KV Mechelen kondigt nakende kapitaalsverhoging aan

89
KV Mechelen kondigt nakende kapitaalsverhoging aan

Voor KV Mechelen zit het seizoen er nog niet op, want Malinwa profiteerde op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog van de nederlagen van Beerschot en Zulte Waregem om naar de achtste plaats te wippen en zich zo te plaatsen voor Play-Off II. Achter de schermen wordt intussen ook hard gewerkt aan de toekomst van de club en op dat vlak zit er een grote opsteker aan te komen.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat er binnen de club bijna een akkoord bereikt is over een kapitaalsverhoging van zo'n 5 à 10 miljoen euro. Met de extra middelen kan KVM zich verder blijven ontwikkelen én wordt er bovendien een oplossing gevonden voor de situatie rond hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx. De club en verschillende belangrijke sponsors willen Penninckx buiten sinds de sterke man in de cel belandde omwille van onregelmatigheden bij het faillissement van zijn bedrijf FNG.

De kapitaalsverhoging zou er immers komen door nieuwe aandelen uit te schrijven voor minderheidsaandeelhouders en nieuwe investeerders, waardoor het aandelenpakket van Penninckx zou slinken van 71 procent naar rond de 49 procent. Op die manier zou hij dus niet langer meerderheidsaandeelhouder zijn en komt er eindelijk een oplossing voor de impasse die de club al maanden in haar greep hield.

UPDATE 13u53
Bij KVM hebben ze intussen het nieuws bevestigd. "KV Mechelen onderzoekt de verschillende opties om de kapitaalsbasis van de club te versterken. Om de ambities van de club de komende jaren te realiseren beoogt de club de komende maanden om een kapitaalsoperatie van 5 à 10 miljoen euro uit te werken", laat de club weten op zijn website.

"Voor zo’n kapitaaloperatie zal de club in een traject stappen en kijken naar bestaande aandeelhouders, supporters en nieuwe investeerders. Het doel is om in eerste instantie de club een bredere basis te geven en verder te laten groeien. Bovendien is dit een elegante en constructieve oplossing voor het bestaande aandeelhoudersschap. Door uitgifte van nieuwe aandelen kan ervoor gezorgd worden dat geen enkele aandeelhouder meer dan 49% van de aandelen in handen heeft."


LEES OOK: "Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard
218

Goede zet van KV Mechelen?

Meest recent

Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

170
170
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

85
85
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

447
447
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

237
237
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

570
570
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

172
172
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

376
376
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

503
503
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

160
160
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

507
507
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

218
218
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

704
704
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

791
791
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

90
90
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

508
508
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

188
188
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1474
1474
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

95
95
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

632
632
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

952
952
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

1027
1027
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1128
1128
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

425
425
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

555
555
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

838
838

Meer sportnieuws