Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

door
Anderlecht zit nu helemaal op schema van… de Open Brief

In december 2019 zat RSC Anderlecht in de problemen en de ploeg knokte voor Europees voetbal. De club had het toen al financieel niet onder de markt. Het toenmalige bestuur kwam met een Open Brief. Die kreeg veel kritiek. RSCA haalt nu zijn grote gelijk. 

We sommen even op wat de Open Brief toen inhield. "Voor de club en de kern zou het een beloning zijn om dit seizoen Europees voetbal te halen. Daar gaan we vol voor. Blijkt het alsnog een overgangsjaar, dan moeten we zeggen: so be it. Vanaf volgend jaar wil Anderlecht meedoen voor de top vier en minstens Europees voetbal halen, het jaar nadien is de titel het doel”, luidde het. Er werd toen het volgende opgesomd. 



2020/2021
  • Prioriteit 1: Onze -aan de basis- jonge kern versterken met nieuwe spelers, die voldoen aan het juiste data-, financieel- en voetbalprofiel.
  • Prioriteit 2: Verder doen groeien van de aanvallende voetbalidentiteit en dat spel week na week aan jullie tonen. 
  • Prioriteit 3: Opnieuw 1 à 2 beloftevolle jonge spelers de stap laten zetten naar de A-kern. We willen meedoen voor een plaats in de top 4 en minimum Europees voetbal halen. 
2021-2022
  • Prioriteit 1: Met een solide, uitgebalanceerde kern het hele seizoen bovenaan het klassement meedoen met systematisch dominant voetbal.
  • Prioriteit 2: In Europa laten zien waar RSC Anderlecht voetbal voor staat en verrassen met aantrekkelijk voetbal. We spelen voor de titel en mikken op het halen van de Champions League. 



Anderhalf jaar later zit Anderlecht compleet op schema.  De brief werd toen ondertekend door Vincent Kompany, Jo Van Biesbroeck,Michael Verschueren, Frank Vercauteren en Marc Coucke. Zij kregen de volle laag en het was ‘Anderlecht onwaardig’. Zij halen nu hun gram, want Anderlecht werd derde in de reguliere competitie en knokte dit seizoen dus mee voor Europees voetbal. De top vier wordt al zeker gehaald en in Play-Off I kan RSCA zonder druk spelen. Anderlecht is immers zeker van minstens de Conference League.

De club wist ook zijn belofte omtrent het laten doorstromen van jonge talenten na te komen. Met Anouar Ait El Hadj en Hannes Delcroix werden er dit seizoen twee nieuwe jonkies basisspeler. Met Mario Stroeykens, Lucas Lissens en Kristian Arnstad kloppen er drie aan de deur. Zij maakten al minuten en daarachter staan nog een aantal jonge toptalenten klaar. 



Anderlecht wist zich financieel al deels te herstellen en daardoor zijn er meer middelen. RSCA kan volgend seizoen mogelijk meedoen voor de titel als het zich nog wat kan versterken. Het kan zelfs voorlopen op schema als het tweede wordt en zich plaatst voor de voorrondes van de Champions League. 

In het voetbal regeert de waan van de dag en vaak de emotie. Het project dat in 2019 werd opgestart, met hier en daar de nodige bijsturingen, lijkt wel degelijk het juiste te zijn. De weg naar boven is na vier moeilijke jaren ingezet. Anderlecht is na twee jaren zonder Europees voetbal weer terug waar het thuishoort: in de Europese bekers.

CR

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Was die brief toen een eerlijke en goede communicatie?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

33
33
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

50
50
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

77
77
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

127
127
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

265
265
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

379
379
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

503
503
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws