'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

door
'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

De beursgang van Club Brugge werd uiteindelijk een flop, maar bij de prospectus gaf Blauw-Zwart wel enkele interessante geheimen prijs. Zo leerden we dat de aankoopoptie op Eduard Sobol, voor het tweede jaar op rij gehuurd van Shaktar Donetsk, eigenlijk reeds gelicht werd.


De 25-jarige linksachter liet vorig seizoen dan ook een uitstekende indruk na, al heeft hij in de huidige campagne net iets moeilijker om zich door te zetten. Recent tekende Sobol wel nog voor twee fraaie treffers tegen Zulte Waregem en KV Kortrijk, zijn eerste doelpunten in Brugse loondienst, maar zijn prestaties ogen toch een pak wisselvalliger. Doorheen de jaargang werd de basisplaats van de Oekraïner dan ook meermaals bedreigd door concurrenten als Federico Ricca en oude bekende Stefano Denswil, die in januari weliswaar slechts tijdelijk de rangen kwam versterken. Of de Nederlander ook volgend seizoen nog in Jan Breydel vertoeft, valt voorlopig dus nog af te wachten.

Mogelijk rekent Philippe Clement, die met onder andere Charles De Ketelaere al vaker kansen gaf aan de jeugd, immers op een jonkie van Club NXT om Sobol het vuur aan de schenen te leggen. De laatste tijd is Maxim De Cuyper, vorig jaar reeds voor de leeuwen gegooid tegen Manchester United, daar alvast goed op dreef. Met twee doelpunten bezorgde hij de Brugse jonkies tegen Lierse Kempenzonen een zeldzame zege, een week eerder sleepte hij tegen RWDM een punt uit de brand. De 20-jarige krullenbol met de prima linker, dit seizoen goed voor drie optredens bij de hoofdmacht, deed dat wel telkens vanuit een meer vooruitgeschoven rol. Toch ligt zijn toekomst wellicht achterin.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

De Cuyper moet volgend seizoen vol zijn kans krijgen

Meest recent

Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

13
13
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

60
60
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

9
9
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

37
37
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

59
59
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

87
87
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

124
124
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

36
36
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

38
38
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

32
32
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

89
89
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

190
190
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

41
41
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

180
180
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

92
92
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

69
69
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

374
374
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

68
68
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

123
123
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

53
53
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

157
157
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

147
147

Meer sportnieuws