Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

door
Beerschot neemt gokje met opvolger Losada

Momenteel maakt Hernan Losada het mooie weer bij DC United in de Major League Soccer. Maar tot op heden werd er bij Beerschot VA nog geen definitieve opvolger aangesteld voor de Argentijn. De meest logische keuze zou benoeming zijn van T1 ad-interim Will Still moeten zijn, en de cijfers geven hem ook gelijk.


T1 OF T2

Vorige week donderdag trainde Beerschot VA voor de laatste keer dit seizoen. De Mannekes konden zich niet plaatsen voor de play-offs, waardoor de huidige jaargang vroeger dan verwacht tot een eind kwam. De spelers van Beerschot kregen dan maar verlof tot donderdag 21 mei – nog voor de play-offs in de Jupiler Pro League dus zijn afgelopen nota bene. De grote vraag luidt wie als hoofdcoach dan de troepen zal leiden bij de club. Op papier zal dat wellicht nog steeds Will Still zijn. Hij werd in januari namelijk benoemd tot T1 ad-interim tot en met juni.

Maar in praktijk is dat een andere zaak. Momenteel zou Beerschot zich namelijk beraden over de toekomst van Will Still. In de rol van hoofdcoach althans. Want binnen de club wil iedereen de 28-jarige graag aan boord houden: als hoofdcoach of als assistent-trainer. In die laatste functie heeft Still bij Beerschot trouwens nog een contract tot en met eind volgend seizoen. Ook hijzelf zou niet weigerachtig staan tegenover zijn 'oude' job als assistent-trainer, maar dan wel het liefst onder een coach met een bewezen reputatie.



Daarnaast zou het meerendeel van de spelersgroep van Beerschot VA graag verder werken met Will Still als hoofdtrainer. Als assistent-trainer stond hij namelijk heel dichtbij de spelersgroep, en diezelfde spelers blijven nog steeds hard achter hem staan. Still is tevens een erg ambitieuze coach en hij zal het hoofdtrainerschap bij Beerschot niet zonder slag of stoot van zich laten passeren. Maar intern luidt de hamvraag of Still vandaag wel de beste hoofdcoach is voor Beerschot.

STILL-LOSADA 

En net om die reden zet men bij Beerschot de voor- en nadelen over de hoofdcoach Will Still op een rijtje. Binnen de club is men tevreden met de manier waarop Still de leiding overnam van de vertrokken Hernan Losada. Maar of dat voldoende is om ook volgend seizoen de T1 te blijven... Onder Still waren de resultaten oké, maar er werd ook veel minder attractief gevoetbald dan onder Losada. Bovendien pakte Beerschot onder de Argentijn ook iets meer punten. Al kon Still niet meer rekenen op Tarik Tissoudali, die in januari naar AA Gent trok.

Onder Hernan Losada pakte Beerschot in de Jupiler Pro League 30 op 63 punten en onder Will Still was dat 17 op 39 punten. Procentueel haalt Losada een rapport van 48% puntenwinst, wat net iets beter is dan Still, die 44% van de mogelijke punten pakte. Qua puntenoogst gaapt er dus geen al te grote kloof tussen beide Beerschot-coaches van dit seizoen. Mocht het enkel op puntengewin aankomen, dan zou Beerschot het volgende seizoen dus gemakkelijk kunnen starten met Still als T1.



De grootste verschuiving vond echter plaats bij het aantal doelpunten. Onder Hernan Losada was Beerschot de best scorende ploeg, maar tegelijk ook de meest gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Will Still voerde een meer realistische aanpak door in de ploeg, en dat vertaalde zich meteen in minder (tegen)doelpunten. Zo kan Beerschot onder Still gemiddeld 33% minder doelpunten scoren, maar daalde het gemiddelde aantal tegendoelpunten ook met 32%. Compensatie zoals dat dan heet. Met alle parameters in achting genomen, deed Beerschot onder Still dus zeker niet slechter dan onder Losada.

🚀

Moet Beerschot verder met Still?

Meest recent

Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

219
219
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

9
9
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

51
51
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

44
44
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

335
335
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

293
293
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

109
109
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

34
34
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

82
82
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

89
89
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

316
316
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

211
211
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

316
316
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

433
433
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

47
47
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

55
55
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

237
237
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

317
317
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

48
48
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

130
130
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

72
72
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

137
137
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

81
81
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

386
386
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

576
576

Meer sportnieuws