Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

door
Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

Beerschot staat zondag voor een cruciaal duel. Op het veld van Standard hoopt de promovendus immers om zich te verzekeren van een ticket voor Play-Off II. In aanloop naar die wedstrijd kreeg men op het Kiel wel te maken met een vervelend incident.


Ilias Sebaoui, een 19-jarige speler bij de beloften van Beerschot, zou via Instagram namelijk een dreigbericht hebben gestuurd naar Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken. Die maakte daar handig gebruik van om een campagne op de sociale media te lanceren. Van Grieken beweert al cynisch dat de speler in kwestie hem op deze manier een goede start van de vastenmaand ramadan wou wensen. "Vindt het bestuur van Beerschot dit oké?", vraagt hij zich af via Facebook. Voorlopig kwam er nog geen officiële reactie vanuit de club, die volgens Het Nieuwsblad de feiten eerst grondig wil onderzoeken alvorens verdere actie te ondernemen.

UPDATE 16u36
Intussen stuurde Beerschot via de clubwebsite het volgende statement de wereld in. "Beerschot mocht kennis nemen van het bericht van één van haar jeugdspelers ten aanzien van de heer Tom Van Grieken. Beerschot neemt formeel afstand van dergelijke persoonlijke posts. De club heeft inmiddels contact gehad met de jeugdspeler en dit grondig doorgesproken. De jeugdspeler biedt zijn oprechte excuses aan voor zijn dwaze en impulsieve post. Beerschot sluit zich hier uiteraard bij aan en zal dit intern verder opvolgen", klinkt het daarin.

"Beerschot zal er ook werk van maken om in al haar geledingen gesprekken te voeren omtrent de gevaren en impulsiviteit van berichten op sociale media. Het jeugdbestuur zal hierin de nodige initiatieven nemen zowel naar de ouders als de jeugdspelers. Beerschot zal ook duidelijk de educatieve en verantwoordelijke kaart trekken. Wij hopen dat hiermee dit incident kan worden gesloten en wensen te benadrukken dat Beerschot altijd openstaat voor een constructieve en oplossende dialoog", luidt het tot slot verder nog in het communiqué.

LEES OOK: 'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Goede reactie van Beerschot?

Meest recent

Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

48
48
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

82
82
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

121
121
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

73
73
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

240
240
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

236
236
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

281
281
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

86
86
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

69
69
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

353
353
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

455
455
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

375
375
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

341
341
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

249
249
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1850
1850
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

128
128
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

322
322
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

440
440
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

241
241
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

191
191
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

238
238
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

269
269
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

97
97
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

96
96
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

71
71

Meer sportnieuws