Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

1560
Degradatie van Wellenreuther pijnlijk onthuld

Het moest er eens van komen. Timon Wellenreuther werd vorig weekend gedegradeerd van eerste doelman naar bankzitter. Die opmerkelijke beslissing van Vincent Kompany werd met grote verrassing onthaald, maar het toch was slechts een kwestie van tijd vooraleer deze ingreep diende uitgevoerd te worden.


KEUZE VAN KOMPANY 

Een coach moet soms keiharde keuzes maken. En dat is voor Vincent Kompany niet anders. De hoofdtrainer van Anderlecht degradeerde zondag zijn eerste doelman Timon Wellenreuther naar de reservenbank: verrassing alom in het Jan Breydelstadion. Kompany liet Wellenreuther links liggen voor de topaffiche tegen Club Brugge en hij greep verrassend genoeg terug naar de pas 18-jarige Bart Verbruggen. Als debutant konden de omstandigheden en setting wel tellen.



Voor Timon Wellenreuther werd het aldus een erg pijnlijke degradatie, nadat hij nochtans 22 competitiewedstrijden op rij een vaste basisspeler was bij Anderlecht. De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat deed hij tot voor dit weekend met overvloed. Vooral omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie onderging en maandenlang out was.

STILLE PROGRESSIE 

Timon Wellenreuther had zijn aandeel in de uitstekende defensieve prestaties bij Anderlecht, dat dit seizoen beschikt over de op één na minst gepasseerde verdediging van het land. Hij achtte zich naar verluidt ook klaar om een échte concurrent te zijn voor Hendrik Van Crombrugge, die zelfs tijdens zijn langdurige inactiviteit als onmisbaar geacht werd. Wellenreuther is één van de minst belichtte Anderlecht-spelers van dit seizoen, maar hij kwam wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende.



Maar na vijftien gespeelde competitiewedstrijden kwam Timon Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was toen bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League. Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent.

DEVALUATIE 

Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn waarde toch stelselmatig af te nemen. Sinds enkele weken laat Wellenreuther geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze.



Timon Wellenreuther blijft voorlopig nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat is grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Anderzijds is hij wel niet meer de best uitvoetballende doelman in België, die eer is nu weggelegd voor Maarten Vandevoordt (KRC Genk). Wellenreuther behoort tevens niet meer tot de vijf efficiëntste doelmannen in de Jupiler Pro League qua verrichtte reddingen. In dat betreffende klassement daalde hij zelfs af richting de elfde plaats. Of hoe Vincent Kompany erg beredeneerd te werk ging bij de oorspronkelijk erg opzienbarende switch Wellenreuther-Verbruggen. 

LEES OOK: 'Anderlecht gaat hard: 4,5 mil voor oude bekende Sibierski'

Wie is de betere doelman?

Meest recent

Met wat hulp van Yamal: Bisiwu maakt meteen indruk bij Barça

Jesse Bisiwu versierde deze zomer een zeer straffe transfer. Na een soap die maandenlang aansleepte ...

13
13
'AA Gent houdt been stijf in dossier-Dean'

AA Gent kan nog altijd terugblikken op een foutloos seizoensbegin, want het ging zondag met 1-2 ...

19
19
'Anderlecht gaat hard: 4,5 mil voor oude bekende Sibierski'

Anderlecht is zondag tegen zijn eerste domper van het seizoen aangelopen, want het ging verrassend ...

184
184
Ruben Van Gucht onthult groot geheim: "Ik wist het meteen"

Ruben Van Gucht beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn leven. Een paar dagen geleden ...

13
13
'Man City geeft jawoord: Barça heeft Rodri beet'

FC Barcelona was deze mercato al druk in de weer en haalde met Anthony Gordon en Karim Adeyemi al de ...

89
89
Charleroi pronkt met zes op zes na nipte zege in Lommel

Na Club Brugge, AA Gent en Antwerp pronkt ook Charleroi na twee speeldagen nog met het maximum van ...

16
16
'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

52
52
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

125
125
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

123
123
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

1134
1134
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

441
441
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

95
95
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

149
149
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

110
110
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

303
303
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

225
225
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

116
116
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

90
90
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

455
455
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

187
187
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

612
612
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

1064
1064
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

84
84
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

167
167
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

289
289

Meer sportnieuws