'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

door
'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

Anderlecht lijkt na de overwinning tegen Club Brugge stevig op weg naar Play-Off 1, en mag zo ook stilaan al beginnen dromen van een Europees ticket voor volgend seizoen. Samen met een eventueel akkoord omtrent een kapitaalsverhoging, krijgt Paars-Wit op die manier ook wat welgekomen centen in de kassa. En wordt dus tevens het budget waarmee sportief directeur Peter Verbeke op jacht kan gaan naar versterking nog wat gespijsd.


Zo moeten de Brusselaars centraal achterin mogelijk op zoek naar een vervanger voor Matt Miazga, tenzij de huurling van Chelsea nog wat langer aan boord blijft. Op basis van zijn uitspraken in gesprek met RTBF zouden sommige supporters in dat opzicht nu al kunnen dromen van een grootse terugkeer voor Chancel Mbemba. De voormalige publiekslieveling liet namelijk nogmaals verstaan zijn carrière graag te willen afsluiten in het Lotto Park, waar hij voor het eerst kennismaakte met het Europees voetbal en van 2011 tot 2013 een succesvolle periode beleefde. Vervolgens vertrok de verdediger voor maar liefst 12 miljoen richting Newcastle, al bleek uit een recent rapport dat er misschien wel een geurtje hangt aan die som.

Hoe dan ook heeft Anderlecht dus niks dan mooie herinneringen aan de intussen 26-jarige Congolees, en zou het hem ongetwijfeld met open armen verwelkomen. Hoewel zijn contract bij zijn huidige club FC Porto in 2022 afloopt, lijkt zulk een comeback echter nog niet voor meteen. Niet alleen is Mbemba nog steeds vrij jong en bedraagt zijn marktwaarde een slordige 13 miljoen, in Portugal wist hij zijn carrière ook opnieuw leven in te blazen. De 55-voudige international is doorgaans titularis onder Sergio Conceiçao en maakte bijvoorbeeld in de Champions League telkens de 90 minuten rond. De kans dat hij de komende jaren spek voor de bek van Paars-Wit wordt, lijkt zelfs in het meest gunstige scenario dus uiterst gering.

LEES OOK: Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

Mbemba is, na Kompany, de beste RSCA-verdediger van deze eeuw

Meest recent

Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

7
7
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

26
26
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

17
17
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

222
222
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

46
46
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

271
271
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

107
107
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

212
212
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

146
146
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

115
115
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

424
424
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

107
107
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

85
85
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

186
186
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

167
167
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

451
451
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

627
627
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

325
325
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

526
526
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

345
345
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1443
1443
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

409
409
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

214
214
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

191
191

Meer sportnieuws