Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

852
Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

Momenteel maakt Hernan Losada het mooie weer bij DC United in de Major League Soccer. Maar tot op heden werd er bij Beerschot VA nog geen definitieve opvolger aangesteld voor de Argentijn. De meest logische keuze zou benoeming zijn van T1 ad-interim Will Still moeten zijn, en de cijfers geven hem ook gelijk.


T1 OF T2

Vorige week donderdag trainde Beerschot VA voor de laatste keer dit seizoen. De Mannekes konden zich niet plaatsen voor de play-offs, waardoor de huidige jaargang vroeger dan verwacht tot een eind kwam. De spelers van Beerschot kregen dan maar verlof tot donderdag 21 mei – nog voor de play-offs in de Jupiler Pro League dus zijn afgelopen nota bene. De grote vraag luidt wie als hoofdcoach dan de troepen zal leiden bij de club. Op papier zal dat wellicht nog steeds Will Still zijn. Hij werd in januari namelijk benoemd tot T1 ad-interim tot en met juni.

Maar in praktijk is dat een andere zaak. Momenteel zou Beerschot zich namelijk beraden over de toekomst van Will Still. In de rol van hoofdcoach althans. Want binnen de club wil iedereen de 28-jarige graag aan boord houden: als hoofdcoach of als assistent-trainer. In die laatste functie heeft Still bij Beerschot trouwens nog een contract tot en met eind volgend seizoen. Ook hijzelf zou niet weigerachtig staan tegenover zijn 'oude' job als assistent-trainer, maar dan wel het liefst onder een coach met een bewezen reputatie.



Daarnaast zou het meerendeel van de spelersgroep van Beerschot VA graag verder werken met Will Still als hoofdtrainer. Als assistent-trainer stond hij namelijk heel dichtbij de spelersgroep, en diezelfde spelers blijven nog steeds hard achter hem staan. Still is tevens een erg ambitieuze coach en hij zal het hoofdtrainerschap bij Beerschot niet zonder slag of stoot van zich laten passeren. Maar intern luidt de hamvraag of Still vandaag wel de beste hoofdcoach is voor Beerschot.

STILL-LOSADA 

En net om die reden zet men bij Beerschot de voor- en nadelen over de hoofdcoach Will Still op een rijtje. Binnen de club is men tevreden met de manier waarop Still de leiding overnam van de vertrokken Hernan Losada. Maar of dat voldoende is om ook volgend seizoen de T1 te blijven... Onder Still waren de resultaten oké, maar er werd ook veel minder attractief gevoetbald dan onder Losada. Bovendien pakte Beerschot onder de Argentijn ook iets meer punten. Al kon Still niet meer rekenen op Tarik Tissoudali, die in januari naar AA Gent trok.

Onder Hernan Losada pakte Beerschot in de Jupiler Pro League 30 op 63 punten en onder Will Still was dat 17 op 39 punten. Procentueel haalt Losada een rapport van 48% puntenwinst, wat net iets beter is dan Still, die 44% van de mogelijke punten pakte. Qua puntenoogst gaapt er dus geen al te grote kloof tussen beide Beerschot-coaches van dit seizoen. Mocht het enkel op puntengewin aankomen, dan zou Beerschot het volgende seizoen dus gemakkelijk kunnen starten met Still als T1.



De grootste verschuiving vond echter plaats bij het aantal doelpunten. Onder Hernan Losada was Beerschot de best scorende ploeg, maar tegelijk ook de meest gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Will Still voerde een meer realistische aanpak door in de ploeg, en dat vertaalde zich meteen in minder (tegen)doelpunten. Zo kan Beerschot onder Still gemiddeld 33% minder doelpunten scoren, maar daalde het gemiddelde aantal tegendoelpunten ook met 32%. Compensatie zoals dat dan heet. Met alle parameters in achting genomen, deed Beerschot onder Still dus zeker niet slechter dan onder Losada.

LEES OOK: Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Moet Beerschot verder met Still?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

39
39
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

50
50
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

75
75
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

82
82
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

276
276
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

114
114
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

37
37
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

260
260
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

214
214
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

66
66
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

57
57
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

125
125
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

20
20
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

832
832
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

48
48
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

254
254
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

581
581
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

493
493
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

587
587
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

274
274
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

489
489
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

798
798
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

94
94
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

199
199
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

970
970

Meer sportnieuws