Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

door
Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

In december 2019 zat RSC Anderlecht in de problemen en de ploeg knokte voor Europees voetbal. De club had het toen al financieel niet onder de markt. Het toenmalige bestuur kwam met een Open Brief. Die kreeg veel kritiek. RSCA haalt nu zijn grote gelijk. 

We sommen even op wat de Open Brief toen inhield. "Voor de club en de kern zou het een beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar gaan we vol voor. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it. Vanaf volgend jaar wil Anderlecht meedoen voor de top vier en minstens Europees voetbal halen, het jaar nadien is de titel het doel”, luidde het. Er werd toen het volgende opgesomd. 



2020/2021
  • Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel.
  • Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. 
  • Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern. We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen. 
2021-2022
  • Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal.
  • Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal. We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. 



Anderhalf jaar later zit Anderlecht compleet op schema.  De brief werd toen ondertekend door Vincent Kompany, Jo Van Biesbroeck,Michael Verschueren, Frank Vercauteren en Marc Coucke. Zij kregen de volle laag en het was ‘Anderlecht onwaardig’. Zij halen nu hun gram, want Anderlecht werd derde in de reguliere competitie en knokte dit seizoen dus mee voor Europees voetbal. De top vier wordt al zeker gehaald en in Play-Off I kan RSCA zonder druk spelen. Anderlecht is immers zeker van minstens de Conference League.

De club wist ook zijn belofte omtrent het laten doorstromen van jonge talenten na te komen. Met Anouar Ait El Hadj en Hannes Delcroix werden er dit seizoen twee nieuwe jonkies basisspeler. Met Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Kristian Arnstad kloppen er drie aan de deur. Zij maakten al minuten en daarachter staan nog een aantal jonge toptalenten klaar. 



Anderlecht wist zich financieel al deels te herstellen en daardoor zijn er meer middelen. RSCA kan volgend seizoen mogelijk meedoen voor de titel als het zich nog wat kan versterken. Het kan zelfs voorlopen op schema als het tweede wordt en zich plaatst voor de voorrondes van de Champions League. 

In het voetbal regeert de waan van de dag en vaak de emotie. Het project dat in 2019 werd opgestart, met hier en daar de nodige bijsturingen, lijkt wel degelijk het juiste te zijn. De weg naar boven is na vier moeilijke jaren ingezet. Anderlecht is na twee jaren zonder Europees voetbal weer terug waar het thuishoort: in de Europese bekers.

CR

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

Was die brief toen een eerlijke en goede communicatie?

Meest recent

Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

3
3
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

77
77
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

7
7
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

215
215
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

64
64
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

231
231
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

130
130
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

36
36
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

403
403
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

257
257
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

171
171
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

135
135
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

496
496
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

63
63
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

96
96
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

67
67
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

598
598
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

134
134
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

297
297
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

195
195
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

64
64
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

470
470
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

481
481
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

65
65

Meer sportnieuws