KV Mechelen kondigt nakende kapitaalsverhoging aan

door
KV Mechelen kondigt nakende kapitaalsverhoging aan

Voor KV Mechelen zit het seizoen er nog niet op, want Malinwa profiteerde op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog van de nederlagen van Beerschot en Zulte Waregem om naar de achtste plaats te wippen en zich zo te plaatsen voor Play-Off II. Achter de schermen wordt intussen ook hard gewerkt aan de toekomst van de club en op dat vlak zit er een grote opsteker aan te komen.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat er binnen de club bijna een akkoord bereikt is over een kapitaalsverhoging van zo'n 5 à 10 miljoen euro. Met de extra middelen kan KVM zich verder blijven ontwikkelen én wordt er bovendien een oplossing gevonden voor de situatie rond hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx. De club en verschillende belangrijke sponsors willen Penninckx buiten sinds de sterke man in de cel belandde omwille van onregelmatigheden bij het faillissement van zijn bedrijf FNG.

De kapitaalsverhoging zou er immers komen door nieuwe aandelen uit te schrijven voor minderheidsaandeelhouders en nieuwe investeerders, waardoor het aandelenpakket van Penninckx zou slinken van 71 procent naar rond de 49 procent. Op die manier zou hij dus niet langer meerderheidsaandeelhouder zijn en komt er eindelijk een oplossing voor de impasse die de club al maanden in haar greep hield.

UPDATE 13u53
Bij KVM hebben ze intussen het nieuws bevestigd. "KV Mechelen onderzoekt de verschillende opties om de kapitaalsbasis van de club te versterken. Om de ambities van de club de komende jaren te realiseren beoogt de club de komende maanden om een kapitaalsoperatie van 5 à 10 miljoen euro uit te werken", laat de club weten op zijn website.

"Voor zo’n kapitaaloperatie zal de club in een traject stappen en kijken naar bestaande aandeelhouders, supporters en nieuwe investeerders. Het doel is om in eerste instantie de club een bredere basis te geven en verder te laten groeien. Bovendien is dit een elegante en constructieve oplossing voor het bestaande aandeelhoudersschap. Door uitgifte van nieuwe aandelen kan ervoor gezorgd worden dat geen enkele aandeelhouder meer dan 49% van de aandelen in handen heeft."


LEES OOK: 'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

Goede zet van KV Mechelen?

Meest recent

Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

7
7
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

54
54
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

32
32
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

57
57
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

114
114
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

444
444
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

187
187
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

350
350
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

224
224
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

349
349
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

77
77
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

177
177
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

37
37
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

117
117
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

233
233
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

201
201
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

83
83
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

167
167
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

74
74
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

55
55
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

119
119
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

323
323
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

278
278
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155

Meer sportnieuws