Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

1150 stemmen
Lukaku legt Zlatan definitief het zwijgen op

De liefde is over tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De oorspronkelijk speelse vete startte vorig jaar op Twitter maar kende dit kalenderjaar een onverwachte opvallende escalatie. Uiteindelijk was Lukaku de grote winnaar door het winnen van de Serie A maar ook door zijn individuele prestaties ten opzichte van Zlatan.


ULTIEME REVANCHE 

“Campione, campione olé olé olé!” Vanuit het open dak van een auto roepend, de straten van Milaan doorkruisend. En of Romelu Lukaku trots was. Met 21 competitietreffers loodste hij Internazionale naar een negentiende Italiaanse titel, de eerste sinds 2010 nota bene. Qua doelpuntenproductie is dit niet het beste seizoen uit zijn carrière, maar Lukaku was wel beslissender dan ooit. De Rode Duivel is uitgegroeid tot een grote meneer in Milaan en bij uitbreiding ook in het Calcio.



De eindoverwinning in de Serie A is ook een ultieme revanche tegenover Zlatan Ibrahimovic, zijn ex-ploegmaat bij Manchester United en tegenwoordig Romelu Lukaku's aartsrivaal bij stadsgenoot AC Milan. Beide heren haalden dit jaar vaak de Italiaanse in internationale voetbalactualiteit, ook al  behandelden de onderwerpen niet altijd hun pure voetbalkwaliteiten of sportieve prestaties. Zlatan was nog niet zo lang geleden een groot voorbeeld van Lukaku, maar sinds kort is de liefde helemaal over. 

TWITTER

De vete tussen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic kende in januari en februari van dit jaar een ultieme climax, maar het eerste gekibbel tussen beide topspitsen kende haar oorsprong reeds in februari 2020. Al was dat toen nog heel speels. Op 9 februari won Internazionale de stadsderby tegen AC Milan met 4-2, dankzij onder meer een doelpunt van Lukaku. “There is a new king in town”, tweette de Rode Duivel wat stout en uitdagend, verwijzend naar de woorden waarmee Zlatan zichzelf had aangekondigd bij AC Milan.



Toen kwam er geen reactie vanuit de kant van Zlatan Ibrahimovic, maar de Zweed hield de tweet van Romelu Lukaku goed indachtig. Acht maanden later was Zlatan de grote meneer in de volgende stadsderby tegen Internazionale en Lukaku, waarbij hij twee doelpunten scoorde in de 1-2 overwinning voor AC Milan. “Milano never had a king, they have a GOD”, publiceerde Zlatan op Twitter daags na de overwinning tegen Internazionale.  Deze speelse reactie van Zlatan kwam er in oktober 2020, maar drie maanden later was het hek helemaal van de dam.



VOODOO

In de kwartfinales van de Coppa Italia anno 2021 keken Internazionale en AC Milan elkaar opnieuw in de ogen. De spotlights stonden zoals gewoonlijk terug op de aanvalsleiders van beide ploegen: Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic. De Rossoneri pakten Lukaku die avond hard aan, om hem zo goed als mogelijk in de tang proberen te houden. AC Milan-verdediger Alessio Romagnoli schuwde daarbij het fysieke werk niet. Hij duwde Lukaku naar de grond, waarop de Rode Duivel uiteraard verhaal ging halen bij de Italiaan.

Zlatan Ibrahimovic ging zich ook moeien in de discussie tussen Romelu Lukaku en Alessio Romagnoli, waarbij de Zweed zijn kans schoon zag om zijn reputatie als meester-provocateur alle eer aan te doen. Wat arrogant begon hij te lachen naar Lukaku, die reageerde als door een wesp gestoken. “Kom naar binnen, dan vechten we het daar uit”, zou Lukaku op een bepaald moment gezegd hebben tegen Zlatan. “Ga jouw voodoo doen, jij kleine ezel”, repliceerde de Zweed volgens verschillende Italiaanse media aan Lukaku. 



Die vermeende voodoo-opmerking is een verwijzing naar een opmerkelijk maar niet bevestigd verhaal vanuit de Engelse media. In de zomer van 2018 dubde toenmalig Everton-aanvaller Romelu Lukaku over een transfer naar Chelsea of Manchester United. Farhad Moshiri, bestuurder bij Everton, claimde dat Lukaku destijds voor Chelsea moest tekenen omdat zijn moeder een voodoo-priester had geraadpleegd. Uiteindelijk trok Lukaku weliswaar niét naar Chelsea, maar wel naar Manchester United.

Romelu Lukaku was uit zichzelf van woede na de niet zo fraaie woorden van Zlatan Ibrahimovic over zijn moeder en beste vriendin Adolophine. “Hij wil over mijn moeder praten. Wil je over mijn moeder praten, fils de p***?” Het duurde erg lang vooraleer Lukaku terug bij zin zinnen kwam en voor rede vatbaar werd. Maar uiteindelijk kwam Lukaku wel als grote winnaar uit het duel. Na een uur voetballen werd Zlatan uitgesloten na een tweede gele kaart, terwijl Lukaku de gelijkmaker kon scoren.



Een kleine maand later troffen Romelu Lukaku en Zlatan Ibrahimovic elkaar voor de laatste keer dit seizoen. En opnieuw won Lukaku het pleit. Big Rom scoorde één doelpunt in de 0-3 overwinning van Internazionale tegen AC Milan. “Ik heb het je gezegd! Ik heb het je gezegd, verdomme!” riep Lukaku na zijn doelpunt. Die avond zweeg het kanon en ook de provocaties van Zlatan. Of liever, Lukaku legde hem het zwijgen op. En enkele weken later ook definitief door het winnen van de Serie A, waarin AC Milan nochtans maandenlang op titelkoers lag. 

LUKAKU WINT

Met de eindoverwinning in de Italiaanse competitie haalde Romelu Lukaku aldus de ultieme revanche op Zlatan Ibrahimovic. Maar ook in verschillende individuele facetten was de Rode Duivel dit seizoen de betere van Zlatan. Zo scoorde Lukaku deze jaargang 21 doelpunten, terwijl Zlatan 6 stuks minder telt. Bovendien was Big Rom ook efficiënter voor het doel. Het jeugdproduct van Anderlecht scoorde die 21 goals middels 89 doelpogingen, waardoor hij voor 23% efficiënt is voor het doel. Zlatan was dit seizoen minder efficiënt met 19% omgezette doelpogingen.

Romelu Lukaku had ook een grotere bijdrage op het gebied van assisteren, de aanvalsleider van Internazionale voorzag namelijk acht assists voor zijn ploegmaats. Die inbreng lag dit seizoen een pak lager bij Zlatan Ibrahimovic, die 'maar' twee assists kon aanbrengen bij AC Milan. Dat had niet zozeer te maken omdat de spelers van Internazionale efficiënter waren voor het doel, maar eerder aan het feit dat Lukaku gewoon veel meer kansen kon creëeren voor zijn ploegmaats in vergelijking met Zlatan bij AC Milan.



Omdat Romelu Lukaku veel meer kansen creëerde dan Zlatan Ibrahimovic, telt de Rode Duivel logischerwijze ook meer sleutelpasses. Daarnaast overtrof de meer mobiele Lukaku zijn Zweedse collega ook op het vlak van versnellingen en lange rushes met de bal aan de voet, alsook op het gebied van de zuivere passing. Zelfs bij een globale paramater zoals het aantal succesvolle offensieve acties per wedstrijd steekt Lukaku Zlatan de loef af. 't Is duidelijk dat Romelu Lukaku de afgetekende winnaar is in het onderlinge duel met Zlatan. Althans voor dit seizoen toch. 

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Is Lukaku dit seizoen beter dan Zlatan?

Meest recent

'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

10
10
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

15
15
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

26
26
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

195
195
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

76
76
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

198
198
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

117
117
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

284
284
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

165
165
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

134
134
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

393
393
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

123
123
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

300
300
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

126
126
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

284
284
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

233
233
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

316
316
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

127
127
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

247
247
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1279
1279
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

558
558
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

277
277
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

281
281

Meer sportnieuws