Ex-refs in koor: "Rood voor Cullen was op zijn plaats"

545 stemmen
Ex-refs in koor:

Club Brugge is met een slippertje aan de Champions' Play-Off begonnen. De autoritaire leider haalde zondag in eigen huis tegen RSC Anderlecht niet zijn beste niveau en moest uiteindelijk zelfs tevreden zijn met een 2-2-gelijkspel. Al had het wedstrijdverloop er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien.

Over het algemeen was de puntendeling zeker een billijk resultaat, dat lieten beide partijen achteraf ook verstaan. Maar aan Brugse zijde was men wel niet te spreken over een fase met Josh Cullen die gebeurde bij een 1-1-tussenstand. De Ierse middenvelder van RSCA ging namelijk zwaar door de op de enkels van Bas Dost. Scheidsrechter Nicolas Laforge gaf hem daarvoor een gele kaart en de VAR steunde die beslissing, maar volgens de Bruggelingen was rood op zijn plaats geweest.

Dat liet slachtoffer Dost achteraf duidelijk verstaan bij Het Laatste Nieuws. "Donkerrood, simpel donkerrood", sakkerde de spits. Ook zijn landgenoot en aanvoerder Ruud Vormer vond rood de enige mogelijke sanctie. Hij wees naar een gelijkaardige fase in de wedstrijd van Club tegen Eupen, die Hans Vanaken toen zijn veelbesproken schorsing van drie speeldagen kostte. In ieder geval zou de uitsluiting wel eens wedstrijdbepalend geweest kunnen zijn. Met 11 man tussen de lijnen, scoorde RSCA enkele minuten immers de 1-2.

UPDATE 12u36
Het lijkt erop dat Dost en Vormer weleens gelijk zouden kunnen hebben. In Het Belang van Limburg uit ex-scheidsrechter Serge Gumienny zijn onbegrip over het feit dat de VAR niet tussenkwam in de fase. Volgens hem had Cullen altijd rood moeten krijgen voor zijn overtreding op Dost.

In Het Laatste Nieuws vindt ook gewezen ref en VAR Tim Pots dat rood op zijn plaats geweest was, al wijst hij wel op de lage intensiteit van de tackle. "Dan is de kans op een ernstige blessure minder groot. Daarom begrijp ik dat de VAR niet ingreep, maar die had dat ook niet gedaan als Lardot de rode kaart had getrokken. Dat ware de betere beslissing geweest, maar een clear error is het niet", luidt zijn oordeel.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Had de VAR moeten ingrijpen?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

60
60
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

102
102
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

87
87
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

115
115
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

133
133
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

297
297
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

478
478
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

109
109
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

231
231
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

311
311
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

575
575
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

370
370
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

139
139
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

196
196
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

543
543
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws