Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

door
Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

Momenteel maakt Hernan Losada het mooie weer bij DC United in de Major League Soccer. Maar tot op heden werd er bij Beerschot VA nog geen definitieve opvolger aangesteld voor de Argentijn. De meest logische keuze zou benoeming zijn van T1 ad-interim Will Still moeten zijn, en de cijfers geven hem ook gelijk.


T1 OF T2

Vorige week donderdag trainde Beerschot VA voor de laatste keer dit seizoen. De Mannekes konden zich niet plaatsen voor de play-offs, waardoor de huidige jaargang vroeger dan verwacht tot een eind kwam. De spelers van Beerschot kregen dan maar verlof tot donderdag 21 mei – nog voor de play-offs in de Jupiler Pro League dus zijn afgelopen nota bene. De grote vraag luidt wie als hoofdcoach dan de troepen zal leiden bij de club. Op papier zal dat wellicht nog steeds Will Still zijn. Hij werd in januari namelijk benoemd tot T1 ad-interim tot en met juni.

Maar in praktijk is dat een andere zaak. Momenteel zou Beerschot zich namelijk beraden over de toekomst van Will Still. In de rol van hoofdcoach althans. Want binnen de club wil iedereen de 28-jarige graag aan boord houden: als hoofdcoach of als assistent-trainer. In die laatste functie heeft Still bij Beerschot trouwens nog een contract tot en met eind volgend seizoen. Ook hijzelf zou niet weigerachtig staan tegenover zijn 'oude' job als assistent-trainer, maar dan wel het liefst onder een coach met een bewezen reputatie.



Daarnaast zou het meerendeel van de spelersgroep van Beerschot VA graag verder werken met Will Still als hoofdtrainer. Als assistent-trainer stond hij namelijk heel dichtbij de spelersgroep, en diezelfde spelers blijven nog steeds hard achter hem staan. Still is tevens een erg ambitieuze coach en hij zal het hoofdtrainerschap bij Beerschot niet zonder slag of stoot van zich laten passeren. Maar intern luidt de hamvraag of Still vandaag wel de beste hoofdcoach is voor Beerschot.

STILL-LOSADA 

En net om die reden zet men bij Beerschot de voor- en nadelen over de hoofdcoach Will Still op een rijtje. Binnen de club is men tevreden met de manier waarop Still de leiding overnam van de vertrokken Hernan Losada. Maar of dat voldoende is om ook volgend seizoen de T1 te blijven... Onder Still waren de resultaten oké, maar er werd ook veel minder attractief gevoetbald dan onder Losada. Bovendien pakte Beerschot onder de Argentijn ook iets meer punten. Al kon Still niet meer rekenen op Tarik Tissoudali, die in januari naar AA Gent trok.

Onder Hernan Losada pakte Beerschot in de Jupiler Pro League 30 op 63 punten en onder Will Still was dat 17 op 39 punten. Procentueel haalt Losada een rapport van 48% puntenwinst, wat net iets beter is dan Still, die 44% van de mogelijke punten pakte. Qua puntenoogst gaapt er dus geen al te grote kloof tussen beide Beerschot-coaches van dit seizoen. Mocht het enkel op puntengewin aankomen, dan zou Beerschot het volgende seizoen dus gemakkelijk kunnen starten met Still als T1.



De grootste verschuiving vond echter plaats bij het aantal doelpunten. Onder Hernan Losada was Beerschot de best scorende ploeg, maar tegelijk ook de meest gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Will Still voerde een meer realistische aanpak door in de ploeg, en dat vertaalde zich meteen in minder (tegen)doelpunten. Zo kan Beerschot onder Still gemiddeld 33% minder doelpunten scoren, maar daalde het gemiddelde aantal tegendoelpunten ook met 32%. Compensatie zoals dat dan heet. Met alle parameters in achting genomen, deed Beerschot onder Still dus zeker niet slechter dan onder Losada.

🚀

Moet Beerschot verder met Still?

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

31
31
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

19
19
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

24
24
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

45
45
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

55
55
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

25
25
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

56
56
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

138
138
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

94
94
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

153
153
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

152
152
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

492
492
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

77
77
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

191
191
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

90
90
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

190
190
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

230
230
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

173
173
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

386
386
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

440
440
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

341
341
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

337
337
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

245
245

Meer sportnieuws