Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

door
Perez komt met Super League-statement en wijst naar Mbappé en Haaland

Real Madrid-voorzitter Florentino Pérez, de grote architect van de omstreden Super League, gelooft nog altijd heilig in het project. Bij het radioprogramma El Larguero kwam hij met een reactie op de ontstane ophef. 

"We hebben jaren aan dit project gewerkt. Misschien hebben we het idee niet goed genoeg uitgelegd", begint Pérez zijn verhaal. "Ik ben erg teleurgesteld. We hebben drie jaar aan dit project gewerkt, het was bedoeld om de economische situatie te bestrijden." 

Veel verlies

"La Liga is onaantastbaar, maar doordeweeks lag er nog ruimte. Het Champions League-format is gedateerd en oud en wordt eigenlijk pas interessant vanaf de kwartfinales. De twaalf clubs die meededen hebben gezamenlijk 650 miljoen euro verlies geleden en volgend seizoen waarschijnlijk veel meer. Omdat het format niet meer werkt, besloten we om de twaalf grootste clubs bij elkaar te brengen", zegt Pérez.  "We dachten dat we veel meer geld konden krijgen voor de grote en kleinere clubs." 

Pérez hekelt de felle reactie van de UEFA. "De UEFA heeft een act neergezet, de president (Ceferin, red.) moet natuurlijk correct blijven. Ze hebben ons niet de kans gegeven om het uit te leggen, omdat ze wilde dat er niets zou veranderen. Het klopt niet dat dit het einde van het voetbal zou zijn. De rijke clubs verliezen nu veel geld. Het is een pyramidespel: als er bovenin geen geld is, is er voor de rest ook niets." 

Jonge kijkers

"Eén van de Engelse clubs had er geen vertrouwen in en daardoor sloeg de twijfel over op de andere clubs", reageert Pérez als hem wordt gevraagd waarom de Super League geklapt is. "Ze zeiden dat ze niet meer deel uit wilden maken van het project. Het project staat nu op standby, kan ik bevestigen. Juventus en AC Milan zijn niet vertrokken, we zijn benieuwd hoe zij er nu tegenover staan. Barcelona beraadt zich. We willen de aandacht van iedereen, omdat jonge mensen niet meer naar voetbal kijken. Als je denkt dat de Super League dood is, heb je het echt verkeerd. Ik ben niet bang voor de UEFA of de FIFA." 

De Super League brengt niet alleen meer geld in het laatje voor de clubs, het is volgens Pérez zelfs noodzakelijk om topaankopen te kunnen blijven doen. "Het is onmogelijk om spelers als Kylian Mbappé of Erling Haaland te halen zonder de Super League. Dat is niet alleen voor Real Madrid zo, maar ook voor alle andere clubs. Er zullen zonder Super League geen grote aankopen worden gedaan."

LEES OOK: 'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Bizarre uitspraken?

Meest recent

Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

4
4
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

111
111
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

110
110
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

70
70
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

76
76
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

73
73
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

52
52
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

139
139
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

155
155
Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Auteur en eeuwige provocateur Herman Brusselmans heeft opnieuw voor een onvergetelijk ...

69
69
'Club ontploft: schokkende winterdeal naar Anderlecht'

Club Brugge slikte al eens toen de naam viel, maar nu lijkt Anderlecht door te drukken. Paars-wit ...

458
458
Van Bommel bevestigt bijzonder straf transfergerucht

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrok na een ...

142
142
Beresterke Heymans stelt vast: "Zo moet dat in Europa"

Daan Heymans was alwéér belangrijk voor KRC Genk. De aanvallende middenvelder steekt ...

41
41
Standard heeft 'zijn Lukaku': "Bayern toonde interesse"

Vorig jaar deelde onze redactie mee dat Bayern München zijn zinnen had gezet op een parel van ...

241
241
Club Brugge waarschuwt Anderlecht: Lotto Park ‘bibbert’

Club Brugge speelde een sterke partij tegen FC Barcelona. Het werd 3-3, maar 6-6 had ook gekund. ...

668
668
Feest bij KRC Genk: "Dan spreek je over een historische avond"

Spreekt er iemand nog over de positie van Thorsten Fink bij KRC Genk? We denken het niet. De ...

163
163
Genk stunt in Braga: absolute uitblinker steelt de show

Wat een rollercoaster. In een heus spektakelstuk deed KRC Genk donderdag een gouden zaak doormet 3-4 ...

167
167
Europa & Conference League: 4 ploegen blijven foutloos

De afgelopen dagen eiste de Champions League de aandacht op, maar op donderdag is het ...

54
54
KRC Genk verbaast in spektakelstuk tegen Braga

KRC Genk nam het in de Europa League op tegen Braga. De Portugezen begonnen de clash als de grote ...

230
230
‘Jackpot Cercle: sterkhouder lonkt naar knaltransfer’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart vocht vorig ...

230
230
‘Messi staat voor verbazingwekkende Europese comeback’

Lionel Messi maakt al een aantal jaren het mooie weer bij Inter Miami. In de Verenigde Staten ...

125
125
Hayen blikt terug op afgekeurde goal Vermant: "Geen regel"

Club Brugge stuntte woensdag in de Champions League met een 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Even ...

170
170
'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Kazachstan en Liechtenstein, ...

313
313
David Beckham breekt volledig na onverwachte gebeurtenis

David Beckham is een echt icoon van het Engelse voetbal. De sierlijke middenvelder maakte furore op ...

86
86
'Club Brugge kan cashen: scouts grootmacht in tribune'

Club Brugge is doorheen heel Europa hét gespreksonderwerp na het fraaie 3-3 gelijkspel tegen ...

502
502

Meer sportnieuws