Mahrez schiet Man City naar allereerste Champions League-finale

154 stemmen
Mahrez schiet Man City naar allereerste Champions League-finale

Manchester City heeft zich voor de eerste keer in zijn geschiedenis geplaatst voor de finale van de Champions League. Het bleek in de terugmatch een maatje te groot voor Paris Saint-Germain, dat dus geen tweede finale op rij haalt. Nadat City in Parijs al met 1-2 gewonnen had, won het nu ook in eigen huis met 2-0. Riyad Mahrez was de grote held door beide doelpunten te scoren.


City begon al vanuit een comfortabele positie aan de wedstrijd en die maakte het al heel snel nog wat beter. Al na elf minuten stond het al op voorsprong. Mahrez kreeg een afgeblokt schot van De Bruyne voor de voeten en twijfelde niet. De tegengoal was een extra domper voor PSG, dat nu dus nog meer moest komen. Het reageerde via Marquinhos, maar de Braziliaan zag zijn kopbal op de lat stranden.

Dichter zou PSG niet meer komen bij een cruciaal doelpunt en na een uur spelen telde Mahrez met zijn tweede de Fransen helemaal uit. De veer was daarna gebroken en PSG maakte er nog een heuse schoppartij van. Di Maria pakte rood nadat hij zich revancheerde op Fernandinho en ook Verratti en Kimpembe solliciteerden nog naar een uitsluiting, maar scheidsrechter Kuipers kende genade. Foden zette nog bijna de kers op de taart, maar zag zijn schot op de paal belanden. Het kon de feestvreugde bij City echter niet drukken, zij spelen op 28 mei in Istanboel voor de eerste keer de finale van het kampioenenbal, met Real Madrid of Chelsea als tegenstander.

Scoreverloop:
1-0 (11') Mahrez
2-0 (63') Mahrez

Rode kaart:
69' Di Maria

LEES OOK: ‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Zal Man City de Champions League ook winnen?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

16
16
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

118
118
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

146
146
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

149
149
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

87
87
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

316
316
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

306
306
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

307
307
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

644
644
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

171
171
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

183
183
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

356
356
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1620
1620
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

156
156
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

174
174
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

140
140
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

85
85
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

48
48
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

213
213
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

300
300
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

28
28
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

218
218
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

317
317
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

249
249

Meer sportnieuws