'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

door
'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

De beursgang van Club Brugge werd uiteindelijk een flop, maar bij de prospectus gaf Blauw-Zwart wel enkele interessante geheimen prijs. Zo leerden we dat de aankoopoptie op Eduard Sobol, voor het tweede jaar op rij gehuurd van Shaktar Donetsk, eigenlijk reeds gelicht werd.


De 25-jarige linksachter liet vorig seizoen dan ook een uitstekende indruk na, al heeft hij in de huidige campagne net iets moeilijker om zich door te zetten. Recent tekende Sobol wel nog voor twee fraaie treffers tegen Zulte Waregem en KV Kortrijk, zijn eerste doelpunten in Brugse loondienst, maar zijn prestaties ogen toch een pak wisselvalliger. Doorheen de jaargang werd de basisplaats van de Oekraïner dan ook meermaals bedreigd door concurrenten als Federico Ricca en oude bekende Stefano Denswil, die in januari weliswaar slechts tijdelijk de rangen kwam versterken. Of de Nederlander ook volgend seizoen nog in Jan Breydel vertoeft, valt voorlopig dus nog af te wachten.

Mogelijk rekent Philippe Clement, die met onder andere Charles De Ketelaere al vaker kansen gaf aan de jeugd, immers op een jonkie van Club NXT om Sobol het vuur aan de schenen te leggen. De laatste tijd is Maxim De Cuyper, vorig jaar reeds voor de leeuwen gegooid tegen Manchester United, daar alvast goed op dreef. Met twee doelpunten bezorgde hij de Brugse jonkies tegen Lierse Kempenzonen een zeldzame zege, een week eerder sleepte hij tegen RWDM een punt uit de brand. De 20-jarige krullenbol met de prima linker, dit seizoen goed voor drie optredens bij de hoofdmacht, deed dat wel telkens vanuit een meer vooruitgeschoven rol. Toch ligt zijn toekomst wellicht achterin.

LEES OOK: Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

De Cuyper moet volgend seizoen vol zijn kans krijgen

Meest recent

"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

12
12
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

44
44
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

123
123
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

48
48
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

106
106
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

76
76
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

98
98
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

92
92
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

138
138
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

43
43
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

106
106
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

326
326
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

136
136
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

214
214
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

57
57
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

205
205
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

98
98
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

97
97
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

364
364
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

246
246
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

353
353
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317

Meer sportnieuws