Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

565 stemmen
Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

In december 2019 zat RSC Anderlecht in de problemen en de ploeg knokte voor Europees voetbal. De club had het toen al financieel niet onder de markt. Het toenmalige bestuur kwam met een Open Brief. Die kreeg veel kritiek. RSCA haalt nu zijn grote gelijk. 

We sommen even op wat de Open Brief toen inhield. "Voor de club en de kern zou het een beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar gaan we vol voor. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it. Vanaf volgend jaar wil Anderlecht meedoen voor de top vier en minstens Europees voetbal halen, het jaar nadien is de titel het doel”, luidde het. Er werd toen het volgende opgesomd. 



2020/2021
  • Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel.
  • Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. 
  • Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern. We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen. 
2021-2022
  • Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal.
  • Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal. We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. 



Anderhalf jaar later zit Anderlecht compleet op schema.  De brief werd toen ondertekend door Vincent Kompany, Jo Van Biesbroeck,Michael Verschueren, Frank Vercauteren en Marc Coucke. Zij kregen de volle laag en het was ‘Anderlecht onwaardig’. Zij halen nu hun gram, want Anderlecht werd derde in de reguliere competitie en knokte dit seizoen dus mee voor Europees voetbal. De top vier wordt al zeker gehaald en in Play-Off I kan RSCA zonder druk spelen. Anderlecht is immers zeker van minstens de Conference League.

De club wist ook zijn belofte omtrent het laten doorstromen van jonge talenten na te komen. Met Anouar Ait El Hadj en Hannes Delcroix werden er dit seizoen twee nieuwe jonkies basisspeler. Met Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Kristian Arnstad kloppen er drie aan de deur. Zij maakten al minuten en daarachter staan nog een aantal jonge toptalenten klaar. 



Anderlecht wist zich financieel al deels te herstellen en daardoor zijn er meer middelen. RSCA kan volgend seizoen mogelijk meedoen voor de titel als het zich nog wat kan versterken. Het kan zelfs voorlopen op schema als het tweede wordt en zich plaatst voor de voorrondes van de Champions League. 

In het voetbal regeert de waan van de dag en vaak de emotie. Het project dat in 2019 werd opgestart, met hier en daar de nodige bijsturingen, lijkt wel degelijk het juiste te zijn. De weg naar boven is na vier moeilijke jaren ingezet. Anderlecht is na twee jaren zonder Europees voetbal weer terug waar het thuishoort: in de Europese bekers.

CR

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Was die brief toen een eerlijke en goede communicatie?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

22
22
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

40
40
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

28
28
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

95
95
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

325
325
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

469
469
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

437
437
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

72
72
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

390
390
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

515
515
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

243
243
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

62
62
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

226
226
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

453
453
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

265
265
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

716
716
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

218
218
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

245
245
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

565
565
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

390
390
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

739
739
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

623
623
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

731
731
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws