Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

504 stemmen
Beerschot reageert op Vlaams Belang-rel

Beerschot staat zondag voor een cruciaal duel. Op het veld van Standard hoopt de promovendus immers om zich te verzekeren van een ticket voor Play-Off II. In aanloop naar die wedstrijd kreeg men op het Kiel wel te maken met een vervelend incident.


Ilias Sebaoui, een 19-jarige speler bij de beloften van Beerschot, zou via Instagram namelijk een dreigbericht hebben gestuurd naar Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken. Die maakte daar handig gebruik van om een campagne op de sociale media te lanceren. Van Grieken beweert al cynisch dat de speler in kwestie hem op deze manier een goede start van de vastenmaand ramadan wou wensen. "Vindt het bestuur van Beerschot dit oké?", vraagt hij zich af via Facebook. Voorlopig kwam er nog geen officiële reactie vanuit de club, die volgens Het Nieuwsblad de feiten eerst grondig wil onderzoeken alvorens verdere actie te ondernemen.

UPDATE 16u36
Intussen stuurde Beerschot via de clubwebsite het volgende statement de wereld in. "Beerschot mocht kennis nemen van het bericht van één van haar jeugdspelers ten aanzien van de heer Tom Van Grieken. Beerschot neemt formeel afstand van dergelijke persoonlijke posts. De club heeft inmiddels contact gehad met de jeugdspeler en dit grondig doorgesproken. De jeugdspeler biedt zijn oprechte excuses aan voor zijn dwaze en impulsieve post. Beerschot sluit zich hier uiteraard bij aan en zal dit intern verder opvolgen", klinkt het daarin.

"Beerschot zal er ook werk van maken om in al haar geledingen gesprekken te voeren omtrent de gevaren en impulsiviteit van berichten op sociale media. Het jeugdbestuur zal hierin de nodige initiatieven nemen zowel naar de ouders als de jeugdspelers. Beerschot zal ook duidelijk de educatieve en verantwoordelijke kaart trekken. Wij hopen dat hiermee dit incident kan worden gesloten en wensen te benadrukken dat Beerschot altijd openstaat voor een constructieve en oplossende dialoog", luidt het tot slot verder nog in het communiqué.

LEES OOK: Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
426

Goede reactie van Beerschot?

Meest recent

Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

75
75
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

10
10
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

35
35
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

180
180
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

70
70
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

64
64
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

260
260
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

173
173
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

71
71
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

94
94
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

242
242
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

132
132
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

353
353
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

118
118
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

85
85
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

199
199
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

33
33
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

498
498
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

224
224
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

37
37
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

206
206
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

159
159
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

83
83
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

66
66

Meer sportnieuws