Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

door
Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

Transfers tijdens de wintermercato zijn zelden een groot succes en dat is bij RSC Anderlecht niet anders. Jacob Bruun Larsen was goed op weg om één van de zovele mislukte wintertransfers te worden, maar stelselmatig speelt de Deense aanvaller dat etiket van zich af.


OVERTREFFEND

Begin maart vroegen wij ons openlijk af hoeveel krediet Jacob Bruun Larsen nog had bij RSC Anderlecht. De Deense aanvaller bracht na vier basisplaatsen en twee invalbeurten weinig of zelfs geen meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany. Schrijnend voor een voormalig toptalent van Borussia Dortmund die ooit nog een marktwaarde bezat van 30 miljoen euro. Ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen rond de komst van Bruun Larsen, en net zoals zovelen bleven wij ook lange tijd onze honger zitten. Tot vorig weekend althans.

Jacob Bruun Larsen werkte vorige zondag een invalbeurt af van 36 minuten, waarin hij veruit zijn beste prestatie van het seizoen afleverde. De actie die uiteraard het meest in het oog sprong, was zijn fenomenale vrije trap die hij indrukwekkend tegen de touwen jaagde. Bruun Larsens vrije schop werd afgevuurd vanop een lange afstand, waardoor de moeilijkheidsgraad bijgevolg ook erg hoog lag. Vanop die positie wordt de verwachte kans op een doelpunt namelijk bepaald op amper 0,15 op 1. Bruun Larsen overtrof zichzelf dus duidelijk.



Maar dat deed hij niet enkel tijdens die veelbesproken stilstaande fase. Jacob Bruun Larsen gaf zondag tegen Club Brugge ook blijk van een een grote activiteit, creativiteit en tevens kwaliteit. Daarnaast maakte de Deense aanvaller ook het verschil met zijn techniek en snelheid. Wat een verschil met zijn prestaties in de voorbije weken. Naast zijn fraai doelpunt leverde Bruun Larsen overigens ook een erg knappe assist af bij het doelpunt van Lukas Nmecha. Een doelpunt en een assist op het veld van de autoritaire competitieleider Club Brugge: Bruun Larsen was de grote winnaar van het vorige weekend.

SLEUTELSPELER 

Ook wij moeten dus ruiterlijk onze mening herzien over Jacob Bruun Larsen. Mea culpa. Zijn krediet mocht enkele weken geleden nog effectief een dieptepunt bereikt hebben, sinds vorig weekend scoort de 22-jarige opnieuw dikke pluspunten. In die mate zelfs dat Anderlecht volgens bepaalde media zou overwegen om hem ook volgend seizoen aan boord te houden. Op huurbasis althans, want Bruun Larsens transfersom en salarispakket is geen spek voor de bek van Sporting. Maar als de aanvaller deze vorm voor de rest van de Champions' Play-offs kan aanhouden, dan vormt een nieuwe huurdeal een erg interessante optie.

Toen Jacob Bruun Larsen in januari arriveerde in het Lotto Park hield Anderlecht rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode, vooral omdat de Deen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moesten de sportieve verwachtingen eerst en vooral getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst eerder vaak aan bod, terwijl zijn prestaties nochtans geen hoog niveau haalden. Maar die speelgelegenheid werpt nu toch zijn vruchten af.



In zijn gezamenlijke speelgelegenheid van 387 minuten (blessuretijd incluis) bracht Jacob Bruun Larsen zijn ploeg toch het een en ander bij, vooral dan in de laatste match tegen Club Brugge. De huurling van Hoffenheim creëerde dit seizoen bijvoorbeeld een groot aantal doelrijpe kansen voor zijn ploegmaats. Berekend per 90 speelminuten doen bij Anderlecht enkel Adrien Trebel en Francis Amuzu op gemiddelde basis beter dan hem. Maar qua verstuurde sleutelpasses per 90 minuten is Bruun Larsen vooralsnog de absolute primus bij Anderlecht. Misschien is voor Vincent Kompany opnieuw het moment aangebroken voor om Bruun Larsen terug in de basiself te droppen?

LEES OOK: "Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Moet Bruun Larsen starten tegen Antwerp?

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

0
0
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

52
52
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

106
106
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

40
40
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

174
174
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

24
24
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

143
143
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

204
204
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

42
42
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

212
212
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

97
97
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

68
68
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

147
147
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

322
322
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

308
308
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

546
546
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

245
245
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

183
183
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

261
261

Meer sportnieuws