Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

door
Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

Real Madrid-voorzitter Florentino Pérez, de grote architect van de omstreden Super League, gelooft nog altijd heilig in het project. Bij het radioprogramma El Larguero kwam hij met een reactie op de ontstane ophef. 

"We hebben jaren aan dit project gewerkt. Misschien hebben we het idee niet goed genoeg uitgelegd", begint Pérez zijn verhaal. "Ik ben erg teleurgesteld. We hebben drie jaar aan dit project gewerkt, het was bedoeld om de economische situatie te bestrijden." 

Veel verlies

"La Liga is onaantastbaar, maar doordeweeks lag er nog ruimte. Het Champions League-format is gedateerd en oud en wordt eigenlijk pas interessant vanaf de kwartfinales. De twaalf clubs die meededen hebben gezamenlijk 650 miljoen euro verlies geleden en volgend seizoen waarschijnlijk veel meer. Omdat het format niet meer werkt, besloten we om de twaalf grootste clubs bij elkaar te brengen", zegt Pérez.  "We dachten dat we veel meer geld konden krijgen voor de grote en kleinere clubs." 

Pérez hekelt de felle reactie van de UEFA. "De UEFA heeft een act neergezet, de president (Ceferin, red.) moet natuurlijk correct blijven. Ze hebben ons niet de kans gegeven om het uit te leggen, omdat ze wilde dat er niets zou veranderen. Het klopt niet dat dit het einde van het voetbal zou zijn. De rijke clubs verliezen nu veel geld. Het is een pyramidespel: als er bovenin geen geld is, is er voor de rest ook niets." 

Jonge kijkers

"Eén van de Engelse clubs had er geen vertrouwen in en daardoor sloeg de twijfel over op de andere clubs", reageert Pérez als hem wordt gevraagd waarom de Super League geklapt is. "Ze zeiden dat ze niet meer deel uit wilden maken van het project. Het project staat nu op standby, kan ik bevestigen. Juventus en AC Milan zijn niet vertrokken, we zijn benieuwd hoe zij er nu tegenover staan. Barcelona beraadt zich. We willen de aandacht van iedereen, omdat jonge mensen niet meer naar voetbal kijken. Als je denkt dat de Super League dood is, heb je het echt verkeerd. Ik ben niet bang voor de UEFA of de FIFA." 

De Super League brengt niet alleen meer geld in het laatje voor de clubs, het is volgens Pérez zelfs noodzakelijk om topaankopen te kunnen blijven doen. "Het is onmogelijk om spelers als Kylian Mbappé of Erling Haaland te halen zonder de Super League. Dat is niet alleen voor Real Madrid zo, maar ook voor alle andere clubs. Er zullen zonder Super League geen grote aankopen worden gedaan."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

Bizarre uitspraken?

Meest recent

WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

14
14
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

19
19
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

72
72
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

38
38
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

162
162
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

93
93
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

63
63
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

162
162
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

142
142
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

269
269
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

74
74
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

92
92
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

287
287
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

234
234
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

146
146
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

231
231
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

359
359
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

201
201
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

518
518
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

44
44
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

88
88
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

91
91
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

244
244
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

223
223

Meer sportnieuws