'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

door
'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

Nieuwbakken sportief directeur Peter Verbeke werd bij Anderlecht vorige zomer meteen met een titanenopdracht opgezadeld: de boekhouding aanzuiveren door overbodige spelers van de hand te doen, én terwijl met een uiterst beperkt budget de rangen versterken. Met het nodige stunt -en vliegwerk, waaronder opnieuw een flink aantal huurlingen, lijkt die doelstelling na nog enkele aanpassingen in de wintermercato voorlopig bereikt.


Een van de zeldzame aankopen waaraan Paars-Wit wél een significante som besloot te spenderen, viel daarentegen door de mand. Het verhaal van Mustapha Bundu is intussen dan ook welbekend. De 24-jarige winger uit Sierra Leone, voor een slordige 2,8 miljoen overgenomen van Aarhus, kwam in negen optredens tot geen enkel doelpunt of assist en liet een uiterst bleke indruk na. In januari keerde Bundu dan ook terug naar Denemarken, waar FC Kopenhagen bereid was hem tijdelijk in huis te halen. Na een degelijke start, met twee goals in evenveel duels, loopt het ook daar echter niet los voor de drievoudig international. Nadat hij vervolgens nog twee keer in de basis begon, werd Bundu sindsdien immers naar de bank verwezen.

De laatste keer dat hij aan de aftrap stond bij het nummer vier in Denemarken, dateert zo intussen al van twee maand geleden. Bundu komt wel nog steeds als invaller aan de bak, en volgens zijn coach en oude bekende Jess Thorup is er nog geen beslissing gevallen over het lichten van zijn aankoopoptie. Gelet op zijn matige prestaties en teleurstellende plaats in het klassement lijkt het evenwel toch wel érg onwaarschijnlijk dat Kopenhagen de nodige miljoenen op tafel legt. Een domper dus voor Paars-Wit, dat haar mislukte investering maar al te graag snel zou terugverdienen. En gezien Bundu zijn verbintenis tot medio 2024 straks wie weet wel eens opnieuw met een overbodige pion op lange termijn opgezadeld kan zitten.

LEES OOK: Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Denkt u dat Anderlecht komende zomer Bundu zal kunnen slijten?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

94
94
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

95
95
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

137
137
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

228
228
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

210
210
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

69
69
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

482
482
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

139
139
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

144
144
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

236
236
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

370
370
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

526
526
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1087
1087
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws