Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

door
Kompany doet boekje open over Club én Refaelov

De druk is volledig weg bij RSC Anderlecht. De top vier en een Europees ticket was het doel en die doelstelling is gehaald. Vincent Kompany wil echter meer en wil in Play-Off I weer gaan knallen in de topwedstrijden. De trainer sprak voor de topper tegen Club Brugge de media toe.

Over de geblesseerden: "Ashimeru? We gaan het dag per dag bekijken. Het is geen ernstige blessure, maar we gaan zien of hij fit geraakt. Als het deze match niet is, dan zal hij de match nadien wel kunnen spelen. We zijn al tevreden dat zijn seizoen niet voorbij is."

Over Club Brugge: "Ik verwacht een heel gemotiveerd Club Brugge. Het zijn winnaars en ze willen zeker winnen na de nederlaag tegen ons. Dat verandert echter niets aan onze aanpak. We hebben ook het gevoel dat we beter konden dan die thuismatch. We wonnen toen verdiend volgens mij, maar we speelden niet onze beste match."



Over Lior Refaelov: "De commotie? Ik vind duidelijkheid altijd het beste. We hebben die geschept voor iedereen. Zes matchen spelen met veel geruchten is niet ideaal voor de speler en onze club. We hebben het juiste gedaan voor onze club. Ik vind Refaelov een speler met geweldige kwaliteiten en we hebben altijd aangegeven dat we te weinig ervaring hebben in onze kern. Refaelov heeft alle kwaliteiten die we zochten, maar hij zal nu nog enkele maanden voor Antwerp spelen. Dat Antwerp sprak over deontologie? Dat wordt snel gezegd in het voetbal. Is het anders als je in augustus spelers aantrekt die dan al het seizoen zijn begonnen bij hun club, of in januari? Of Refaelov tegen ons kan aantreden? Tuurlijk, ik wil altijd tegen de best mogelijke ploegen aantreden."



Over de doelstelling in PO I: "Ik heb er alvast zin, maar dat heb ik ook in de oefenmatchen. Ik wil altijd winnen en ben supergemotiveerd, maar dat is nooit anders geweest. Dat er minder druk is omdat we zeker zijn van Europa? Voor mij verandert dat niets, maar ik weet niet hoe de groep dat aanvoelt. Mogelijk voelen ze zich comfortabeler, maar ik probeer het alvast over te brengen op de groep. De cultuur van de club is winnen en dat moeten we ook in PO I tonen. We moeten alvast nederig zijn, want Club Brugge is dit seizoen met afstand de beste ploeg in België. Ze domineren momenteel in België, maar we moeten ambitieus zijn. We willen terug de nummer één worden in België. In de reguliere competitie hebben de topclubs ons misschien wat onderschat, omdat we vaak met de rug tegen de muur stonden. Dat zal nu zeker niet meer het geval zijn."

De sterke resultaten in de toppers: "Terug 15 op 18 tegen hen halen? Ik ga niet rekenen (lacht). Wij zijn Anderlecht en mensen gaan praten over de titel of over de Champions League, maar we moeten bescheiden blijven. Vroeger konden we zonder druk die match aanvatten omdat we wisten dat we de beste waren, maar nu moeten we heel nuchter blijven. Ons doel is match per match. Dat er nu anders wordt gepraat over Anderlecht? Ik heb respect voor iedereen zijn mening, al heel het seizoen. Ik heb altijd gezegd dat het tijd zou kosten en we kunnen nog veel progressie maken. Toen het minder goed ging heb ik dat ook gezegd en dat is nu niet anders."

CR

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Gaat RSCA punten pakken bij Club?

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

315
315
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

16
16
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

28
28
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

43
43
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

208
208
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

114
114
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

190
190
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

66
66
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

224
224
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

18
18
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

391
391
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

168
168
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

60
60
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

499
499
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

107
107
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

227
227
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

143
143
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

111
111
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

36
36
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws