EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden: "Seizoen was een feest"

door
EXCLUSIEF Seraing wil terug naar heerlijke tijden:

De jonge lezers onder jullie zullen wellicht niet echt bekend zijn met de prachtige periode van Seraing. Midden jaren ’90 viel er daar heel wat spektakel te zien. De promotiematch doet alvast mijmeren naar geweldige tijden. 

Seraing was in die jaren een echte spektakelploeg. Er speelden voor de iets oudere lezers bekende namen als Benny Debusschere, Serge Kimoni, Johan Vanheusden (de vader van Zinho, maar hij kende er twee jaar blessureleed), Manu Karagiannis, Patrick Teppers, Marc Schaessens, Axel Lawarée, Roger Lukaku (de vader van Jordan en Romelu) en vooral de Braziliaans drietand Isaias, Edmilson (de vader van Junior Edmilson) en Wamberto. Die laatste zorgde voor de dartele dribbels, Edmilson had een ware kanonskogel in zijn voeten en Isaias was de man met de bijzonder fraaie traptechniek. Genieten pur sang.



Alain De Nil speelde in het seizoen 1994-1995 ook voor de club. Seraing eindigde dat jaar op een negende plaats. Een gebrek aan regelmaat was het grote probleem voor de ploeg. Voor teams als Club Brugge, Anderlecht en Standard was een verplaatsing naar Seraing in die periode een bijzonder zware opgave. De Nil blikte voor VoetbalNieuws terug op de gouden periode. 

"Mijn seizoen bij Seraing was één en al feest! Trainer Georges Heylens wist hoe hij die bende moest motiveren. Het was een topploeg met Lukaku, Schaessens, Karagiannis, Debusschere, Teppers,... en de Braziliaanse bende. Wat een ploeg!" Isaias, Edmilson en Wamberto zorgden voor spektakel zoals we nu niet meer zien op de Belgische velden. Tenminste, als ze er zin in hadden. Het was altijd feest met hen, op en naast het veld. Wamberto, die nadien nog bij Standard en Ajax speelde, was de meest rustige van de bende.  "Het was altijd spektakel met hen en er kon ook geschoffeld worden met Isaias. Voor en na de wedstrijden viel er altijd wel wat getrommel en gezang te horen de kleedkamer. Er was altijd wel samba aanwezig in de kleedkamer", aldus De Nil.



Seraing kan tegen Waasland-Beveren weer de stap naar het hoogste niveau zetten. De ex-speler van onder meer AA Gent ziet het wel zitten voor zijn ex-ploeg. “Het is nu een ploeg die in een goede flow zit. Er is een perfecte organisatie met een topcoach als Emilio Ferrera. Een meester tacticus die zeker weet hoe hij Waasland-Beveren pijn moet doen. Seraing zal in ieder geval op mentaal vlak iets sterker staan. Ook al heeft Waasland een flinke boost gekregen op de laatste speeldag."

Claudio Reulens

Gaat Seraing promoveren?

Meest recent

‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

18
18
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

165
165
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

83
83
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

65
65
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

519
519
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

142
142
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

336
336
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

290
290
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

198
198
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

177
177
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

512
512
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

145
145
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

231
231
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

121
121
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

80
80
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

187
187
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

580
580
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

273
273
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

832
832
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

116
116
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

500
500
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

923
923
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

283
283
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

1029
1029
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

193
193

Meer sportnieuws