Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

door
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

Wie is de betere doelman?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

21
21
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

15
15
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

15
15
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

99
99
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

40
40
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

253
253
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

252
252
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

165
165
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

502
502
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

139
139
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

97
97
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

231
231
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

347
347
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

109
109
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

648
648
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

139
139
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

83
83
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

306
306
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

40
40
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

57
57

Meer sportnieuws