Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

1560 stemmen
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Wie is de betere doelman?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

46
46
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

178
178
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

222
222
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

55
55
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

194
194
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

88
88
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

411
411
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

334
334
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

183
183
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

436
436
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

196
196
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

625
625
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

456
456
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

256
256
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

371
371
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

477
477
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

95
95
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

252
252
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

476
476
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

639
639
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

400
400
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

284
284
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

438
438

Meer sportnieuws