Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

door
Verbeke verschaft duiding bij in het water gevallen transfer

Voor een ploeg die elke euro moet omdraaien voordat ze uit te geven, is een goede scouting van cruciaal belang. Een lesje dat Anderlecht intussen geleerd heeft. In een uitgebreid gesprek met  De Morgen licht Peter Verbeke de huidige aanpak van Paars-Wit nauwgezet toe; Hoewel er een resem parameters in achting worden genomen, laat de sportief directeur duidelijk verstaan ​​dat de fysieke data voor hem de doorslag geven.


Zo werd onder andere Dieumerci Mbokani van het lijstje voldeed aan volgende doelen geschrapt omwille van zijn ondermaatse statistieken op dat vlak. De spits van Antwerpen legt te weinig kilometers af, al is dat uiteraard niet de enige waardemeter die onderzocht wordt om een ​​zicht te krijgen op de conditionele mogelijkheden van een speler. "De maximale zuurstofopname, ofwel VO2 max, is de heilige graal ", aldus Verbeke. Net die waarden bleken flink tegen te vallen bij een jonge speler die klaar stond om te tekenen in het Lotto Park.

Het zou wel eens kunnen gaan om Mykola Kukharevych, een 19-jarige Oekraïner die op bezoek was op Neerpede maar uiteindelijk naar het Franse Troyes trok. Al noemt Verbeke geen namen. "Met een VO2 max van 42 ben je niks in het voetbal van vandaag, hoe goed je ook kan voetballen. Hij kon ook naar Franse topclubs, maar als hij daar wordt getest, zullen die hetzelfde concluderen", klinkt het bij de sportief directeur.

UPDATE 06/05
Bronnen dichtbij het dossier laten weten dat de speler in kwestie, ondanks de schijnbare gelijkenissen met diens misukte overstap, dan toch niet Kukharevych betreft. Vermits Verbeke zelf naast Mbokani geen specifieke namen vrijgaf en het dus al zeker niet om Kukharevych gaat, we er dan ook het raden naar welk target dan wél afgekeurd werd.

LEES OOK: Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Terecht dat fysieke data zó doorslaggevend zijn?

Meest recent

‘Italië wil stunten met nieuwe bondscoach’

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

7
7
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

44
44
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

163
163
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

54
54
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

198
198
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

216
216
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

258
258
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

177
177
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

454
454
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

528
528
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

229
229
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

24
24
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

82
82
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

81
81
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

120
120
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

364
364
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

57
57
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

485
485
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

277
277
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

402
402
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

38
38
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

88
88
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

156
156

Meer sportnieuws