'Anderlecht & Club mogen vrezen voor nieuwe coronagolf'

door
'Anderlecht & Club mogen vrezen voor nieuwe coronagolf'

Vincent Kompany pakte in de topper op het veld van Club Brugge weer uit met enkele opmerkelijke keuzes. In doel lanceerde hij plots de 18-jarige Bart Verbruggen, en in blessuretijd pikte ook de nog één jaar jongere Zeno Debast zijn eerste seconden als profvoetballer mee. Dat de verdediger überhaupt in de selectie zat, was al een grote verrassing.


Debast, die begin februari doorgeschoven werd naar de A-kern, kreeg de voorkeur op Marco Kana en profiteerde van de afwezigheid van Lucas Lissens. De 19-jarige verdediger gaf volgens Anderlecht-Online verstek omdat hij een positieve coronatest afgelegd had. Hij zit momenteel in quarantaine in afwachting van een tweede test. Voorlopig is hij wel de enige besmette speler bij Paars-Wit.

UPDATE 18u30
De positieve test van Lissens wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad. Opvallend, want de jonkie was ook al een van de vele besmette spelers toen de Brusselaars in september van vorig jaar reeds met een coronagolf in de rangen te maken kreeg. Hoewel het niet uit te sluiten valt dat hij nu voor een tweede keer het virus opliep, gaat het wie weet dus om een vals resultaat. Zeker omdat er voorlopig verder dus nog geen andere gevallen zich aandienden in het Lotto Park. Desalniettemin houden ze hun hart daar met het oog op de komende weken ongetwijfeld toch al stevig vast.
Waar matchen in de reguliere competitie bij een te hoog aantal besmettingen nog werden uitgesteld, is dat in de play-offs tenslotte niet langer mogelijk. Mocht de positieve test van Lissens wel degelijk blijken te kloppen, én hij alsnog een aantal ploegmaats zou aansteken, kan Paars-Wit dus wel eens met een flink probleem opgezadeld zitten. Ook bij tegenstander van zondag Club Brugge kijken ze daarom argwanend toe. In principe zou het virus niet overdraagbaar zijn op het voetbalveld, maar gezien de slechte ervaringen in het recente verleden houdt de koploper Covid-19 liefst ver weg van Westkapelle.

LEES OOK: Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

Denkt u dat corona nog een rol zal spelen in de play-offs?

Meest recent

Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

22
22
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

31
31
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

66
66
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

13
13
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

91
91
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

31
31
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

27
27
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

59
59
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

88
88
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

68
68
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

64
64
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

514
514
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

50
50
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

68
68
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

254
254
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

144
144
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

52
52
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

187
187
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

199
199
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1366
1366
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

97
97
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

283
283

Meer sportnieuws