EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden: "Seizoen was een feest"

door
EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden:

De jonge lezers onder jullie zullen wellicht niet echt bekend zijn met de prachtige periode van Seraing. Midden jaren ’90 viel er daar heel wat spektakel te zien. De promotiematch doet alvast mijmeren naar geweldige tijden. 

Seraing was in die jaren een echte spektakelploeg. Er speelden voor de iets oudere lezers bekende namen als Benny Debusschere, Serge Kimoni, Johan Vanheusden (de vader van Zinho, maar hij kende er twee jaar blessureleed), Manu Karagiannis, Patrick Teppers, Marc Schaessens, Axel Lawarée, Roger Lukaku (de vader van Jordan en Romelu) en vooral de Braziliaans drietand Isaias, Edmilson (de vader van Junior Edmilson) en Wamberto. Die laatste zorgde voor de dartele dribbels, Edmilson had een ware kanonskogel in zijn voeten en Isaias was de man met de bijzonder fraaie traptechniek. Genieten pur sang.



Alain De Nil speelde in het seizoen 1994-1995 ook voor de club. Seraing eindigde dat jaar op een negende plaats. Een gebrek aan regelmaat was het grote probleem voor de ploeg. Voor teams als Club Brugge, Anderlecht en Standard was een verplaatsing naar Seraing in die periode een bijzonder zware opgave. De Nil blikte voor VoetbalNieuws terug op de gouden periode. 

"Mijn seizoen bij Seraing was één en al feest! Trainer Georges Heylens wist hoe hij die bende moest motiveren. Het was een topploeg met Lukaku, Schaessens, Karagiannis, Debusschere, Teppers,... en de Braziliaanse bende. Wat een ploeg!" Isaias, Edmilson en Wamberto zorgden voor spektakel zoals we nu niet meer zien op de Belgische velden. Tenminste, als ze er zin in hadden. Het was altijd feest met hen, op en naast het veld. Wamberto, die nadien nog bij Standard en Ajax speelde, was de meest rustige van de bende.  "Het was altijd spektakel met hen en er kon ook geschoffeld worden met Isaias. Voor en na de wedstrijden viel er altijd wel wat getrommel en gezang te horen de kleedkamer. Er was altijd wel samba aanwezig in de kleedkamer", aldus De Nil.



Seraing kan tegen Waasland-Beveren weer de stap naar het hoogste niveau zetten. De ex-speler van onder meer AA Gent ziet het wel zitten voor zijn ex-ploeg. “Het is nu een ploeg die in een goede flow zit. Er is een perfecte organisatie met een topcoach als Emilio Ferrera. Een meester tacticus die zeker weet hoe hij Waasland-Beveren pijn moet doen. Seraing zal in ieder geval op mentaal vlak iets sterker staan. Ook al heeft Waasland een flinke boost gekregen op de laatste speeldag."

Claudio Reulens

Gaat Seraing promoveren?

Meest recent

12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

8
8
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

115
115
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

31
31
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

74
74
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

196
196
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

98
98
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

102
102
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

21
21
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

37
37
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

112
112
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

106
106
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

158
158
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

187
187
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

68
68
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

300
300
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

152
152
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

536
536
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1195
1195
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

166
166
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

165
165
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

294
294
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

60
60
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

594
594

Meer sportnieuws