Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

door
Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

Real Madrid-voorzitter Florentino Pérez, de grote architect van de omstreden Super League, gelooft nog altijd heilig in het project. Bij het radioprogramma El Larguero kwam hij met een reactie op de ontstane ophef. 

"We hebben jaren aan dit project gewerkt. Misschien hebben we het idee niet goed genoeg uitgelegd", begint Pérez zijn verhaal. "Ik ben erg teleurgesteld. We hebben drie jaar aan dit project gewerkt, het was bedoeld om de economische situatie te bestrijden." 

Veel verlies

"La Liga is onaantastbaar, maar doordeweeks lag er nog ruimte. Het Champions League-format is gedateerd en oud en wordt eigenlijk pas interessant vanaf de kwartfinales. De twaalf clubs die meededen hebben gezamenlijk 650 miljoen euro verlies geleden en volgend seizoen waarschijnlijk veel meer. Omdat het format niet meer werkt, besloten we om de twaalf grootste clubs bij elkaar te brengen", zegt Pérez.  "We dachten dat we veel meer geld konden krijgen voor de grote en kleinere clubs." 

Pérez hekelt de felle reactie van de UEFA. "De UEFA heeft een act neergezet, de president (Ceferin, red.) moet natuurlijk correct blijven. Ze hebben ons niet de kans gegeven om het uit te leggen, omdat ze wilde dat er niets zou veranderen. Het klopt niet dat dit het einde van het voetbal zou zijn. De rijke clubs verliezen nu veel geld. Het is een pyramidespel: als er bovenin geen geld is, is er voor de rest ook niets." 

Jonge kijkers

"Eén van de Engelse clubs had er geen vertrouwen in en daardoor sloeg de twijfel over op de andere clubs", reageert Pérez als hem wordt gevraagd waarom de Super League geklapt is. "Ze zeiden dat ze niet meer deel uit wilden maken van het project. Het project staat nu op standby, kan ik bevestigen. Juventus en AC Milan zijn niet vertrokken, we zijn benieuwd hoe zij er nu tegenover staan. Barcelona beraadt zich. We willen de aandacht van iedereen, omdat jonge mensen niet meer naar voetbal kijken. Als je denkt dat de Super League dood is, heb je het echt verkeerd. Ik ben niet bang voor de UEFA of de FIFA." 

De Super League brengt niet alleen meer geld in het laatje voor de clubs, het is volgens Pérez zelfs noodzakelijk om topaankopen te kunnen blijven doen. "Het is onmogelijk om spelers als Kylian Mbappé of Erling Haaland te halen zonder de Super League. Dat is niet alleen voor Real Madrid zo, maar ook voor alle andere clubs. Er zullen zonder Super League geen grote aankopen worden gedaan."

LEES OOK: Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Bizarre uitspraken?

Meest recent

Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

7
7
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

32
32
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

27
27
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

111
111
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

15
15
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

310
310
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

41
41
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

65
65
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

159
159
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

239
239
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

83
83
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

76
76
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

235
235
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

477
477
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

135
135
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

492
492
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

160
160
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

248
248
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

74
74
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

373
373
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

91
91
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

262
262

Meer sportnieuws