Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

1113 stemmen
Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

De druk is volledig weg bij RSC Anderlecht. De top vier en een Europees ticket was het doel en die doelstelling is gehaald. Vincent Kompany wil echter meer en wil in Play-Off I weer gaan knallen in de topwedstrijden. De trainer sprak voor de topper tegen Club Brugge de media toe.

Over de geblesseerden: "Ashimeru? We gaan het dag per dag bekijken. Het is geen ernstige blessure, maar we gaan zien of hij fit geraakt. Als het deze match niet is, dan zal hij de match nadien wel kunnen spelen. We zijn al tevreden dat zijn seizoen niet voorbij is."

Over Club Brugge: "Ik verwacht een heel gemotiveerd Club Brugge. Het zijn winnaars en ze willen zeker winnen na de nederlaag tegen ons. Dat verandert echter niets aan onze aanpak. We hebben ook het gevoel dat we beter konden dan die thuismatch. We wonnen toen verdiend volgens mij, maar we speelden niet onze beste match."



Over Lior Refaelov: "De commotie? Ik vind duidelijkheid altijd het beste. We hebben die geschept voor iedereen. Zes matchen spelen met veel geruchten is niet ideaal voor de speler en onze club. We hebben het juiste gedaan voor onze club. Ik vind Refaelov een speler met geweldige kwaliteiten en we hebben altijd aangegeven dat we te weinig ervaring hebben in onze kern. Refaelov heeft alle kwaliteiten die we zochten, maar hij zal nu nog enkele maanden voor Antwerp spelen. Dat Antwerp sprak over deontologie? Dat wordt snel gezegd in het voetbal. Is het anders als je in augustus spelers aantrekt die dan al het seizoen zijn begonnen bij hun club, of in januari? Of Refaelov tegen ons kan aantreden? Tuurlijk, ik wil altijd tegen de best mogelijke ploegen aantreden."



Over de doelstelling in PO I: "Ik heb er alvast zin, maar dat heb ik ook in de oefenmatchen. Ik wil altijd winnen en ben supergemotiveerd, maar dat is nooit anders geweest. Dat er minder druk is omdat we zeker zijn van Europa? Voor mij verandert dat niets, maar ik weet niet hoe de groep dat aanvoelt. Mogelijk voelen ze zich comfortabeler, maar ik probeer het alvast over te brengen op de groep. De cultuur van de club is winnen en dat moeten we ook in PO I tonen. We moeten alvast nederig zijn, want Club Brugge is dit seizoen met afstand de beste ploeg in België. Ze domineren momenteel in België, maar we moeten ambitieus zijn. We willen terug de nummer één worden in België. In de reguliere competitie hebben de topclubs ons misschien wat onderschat, omdat we vaak met de rug tegen de muur stonden. Dat zal nu zeker niet meer het geval zijn."

De sterke resultaten in de toppers: "Terug 15 op 18 tegen hen halen? Ik ga niet rekenen (lacht). Wij zijn Anderlecht en mensen gaan praten over de titel of over de Champions League, maar we moeten bescheiden blijven. Vroeger konden we zonder druk die match aanvatten omdat we wisten dat we de beste waren, maar nu moeten we heel nuchter blijven. Ons doel is match per match. Dat er nu anders wordt gepraat over Anderlecht? Ik heb respect voor iedereen zijn mening, al heel het seizoen. Ik heb altijd gezegd dat het tijd zou kosten en we kunnen nog veel progressie maken. Toen het minder goed ging heb ik dat ook gezegd en dat is nu niet anders."

CR

LEES OOK: Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

Gaat RSCA punten pakken bij Club?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

37
37
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

65
65
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

39
39
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

177
177
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

102
102
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

191
191
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

103
103
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

136
136
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

798
798
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1082
1082
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

539
539
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

170
170
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

157
157
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

804
804
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws