'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

986 stemmen
'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

Nog zes matchen om de knikkers, en dan zit het coronaseizoen 2020/21 er definitief op. Autoritaire koploper Club Brugge zet zondag tegen Anderlecht dan ook de laatste rechte lijn richting landstitel nummer 17 in. Al moet Philippe Clement het daarbij wel zonder een aantal potentiële titularissen stellen.


We denken dan uiteraard vooral aan Clinton Mata, die geschorst moet toekijken nadat hij op de slotspeeldag van de reguliere competitie op goedkope wijze zijn vijfde gele kaart slikte. Daarnaast was het wachten op nieuws uit de ziekenboeg, sinds kort met Youssouph Badji, Federico Ricca en Éder Balanta weer redelijk goed gevuld. Die eerste is alvast op de terugweg van zijn rugletsel, want Het Laatste Nieuws zag hoe hij deze week de trainingen hervatte. Op zijn persbabbel bevestigde Clement ook dat de jonge spits, die weliswaar in de pikorde niet enkel Bas Dost voor zich moet dulden maar tevens Daniel Pérez er als concurrent bijkreeg, zopas voor het eerst een volledige oefensessie met de groep afwerkte.

"Voor het overige geen nieuws", aldus de Brugse coach verder, wat dus betekent dat Ricca (achillespees) en Balanta (spierblessure) hun rentree op de velden van Westkapelle voorlopig dan weer nog niet konden vieren. "Het duo traint nog steeds individueel en staat mogelijk nog even opzij", wist HLN iets meer uitleg te verschaffen. Hun seizoen zit er luttele weken voor het einde op die manier wellicht reeds op. Toch een kleine domper voor Clement, hoewel geen van beiden een vaste basisplaats kan opeisen. Gezien de wisselvallige prestaties van hun concurrenten Eduard Sobol en Mats Rits, zouden zowel de linksachter als controlerende middenvelder desalniettemin nog handig van pas kunnen komen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Wie maakt, indien fit, het meest aanspraak op een basisplaats?

Meest recent

Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

66
66
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

98
98
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

177
177
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

144
144
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

347
347
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

265
265
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

284
284
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

141
141
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

53
53
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

243
243
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

292
292
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

437
437
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

238
238
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1466
1466
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

582
582
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

249
249
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

338
338
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

328
328
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

989
989
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

390
390
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

143
143
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

467
467
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1409
1409

Meer sportnieuws