Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

door
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

Wie is de betere doelman?

Meest recent

Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

6
6
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

3
3
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

24
24
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

63
63
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

20
20
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

133
133
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

14
14
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

61
61
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

149
149
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

115
115
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

69
69
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

59
59
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

112
112
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

77
77
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

333
333
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

367
367
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

335
335
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

111
111
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

243
243
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

112
112
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

78
78
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

261
261

Meer sportnieuws