'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

door
'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

Nog zes matchen om de knikkers, en dan zit het coronaseizoen 2020/21 er definitief op. Autoritaire koploper Club Brugge zet zondag tegen Anderlecht dan ook de laatste rechte lijn richting landstitel nummer 17 in. Al moet Philippe Clement het daarbij wel zonder een aantal potentiële titularissen stellen.


We denken dan uiteraard vooral aan Clinton Mata, die geschorst moet toekijken nadat hij op de slotspeeldag van de reguliere competitie op goedkope wijze zijn vijfde gele kaart slikte. Daarnaast was het wachten op nieuws uit de ziekenboeg, sinds kort met Youssouph Badji, Federico Ricca en Éder Balanta weer redelijk goed gevuld. Die eerste is alvast op de terugweg van zijn rugletsel, want Het Laatste Nieuws zag hoe hij deze week de trainingen hervatte. Op zijn persbabbel bevestigde Clement ook dat de jonge spits, die weliswaar in de pikorde niet enkel Bas Dost voor zich moet dulden maar tevens Daniel Pérez er als concurrent bijkreeg, zopas voor het eerst een volledige oefensessie met de groep afwerkte.

"Voor het overige geen nieuws", aldus de Brugse coach verder, wat dus betekent dat Ricca (achillespees) en Balanta (spierblessure) hun rentree op de velden van Westkapelle voorlopig dan weer nog niet konden vieren. "Het duo traint nog steeds individueel en staat mogelijk nog even opzij", wist HLN iets meer uitleg te verschaffen. Hun seizoen zit er luttele weken voor het einde op die manier wellicht reeds op. Toch een kleine domper voor Clement, hoewel geen van beiden een vaste basisplaats kan opeisen. Gezien de wisselvallige prestaties van hun concurrenten Eduard Sobol en Mats Rits, zouden zowel de linksachter als controlerende middenvelder desalniettemin nog handig van pas kunnen komen.

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Wie maakt, indien fit, het meest aanspraak op een basisplaats?

Meest recent

Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

13
13
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

31
31
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

206
206
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

171
171
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

98
98
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

25
25
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

233
233
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

83
83
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

283
283
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

156
156
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

219
219
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

247
247
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

332
332
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

60
60
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

171
171
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

116
116
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

230
230
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

196
196
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

212
212
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

233
233
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

306
306
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

318
318
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

161
161

Meer sportnieuws