EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden: "Seizoen was een feest"

75 stemmen
EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden:

De jonge lezers onder jullie zullen wellicht niet echt bekend zijn met de prachtige periode van Seraing. Midden jaren ’90 viel er daar heel wat spektakel te zien. De promotiematch doet alvast mijmeren naar geweldige tijden. 

Seraing was in die jaren een echte spektakelploeg. Er speelden voor de iets oudere lezers bekende namen als Benny Debusschere, Serge Kimoni, Johan Vanheusden (de vader van Zinho, maar hij kende er twee jaar blessureleed), Manu Karagiannis, Patrick Teppers, Marc Schaessens, Axel Lawarée, Roger Lukaku (de vader van Jordan en Romelu) en vooral de Braziliaans drietand Isaias, Edmilson (de vader van Junior Edmilson) en Wamberto. Die laatste zorgde voor de dartele dribbels, Edmilson had een ware kanonskogel in zijn voeten en Isaias was de man met de bijzonder fraaie traptechniek. Genieten pur sang.



Alain De Nil speelde in het seizoen 1994-1995 ook voor de club. Seraing eindigde dat jaar op een negende plaats. Een gebrek aan regelmaat was het grote probleem voor de ploeg. Voor teams als Club Brugge, Anderlecht en Standard was een verplaatsing naar Seraing in die periode een bijzonder zware opgave. De Nil blikte voor VoetbalNieuws terug op de gouden periode. 

"Mijn seizoen bij Seraing was één en al feest! Trainer Georges Heylens wist hoe hij die bende moest motiveren. Het was een topploeg met Lukaku, Schaessens, Karagiannis, Debusschere, Teppers,... en de Braziliaanse bende. Wat een ploeg!" Isaias, Edmilson en Wamberto zorgden voor spektakel zoals we nu niet meer zien op de Belgische velden. Tenminste, als ze er zin in hadden. Het was altijd feest met hen, op en naast het veld. Wamberto, die nadien nog bij Standard en Ajax speelde, was de meest rustige van de bende.  "Het was altijd spektakel met hen en er kon ook geschoffeld worden met Isaias. Voor en na de wedstrijden viel er altijd wel wat getrommel en gezang te horen de kleedkamer. Er was altijd wel samba aanwezig in de kleedkamer", aldus De Nil.



Seraing kan tegen Waasland-Beveren weer de stap naar het hoogste niveau zetten. De ex-speler van onder meer AA Gent ziet het wel zitten voor zijn ex-ploeg. “Het is nu een ploeg die in een goede flow zit. Er is een perfecte organisatie met een topcoach als Emilio Ferrera. Een meester tacticus die zeker weet hoe hij Waasland-Beveren pijn moet doen. Seraing zal in ieder geval op mentaal vlak iets sterker staan. Ook al heeft Waasland een flinke boost gekregen op de laatste speeldag."

Claudio Reulens

Gaat Seraing promoveren?

Meest recent

'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

8
8
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

76
76
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

311
311
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

79
79
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

335
335
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

89
89
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

564
564
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

323
323
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

269
269
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

627
627
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

492
492
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

193
193
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

760
760
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

215
215
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

145
145
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

148
148
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

331
331
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

289
289
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

226
226
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1804
1804
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

108
108
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

573
573
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

891
891
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

161
161

Meer sportnieuws