'Engelse topclubs willen nu werk maken van Britse Super League'

door
'Engelse topclubs willen nu werk maken van Britse Super League'

De Engelse topclubs maakten de voorbije dagen geen al te beste beurt. Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal en Tottenham hoorden bij de 'founding clubs' van de Super League, maar moesten na onhoudbare druk van supporters, pers en zelfs de politiek snel op hun stappen terugkeren. Het project stortte als een kaartenhuisje in elkaar, maar de Engelse G6 zou zijn pijlen nu op de Premier League richten.


The Sun pakt woensdag immers groots uit met het nieuws dat de topclubs na het debacle rond de ESL nu werk zouden willen maken van een 'Britse Super League'. Het zou daarbij gaan om een verregaande hervorming van de Premier League, waarbij het aantal teams teruggebracht zou worden van 20 naar achttien én de Schotse topclubs Celtic en Rangers de overstap naar het Engelse voetbal zouden maken. Daarnaast wordt er ook nagedacht over het invoeren van play-offs, waarbij de top vier om de titel zou strijden.

Dat project zou wél een grote kans op slagen toegedicht worden. Van de UEFA en FIFA zouden geen bezwaren verwacht moeten worden, want een hervorming van de Premier League vormt geen bedreiging voor de Champions League en de FIFA is niet per se gekant tegen grensoverschrijdende competities. Ook de politiek zou de hervorming niet ongenegen zijn, want de Britse premier Boris Johnson zou in de integratie van Celtic en Rangers een wapen zien in de strijd tegen de Schotse onafhankelijkheidsbeweging. Enkel de kleinere clubs uit de Premier League lijken dwars te gaan liggen, maar het zal afwachten zijn hoeveel gewicht zij in de schaal kunnen werpen.

LEES OOK: Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

Zou zo'n hervorming een goed idee zijn?

Meest recent

Club-Gent: Leko puzzelt met basiself, drie wissels De Mil

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

178
178
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

93
93
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

89
89
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

517
517
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

97
97
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

44
44
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

124
124
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

163
163
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

764
764
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

120
120
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

191
191
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

66
66
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

218
218
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1037
1037
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

284
284
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

204
204
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

190
190
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

221
221
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

496
496
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

620
620
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

60
60
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

36
36
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

76
76

Meer sportnieuws