Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

1150
Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

De liefde is over tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De oorspronkelijk speelse vete startte vorig jaar op Twitter maar kende dit kalenderjaar een onverwachte opvallende escalatie. Uiteindelijk was Lukaku de grote winnaar door het winnen van de Serie A maar ook door zijn individuele prestaties ten opzichte van Zlatan.


ULTIEME REVANCHE 

“Campione, campione olé olé olé!” Vanuit het open dak van een auto roepend, de straten van Milaan doorkruisend. En of Romelu Lukaku trots was. Met 21 competitietreffers loodste hij Internazionale naar een negentiende Italiaanse titel, de eerste sinds 2010 nota bene. Qua doelpuntenproductie is dit niet het beste seizoen uit zijn carrière, maar Lukaku was wel beslissender dan ooit. De Rode Duivel is uitgegroeid tot een grote meneer in Milaan en bij uitbreiding ook in het Calcio.



De eindoverwinning in de Serie A is ook een ultieme revanche tegenover Zlatan Ibrahimovic, zijn ex-ploegmaat bij Manchester United en tegenwoordig Romelu Lukaku's aartsrivaal bij stadsgenoot AC Milan. Beide heren haalden dit jaar vaak de Italiaanse in internationale voetbalactualiteit, ook al  behandelden de onderwerpen niet altijd hun pure voetbalkwaliteiten of sportieve prestaties. Zlatan was nog niet zo lang geleden een groot voorbeeld van Lukaku, maar sinds kort is de liefde helemaal over. 

TWITTER

De vete tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic kende in januari en februari van dit jaar een ultieme climax, maar het eerste gekibbel tussen beide topspitsen kende haar oorsprong reeds in februari 2020. Al was dat toen nog heel speels. Op 9 februari won Internazionale de stadsderby tegen AC Milan met 4-2, dankzij onder meer een doelpunt van Lukaku. “There is a new king in town”, tweette de Rode Duivel wat stout en uitdagend, verwijzend naar de woorden waarmee Zlatan zichzelf had aangekondigd bij AC Milan.



Toen kwam er geen reactie vanuit de kant van Zlatan Ibrahimovic, maar de Zweed hield de tweet van Romelu Lukaku goed indachtig. Acht maanden later was Zlatan de grote meneer in de volgende stadsderby tegen Internazionale en Lukaku, waarbij hij twee doelpunten scoorde in de 1-2 overwinning voor AC Milan. “Milano never had a king, they have a GOD”, publiceerde Zlatan op Twitter daags na de overwinning tegen Internazionale.  Deze speelse reactie van Zlatan kwam er in oktober 2020, maar drie maanden later was het hek helemaal van de dam.



VOODOO

In de kwartfinales van de Coppa Italia anno 2021 keken Internazionale en AC Milan elkaar opnieuw in de ogen. De spotlights stonden zoals gewoonlijk terug op de aanvalsleiders van beide ploegen: Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De Rossoneri pakten Lukaku die avond hard aan, om hem zo goed als mogelijk in de tang proberen te houden. AC Milan-verdediger Alessio Romagnoli schuwde daarbij het fysieke werk niet. Hij duwde Lukaku naar de grond, waarop de Rode Duivel uiteraard verhaal ging halen bij de Italiaan.

Zlatan Ibrahimovic ging zich ook moeien in de discussie tussen Romelu Lukaku en Alessio Romagnoli, waarbij de Zweed zijn kans schoon zag om zijn reputatie als meester-provocateur alle eer aan te doen. Wat arrogant begon hij te lachen naar Lukaku, die reageerde als door een wesp gestoken. “Kom naar binnen, dan vechten we het daar uit”, zou Lukaku op een bepaald moment gezegd hebben tegen Zlatan. “Ga jouw voodoo doen, jij kleine ezel”, repliceerde de Zweed volgens verschillende Italiaanse media aan Lukaku. 



Die vermeende voodoo-opmerking is een verwijzing naar een opmerkelijk maar niet bevestigd verhaal vanuit de Engelse media. In de zomer van 2018 dubde toenmalig Everton-aanvaller Romelu Lukaku over een transfer naar Chelsea of Manchester United. Farhad Moshiri, bestuurder bij Everton, claimde dat Lukaku destijds voor Chelsea moest tekenen omdat zijn moeder een voodoo-priester had geraadpleegd. Uiteindelijk trok Lukaku weliswaar niét naar Chelsea, maar wel naar Manchester United.

Romelu Lukaku was uit zichzelf van woede na de niet zo fraaie woorden van Zlatan Ibrahimovic over zijn moeder en beste vriendin Adolophine. “Hij wil over mijn moeder praten. Wil je over mijn moeder praten, fils de p***?” Het duurde erg lang vooraleer Lukaku terug bij zin zinnen kwam en voor rede vatbaar werd. Maar uiteindelijk kwam Lukaku wel als grote winnaar uit het duel. Na een uur voetballen werd Zlatan uitgesloten na een tweede gele kaart, terwijl Lukaku de gelijkmaker kon scoren.



Een kleine maand later troffen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic elkaar voor de laatste keer dit seizoen. En opnieuw won Lukaku het pleit. Big Rom scoorde één doelpunt in de 0-3 overwinning van Internazionale tegen AC Milan. “Ik heb het je gezegd! Ik heb het je gezegd, verdomme!” riep Lukaku na zijn doelpunt. Die avond zweeg het kanon en ook de provocaties van Zlatan. Of liever, Lukaku legde hem het zwijgen op. En enkele weken later ook definitief door het winnen van de Serie A, waarin AC Milan nochtans maandenlang op titelkoers lag. 

LUKAKU WINT

Met de eindoverwinning in de Italiaanse competitie haalde Romelu Lukaku aldus de ultieme revanche op Zlatan Ibrahimovic. Maar ook in verschillende individuele facetten was de Rode Duivel dit seizoen de betere van Zlatan. Zo scoorde Lukaku deze jaargang 21 doelpunten, terwijl Zlatan 6 stuks minder telt. Bovendien was Big Rom ook efficiënter voor het doel. Het jeugdproduct van Anderlecht scoorde die 21 goals middels 89 doelpogingen, waardoor hij voor 23% efficiënt is voor het doel. Zlatan was dit seizoen minder efficiënt met 19% omgezette doelpogingen.

Romelu Lukaku had ook een grotere bijdrage op het gebied van assisteren, de aanvalsleider van Internazionale voorzag namelijk acht assists voor zijn ploegmaats. Die inbreng lag dit seizoen een pak lager bij Zlatan Ibrahimovic, die 'maar' twee assists kon aanbrengen bij AC Milan. Dat had niet zozeer te maken omdat de spelers van Internazionale efficiënter waren voor het doel, maar eerder aan het feit dat Lukaku gewoon veel meer kansen kon creëeren voor zijn ploegmaats in vergelijking met Zlatan bij AC Milan.



Omdat Romelu Lukaku veel meer kansen creëerde dan Zlatan Ibrahimovic, telt de Rode Duivel logischerwijze ook meer sleutelpasses. Daarnaast overtrof de meer mobiele Lukaku zijn Zweedse collega ook op het vlak van versnellingen en lange rushes met de bal aan de voet, alsook op het gebied van de zuivere passing. Zelfs bij een globale paramater zoals het aantal succesvolle offensieve acties per wedstrijd steekt Lukaku Zlatan de loef af. 't Is duidelijk dat Romelu Lukaku de afgetekende winnaar is in het onderlinge duel met Zlatan. Althans voor dit seizoen toch. 

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Is Lukaku dit seizoen beter dan Zlatan?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

2
2
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

114
114
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

4
4
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

16
16
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

144
144
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

89
89
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

204
204
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

41
41
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

338
338
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

457
457
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

381
381
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

540
540
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

409
409

Meer sportnieuws