'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

door
'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

Nog zes matchen om de knikkers, en dan zit het coronaseizoen 2020/21 er definitief op. Autoritaire koploper Club Brugge zet zondag tegen Anderlecht dan ook de laatste rechte lijn richting landstitel nummer 17 in. Al moet Philippe Clement het daarbij wel zonder een aantal potentiële titularissen stellen.


We denken dan uiteraard vooral aan Clinton Mata, die geschorst moet toekijken nadat hij op de slotspeeldag van de reguliere competitie op goedkope wijze zijn vijfde gele kaart slikte. Daarnaast was het wachten op nieuws uit de ziekenboeg, sinds kort met Youssouph Badji, Federico Ricca en Éder Balanta weer redelijk goed gevuld. Die eerste is alvast op de terugweg van zijn rugletsel, want Het Laatste Nieuws zag hoe hij deze week de trainingen hervatte. Op zijn persbabbel bevestigde Clement ook dat de jonge spits, die weliswaar in de pikorde niet enkel Bas Dost voor zich moet dulden maar tevens Daniel Pérez er als concurrent bijkreeg, zopas voor het eerst een volledige oefensessie met de groep afwerkte.

"Voor het overige geen nieuws", aldus de Brugse coach verder, wat dus betekent dat Ricca (achillespees) en Balanta (spierblessure) hun rentree op de velden van Westkapelle voorlopig dan weer nog niet konden vieren. "Het duo traint nog steeds individueel en staat mogelijk nog even opzij", wist HLN iets meer uitleg te verschaffen. Hun seizoen zit er luttele weken voor het einde op die manier wellicht reeds op. Toch een kleine domper voor Clement, hoewel geen van beiden een vaste basisplaats kan opeisen. Gezien de wisselvallige prestaties van hun concurrenten Eduard Sobol en Mats Rits, zouden zowel de linksachter als controlerende middenvelder desalniettemin nog handig van pas kunnen komen.

LEES OOK: Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Wie maakt, indien fit, het meest aanspraak op een basisplaats?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

359
359
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

308
308
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

186
186
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

239
239
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

69
69
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

589
589
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

215
215
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

401
401
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

620
620
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

394
394
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

182
182
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

169
169
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

165
165
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

259
259
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

83
83

Meer sportnieuws