'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

986 stemmen
'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

Nog zes matchen om de knikkers, en dan zit het coronaseizoen 2020/21 er definitief op. Autoritaire koploper Club Brugge zet zondag tegen Anderlecht dan ook de laatste rechte lijn richting landstitel nummer 17 in. Al moet Philippe Clement het daarbij wel zonder een aantal potentiële titularissen stellen.


We denken dan uiteraard vooral aan Clinton Mata, die geschorst moet toekijken nadat hij op de slotspeeldag van de reguliere competitie op goedkope wijze zijn vijfde gele kaart slikte. Daarnaast was het wachten op nieuws uit de ziekenboeg, sinds kort met Youssouph Badji, Federico Ricca en Éder Balanta weer redelijk goed gevuld. Die eerste is alvast op de terugweg van zijn rugletsel, want Het Laatste Nieuws zag hoe hij deze week de trainingen hervatte. Op zijn persbabbel bevestigde Clement ook dat de jonge spits, die weliswaar in de pikorde niet enkel Bas Dost voor zich moet dulden maar tevens Daniel Pérez er als concurrent bijkreeg, zopas voor het eerst een volledige oefensessie met de groep afwerkte.

"Voor het overige geen nieuws", aldus de Brugse coach verder, wat dus betekent dat Ricca (achillespees) en Balanta (spierblessure) hun rentree op de velden van Westkapelle voorlopig dan weer nog niet konden vieren. "Het duo traint nog steeds individueel en staat mogelijk nog even opzij", wist HLN iets meer uitleg te verschaffen. Hun seizoen zit er luttele weken voor het einde op die manier wellicht reeds op. Toch een kleine domper voor Clement, hoewel geen van beiden een vaste basisplaats kan opeisen. Gezien de wisselvallige prestaties van hun concurrenten Eduard Sobol en Mats Rits, zouden zowel de linksachter als controlerende middenvelder desalniettemin nog handig van pas kunnen komen.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Wie maakt, indien fit, het meest aanspraak op een basisplaats?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

54
54
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

170
170
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

118
118
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

61
61
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

205
205
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

247
247
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

92
92
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

481
481
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

98
98
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

228
228
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

413
413
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws