Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

852 stemmen
Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

Momenteel maakt Hernan Losada het mooie weer bij DC United in de Major League Soccer. Maar tot op heden werd er bij Beerschot VA nog geen definitieve opvolger aangesteld voor de Argentijn. De meest logische keuze zou benoeming zijn van T1 ad-interim Will Still moeten zijn, en de cijfers geven hem ook gelijk.


T1 OF T2

Vorige week donderdag trainde Beerschot VA voor de laatste keer dit seizoen. De Mannekes konden zich niet plaatsen voor de play-offs, waardoor de huidige jaargang vroeger dan verwacht tot een eind kwam. De spelers van Beerschot kregen dan maar verlof tot donderdag 21 mei – nog voor de play-offs in de Jupiler Pro League dus zijn afgelopen nota bene. De grote vraag luidt wie als hoofdcoach dan de troepen zal leiden bij de club. Op papier zal dat wellicht nog steeds Will Still zijn. Hij werd in januari namelijk benoemd tot T1 ad-interim tot en met juni.

Maar in praktijk is dat een andere zaak. Momenteel zou Beerschot zich namelijk beraden over de toekomst van Will Still. In de rol van hoofdcoach althans. Want binnen de club wil iedereen de 28-jarige graag aan boord houden: als hoofdcoach of als assistent-trainer. In die laatste functie heeft Still bij Beerschot trouwens nog een contract tot en met eind volgend seizoen. Ook hijzelf zou niet weigerachtig staan tegenover zijn 'oude' job als assistent-trainer, maar dan wel het liefst onder een coach met een bewezen reputatie.



Daarnaast zou het meerendeel van de spelersgroep van Beerschot VA graag verder werken met Will Still als hoofdtrainer. Als assistent-trainer stond hij namelijk heel dichtbij de spelersgroep, en diezelfde spelers blijven nog steeds hard achter hem staan. Still is tevens een erg ambitieuze coach en hij zal het hoofdtrainerschap bij Beerschot niet zonder slag of stoot van zich laten passeren. Maar intern luidt de hamvraag of Still vandaag wel de beste hoofdcoach is voor Beerschot.

STILL-LOSADA 

En net om die reden zet men bij Beerschot de voor- en nadelen over de hoofdcoach Will Still op een rijtje. Binnen de club is men tevreden met de manier waarop Still de leiding overnam van de vertrokken Hernan Losada. Maar of dat voldoende is om ook volgend seizoen de T1 te blijven... Onder Still waren de resultaten oké, maar er werd ook veel minder attractief gevoetbald dan onder Losada. Bovendien pakte Beerschot onder de Argentijn ook iets meer punten. Al kon Still niet meer rekenen op Tarik Tissoudali, die in januari naar AA Gent trok.

Onder Hernan Losada pakte Beerschot in de Jupiler Pro League 30 op 63 punten en onder Will Still was dat 17 op 39 punten. Procentueel haalt Losada een rapport van 48% puntenwinst, wat net iets beter is dan Still, die 44% van de mogelijke punten pakte. Qua puntenoogst gaapt er dus geen al te grote kloof tussen beide Beerschot-coaches van dit seizoen. Mocht het enkel op puntengewin aankomen, dan zou Beerschot het volgende seizoen dus gemakkelijk kunnen starten met Still als T1.



De grootste verschuiving vond echter plaats bij het aantal doelpunten. Onder Hernan Losada was Beerschot de best scorende ploeg, maar tegelijk ook de meest gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Will Still voerde een meer realistische aanpak door in de ploeg, en dat vertaalde zich meteen in minder (tegen)doelpunten. Zo kan Beerschot onder Still gemiddeld 33% minder doelpunten scoren, maar daalde het gemiddelde aantal tegendoelpunten ook met 32%. Compensatie zoals dat dan heet. Met alle parameters in achting genomen, deed Beerschot onder Still dus zeker niet slechter dan onder Losada.

LEES OOK: Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

🚀

Moet Beerschot verder met Still?

Meest recent

Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

28
28
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

18
18
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

110
110
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

91
91
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

64
64
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

41
41
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

41
41
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

256
256
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

133
133
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

120
120
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

214
214
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

397
397
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

112
112
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

205
205
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

171
171
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

424
424
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

776
776
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

60
60
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

348
348
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

274
274
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

577
577
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

339
339
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

269
269
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

216
216

Meer sportnieuws