Ex-refs in koor: "Rood voor Cullen was op zijn plaats"

545 stemmen
Ex-refs in koor:

Club Brugge is met een slippertje aan de Champions' Play-Off begonnen. De autoritaire leider haalde zondag in eigen huis tegen RSC Anderlecht niet zijn beste niveau en moest uiteindelijk zelfs tevreden zijn met een 2-2-gelijkspel. Al had het wedstrijdverloop er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien.

Over het algemeen was de puntendeling zeker een billijk resultaat, dat lieten beide partijen achteraf ook verstaan. Maar aan Brugse zijde was men wel niet te spreken over een fase met Josh Cullen die gebeurde bij een 1-1-tussenstand. De Ierse middenvelder van RSCA ging namelijk zwaar door de op de enkels van Bas Dost. Scheidsrechter Nicolas Laforge gaf hem daarvoor een gele kaart en de VAR steunde die beslissing, maar volgens de Bruggelingen was rood op zijn plaats geweest.

Dat liet slachtoffer Dost achteraf duidelijk verstaan bij Het Laatste Nieuws. "Donkerrood, simpel donkerrood", sakkerde de spits. Ook zijn landgenoot en aanvoerder Ruud Vormer vond rood de enige mogelijke sanctie. Hij wees naar een gelijkaardige fase in de wedstrijd van Club tegen Eupen, die Hans Vanaken toen zijn veelbesproken schorsing van drie speeldagen kostte. In ieder geval zou de uitsluiting wel eens wedstrijdbepalend geweest kunnen zijn. Met 11 man tussen de lijnen, scoorde RSCA enkele minuten immers de 1-2.

UPDATE 12u36
Het lijkt erop dat Dost en Vormer weleens gelijk zouden kunnen hebben. In Het Belang van Limburg uit ex-scheidsrechter Serge Gumienny zijn onbegrip over het feit dat de VAR niet tussenkwam in de fase. Volgens hem had Cullen altijd rood moeten krijgen voor zijn overtreding op Dost.

In Het Laatste Nieuws vindt ook gewezen ref en VAR Tim Pots dat rood op zijn plaats geweest was, al wijst hij wel op de lage intensiteit van de tackle. "Dan is de kans op een ernstige blessure minder groot. Daarom begrijp ik dat de VAR niet ingreep, maar die had dat ook niet gedaan als Lardot de rode kaart had getrokken. Dat ware de betere beslissing geweest, maar een clear error is het niet", luidt zijn oordeel.

LEES OOK: Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Had de VAR moeten ingrijpen?

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

60
60
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

80
80
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

23
23
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

86
86
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

162
162
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

622
622
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

89
89
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

220
220
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

140
140
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

493
493
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

455
455
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

147
147
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

309
309
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

44
44
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

201
201
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

478
478
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

635
635
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

60
60
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

143
143
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

383
383
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

426
426
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws