Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

door
Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

Beerschot staat zondag voor een cruciaal duel. Op het veld van Standard hoopt de promovendus immers om zich te verzekeren van een ticket voor Play-Off II. In aanloop naar die wedstrijd kreeg men op het Kiel wel te maken met een vervelend incident.


Ilias Sebaoui, een 19-jarige speler bij de beloften van Beerschot, zou via Instagram namelijk een dreigbericht hebben gestuurd naar Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken. Die maakte daar handig gebruik van om een campagne op de sociale media te lanceren. Van Grieken beweert al cynisch dat de speler in kwestie hem op deze manier een goede start van de vastenmaand ramadan wou wensen. "Vindt het bestuur van Beerschot dit oké?", vraagt hij zich af via Facebook. Voorlopig kwam er nog geen officiële reactie vanuit de club, die volgens Het Nieuwsblad de feiten eerst grondig wil onderzoeken alvorens verdere actie te ondernemen.

UPDATE 16u36
Intussen stuurde Beerschot via de clubwebsite het volgende statement de wereld in. "Beerschot mocht kennis nemen van het bericht van één van haar jeugdspelers ten aanzien van de heer Tom Van Grieken. Beerschot neemt formeel afstand van dergelijke persoonlijke posts. De club heeft inmiddels contact gehad met de jeugdspeler en dit grondig doorgesproken. De jeugdspeler biedt zijn oprechte excuses aan voor zijn dwaze en impulsieve post. Beerschot sluit zich hier uiteraard bij aan en zal dit intern verder opvolgen", klinkt het daarin.

"Beerschot zal er ook werk van maken om in al haar geledingen gesprekken te voeren omtrent de gevaren en impulsiviteit van berichten op sociale media. Het jeugdbestuur zal hierin de nodige initiatieven nemen zowel naar de ouders als de jeugdspelers. Beerschot zal ook duidelijk de educatieve en verantwoordelijke kaart trekken. Wij hopen dat hiermee dit incident kan worden gesloten en wensen te benadrukken dat Beerschot altijd openstaat voor een constructieve en oplossende dialoog", luidt het tot slot verder nog in het communiqué.

LEES OOK: Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Goede reactie van Beerschot?

Meest recent

Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

2
2
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

82
82
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

17
17
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

174
174
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

125
125
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

69
69
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

181
181
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

55
55
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

56
56
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

97
97
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

83
83
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

55
55
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

36
36
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

242
242
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

188
188
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

142
142
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

477
477

Meer sportnieuws