'Broos gaat mooi loon opstrijken bij Congo'

door
'Broos gaat mooi loon opstrijken bij Congo'

Hugo Broos bleef de voorbije twee jaar op de achtergrond in de voetbalwereld, want sinds zijn vertrek bij KV Oostende als technisch directeur zat hij zonder job. Maar nu lijkt de 69-jarige alsmaar meer voor een terugkeer te staan, want de voorbije weken werd hij nadrukkelijk gelinkt aan enkele jobs in Afrika. Zo was hij één van de namen op de shortlist om bondscoach van Zuid-Afrika te worden.


Broos was één van de vijf namen die de Zuid-Afrikaanse bond in overweging nam en nu lijkt de weg zelfs helemaal open te liggen naar die job. Volgens News24 is Broos immers nog de enige overgebleven naam op de shortlist, nadat de vier andere kandidaten om verschillende redenen allemaal afgehaakt hebben.

Carlos Queiroz heeft het aanbod van de SAFA geweigerd, terwijl Pitso Motsimane niet wil vertrekken bij het Egyptische Al Ahly. Hervé Renard overweegt ook geen vertrek als bondscoach van Saudi-Arabië, terwijl Benni McCarthy - enkele jaren geleden nog assistent bij STVV - dan weer niet mag vertrekken van zijn club AmaZulu. Het zou dus goed kunnen dat Broos aan het roer staat wanneer Zuid-Afrika in juni begint aan de kwalificaties voor het WK

UPDATE 03/05 

Hugo Broos staat volgens Afrikaanse media bijzonder dicht bij een overeenkomst met Congo. Hij zou er een meerjarig contract kunnen ondertekenen. Volgens diezelfde bronnen zou de voormalige trainer van onder meer Anderlecht, KRC Genk, Club Brugge en Kameroen er maandelijks ongeveer 39.000 euro kunnen verdienen. Dat komt neer op een jaarloon van 468.000 euro.

Zal Congo Broos weldra voorstellen?

Meest recent

Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

154
154
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

64
64
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

80
80
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

190
190
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

86
86
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

103
103
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

23
23
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

215
215
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

178
178
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

242
242
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

109
109
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

87
87
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

245
245
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

36
36
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

162
162
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

115
115
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

291
291
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

192
192
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

90
90
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

227
227
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

180
180
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

433
433
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

913
913

Meer sportnieuws