Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

1150
Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

De liefde is over tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De oorspronkelijk speelse vete startte vorig jaar op Twitter maar kende dit kalenderjaar een onverwachte opvallende escalatie. Uiteindelijk was Lukaku de grote winnaar door het winnen van de Serie A maar ook door zijn individuele prestaties ten opzichte van Zlatan.


ULTIEME REVANCHE 

“Campione, campione olé olé olé!” Vanuit het open dak van een auto roepend, de straten van Milaan doorkruisend. En of Romelu Lukaku trots was. Met 21 competitietreffers loodste hij Internazionale naar een negentiende Italiaanse titel, de eerste sinds 2010 nota bene. Qua doelpuntenproductie is dit niet het beste seizoen uit zijn carrière, maar Lukaku was wel beslissender dan ooit. De Rode Duivel is uitgegroeid tot een grote meneer in Milaan en bij uitbreiding ook in het Calcio.



De eindoverwinning in de Serie A is ook een ultieme revanche tegenover Zlatan Ibrahimovic, zijn ex-ploegmaat bij Manchester United en tegenwoordig Romelu Lukaku's aartsrivaal bij stadsgenoot AC Milan. Beide heren haalden dit jaar vaak de Italiaanse in internationale voetbalactualiteit, ook al  behandelden de onderwerpen niet altijd hun pure voetbalkwaliteiten of sportieve prestaties. Zlatan was nog niet zo lang geleden een groot voorbeeld van Lukaku, maar sinds kort is de liefde helemaal over. 

TWITTER

De vete tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic kende in januari en februari van dit jaar een ultieme climax, maar het eerste gekibbel tussen beide topspitsen kende haar oorsprong reeds in februari 2020. Al was dat toen nog heel speels. Op 9 februari won Internazionale de stadsderby tegen AC Milan met 4-2, dankzij onder meer een doelpunt van Lukaku. “There is a new king in town”, tweette de Rode Duivel wat stout en uitdagend, verwijzend naar de woorden waarmee Zlatan zichzelf had aangekondigd bij AC Milan.



Toen kwam er geen reactie vanuit de kant van Zlatan Ibrahimovic, maar de Zweed hield de tweet van Romelu Lukaku goed indachtig. Acht maanden later was Zlatan de grote meneer in de volgende stadsderby tegen Internazionale en Lukaku, waarbij hij twee doelpunten scoorde in de 1-2 overwinning voor AC Milan. “Milano never had a king, they have a GOD”, publiceerde Zlatan op Twitter daags na de overwinning tegen Internazionale.  Deze speelse reactie van Zlatan kwam er in oktober 2020, maar drie maanden later was het hek helemaal van de dam.



VOODOO

In de kwartfinales van de Coppa Italia anno 2021 keken Internazionale en AC Milan elkaar opnieuw in de ogen. De spotlights stonden zoals gewoonlijk terug op de aanvalsleiders van beide ploegen: Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De Rossoneri pakten Lukaku die avond hard aan, om hem zo goed als mogelijk in de tang proberen te houden. AC Milan-verdediger Alessio Romagnoli schuwde daarbij het fysieke werk niet. Hij duwde Lukaku naar de grond, waarop de Rode Duivel uiteraard verhaal ging halen bij de Italiaan.

Zlatan Ibrahimovic ging zich ook moeien in de discussie tussen Romelu Lukaku en Alessio Romagnoli, waarbij de Zweed zijn kans schoon zag om zijn reputatie als meester-provocateur alle eer aan te doen. Wat arrogant begon hij te lachen naar Lukaku, die reageerde als door een wesp gestoken. “Kom naar binnen, dan vechten we het daar uit”, zou Lukaku op een bepaald moment gezegd hebben tegen Zlatan. “Ga jouw voodoo doen, jij kleine ezel”, repliceerde de Zweed volgens verschillende Italiaanse media aan Lukaku. 



Die vermeende voodoo-opmerking is een verwijzing naar een opmerkelijk maar niet bevestigd verhaal vanuit de Engelse media. In de zomer van 2018 dubde toenmalig Everton-aanvaller Romelu Lukaku over een transfer naar Chelsea of Manchester United. Farhad Moshiri, bestuurder bij Everton, claimde dat Lukaku destijds voor Chelsea moest tekenen omdat zijn moeder een voodoo-priester had geraadpleegd. Uiteindelijk trok Lukaku weliswaar niét naar Chelsea, maar wel naar Manchester United.

Romelu Lukaku was uit zichzelf van woede na de niet zo fraaie woorden van Zlatan Ibrahimovic over zijn moeder en beste vriendin Adolophine. “Hij wil over mijn moeder praten. Wil je over mijn moeder praten, fils de p***?” Het duurde erg lang vooraleer Lukaku terug bij zin zinnen kwam en voor rede vatbaar werd. Maar uiteindelijk kwam Lukaku wel als grote winnaar uit het duel. Na een uur voetballen werd Zlatan uitgesloten na een tweede gele kaart, terwijl Lukaku de gelijkmaker kon scoren.



Een kleine maand later troffen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic elkaar voor de laatste keer dit seizoen. En opnieuw won Lukaku het pleit. Big Rom scoorde één doelpunt in de 0-3 overwinning van Internazionale tegen AC Milan. “Ik heb het je gezegd! Ik heb het je gezegd, verdomme!” riep Lukaku na zijn doelpunt. Die avond zweeg het kanon en ook de provocaties van Zlatan. Of liever, Lukaku legde hem het zwijgen op. En enkele weken later ook definitief door het winnen van de Serie A, waarin AC Milan nochtans maandenlang op titelkoers lag. 

LUKAKU WINT

Met de eindoverwinning in de Italiaanse competitie haalde Romelu Lukaku aldus de ultieme revanche op Zlatan Ibrahimovic. Maar ook in verschillende individuele facetten was de Rode Duivel dit seizoen de betere van Zlatan. Zo scoorde Lukaku deze jaargang 21 doelpunten, terwijl Zlatan 6 stuks minder telt. Bovendien was Big Rom ook efficiënter voor het doel. Het jeugdproduct van Anderlecht scoorde die 21 goals middels 89 doelpogingen, waardoor hij voor 23% efficiënt is voor het doel. Zlatan was dit seizoen minder efficiënt met 19% omgezette doelpogingen.

Romelu Lukaku had ook een grotere bijdrage op het gebied van assisteren, de aanvalsleider van Internazionale voorzag namelijk acht assists voor zijn ploegmaats. Die inbreng lag dit seizoen een pak lager bij Zlatan Ibrahimovic, die 'maar' twee assists kon aanbrengen bij AC Milan. Dat had niet zozeer te maken omdat de spelers van Internazionale efficiënter waren voor het doel, maar eerder aan het feit dat Lukaku gewoon veel meer kansen kon creëeren voor zijn ploegmaats in vergelijking met Zlatan bij AC Milan.



Omdat Romelu Lukaku veel meer kansen creëerde dan Zlatan Ibrahimovic, telt de Rode Duivel logischerwijze ook meer sleutelpasses. Daarnaast overtrof de meer mobiele Lukaku zijn Zweedse collega ook op het vlak van versnellingen en lange rushes met de bal aan de voet, alsook op het gebied van de zuivere passing. Zelfs bij een globale paramater zoals het aantal succesvolle offensieve acties per wedstrijd steekt Lukaku Zlatan de loef af. 't Is duidelijk dat Romelu Lukaku de afgetekende winnaar is in het onderlinge duel met Zlatan. Althans voor dit seizoen toch. 

LEES OOK: Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Is Lukaku dit seizoen beter dan Zlatan?

Meest recent

'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

2
2
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

26
26
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

163
163
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

96
96
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

62
62
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

94
94
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

70
70
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

102
102
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

23
23
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

31
31
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

43
43
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

119
119
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

120
120
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

94
94
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

138
138
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

474
474
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

423
423
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

417
417
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

490
490
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

578
578
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

439
439
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

127
127
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

58
58
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

51
51
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

146
146

Meer sportnieuws