EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden: "Seizoen was een feest"

75
EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden:

De jonge lezers onder jullie zullen wellicht niet echt bekend zijn met de prachtige periode van Seraing. Midden jaren ’90 viel er daar heel wat spektakel te zien. De promotiematch doet alvast mijmeren naar geweldige tijden. 

Seraing was in die jaren een echte spektakelploeg. Er speelden voor de iets oudere lezers bekende namen als Benny Debusschere, Serge Kimoni, Johan Vanheusden (de vader van Zinho, maar hij kende er twee jaar blessureleed), Manu Karagiannis, Patrick Teppers, Marc Schaessens, Axel Lawarée, Roger Lukaku (de vader van Jordan en Romelu) en vooral de Braziliaans drietand Isaias, Edmilson (de vader van Junior Edmilson) en Wamberto. Die laatste zorgde voor de dartele dribbels, Edmilson had een ware kanonskogel in zijn voeten en Isaias was de man met de bijzonder fraaie traptechniek. Genieten pur sang.



Alain De Nil speelde in het seizoen 1994-1995 ook voor de club. Seraing eindigde dat jaar op een negende plaats. Een gebrek aan regelmaat was het grote probleem voor de ploeg. Voor teams als Club Brugge, Anderlecht en Standard was een verplaatsing naar Seraing in die periode een bijzonder zware opgave. De Nil blikte voor VoetbalNieuws terug op de gouden periode. 

"Mijn seizoen bij Seraing was één en al feest! Trainer Georges Heylens wist hoe hij die bende moest motiveren. Het was een topploeg met Lukaku, Schaessens, Karagiannis, Debusschere, Teppers,... en de Braziliaanse bende. Wat een ploeg!" Isaias, Edmilson en Wamberto zorgden voor spektakel zoals we nu niet meer zien op de Belgische velden. Tenminste, als ze er zin in hadden. Het was altijd feest met hen, op en naast het veld. Wamberto, die nadien nog bij Standard en Ajax speelde, was de meest rustige van de bende.  "Het was altijd spektakel met hen en er kon ook geschoffeld worden met Isaias. Voor en na de wedstrijden viel er altijd wel wat getrommel en gezang te horen de kleedkamer. Er was altijd wel samba aanwezig in de kleedkamer", aldus De Nil.



Seraing kan tegen Waasland-Beveren weer de stap naar het hoogste niveau zetten. De ex-speler van onder meer AA Gent ziet het wel zitten voor zijn ex-ploeg. “Het is nu een ploeg die in een goede flow zit. Er is een perfecte organisatie met een topcoach als Emilio Ferrera. Een meester tacticus die zeker weet hoe hij Waasland-Beveren pijn moet doen. Seraing zal in ieder geval op mentaal vlak iets sterker staan. Ook al heeft Waasland een flinke boost gekregen op de laatste speeldag."

Claudio Reulens

Gaat Seraing promoveren?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

28
28
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

45
45
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

32
32
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

53
53
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

19
19
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

23
23
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

34
34
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

84
84
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

83
83
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

83
83
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

122
122
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

427
427
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

367
367
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

379
379
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

440
440
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

553
553
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

430
430
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

47
47
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

145
145
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

186
186
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

109
109

Meer sportnieuws