'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

door
'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

Nieuwbakken sportief directeur Peter Verbeke werd bij Anderlecht vorige zomer meteen met een titanenopdracht opgezadeld: de boekhouding aanzuiveren door overbodige spelers van de hand te doen, én terwijl met een uiterst beperkt budget de rangen versterken. Met het nodige stunt -en vliegwerk, waaronder opnieuw een flink aantal huurlingen, lijkt die doelstelling na nog enkele aanpassingen in de wintermercato voorlopig bereikt.


Een van de zeldzame aankopen waaraan Paars-Wit wél een significante som besloot te spenderen, viel daarentegen door de mand. Het verhaal van Mustapha Bundu is intussen dan ook welbekend. De 24-jarige winger uit Sierra Leone, voor een slordige 2,8 miljoen overgenomen van Aarhus, kwam in negen optredens tot geen enkel doelpunt of assist en liet een uiterst bleke indruk na. In januari keerde Bundu dan ook terug naar Denemarken, waar FC Kopenhagen bereid was hem tijdelijk in huis te halen. Na een degelijke start, met twee goals in evenveel duels, loopt het ook daar echter niet los voor de drievoudig international. Nadat hij vervolgens nog twee keer in de basis begon, werd Bundu sindsdien immers naar de bank verwezen.

De laatste keer dat hij aan de aftrap stond bij het nummer vier in Denemarken, dateert zo intussen al van twee maand geleden. Bundu komt wel nog steeds als invaller aan de bak, en volgens zijn coach en oude bekende Jess Thorup is er nog geen beslissing gevallen over het lichten van zijn aankoopoptie. Gelet op zijn matige prestaties en teleurstellende plaats in het klassement lijkt het evenwel toch wel érg onwaarschijnlijk dat Kopenhagen de nodige miljoenen op tafel legt. Een domper dus voor Paars-Wit, dat haar mislukte investering maar al te graag snel zou terugverdienen. En gezien Bundu zijn verbintenis tot medio 2024 straks wie weet wel eens opnieuw met een overbodige pion op lange termijn opgezadeld kan zitten.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Denkt u dat Anderlecht komende zomer Bundu zal kunnen slijten?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

84
84
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

39
39
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

27
27
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

41
41
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

179
179
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

156
156
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

77
77
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

313
313
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

201
201
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

104
104
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

89
89
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

75
75
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

64
64
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

250
250
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

368
368
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

171
171
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

441
441
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws