'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

door
'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

Anderlecht lijkt na de overwinning tegen Club Brugge stevig op weg naar Play-Off 1, en mag zo ook stilaan al beginnen dromen van een Europees ticket voor volgend seizoen. Samen met een eventueel akkoord omtrent een kapitaalsverhoging, krijgt Paars-Wit op die manier ook wat welgekomen centen in de kassa. En wordt dus tevens het budget waarmee sportief directeur Peter Verbeke op jacht kan gaan naar versterking nog wat gespijsd.


Zo moeten de Brusselaars centraal achterin mogelijk op zoek naar een vervanger voor Matt Miazga, tenzij de huurling van Chelsea nog wat langer aan boord blijft. Op basis van zijn uitspraken in gesprek met RTBF zouden sommige supporters in dat opzicht nu al kunnen dromen van een grootse terugkeer voor Chancel Mbemba. De voormalige publiekslieveling liet namelijk nogmaals verstaan zijn carrière graag te willen afsluiten in het Lotto Park, waar hij voor het eerst kennismaakte met het Europees voetbal en van 2011 tot 2013 een succesvolle periode beleefde. Vervolgens vertrok de verdediger voor maar liefst 12 miljoen richting Newcastle, al bleek uit een recent rapport dat er misschien wel een geurtje hangt aan die som.

Hoe dan ook heeft Anderlecht dus niks dan mooie herinneringen aan de intussen 26-jarige Congolees, en zou het hem ongetwijfeld met open armen verwelkomen. Hoewel zijn contract bij zijn huidige club FC Porto in 2022 afloopt, lijkt zulk een comeback echter nog niet voor meteen. Niet alleen is Mbemba nog steeds vrij jong en bedraagt zijn marktwaarde een slordige 13 miljoen, in Portugal wist hij zijn carrière ook opnieuw leven in te blazen. De 55-voudige international is doorgaans titularis onder Sergio Conceiçao en maakte bijvoorbeeld in de Champions League telkens de 90 minuten rond. De kans dat hij de komende jaren spek voor de bek van Paars-Wit wordt, lijkt zelfs in het meest gunstige scenario dus uiterst gering.

LEES OOK: Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

Mbemba is, na Kompany, de beste RSCA-verdediger van deze eeuw

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

26
26
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

68
68
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

35
35
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

54
54
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

125
125
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

84
84
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

77
77
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

97
97
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

249
249
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

288
288
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

138
138
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

95
95
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

191
191
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

212
212
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws