'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

319 stemmen
'Anderlecht steekt grootse comeback nog even in koelkast'

Anderlecht lijkt na de overwinning tegen Club Brugge stevig op weg naar Play-Off 1, en mag zo ook stilaan al beginnen dromen van een Europees ticket voor volgend seizoen. Samen met een eventueel akkoord omtrent een kapitaalsverhoging, krijgt Paars-Wit op die manier ook wat welgekomen centen in de kassa. En wordt dus tevens het budget waarmee sportief directeur Peter Verbeke op jacht kan gaan naar versterking nog wat gespijsd.


Zo moeten de Brusselaars centraal achterin mogelijk op zoek naar een vervanger voor Matt Miazga, tenzij de huurling van Chelsea nog wat langer aan boord blijft. Op basis van zijn uitspraken in gesprek met RTBF zouden sommige supporters in dat opzicht nu al kunnen dromen van een grootse terugkeer voor Chancel Mbemba. De voormalige publiekslieveling liet namelijk nogmaals verstaan zijn carrière graag te willen afsluiten in het Lotto Park, waar hij voor het eerst kennismaakte met het Europees voetbal en van 2011 tot 2013 een succesvolle periode beleefde. Vervolgens vertrok de verdediger voor maar liefst 12 miljoen richting Newcastle, al bleek uit een recent rapport dat er misschien wel een geurtje hangt aan die som.

Hoe dan ook heeft Anderlecht dus niks dan mooie herinneringen aan de intussen 26-jarige Congolees, en zou het hem ongetwijfeld met open armen verwelkomen. Hoewel zijn contract bij zijn huidige club FC Porto in 2022 afloopt, lijkt zulk een comeback echter nog niet voor meteen. Niet alleen is Mbemba nog steeds vrij jong en bedraagt zijn marktwaarde een slordige 13 miljoen, in Portugal wist hij zijn carrière ook opnieuw leven in te blazen. De 55-voudige international is doorgaans titularis onder Sergio Conceiçao en maakte bijvoorbeeld in de Champions League telkens de 90 minuten rond. De kans dat hij de komende jaren spek voor de bek van Paars-Wit wordt, lijkt zelfs in het meest gunstige scenario dus uiterst gering.

LEES OOK: Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Mbemba is, na Kompany, de beste RSCA-verdediger van deze eeuw

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

55
55
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

38
38
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

19
19
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

168
168
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

77
77
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

87
87
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

39
39
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

469
469
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

322
322
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

172
172
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

232
232
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

50
50
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

79
79
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

73
73
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

402
402
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

150
150
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

377
377
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

509
509
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

44
44
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1244
1244
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

134
134

Meer sportnieuws