'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

986 stemmen
'Club Brugge moet duo rest van het seizoen missen'

Nog zes matchen om de knikkers, en dan zit het coronaseizoen 2020/21 er definitief op. Autoritaire koploper Club Brugge zet zondag tegen Anderlecht dan ook de laatste rechte lijn richting landstitel nummer 17 in. Al moet Philippe Clement het daarbij wel zonder een aantal potentiële titularissen stellen.


We denken dan uiteraard vooral aan Clinton Mata, die geschorst moet toekijken nadat hij op de slotspeeldag van de reguliere competitie op goedkope wijze zijn vijfde gele kaart slikte. Daarnaast was het wachten op nieuws uit de ziekenboeg, sinds kort met Youssouph Badji, Federico Ricca en Éder Balanta weer redelijk goed gevuld. Die eerste is alvast op de terugweg van zijn rugletsel, want Het Laatste Nieuws zag hoe hij deze week de trainingen hervatte. Op zijn persbabbel bevestigde Clement ook dat de jonge spits, die weliswaar in de pikorde niet enkel Bas Dost voor zich moet dulden maar tevens Daniel Pérez er als concurrent bijkreeg, zopas voor het eerst een volledige oefensessie met de groep afwerkte.

"Voor het overige geen nieuws", aldus de Brugse coach verder, wat dus betekent dat Ricca (achillespees) en Balanta (spierblessure) hun rentree op de velden van Westkapelle voorlopig dan weer nog niet konden vieren. "Het duo traint nog steeds individueel en staat mogelijk nog even opzij", wist HLN iets meer uitleg te verschaffen. Hun seizoen zit er luttele weken voor het einde op die manier wellicht reeds op. Toch een kleine domper voor Clement, hoewel geen van beiden een vaste basisplaats kan opeisen. Gezien de wisselvallige prestaties van hun concurrenten Eduard Sobol en Mats Rits, zouden zowel de linksachter als controlerende middenvelder desalniettemin nog handig van pas kunnen komen.

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Wie maakt, indien fit, het meest aanspraak op een basisplaats?

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

7
7
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

53
53
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

130
130
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

77
77
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

94
94
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

41
41
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

65
65
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

179
179
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

67
67
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

152
152
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

392
392
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

132
132
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

93
93
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

207
207
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

211
211
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

211
211
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

241
241
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

100
100
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

441
441

Meer sportnieuws