Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

door
Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

Real Madrid-voorzitter Florentino Pérez, de grote architect van de omstreden Super League, gelooft nog altijd heilig in het project. Bij het radioprogramma El Larguero kwam hij met een reactie op de ontstane ophef. 

"We hebben jaren aan dit project gewerkt. Misschien hebben we het idee niet goed genoeg uitgelegd", begint Pérez zijn verhaal. "Ik ben erg teleurgesteld. We hebben drie jaar aan dit project gewerkt, het was bedoeld om de economische situatie te bestrijden." 

Veel verlies

"La Liga is onaantastbaar, maar doordeweeks lag er nog ruimte. Het Champions League-format is gedateerd en oud en wordt eigenlijk pas interessant vanaf de kwartfinales. De twaalf clubs die meededen hebben gezamenlijk 650 miljoen euro verlies geleden en volgend seizoen waarschijnlijk veel meer. Omdat het format niet meer werkt, besloten we om de twaalf grootste clubs bij elkaar te brengen", zegt Pérez.  "We dachten dat we veel meer geld konden krijgen voor de grote en kleinere clubs." 

Pérez hekelt de felle reactie van de UEFA. "De UEFA heeft een act neergezet, de president (Ceferin, red.) moet natuurlijk correct blijven. Ze hebben ons niet de kans gegeven om het uit te leggen, omdat ze wilde dat er niets zou veranderen. Het klopt niet dat dit het einde van het voetbal zou zijn. De rijke clubs verliezen nu veel geld. Het is een pyramidespel: als er bovenin geen geld is, is er voor de rest ook niets." 

Jonge kijkers

"Eén van de Engelse clubs had er geen vertrouwen in en daardoor sloeg de twijfel over op de andere clubs", reageert Pérez als hem wordt gevraagd waarom de Super League geklapt is. "Ze zeiden dat ze niet meer deel uit wilden maken van het project. Het project staat nu op standby, kan ik bevestigen. Juventus en AC Milan zijn niet vertrokken, we zijn benieuwd hoe zij er nu tegenover staan. Barcelona beraadt zich. We willen de aandacht van iedereen, omdat jonge mensen niet meer naar voetbal kijken. Als je denkt dat de Super League dood is, heb je het echt verkeerd. Ik ben niet bang voor de UEFA of de FIFA." 

De Super League brengt niet alleen meer geld in het laatje voor de clubs, het is volgens Pérez zelfs noodzakelijk om topaankopen te kunnen blijven doen. "Het is onmogelijk om spelers als Kylian Mbappé of Erling Haaland te halen zonder de Super League. Dat is niet alleen voor Real Madrid zo, maar ook voor alle andere clubs. Er zullen zonder Super League geen grote aankopen worden gedaan."

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Bizarre uitspraken?

Meest recent

Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

29
29
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

14
14
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

481
481
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

57
57
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

153
153
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

186
186
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

88
88
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

141
141
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

53
53
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

61
61
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

375
375
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

68
68
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

35
35
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

243
243
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

150
150
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

131
131
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

398
398
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

548
548
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

45
45
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

349
349
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1164
1164
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

66
66
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

124
124
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

205
205

Meer sportnieuws