Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

door
Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

De druk is volledig weg bij RSC Anderlecht. De top vier en een Europees ticket was het doel en die doelstelling is gehaald. Vincent Kompany wil echter meer en wil in Play-Off I weer gaan knallen in de topwedstrijden. De trainer sprak voor de topper tegen Club Brugge de media toe.

Over de geblesseerden: "Ashimeru? We gaan het dag per dag bekijken. Het is geen ernstige blessure, maar we gaan zien of hij fit geraakt. Als het deze match niet is, dan zal hij de match nadien wel kunnen spelen. We zijn al tevreden dat zijn seizoen niet voorbij is."

Over Club Brugge: "Ik verwacht een heel gemotiveerd Club Brugge. Het zijn winnaars en ze willen zeker winnen na de nederlaag tegen ons. Dat verandert echter niets aan onze aanpak. We hebben ook het gevoel dat we beter konden dan die thuismatch. We wonnen toen verdiend volgens mij, maar we speelden niet onze beste match."



Over Lior Refaelov: "De commotie? Ik vind duidelijkheid altijd het beste. We hebben die geschept voor iedereen. Zes matchen spelen met veel geruchten is niet ideaal voor de speler en onze club. We hebben het juiste gedaan voor onze club. Ik vind Refaelov een speler met geweldige kwaliteiten en we hebben altijd aangegeven dat we te weinig ervaring hebben in onze kern. Refaelov heeft alle kwaliteiten die we zochten, maar hij zal nu nog enkele maanden voor Antwerp spelen. Dat Antwerp sprak over deontologie? Dat wordt snel gezegd in het voetbal. Is het anders als je in augustus spelers aantrekt die dan al het seizoen zijn begonnen bij hun club, of in januari? Of Refaelov tegen ons kan aantreden? Tuurlijk, ik wil altijd tegen de best mogelijke ploegen aantreden."



Over de doelstelling in PO I: "Ik heb er alvast zin, maar dat heb ik ook in de oefenmatchen. Ik wil altijd winnen en ben supergemotiveerd, maar dat is nooit anders geweest. Dat er minder druk is omdat we zeker zijn van Europa? Voor mij verandert dat niets, maar ik weet niet hoe de groep dat aanvoelt. Mogelijk voelen ze zich comfortabeler, maar ik probeer het alvast over te brengen op de groep. De cultuur van de club is winnen en dat moeten we ook in PO I tonen. We moeten alvast nederig zijn, want Club Brugge is dit seizoen met afstand de beste ploeg in België. Ze domineren momenteel in België, maar we moeten ambitieus zijn. We willen terug de nummer één worden in België. In de reguliere competitie hebben de topclubs ons misschien wat onderschat, omdat we vaak met de rug tegen de muur stonden. Dat zal nu zeker niet meer het geval zijn."

De sterke resultaten in de toppers: "Terug 15 op 18 tegen hen halen? Ik ga niet rekenen (lacht). Wij zijn Anderlecht en mensen gaan praten over de titel of over de Champions League, maar we moeten bescheiden blijven. Vroeger konden we zonder druk die match aanvatten omdat we wisten dat we de beste waren, maar nu moeten we heel nuchter blijven. Ons doel is match per match. Dat er nu anders wordt gepraat over Anderlecht? Ik heb respect voor iedereen zijn mening, al heel het seizoen. Ik heb altijd gezegd dat het tijd zou kosten en we kunnen nog veel progressie maken. Toen het minder goed ging heb ik dat ook gezegd en dat is nu niet anders."

CR

LEES OOK: 'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

Gaat RSCA punten pakken bij Club?

Meest recent

Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

10
10
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

24
24
‘Panieksfeer bij Anderlecht: winterdeal crasht bijna’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

42
42
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

27
27
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

59
59
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

115
115
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

127
127
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

33
33
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

68
68
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

39
39
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

176
176
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

61
61
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

71
71
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

217
217
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

225
225
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

48
48
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

159
159
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

467
467
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

100
100
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

81
81
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

790
790
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

270
270
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

212
212
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

194
194
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

197
197

Meer sportnieuws