Monument aast op grootse comeback bij Club Brugge

door
Monument aast op grootse comeback bij Club Brugge

432 wedstrijden, vier landstitels en drie bekers, verspreid over twee periodes. Een groter clubicoon dan Timmy Simons bij Club Brugge is tegenwoordig moeilijk te vinden. Toch koos de voormalige middenvelder, op 44-jarige leeftijd nog geen drie jaar geleden gestopt met voetballen, afgelopen zomer het ruime sop. In plaats van in het Blauw-Zwarte nest te blijven, ging hij namelijk als assistent van Francky Dury bij Zulte Waregem aan de slag.


Als gast bij Mid Mid verschafte Simons nu nog eens een woordje uitleg bij die keuze. Zo acht hij Essevee en Dury niet alleen de geschikte club en mentor om zich verder te ontwikkelen, en vindt hij het blijkbaar af en toe nodig om uit zijn comfortzone te treden, maar ziet de 94-voudige Rode Duivel tevens perspectieven om op een dag in diens voetsporen te treden. Het mag alvast duidelijk wezen dat Simons een uitgestippelde carrièreplanning voor ogen heeft, waarbij het wel degelijk zijn uitgesproken bedoeling is om op termijn zelf ergens als T1 aan de slag te gaan. Is het niet aan de Gaverbeek, dan wel ergens anders.

De gedroomde bestemming hoeft daarbij alvast niet te verbazen: een terugkeer door de grote poort bij Club Brugge, zoals Philippe Clement dat deed na zijn succesvolle omzwervingen langs Waasland-Beveren en KRC Genk. Dat zijn ex-ploegmaat en huidige T1 in Jan Breydel na onderling overleg voor hem uiteindelijk geen plaatsje had in zijn technische staf, kan Simons overigens prima plaatsen. Tot slot heeft hij nog een goed woordje over voor Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, wiens keuze om hem destijds eerst als hoofdcoach voor de U16 te plaatsen volgens hem een absolute voltreffer was.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Ziet u Simons ooit T1 van Club Brugge worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

110
110
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

120
120
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

76
76
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

146
146
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

135
135
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1283
1283
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

192
192
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

387
387
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws