Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

door
Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

De druk is volledig weg bij RSC Anderlecht. De top vier en een Europees ticket was het doel en die doelstelling is gehaald. Vincent Kompany wil echter meer en wil in Play-Off I weer gaan knallen in de topwedstrijden. De trainer sprak voor de topper tegen Club Brugge de media toe.

Over de geblesseerden: "Ashimeru? We gaan het dag per dag bekijken. Het is geen ernstige blessure, maar we gaan zien of hij fit geraakt. Als het deze match niet is, dan zal hij de match nadien wel kunnen spelen. We zijn al tevreden dat zijn seizoen niet voorbij is."

Over Club Brugge: "Ik verwacht een heel gemotiveerd Club Brugge. Het zijn winnaars en ze willen zeker winnen na de nederlaag tegen ons. Dat verandert echter niets aan onze aanpak. We hebben ook het gevoel dat we beter konden dan die thuismatch. We wonnen toen verdiend volgens mij, maar we speelden niet onze beste match."



Over Lior Refaelov: "De commotie? Ik vind duidelijkheid altijd het beste. We hebben die geschept voor iedereen. Zes matchen spelen met veel geruchten is niet ideaal voor de speler en onze club. We hebben het juiste gedaan voor onze club. Ik vind Refaelov een speler met geweldige kwaliteiten en we hebben altijd aangegeven dat we te weinig ervaring hebben in onze kern. Refaelov heeft alle kwaliteiten die we zochten, maar hij zal nu nog enkele maanden voor Antwerp spelen. Dat Antwerp sprak over deontologie? Dat wordt snel gezegd in het voetbal. Is het anders als je in augustus spelers aantrekt die dan al het seizoen zijn begonnen bij hun club, of in januari? Of Refaelov tegen ons kan aantreden? Tuurlijk, ik wil altijd tegen de best mogelijke ploegen aantreden."



Over de doelstelling in PO I: "Ik heb er alvast zin, maar dat heb ik ook in de oefenmatchen. Ik wil altijd winnen en ben supergemotiveerd, maar dat is nooit anders geweest. Dat er minder druk is omdat we zeker zijn van Europa? Voor mij verandert dat niets, maar ik weet niet hoe de groep dat aanvoelt. Mogelijk voelen ze zich comfortabeler, maar ik probeer het alvast over te brengen op de groep. De cultuur van de club is winnen en dat moeten we ook in PO I tonen. We moeten alvast nederig zijn, want Club Brugge is dit seizoen met afstand de beste ploeg in België. Ze domineren momenteel in België, maar we moeten ambitieus zijn. We willen terug de nummer één worden in België. In de reguliere competitie hebben de topclubs ons misschien wat onderschat, omdat we vaak met de rug tegen de muur stonden. Dat zal nu zeker niet meer het geval zijn."

De sterke resultaten in de toppers: "Terug 15 op 18 tegen hen halen? Ik ga niet rekenen (lacht). Wij zijn Anderlecht en mensen gaan praten over de titel of over de Champions League, maar we moeten bescheiden blijven. Vroeger konden we zonder druk die match aanvatten omdat we wisten dat we de beste waren, maar nu moeten we heel nuchter blijven. Ons doel is match per match. Dat er nu anders wordt gepraat over Anderlecht? Ik heb respect voor iedereen zijn mening, al heel het seizoen. Ik heb altijd gezegd dat het tijd zou kosten en we kunnen nog veel progressie maken. Toen het minder goed ging heb ik dat ook gezegd en dat is nu niet anders."

CR

LEES OOK: Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Gaat RSCA punten pakken bij Club?

Meest recent

Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

21
21
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

15
15
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

55
55
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

93
93
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

85
85
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

230
230
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

329
329
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

123
123
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

644
644
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

334
334
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

142
142
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

124
124
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

364
364
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

171
171
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

31
31
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

200
200
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

93
93
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

377
377
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

369
369
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

52
52
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

874
874
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

417
417
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

45
45
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

576
576
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

50
50

Meer sportnieuws