Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

390 stemmen
Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

Voor een ploeg die elke euro moet omdraaien voordat ze uit te geven, is een goede scouting van cruciaal belang. Een lesje dat Anderlecht intussen geleerd heeft. In een uitgebreid gesprek met  De Morgen licht Peter Verbeke de huidige aanpak van Paars-Wit nauwgezet toe; Hoewel er een resem parameters in achting worden genomen, laat de sportief directeur duidelijk verstaan ​​dat de fysieke data voor hem de doorslag geven.


Zo werd onder andere Dieumerci Mbokani van het lijstje voldeed aan volgende doelen geschrapt omwille van zijn ondermaatse statistieken op dat vlak. De spits van Antwerpen legt te weinig kilometers af, al is dat uiteraard niet de enige waardemeter die onderzocht wordt om een ​​zicht te krijgen op de conditionele mogelijkheden van een speler. "De maximale zuurstofopname, ofwel VO2 max, is de heilige graal ", aldus Verbeke. Net die waarden bleken flink tegen te vallen bij een jonge speler die klaar stond om te tekenen in het Lotto Park.

Het zou wel eens kunnen gaan om Mykola Kukharevych, een 19-jarige Oekraïner die op bezoek was op Neerpede maar uiteindelijk naar het Franse Troyes trok. Al noemt Verbeke geen namen. "Met een VO2 max van 42 ben je niks in het voetbal van vandaag, hoe goed je ook kan voetballen. Hij kon ook naar Franse topclubs, maar als hij daar wordt getest, zullen die hetzelfde concluderen", klinkt het bij de sportief directeur.

UPDATE 06/05
Bronnen dichtbij het dossier laten weten dat de speler in kwestie, ondanks de schijnbare gelijkenissen met diens misukte overstap, dan toch niet Kukharevych betreft. Vermits Verbeke zelf naast Mbokani geen specifieke namen vrijgaf en het dus al zeker niet om Kukharevych gaat, we er dan ook het raden naar welk target dan wél afgekeurd werd.

LEES OOK: Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Terecht dat fysieke data zó doorslaggevend zijn?

Meest recent

Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

51
51
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

50
50
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

72
72
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

34
34
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

126
126
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

457
457
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

164
164
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

863
863
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

172
172
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

74
74
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

200
200
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

304
304
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

283
283
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

85
85
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

66
66
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

81
81
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

84
84
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

149
149
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

93
93
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

292
292
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

150
150
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

623
623
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

138
138
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

718
718

Meer sportnieuws