'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

door
'Anderlecht mag fluiten naar verhoopte miljoenen'

Nieuwbakken sportief directeur Peter Verbeke werd bij Anderlecht vorige zomer meteen met een titanenopdracht opgezadeld: de boekhouding aanzuiveren door overbodige spelers van de hand te doen, én terwijl met een uiterst beperkt budget de rangen versterken. Met het nodige stunt -en vliegwerk, waaronder opnieuw een flink aantal huurlingen, lijkt die doelstelling na nog enkele aanpassingen in de wintermercato voorlopig bereikt.


Een van de zeldzame aankopen waaraan Paars-Wit wél een significante som besloot te spenderen, viel daarentegen door de mand. Het verhaal van Mustapha Bundu is intussen dan ook welbekend. De 24-jarige winger uit Sierra Leone, voor een slordige 2,8 miljoen overgenomen van Aarhus, kwam in negen optredens tot geen enkel doelpunt of assist en liet een uiterst bleke indruk na. In januari keerde Bundu dan ook terug naar Denemarken, waar FC Kopenhagen bereid was hem tijdelijk in huis te halen. Na een degelijke start, met twee goals in evenveel duels, loopt het ook daar echter niet los voor de drievoudig international. Nadat hij vervolgens nog twee keer in de basis begon, werd Bundu sindsdien immers naar de bank verwezen.

De laatste keer dat hij aan de aftrap stond bij het nummer vier in Denemarken, dateert zo intussen al van twee maand geleden. Bundu komt wel nog steeds als invaller aan de bak, en volgens zijn coach en oude bekende Jess Thorup is er nog geen beslissing gevallen over het lichten van zijn aankoopoptie. Gelet op zijn matige prestaties en teleurstellende plaats in het klassement lijkt het evenwel toch wel érg onwaarschijnlijk dat Kopenhagen de nodige miljoenen op tafel legt. Een domper dus voor Paars-Wit, dat haar mislukte investering maar al te graag snel zou terugverdienen. En gezien Bundu zijn verbintenis tot medio 2024 straks wie weet wel eens opnieuw met een overbodige pion op lange termijn opgezadeld kan zitten.

LEES OOK: Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

Denkt u dat Anderlecht komende zomer Bundu zal kunnen slijten?

Meest recent

Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

1
1
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

42
42
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

94
94
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

107
107
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

78
78
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

240
240
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

259
259
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

163
163
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

117
117
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

428
428
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

93
93
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

152
152
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

145
145
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

73
73
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

76
76
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

81
81
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

249
249
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

196
196
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

333
333
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

503
503
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

401
401
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

61
61
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

188
188
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

176
176

Meer sportnieuws