Ex-refs in koor: "Rood voor Cullen was op zijn plaats"

545 stemmen
Ex-refs in koor:

Club Brugge is met een slippertje aan de Champions' Play-Off begonnen. De autoritaire leider haalde zondag in eigen huis tegen RSC Anderlecht niet zijn beste niveau en moest uiteindelijk zelfs tevreden zijn met een 2-2-gelijkspel. Al had het wedstrijdverloop er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien.

Over het algemeen was de puntendeling zeker een billijk resultaat, dat lieten beide partijen achteraf ook verstaan. Maar aan Brugse zijde was men wel niet te spreken over een fase met Josh Cullen die gebeurde bij een 1-1-tussenstand. De Ierse middenvelder van RSCA ging namelijk zwaar door de op de enkels van Bas Dost. Scheidsrechter Nicolas Laforge gaf hem daarvoor een gele kaart en de VAR steunde die beslissing, maar volgens de Bruggelingen was rood op zijn plaats geweest.

Dat liet slachtoffer Dost achteraf duidelijk verstaan bij Het Laatste Nieuws. "Donkerrood, simpel donkerrood", sakkerde de spits. Ook zijn landgenoot en aanvoerder Ruud Vormer vond rood de enige mogelijke sanctie. Hij wees naar een gelijkaardige fase in de wedstrijd van Club tegen Eupen, die Hans Vanaken toen zijn veelbesproken schorsing van drie speeldagen kostte. In ieder geval zou de uitsluiting wel eens wedstrijdbepalend geweest kunnen zijn. Met 11 man tussen de lijnen, scoorde RSCA enkele minuten immers de 1-2.

UPDATE 12u36
Het lijkt erop dat Dost en Vormer weleens gelijk zouden kunnen hebben. In Het Belang van Limburg uit ex-scheidsrechter Serge Gumienny zijn onbegrip over het feit dat de VAR niet tussenkwam in de fase. Volgens hem had Cullen altijd rood moeten krijgen voor zijn overtreding op Dost.

In Het Laatste Nieuws vindt ook gewezen ref en VAR Tim Pots dat rood op zijn plaats geweest was, al wijst hij wel op de lage intensiteit van de tackle. "Dan is de kans op een ernstige blessure minder groot. Daarom begrijp ik dat de VAR niet ingreep, maar die had dat ook niet gedaan als Lardot de rode kaart had getrokken. Dat ware de betere beslissing geweest, maar een clear error is het niet", luidt zijn oordeel.

LEES OOK: 'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Had de VAR moeten ingrijpen?

Meest recent

Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

27
27
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

76
76
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

94
94
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

114
114
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

387
387
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

367
367
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

372
372
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

150
150
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

283
283
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

624
624
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

568
568
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

229
229
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

136
136
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

220
220
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

424
424
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

460
460
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

181
181
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

118
118
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

432
432
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

291
291
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

301
301
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

501
501
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

196
196
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

158
158
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

500
500

Meer sportnieuws