Ex-refs in koor: "Rood voor Cullen was op zijn plaats"

door
Ex-refs in koor:

Club Brugge is met een slippertje aan de Champions' Play-Off begonnen. De autoritaire leider haalde zondag in eigen huis tegen RSC Anderlecht niet zijn beste niveau en moest uiteindelijk zelfs tevreden zijn met een 2-2-gelijkspel. Al had het wedstrijdverloop er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien.

Over het algemeen was de puntendeling zeker een billijk resultaat, dat lieten beide partijen achteraf ook verstaan. Maar aan Brugse zijde was men wel niet te spreken over een fase met Josh Cullen die gebeurde bij een 1-1-tussenstand. De Ierse middenvelder van RSCA ging namelijk zwaar door de op de enkels van Bas Dost. Scheidsrechter Nicolas Laforge gaf hem daarvoor een gele kaart en de VAR steunde die beslissing, maar volgens de Bruggelingen was rood op zijn plaats geweest.

Dat liet slachtoffer Dost achteraf duidelijk verstaan bij Het Laatste Nieuws. "Donkerrood, simpel donkerrood", sakkerde de spits. Ook zijn landgenoot en aanvoerder Ruud Vormer vond rood de enige mogelijke sanctie. Hij wees naar een gelijkaardige fase in de wedstrijd van Club tegen Eupen, die Hans Vanaken toen zijn veelbesproken schorsing van drie speeldagen kostte. In ieder geval zou de uitsluiting wel eens wedstrijdbepalend geweest kunnen zijn. Met 11 man tussen de lijnen, scoorde RSCA enkele minuten immers de 1-2.

UPDATE 12u36
Het lijkt erop dat Dost en Vormer weleens gelijk zouden kunnen hebben. In Het Belang van Limburg uit ex-scheidsrechter Serge Gumienny zijn onbegrip over het feit dat de VAR niet tussenkwam in de fase. Volgens hem had Cullen altijd rood moeten krijgen voor zijn overtreding op Dost.

In Het Laatste Nieuws vindt ook gewezen ref en VAR Tim Pots dat rood op zijn plaats geweest was, al wijst hij wel op de lage intensiteit van de tackle. "Dan is de kans op een ernstige blessure minder groot. Daarom begrijp ik dat de VAR niet ingreep, maar die had dat ook niet gedaan als Lardot de rode kaart had getrokken. Dat ware de betere beslissing geweest, maar een clear error is het niet", luidt zijn oordeel.

LEES OOK: Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Had de VAR moeten ingrijpen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

43
43
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

16
16
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

44
44
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

108
108
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

78
78
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

27
27
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

79
79
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

138
138
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

102
102
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

140
140
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

209
209
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

737
737
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

162
162
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

90
90
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

335
335
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws