'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

door
'Sobol moet vrezen bij Club: opvolger staat voor de deur'

De beursgang van Club Brugge werd uiteindelijk een flop, maar bij de prospectus gaf Blauw-Zwart wel enkele interessante geheimen prijs. Zo leerden we dat de aankoopoptie op Eduard Sobol, voor het tweede jaar op rij gehuurd van Shaktar Donetsk, eigenlijk reeds gelicht werd.


De 25-jarige linksachter liet vorig seizoen dan ook een uitstekende indruk na, al heeft hij in de huidige campagne net iets moeilijker om zich door te zetten. Recent tekende Sobol wel nog voor twee fraaie treffers tegen Zulte Waregem en KV Kortrijk, zijn eerste doelpunten in Brugse loondienst, maar zijn prestaties ogen toch een pak wisselvalliger. Doorheen de jaargang werd de basisplaats van de Oekraïner dan ook meermaals bedreigd door concurrenten als Federico Ricca en oude bekende Stefano Denswil, die in januari weliswaar slechts tijdelijk de rangen kwam versterken. Of de Nederlander ook volgend seizoen nog in Jan Breydel vertoeft, valt voorlopig dus nog af te wachten.

Mogelijk rekent Philippe Clement, die met onder andere Charles De Ketelaere al vaker kansen gaf aan de jeugd, immers op een jonkie van Club NXT om Sobol het vuur aan de schenen te leggen. De laatste tijd is Maxim De Cuyper, vorig jaar reeds voor de leeuwen gegooid tegen Manchester United, daar alvast goed op dreef. Met twee doelpunten bezorgde hij de Brugse jonkies tegen Lierse Kempenzonen een zeldzame zege, een week eerder sleepte hij tegen RWDM een punt uit de brand. De 20-jarige krullenbol met de prima linker, dit seizoen goed voor drie optredens bij de hoofdmacht, deed dat wel telkens vanuit een meer vooruitgeschoven rol. Toch ligt zijn toekomst wellicht achterin.

LEES OOK: KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

De Cuyper moet volgend seizoen vol zijn kans krijgen

Meest recent

Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

11
11
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

22
22
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

169
169
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

58
58
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

44
44
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

171
171
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

228
228
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

270
270
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

296
296
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

116
116
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

360
360
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

183
183
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

248
248
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

209
209
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

175
175
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

529
529
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

440
440
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

216
216
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

446
446
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

317
317
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

508
508
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

405
405

Meer sportnieuws