Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

door
Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

Momenteel maakt Hernan Losada het mooie weer bij DC United in de Major League Soccer. Maar tot op heden werd er bij Beerschot VA nog geen definitieve opvolger aangesteld voor de Argentijn. De meest logische keuze zou benoeming zijn van T1 ad-interim Will Still moeten zijn, en de cijfers geven hem ook gelijk.


T1 OF T2

Vorige week donderdag trainde Beerschot VA voor de laatste keer dit seizoen. De Mannekes konden zich niet plaatsen voor de play-offs, waardoor de huidige jaargang vroeger dan verwacht tot een eind kwam. De spelers van Beerschot kregen dan maar verlof tot donderdag 21 mei – nog voor de play-offs in de Jupiler Pro League dus zijn afgelopen nota bene. De grote vraag luidt wie als hoofdcoach dan de troepen zal leiden bij de club. Op papier zal dat wellicht nog steeds Will Still zijn. Hij werd in januari namelijk benoemd tot T1 ad-interim tot en met juni.

Maar in praktijk is dat een andere zaak. Momenteel zou Beerschot zich namelijk beraden over de toekomst van Will Still. In de rol van hoofdcoach althans. Want binnen de club wil iedereen de 28-jarige graag aan boord houden: als hoofdcoach of als assistent-trainer. In die laatste functie heeft Still bij Beerschot trouwens nog een contract tot en met eind volgend seizoen. Ook hijzelf zou niet weigerachtig staan tegenover zijn 'oude' job als assistent-trainer, maar dan wel het liefst onder een coach met een bewezen reputatie.



Daarnaast zou het meerendeel van de spelersgroep van Beerschot VA graag verder werken met Will Still als hoofdtrainer. Als assistent-trainer stond hij namelijk heel dichtbij de spelersgroep, en diezelfde spelers blijven nog steeds hard achter hem staan. Still is tevens een erg ambitieuze coach en hij zal het hoofdtrainerschap bij Beerschot niet zonder slag of stoot van zich laten passeren. Maar intern luidt de hamvraag of Still vandaag wel de beste hoofdcoach is voor Beerschot.

STILL-LOSADA 

En net om die reden zet men bij Beerschot de voor- en nadelen over de hoofdcoach Will Still op een rijtje. Binnen de club is men tevreden met de manier waarop Still de leiding overnam van de vertrokken Hernan Losada. Maar of dat voldoende is om ook volgend seizoen de T1 te blijven... Onder Still waren de resultaten oké, maar er werd ook veel minder attractief gevoetbald dan onder Losada. Bovendien pakte Beerschot onder de Argentijn ook iets meer punten. Al kon Still niet meer rekenen op Tarik Tissoudali, die in januari naar AA Gent trok.

Onder Hernan Losada pakte Beerschot in de Jupiler Pro League 30 op 63 punten en onder Will Still was dat 17 op 39 punten. Procentueel haalt Losada een rapport van 48% puntenwinst, wat net iets beter is dan Still, die 44% van de mogelijke punten pakte. Qua puntenoogst gaapt er dus geen al te grote kloof tussen beide Beerschot-coaches van dit seizoen. Mocht het enkel op puntengewin aankomen, dan zou Beerschot het volgende seizoen dus gemakkelijk kunnen starten met Still als T1.



De grootste verschuiving vond echter plaats bij het aantal doelpunten. Onder Hernan Losada was Beerschot de best scorende ploeg, maar tegelijk ook de meest gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Will Still voerde een meer realistische aanpak door in de ploeg, en dat vertaalde zich meteen in minder (tegen)doelpunten. Zo kan Beerschot onder Still gemiddeld 33% minder doelpunten scoren, maar daalde het gemiddelde aantal tegendoelpunten ook met 32%. Compensatie zoals dat dan heet. Met alle parameters in achting genomen, deed Beerschot onder Still dus zeker niet slechter dan onder Losada.

Moet Beerschot verder met Still?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

35
35
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

45
45
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

139
139
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

153
153
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

252
252
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

350
350
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

511
511
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

271
271
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

136
136
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

61
61
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

256
256
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

212
212
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

128
128

Meer sportnieuws