Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

565
Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

In december 2019 zat RSC Anderlecht in de problemen en de ploeg knokte voor Europees voetbal. De club had het toen al financieel niet onder de markt. Het toenmalige bestuur kwam met een Open Brief. Die kreeg veel kritiek. RSCA haalt nu zijn grote gelijk. 

We sommen even op wat de Open Brief toen inhield. "Voor de club en de kern zou het een beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar gaan we vol voor. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it. Vanaf volgend jaar wil Anderlecht meedoen voor de top vier en minstens Europees voetbal halen, het jaar nadien is de titel het doel”, luidde het. Er werd toen het volgende opgesomd. 



2020/2021
  • Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel.
  • Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. 
  • Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern. We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen. 
2021-2022
  • Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal.
  • Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal. We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. 



Anderhalf jaar later zit Anderlecht compleet op schema.  De brief werd toen ondertekend door Vincent Kompany, Jo Van Biesbroeck,Michael Verschueren, Frank Vercauteren en Marc Coucke. Zij kregen de volle laag en het was ‘Anderlecht onwaardig’. Zij halen nu hun gram, want Anderlecht werd derde in de reguliere competitie en knokte dit seizoen dus mee voor Europees voetbal. De top vier wordt al zeker gehaald en in Play-Off I kan RSCA zonder druk spelen. Anderlecht is immers zeker van minstens de Conference League.

De club wist ook zijn belofte omtrent het laten doorstromen van jonge talenten na te komen. Met Anouar Ait El Hadj en Hannes Delcroix werden er dit seizoen twee nieuwe jonkies basisspeler. Met Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Kristian Arnstad kloppen er drie aan de deur. Zij maakten al minuten en daarachter staan nog een aantal jonge toptalenten klaar. 



Anderlecht wist zich financieel al deels te herstellen en daardoor zijn er meer middelen. RSCA kan volgend seizoen mogelijk meedoen voor de titel als het zich nog wat kan versterken. Het kan zelfs voorlopen op schema als het tweede wordt en zich plaatst voor de voorrondes van de Champions League. 

In het voetbal regeert de waan van de dag en vaak de emotie. Het project dat in 2019 werd opgestart, met hier en daar de nodige bijsturingen, lijkt wel degelijk het juiste te zijn. De weg naar boven is na vier moeilijke jaren ingezet. Anderlecht is na twee jaren zonder Europees voetbal weer terug waar het thuishoort: in de Europese bekers.

CR

LEES OOK: Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

Was die brief toen een eerlijke en goede communicatie?

Meest recent

Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

11
11
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

13
13
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

94
94
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

426
426
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

262
262
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

331
331
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

361
361
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

41
41
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

110
110
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

116
116
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

476
476
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

197
197
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

187
187
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

135
135
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

162
162
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

109
109
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

274
274
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

657
657
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

229
229
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

154
154
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

133
133
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

212
212
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

130
130
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

51
51

Meer sportnieuws