Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

614
Anderlecht ontdekt verrassende sleutelspeler

Transfers tijdens de wintermercato zijn zelden een groot succes en dat is bij RSC Anderlecht niet anders. Jacob Bruun Larsen was goed op weg om één van de zovele mislukte wintertransfers te worden, maar stelselmatig speelt de Deense aanvaller dat etiket van zich af.


OVERTREFFEND

Begin maart vroegen wij ons openlijk af hoeveel krediet Jacob Bruun Larsen nog had bij RSC Anderlecht. De Deense aanvaller bracht na vier basisplaatsen en twee invalbeurten weinig of zelfs geen meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany. Schrijnend voor een voormalig toptalent van Borussia Dortmund die ooit nog een marktwaarde bezat van 30 miljoen euro. Ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen rond de komst van Bruun Larsen, en net zoals zovelen bleven wij ook lange tijd onze honger zitten. Tot vorig weekend althans.

Jacob Bruun Larsen werkte vorige zondag een invalbeurt af van 36 minuten, waarin hij veruit zijn beste prestatie van het seizoen afleverde. De actie die uiteraard het meest in het oog sprong, was zijn fenomenale vrije trap die hij indrukwekkend tegen de touwen jaagde. Bruun Larsens vrije schop werd afgevuurd vanop een lange afstand, waardoor de moeilijkheidsgraad bijgevolg ook erg hoog lag. Vanop die positie wordt de verwachte kans op een doelpunt namelijk bepaald op amper 0,15 op 1. Bruun Larsen overtrof zichzelf dus duidelijk.



Maar dat deed hij niet enkel tijdens die veelbesproken stilstaande fase. Jacob Bruun Larsen gaf zondag tegen Club Brugge ook blijk van een een grote activiteit, creativiteit en tevens kwaliteit. Daarnaast maakte de Deense aanvaller ook het verschil met zijn techniek en snelheid. Wat een verschil met zijn prestaties in de voorbije weken. Naast zijn fraai doelpunt leverde Bruun Larsen overigens ook een erg knappe assist af bij het doelpunt van Lukas Nmecha. Een doelpunt en een assist op het veld van de autoritaire competitieleider Club Brugge: Bruun Larsen was de grote winnaar van het vorige weekend.

SLEUTELSPELER 

Ook wij moeten dus ruiterlijk onze mening herzien over Jacob Bruun Larsen. Mea culpa. Zijn krediet mocht enkele weken geleden nog effectief een dieptepunt bereikt hebben, sinds vorig weekend scoort de 22-jarige opnieuw dikke pluspunten. In die mate zelfs dat Anderlecht volgens bepaalde media zou overwegen om hem ook volgend seizoen aan boord te houden. Op huurbasis althans, want Bruun Larsens transfersom en salarispakket is geen spek voor de bek van Sporting. Maar als de aanvaller deze vorm voor de rest van de Champions' Play-offs kan aanhouden, dan vormt een nieuwe huurdeal een erg interessante optie.

Toen Jacob Bruun Larsen in januari arriveerde in het Lotto Park hield Anderlecht rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode, vooral omdat de Deen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moesten de sportieve verwachtingen eerst en vooral getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst eerder vaak aan bod, terwijl zijn prestaties nochtans geen hoog niveau haalden. Maar die speelgelegenheid werpt nu toch zijn vruchten af.



In zijn gezamenlijke speelgelegenheid van 387 minuten (blessuretijd incluis) bracht Jacob Bruun Larsen zijn ploeg toch het een en ander bij, vooral dan in de laatste match tegen Club Brugge. De huurling van Hoffenheim creëerde dit seizoen bijvoorbeeld een groot aantal doelrijpe kansen voor zijn ploegmaats. Berekend per 90 speelminuten doen bij Anderlecht enkel Adrien Trebel en Francis Amuzu op gemiddelde basis beter dan hem. Maar qua verstuurde sleutelpasses per 90 minuten is Bruun Larsen vooralsnog de absolute primus bij Anderlecht. Misschien is voor Vincent Kompany opnieuw het moment aangebroken voor om Bruun Larsen terug in de basiself te droppen?

LEES OOK: 'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Moet Bruun Larsen starten tegen Antwerp?

Meest recent

Kansen Belgische clubs? Transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

6
6
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

3
3
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

60
60
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

81
81
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

23
23
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

205
205
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

38
38
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

169
169
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

439
439
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

265
265
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

327
327
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

139
139
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

214
214
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

318
318
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

71
71
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

224
224
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

99
99
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

198
198
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

158
158
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

626
626
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

560
560
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

191
191
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

262
262
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

304
304

Meer sportnieuws