen, en net zoals zovelen bleven wij ook lange tijd onze honger zitten. Tot vorig weekend althans.

Jacob Bruun Larsen werkte vorige zondag een invalbeurt af van 36 minuten, waarin hij veruit zijn beste prestatie van het seizoen afleverde. De actie die uiteraard het meest in het oog sprong, was zijn fenomenale vrije trap die hij indrukwekkend tegen de touwen jaagde. Bruun Larsens vrije schop werd afgevuurd vanop een lange afstand, waardoor de moeilijkheidsgraad bijgevolg ook erg hoog lag. Vanop die positie wordt de verwachte kans op een doelpunt namelijk bepaald op amper 0,15 op 1. Bruun Larsen overtrof zichzelf dus duidelijk.



Maar dat deed hij niet enkel tijdens die veelbesproken stilstaande fase. Jacob Bruun Larsen gaf zondag tegen Club Brugge ook blijk van een een grote activiteit, creativiteit en tevens kwaliteit. Daarnaast maakte de Deense aanvaller ook het verschil met zijn techniek en snelheid. Wat een verschil met zijn prestaties in de voorbije weken. Naast zijn fraai doelpunt leverde Bruun Larsen overigens ook een erg knappe assist af bij het doelpunt van Lukas Nmecha. Een doelpunt en een assist op het veld van de autoritaire competitieleider Club Brugge: Bruun Larsen was de grote winnaar van het vorige weekend.

SLEUTELSPELER 

Ook wij moeten dus ruiterlijk onze mening herzien over Jacob Bruun Larsen. Mea culpa. Zijn krediet mocht enkele weken geleden nog effectief een dieptepunt bereikt hebben, sinds vorig weekend scoort de 22-jarige opnieuw dikke pluspunten. In die mate zelfs dat Anderlecht volgens bepaalde media zou overwegen om hem ook volgend seizoen aan boord te houden. Op huurbasis althans, want Bruun Larsens transfersom en salarispakket is geen spek voor de bek van Sporting. Maar als de aanvaller deze vorm voor de rest van de Champions' Play-offs kan aanhouden, dan vormt een nieuwe huurdeal een erg interessante optie.

Toen Jacob Bruun Larsen in januari arriveerde in het Lotto Park hield Anderlecht rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode, vooral omdat de Deen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moesten de sportieve verwachtingen eerst en vooral getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst eerder vaak aan bod, terwijl zijn prestaties nochtans geen hoog niveau haalden. Maar die speelgelegenheid werpt nu toch zijn vruchten af.



In zijn gezamenlijke speelgelegenheid van 387 minuten (blessuretijd incluis) bracht Jacob Bruun Larsen zijn ploeg toch het een en ander bij, vooral dan in de laatste match tegen Club Brugge. De huurling van Hoffenheim creëerde dit seizoen bijvoorbeeld een groot aantal doelrijpe kansen voor zijn ploegmaats. Berekend per 90 speelminuten doen bij Anderlecht enkel Adrien Trebel en Francis Amuzu op gemiddelde basis beter dan hem. Maar qua verstuurde sleutelpasses per 90 minuten is Bruun Larsen vooralsnog de absolute primus bij Anderlecht. Misschien is voor Vincent Kompany opnieuw het moment aangebroken voor om Bruun Larsen terug in de basiself te droppen?

LEES OOK: Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Moet Bruun Larsen starten tegen Antwerp?

Meest recent

'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

36
36
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

40
40
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

61
61
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

323
323
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

93
93
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

153
153
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

344
344
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

154
154
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

55
55
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

236
236
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

221
221
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

207
207
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

66
66
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

165
165
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

485
485
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

146
146
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

100
100
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

357
357
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

324
324

Meer sportnieuws