Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

door
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Wie is de betere doelman?

Meest recent

Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

0
0
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

64
64
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

58
58
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

232
232
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

748
748
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

99
99
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

259
259
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

110
110
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

202
202
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

267
267
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

29
29
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

218
218
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

298
298
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

109
109
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

181
181
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

148
148
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

321
321
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

187
187
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

209
209
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

226
226
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

271
271
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

362
362
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

185
185

Meer sportnieuws