'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

566 stemmen
'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

Nieuwbakken sportief directeur Peter Verbeke werd bij Anderlecht vorige zomer meteen met een titanenopdracht opgezadeld: de boekhouding aanzuiveren door overbodige spelers van de hand te doen, én terwijl met een uiterst beperkt budget de rangen versterken. Met het nodige stunt -en vliegwerk, waaronder opnieuw een flink aantal huurlingen, lijkt die doelstelling na nog enkele aanpassingen in de wintermercato voorlopig bereikt.


Een van de zeldzame aankopen waaraan Paars-Wit wél een significante som besloot te spenderen, viel daarentegen door de mand. Het verhaal van Mustapha Bundu is intussen dan ook welbekend. De 24-jarige winger uit Sierra Leone, voor een slordige 2,8 miljoen overgenomen van Aarhus, kwam in negen optredens tot geen enkel doelpunt of assist en liet een uiterst bleke indruk na. In januari keerde Bundu dan ook terug naar Denemarken, waar FC Kopenhagen bereid was hem tijdelijk in huis te halen. Na een degelijke start, met twee goals in evenveel duels, loopt het ook daar echter niet los voor de drievoudig international. Nadat hij vervolgens nog twee keer in de basis begon, werd Bundu sindsdien immers naar de bank verwezen.

De laatste keer dat hij aan de aftrap stond bij het nummer vier in Denemarken, dateert zo intussen al van twee maand geleden. Bundu komt wel nog steeds als invaller aan de bak, en volgens zijn coach en oude bekende Jess Thorup is er nog geen beslissing gevallen over het lichten van zijn aankoopoptie. Gelet op zijn matige prestaties en teleurstellende plaats in het klassement lijkt het evenwel toch wel érg onwaarschijnlijk dat Kopenhagen de nodige miljoenen op tafel legt. Een domper dus voor Paars-Wit, dat haar mislukte investering maar al te graag snel zou terugverdienen. En gezien Bundu zijn verbintenis tot medio 2024 straks wie weet wel eens opnieuw met een overbodige pion op lange termijn opgezadeld kan zitten.

LEES OOK: Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Denkt u dat Anderlecht komende zomer Bundu zal kunnen slijten?

Meest recent

Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

26
26
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

63
63
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

32
32
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

52
52
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

78
78
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

58
58
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

64
64
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

328
328
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

97
97
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

238
238
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

146
146
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

333
333
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

200
200
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

151
151
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

423
423
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

134
134
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

316
316
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

133
133
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

299
299
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

249
249
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

334
334
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

129
129
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

259
259

Meer sportnieuws