Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

1560
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

Wie is de betere doelman?

Meest recent

Deadline Day: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

0
0
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

47
47
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

196
196
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

246
246
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

307
307
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

131
131
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

224
224
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

175
175
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

676
676
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

577
577
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

394
394
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

560
560
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

565
565
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

309
309
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

543
543
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

716
716
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

692
692
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

876
876
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1125
1125
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

655
655
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

449
449
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

314
314
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

897
897
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

840
840
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

334
334

Meer sportnieuws