Ex-refs in koor: "Rood voor Cullen was op zijn plaats"

door
Ex-refs in koor:

Club Brugge is met een slippertje aan de Champions' Play-Off begonnen. De autoritaire leider haalde zondag in eigen huis tegen RSC Anderlecht niet zijn beste niveau en moest uiteindelijk zelfs tevreden zijn met een 2-2-gelijkspel. Al had het wedstrijdverloop er ook anders kunnen, en misschien wel moeten, uitzien.

Over het algemeen was de puntendeling zeker een billijk resultaat, dat lieten beide partijen achteraf ook verstaan. Maar aan Brugse zijde was men wel niet te spreken over een fase met Josh Cullen die gebeurde bij een 1-1-tussenstand. De Ierse middenvelder van RSCA ging namelijk zwaar door de op de enkels van Bas Dost. Scheidsrechter Nicolas Laforge gaf hem daarvoor een gele kaart en de VAR steunde die beslissing, maar volgens de Bruggelingen was rood op zijn plaats geweest.

Dat liet slachtoffer Dost achteraf duidelijk verstaan bij Het Laatste Nieuws. "Donkerrood, simpel donkerrood", sakkerde de spits. Ook zijn landgenoot en aanvoerder Ruud Vormer vond rood de enige mogelijke sanctie. Hij wees naar een gelijkaardige fase in de wedstrijd van Club tegen Eupen, die Hans Vanaken toen zijn veelbesproken schorsing van drie speeldagen kostte. In ieder geval zou de uitsluiting wel eens wedstrijdbepalend geweest kunnen zijn. Met 11 man tussen de lijnen, scoorde RSCA enkele minuten immers de 1-2.

UPDATE 12u36
Het lijkt erop dat Dost en Vormer weleens gelijk zouden kunnen hebben. In Het Belang van Limburg uit ex-scheidsrechter Serge Gumienny zijn onbegrip over het feit dat de VAR niet tussenkwam in de fase. Volgens hem had Cullen altijd rood moeten krijgen voor zijn overtreding op Dost.

In Het Laatste Nieuws vindt ook gewezen ref en VAR Tim Pots dat rood op zijn plaats geweest was, al wijst hij wel op de lage intensiteit van de tackle. "Dan is de kans op een ernstige blessure minder groot. Daarom begrijp ik dat de VAR niet ingreep, maar die had dat ook niet gedaan als Lardot de rode kaart had getrokken. Dat ware de betere beslissing geweest, maar een clear error is het niet", luidt zijn oordeel.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Had de VAR moeten ingrijpen?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

18
18
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

3
3
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

35
35
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

35
35
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

53
53
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

31
31
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

38
38
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

82
82
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

31
31
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

75
75
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

48
48
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

173
173
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

356
356
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

47
47
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

204
204
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

39
39
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

65
65
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

99
99
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

95
95
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

608
608
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

260
260
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

179
179
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

160
160
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

333
333
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws