EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden: "Seizoen was een feest"

75
EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden:

De jonge lezers onder jullie zullen wellicht niet echt bekend zijn met de prachtige periode van Seraing. Midden jaren ’90 viel er daar heel wat spektakel te zien. De promotiematch doet alvast mijmeren naar geweldige tijden. 

Seraing was in die jaren een echte spektakelploeg. Er speelden voor de iets oudere lezers bekende namen als Benny Debusschere, Serge Kimoni, Johan Vanheusden (de vader van Zinho, maar hij kende er twee jaar blessureleed), Manu Karagiannis, Patrick Teppers, Marc Schaessens, Axel Lawarée, Roger Lukaku (de vader van Jordan en Romelu) en vooral de Braziliaans drietand Isaias, Edmilson (de vader van Junior Edmilson) en Wamberto. Die laatste zorgde voor de dartele dribbels, Edmilson had een ware kanonskogel in zijn voeten en Isaias was de man met de bijzonder fraaie traptechniek. Genieten pur sang.



Alain De Nil speelde in het seizoen 1994-1995 ook voor de club. Seraing eindigde dat jaar op een negende plaats. Een gebrek aan regelmaat was het grote probleem voor de ploeg. Voor teams als Club Brugge, Anderlecht en Standard was een verplaatsing naar Seraing in die periode een bijzonder zware opgave. De Nil blikte voor VoetbalNieuws terug op de gouden periode. 

"Mijn seizoen bij Seraing was één en al feest! Trainer Georges Heylens wist hoe hij die bende moest motiveren. Het was een topploeg met Lukaku, Schaessens, Karagiannis, Debusschere, Teppers,... en de Braziliaanse bende. Wat een ploeg!" Isaias, Edmilson en Wamberto zorgden voor spektakel zoals we nu niet meer zien op de Belgische velden. Tenminste, als ze er zin in hadden. Het was altijd feest met hen, op en naast het veld. Wamberto, die nadien nog bij Standard en Ajax speelde, was de meest rustige van de bende.  "Het was altijd spektakel met hen en er kon ook geschoffeld worden met Isaias. Voor en na de wedstrijden viel er altijd wel wat getrommel en gezang te horen de kleedkamer. Er was altijd wel samba aanwezig in de kleedkamer", aldus De Nil.



Seraing kan tegen Waasland-Beveren weer de stap naar het hoogste niveau zetten. De ex-speler van onder meer AA Gent ziet het wel zitten voor zijn ex-ploeg. “Het is nu een ploeg die in een goede flow zit. Er is een perfecte organisatie met een topcoach als Emilio Ferrera. Een meester tacticus die zeker weet hoe hij Waasland-Beveren pijn moet doen. Seraing zal in ieder geval op mentaal vlak iets sterker staan. Ook al heeft Waasland een flinke boost gekregen op de laatste speeldag."

Claudio Reulens

Gaat Seraing promoveren?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

15
15
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

20
20
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

64
64
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

30
30
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

44
44
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

40
40
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

49
49
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

59
59
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

151
151
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

67
67
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

72
72
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

95
95
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

75
75
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

170
170
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

69
69
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

104
104
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

198
198
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

292
292
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

250
250
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

359
359
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws