Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

door
Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

In december 2019 zat RSC Anderlecht in de problemen en de ploeg knokte voor Europees voetbal. De club had het toen al financieel niet onder de markt. Het toenmalige bestuur kwam met een Open Brief. Die kreeg veel kritiek. RSCA haalt nu zijn grote gelijk. 

We sommen even op wat de Open Brief toen inhield. "Voor de club en de kern zou het een beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar gaan we vol voor. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it. Vanaf volgend jaar wil Anderlecht meedoen voor de top vier en minstens Europees voetbal halen, het jaar nadien is de titel het doel”, luidde het. Er werd toen het volgende opgesomd. 



2020/2021
  • Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel.
  • Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. 
  • Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern. We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen. 
2021-2022
  • Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal.
  • Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal. We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. 



Anderhalf jaar later zit Anderlecht compleet op schema.  De brief werd toen ondertekend door Vincent Kompany, Jo Van Biesbroeck,Michael Verschueren, Frank Vercauteren en Marc Coucke. Zij kregen de volle laag en het was ‘Anderlecht onwaardig’. Zij halen nu hun gram, want Anderlecht werd derde in de reguliere competitie en knokte dit seizoen dus mee voor Europees voetbal. De top vier wordt al zeker gehaald en in Play-Off I kan RSCA zonder druk spelen. Anderlecht is immers zeker van minstens de Conference League.

De club wist ook zijn belofte omtrent het laten doorstromen van jonge talenten na te komen. Met Anouar Ait El Hadj en Hannes Delcroix werden er dit seizoen twee nieuwe jonkies basisspeler. Met Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Kristian Arnstad kloppen er drie aan de deur. Zij maakten al minuten en daarachter staan nog een aantal jonge toptalenten klaar. 



Anderlecht wist zich financieel al deels te herstellen en daardoor zijn er meer middelen. RSCA kan volgend seizoen mogelijk meedoen voor de titel als het zich nog wat kan versterken. Het kan zelfs voorlopen op schema als het tweede wordt en zich plaatst voor de voorrondes van de Champions League. 

In het voetbal regeert de waan van de dag en vaak de emotie. Het project dat in 2019 werd opgestart, met hier en daar de nodige bijsturingen, lijkt wel degelijk het juiste te zijn. De weg naar boven is na vier moeilijke jaren ingezet. Anderlecht is na twee jaren zonder Europees voetbal weer terug waar het thuishoort: in de Europese bekers.

CR

LEES OOK: Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

Was die brief toen een eerlijke en goede communicatie?

Meest recent

Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

62
62
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

21
21
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

52
52
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

414
414
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

61
61
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

116
116
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

363
363
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

97
97
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

190
190
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

63
63
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

343
343
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

533
533
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

200
200
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

594
594
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

167
167
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

346
346
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

109
109
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

234
234
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

128
128
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

190
190
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

115
115
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

314
314
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

86
86
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

306
306

Meer sportnieuws