Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

390 stemmen
Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

Voor een ploeg die elke euro moet omdraaien voordat ze uit te geven, is een goede scouting van cruciaal belang. Een lesje dat Anderlecht intussen geleerd heeft. In een uitgebreid gesprek met  De Morgen licht Peter Verbeke de huidige aanpak van Paars-Wit nauwgezet toe; Hoewel er een resem parameters in achting worden genomen, laat de sportief directeur duidelijk verstaan ​​dat de fysieke data voor hem de doorslag geven.


Zo werd onder andere Dieumerci Mbokani van het lijstje voldeed aan volgende doelen geschrapt omwille van zijn ondermaatse statistieken op dat vlak. De spits van Antwerpen legt te weinig kilometers af, al is dat uiteraard niet de enige waardemeter die onderzocht wordt om een ​​zicht te krijgen op de conditionele mogelijkheden van een speler. "De maximale zuurstofopname, ofwel VO2 max, is de heilige graal ", aldus Verbeke. Net die waarden bleken flink tegen te vallen bij een jonge speler die klaar stond om te tekenen in het Lotto Park.

Het zou wel eens kunnen gaan om Mykola Kukharevych, een 19-jarige Oekraïner die op bezoek was op Neerpede maar uiteindelijk naar het Franse Troyes trok. Al noemt Verbeke geen namen. "Met een VO2 max van 42 ben je niks in het voetbal van vandaag, hoe goed je ook kan voetballen. Hij kon ook naar Franse topclubs, maar als hij daar wordt getest, zullen die hetzelfde concluderen", klinkt het bij de sportief directeur.

UPDATE 06/05
Bronnen dichtbij het dossier laten weten dat de speler in kwestie, ondanks de schijnbare gelijkenissen met diens misukte overstap, dan toch niet Kukharevych betreft. Vermits Verbeke zelf naast Mbokani geen specifieke namen vrijgaf en het dus al zeker niet om Kukharevych gaat, we er dan ook het raden naar welk target dan wél afgekeurd werd.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Terecht dat fysieke data zó doorslaggevend zijn?

Meest recent

Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

93
93
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

32
32
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

53
53
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

70
70
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

81
81
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

38
38
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

322
322
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

97
97
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

129
129
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

137
137
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

154
154
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

484
484
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

131
131
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

288
288
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

670
670
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

238
238
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

174
174
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

518
518
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

396
396
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

448
448
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

878
878

Meer sportnieuws