Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

door
Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

De druk is volledig weg bij RSC Anderlecht. De top vier en een Europees ticket was het doel en die doelstelling is gehaald. Vincent Kompany wil echter meer en wil in Play-Off I weer gaan knallen in de topwedstrijden. De trainer sprak voor de topper tegen Club Brugge de media toe.

Over de geblesseerden: "Ashimeru? We gaan het dag per dag bekijken. Het is geen ernstige blessure, maar we gaan zien of hij fit geraakt. Als het deze match niet is, dan zal hij de match nadien wel kunnen spelen. We zijn al tevreden dat zijn seizoen niet voorbij is."

Over Club Brugge: "Ik verwacht een heel gemotiveerd Club Brugge. Het zijn winnaars en ze willen zeker winnen na de nederlaag tegen ons. Dat verandert echter niets aan onze aanpak. We hebben ook het gevoel dat we beter konden dan die thuismatch. We wonnen toen verdiend volgens mij, maar we speelden niet onze beste match."



Over Lior Refaelov: "De commotie? Ik vind duidelijkheid altijd het beste. We hebben die geschept voor iedereen. Zes matchen spelen met veel geruchten is niet ideaal voor de speler en onze club. We hebben het juiste gedaan voor onze club. Ik vind Refaelov een speler met geweldige kwaliteiten en we hebben altijd aangegeven dat we te weinig ervaring hebben in onze kern. Refaelov heeft alle kwaliteiten die we zochten, maar hij zal nu nog enkele maanden voor Antwerp spelen. Dat Antwerp sprak over deontologie? Dat wordt snel gezegd in het voetbal. Is het anders als je in augustus spelers aantrekt die dan al het seizoen zijn begonnen bij hun club, of in januari? Of Refaelov tegen ons kan aantreden? Tuurlijk, ik wil altijd tegen de best mogelijke ploegen aantreden."



Over de doelstelling in PO I: "Ik heb er alvast zin, maar dat heb ik ook in de oefenmatchen. Ik wil altijd winnen en ben supergemotiveerd, maar dat is nooit anders geweest. Dat er minder druk is omdat we zeker zijn van Europa? Voor mij verandert dat niets, maar ik weet niet hoe de groep dat aanvoelt. Mogelijk voelen ze zich comfortabeler, maar ik probeer het alvast over te brengen op de groep. De cultuur van de club is winnen en dat moeten we ook in PO I tonen. We moeten alvast nederig zijn, want Club Brugge is dit seizoen met afstand de beste ploeg in België. Ze domineren momenteel in België, maar we moeten ambitieus zijn. We willen terug de nummer één worden in België. In de reguliere competitie hebben de topclubs ons misschien wat onderschat, omdat we vaak met de rug tegen de muur stonden. Dat zal nu zeker niet meer het geval zijn."

De sterke resultaten in de toppers: "Terug 15 op 18 tegen hen halen? Ik ga niet rekenen (lacht). Wij zijn Anderlecht en mensen gaan praten over de titel of over de Champions League, maar we moeten bescheiden blijven. Vroeger konden we zonder druk die match aanvatten omdat we wisten dat we de beste waren, maar nu moeten we heel nuchter blijven. Ons doel is match per match. Dat er nu anders wordt gepraat over Anderlecht? Ik heb respect voor iedereen zijn mening, al heel het seizoen. Ik heb altijd gezegd dat het tijd zou kosten en we kunnen nog veel progressie maken. Toen het minder goed ging heb ik dat ook gezegd en dat is nu niet anders."

CR

LEES OOK: Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Gaat RSCA punten pakken bij Club?

Meest recent

Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

11
11
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

31
31
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

10
10
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

52
52
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

81
81
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

56
56
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

189
189
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

153
153
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

439
439
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

107
107
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

35
35
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

49
49
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

372
372
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

74
74
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

45
45
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

127
127
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

130
130
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

148
148
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

475
475
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

99
99
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

112
112
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

70
70
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

256
256
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

66
66
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

44
44

Meer sportnieuws