Club Brugge grijpt in na transferblunder

1497
Club Brugge grijpt in na transferblunder

Ondanks alle lovende woorden over Tahith Chong kan de Nederlander zijn status als toptalent niet rechtvaardigen bij Club Brugge. De 21-jarige werd gehuurd van Manchester United om de knelpuntpositie van flankaanvaller op te lossen, maar een echte meerwaarde is hij niet meteen. In de eerstvolgende transferperiode gaat Club Brugge daarom op zoek naar één of twee kwalitatieve flankaanvallers. Een verlengd verblijf van Chong is daarbij hoogst onwaarschijnlijk.


DE AANKOMST 

“Tahith is zeker een aanwinst voor ons”, verklaarde Noa Lang in januari over de komst van zijn maatje Tahith Chong bij Club Brugge. “Hij is lang maar snel. Er gaat veel dreiging vanuit en hij heeft een goeie linkervoet. Hij kan ons zeker iets bijbrengen.” De Nederlandse belofte-international werd omschreven als een snelle en technisch begaafde flankspeler, die constant beweegt met of zonder de bal. De huurling van Manchester United, waar de 21-jarige Chong trouwens wordt omschreven wordt als een groot talent, zou weleens snel brokken kunnen maken op Jan Breydel.

“Hij is iemand naar de stijl van het huis”, hield ook Philippe Clement de verwachting hoog rond Tahith Chong. De flankspeler ontbeerde nochtans wedstrijdritme, want zijn eerdere huurbeurt aan Werder Bremen dit seizoen was allerminst een succes. “Hij is een voetballer met veel snelheid en acties. Hij is ook heel hongerig om de volgende stap in zijn carrière te zetten.” Die volgende stap in zijn carrière was alvast heel belangrijk. Na het fiasco in Duitsland snakt Chong namelijk naar speelminuten en goede prestaties, want het supertalent leed in Bremen ook wat gezichtsverlies.



Club Brugge haalde Tahith Chong binnen als reactie op het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. De 21-jarige Nederlander moest een kwalitatieve wisselmogelijkheid vormen voor Noa Lang en Charles De Ketelaere. Een versterking voor in de breedte, hoewel Chong opvallend genoeg niet werd opgenomen in de inschrijvingslijst voor de Europa League. Desondanks raakte de hoofdmoot van de Belgische pers al snel opgewonden door de komst van Chong, terwijl slechts weinigen een bepaalde mate van voorbehoud inbouwden. Enkel Het Nieuwsblad stelde de vraag of zijn verhuur aan Club Brugge wel een succes zal worden.

DE EERSTE MINUTEN

Tahith Chong maakte tijdens zijn eerste officiële (beker)wedstrijd tegen amateurclub Olsa Brakel alvast een goede indruk – en ook zijn eerste doelpunt – bij Club Brugge. Daarna was hij ook een lichtpuntje in de competitiematchen tegen OH Leuven, Zulte Waregem en Waasland-Beveren. De jonge Nederlander is door zijn elegantie en technische begaafdheid bij momenten een ware lust voor het oog. 't Is een mooie voetballer om naar te kijken. Chong pikt de zaken ook snel op, dankzij zijn doorgedreven en kwalitatieve jeugdopleiding bij Feyenoord en Manchester United.

De start van Tahith Chong bij Club Brugge was dus veelbelovend. Bovendien koppelde de Nederlander ogenschijnlijk de nodige efficiëntie aan zijn vier eerste goede prestaties. Tegen Olsa Brakal kon hij dus al scoren scoren, en tegen Waasland-Beveren (1), OH Leuven (2), en Zulte Waregem (1) leverde Chong telkens een assist af. Op papier althans, want enkel zijn assist tegen Essevee was die naam waardig. Dat zet de vier assists in zeven competitiematchen van Chong dus in een gans ander daglicht. 



Tahith Chong slaagde er dus in om uit te blinken tegen 'mindere goden' zoals OH Leuven, Zulte Waregem en Waasland-Beveren. Maar tegen stuggere en agressievere tegenstanders zoals Sporting Charleroi, AA Gent of KV Kortrijk is zijn inbreng echter beperkt gebleven. Dat beaamde ook analist Gert Verheyen in Het Nieuwsblad, de analist ziet in Chong een U21-speler ziet die eigenlijk nog de stap naar het 'echte' mannenvoetbal moet zetten. Op het gebied van fysiek en maturiteit moet de Nederlander nog een grote vooruitgang boeken, net als een constante in zijn prestaties te krijgen.

NIET EFFICIËNT 

De wintertransfer van Tahith Chong kan dus niet meteen bestempeld worden als een schot in de roos. Club Brugge had nood aan een kwalitatieve flankaanvaller na het vertrek van Emmanuel Dennis en Krépin Diatta, maar de komst van Chong bood daar niet echt een antwoord op. Maar ter verdediging voor de Nederlander: Chong had ook geen gemakkelijke opdracht in Brugge. De huurling moest meteen presteren, terwijl hij ook de laatste stappen moest zetten in zijn ontwikkelingsproces. En dat terwijl Philippe Clement efficiëntie en onmiddellijk rendement eist bij al zijn spelers.

Het aanwerven van Tahith Chong moest zorgen voor een kwalitatieve wisselmogelijkheid op de flankposities, maar dat bleek uiteindelijk het geval niet. De intenties zijn er nochtans wel bij de 21-jarige, het ziet er ook allemaal mooi uit, maar efficiënt of nuttig zijn diens acties niet meteen. Chong onderneemt bijvoorbeeld gemiddeld 8 dribbels per wedstrijd, niemand doet beter bij Club, maar geslaagd zijn die individuele acties weinig. Qua dribbel-accuraatheid bengelt Chong namelijk onderaan bij de huidige competitieleider.



De beperkte impact van Tahith Chong heeft ook rechtstreekse gevolgen op zijn speelgelegenheid. De Nederlander bezit samen met Noa Lang, Nabil Dirar en Ignace van der Brempt het profiel van een echte flankaanvaller, maar Chong daalt steeds verder terug in de pikorde. In de voorbije matchen probeerde Philippe Clement zelfs pure centrale aanvallers zoals Youssouph Badji, David Okereke en Daniel Perez uit op de flanken. Niet ideaal dus, en dat bleek ook tijdens de wedstrijden.

ONDER DE VERWACHTINGEN 

Het is een publiek geheim dat Club Brugge daarom in de eerstvolgende zomermercato op zoek gaat naar één of twee kwalitatieve flankaanvallers. Pure wingers. En zoals de kaarten er nu bij liggen, dan zal er hoogstwaarschijnlijk geen vervolg gebreid worden aan de onderlinge samenwerking tussen Club en Tahith Chong. Hoewel de speler zelf nog alle opties openhoudt, lijkt de transfer van Chong toch een grote tegenvaller te zijn. Eén doelpunt (in de beker tegen Olsa Brakel) en vier assists (waarvan ééntje die naam waardig) is veel te weinig voor een speler met zijn adelbrieven als supertalent bij Jong Oranje, Feyenoord en Manchester United. Daarnaast is de algemene impact van Chong op het Brugse spel ook helemaal afwezig.



Nochtans maakte Tahith Chong een echte knalstart in het blauw-witte shirt, al waren dat toen wedstrijden tegen 'meer haalbare' tegenstanders. Eventjes werd er bij Club Brugge zelfs gevreesd dat Manchester United de flankaanvaller volgend seizoen zou stallen bij een grotere ploeg, indien Chong die uitstekende vorm zou aanhouden uiteraard. Club kon namelijk geen aankoopoptie afdwingen in de huidige huurdeal, maar een extra uitleenbeurt volgend seizoen behoorde wel tot de mogelijkheden. Maar vandaag lijkt het onwaarschijnlijk dat Club Brugge zelfs nog maar aanstalten zal maken om Chong ook volgend seizoen te houden op Jan Breydel.

LEES OOK: 'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Moet Club hem houden?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

100
100
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

44
44
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

52
52
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

34
34
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

73
73
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

176
176
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

46
46
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

144
144
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

293
293
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

237
237
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

173
173
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

437
437
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

328
328
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

343
343
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

438
438
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

404
404
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

388
388
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

711
711

Meer sportnieuws