Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

1088 stemmen
Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

Begin dit seizoen stond er weeral geen maat op Kaveh Rezaei. De Iraniër vond zoals vanouds blindelings de weg naar het doel, waardoor een lucratieve transfer lonkte aan het eind van dit seizoen. Op die manier kon Club Brugge nog een groot deel van hun aankoopprijs recupereren, die nog steeds 5 miljoen euro bedraagt. Maar helaas nam dit scenario een totaal andere wending.


GEZICHTSVERLIES

Het zijn niet meteen de prettigste tijden voor Club Brugge. Twee maanden geleden leek de huidige landskampioen nog onaantastbaar, maar sinds enkele weken lijdt Blauw-Zwart aan gezichtsverlies. Club pakte namelijk 7 punten op 15 in de laatste 5 competitiematchen, waarbij het zelfs twee keer onderuit ging in de topaffiches tegen Antwerp FC en RSC Anderlecht. En da’s moeilijk om slikken voor de hyperambitieuze topclub, ook al is een nakende titelwinst slechts een formaliteit.

Naar verluidt zou die opvallende sportieve terugval te wijten zijn aan de veelbesproken Covid-bom waarbij Noa Lang, Hans Vanaken, Stefano Denswil en Matej Mitrovic besmet raakten met het virus. Dat zou ook meteen de oorzaak zijn geweest van de uitschakeling in de Europa League tegen Dinamo Kiev en in de beker tegen Standard. En die gevolgen zijn nu dus nog steeds voelbaar, met een recente nederlaag in de Belgische klassieker tegen RSCA Anderlecht.



Maar ook de mislukte beursgang zorgde voor gezichtsverlies op Jan Breydel. Op financieel vlak werd er reeds 2,2 miljoen euro betaald om naar de beurs te trekken, maar uiteindelijk werd het aandeel van Club Brugge niet interessant genoeg beschouwd door de beleggers. Volgens analist Peter Vandenbempt heeft deze mislukte beursgang er intern hoe dan ook flink ingehakt. En er staan Club Brugge wellicht nog enkele tegenvallers te wachten. Vooral op het transfergebied dan.

ALL-TIME HIGH 

Zo werpt Emmanuel Dennis zich op als een groot probleem - ook op huurbasis bij 1.FC Köln komt de Nigeriaan slechts sporadisch in actie, de wintertransfers Nabil Dirar en Tahith Chong lijken tegenvallers te worden, en een gehoopte miljoenenverkoop van Kaveh Rezaei zal er wellicht ook niet meer inzitten. De Iraanse aanvaller wordt voor het tweede opeenvolgende seizoen uitgeleend aan Sporting Charleroi, waar hij één van de meest klinische spitsen uit de Jupiler Pro League bewees te zijn – vooral vorig jaar dan toch.

In het begin van het huidige seizoen trok Kaveh Rezaei die uitstekende vorm ook door, de Iraniër scoorde bijvoorbeeld 6 doelpunten in zijn eerste 10 competitiematchen. Daarmee was Rezaei goed op weg om zijn statistieken van het jaar voordien te verbreken, toen hij 12 doelpunten lukte in 22 competitiematchen. Zijn uitstekende vorm in het seizoenbegin werd vervolgens beloond door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl: Rezaei's geactualiseerde marktwaarde bedroeg in november maar liefst vier miljoen euro – een nieuwe 'all-time high' voor de spits.



In maart voerde Transfermarkt.nl echter een nieuwe update door van de marktwaardes in de Jupiler Pro League. En daarbij was Kaveh Rezaei één van de grootste verliezers. De 29-jarige zag zijn waardering namelijk dalen met 20 procent, tot een schatting van 3,2 miljoen euro. En dat is ook niet zo vreemd. Rezaei heeft vandaag namelijk weinig tot geen impact meer op een zwalpend Charleroi en daarnaast dateert zijn laatst gescoorde doelpunt reeds van 9 januari. Bovendien oogt Rezaei's balans ook niet meer overweldigend met 7 goals in 24 matchen – waarvan dus 6 stuks in zijn eerste 10 wedstrijden.

NIET LANGER ONAANTASTBAAR 

Ondanks zijn neus voor doelpunten is Kaveh Rezaei dus niet langer onaantastbaar in het Zwarte Land. Dit seizoen verkiest trainer Karim Belhocine vaker Shamar Nicholson in de aanval, omdat de Jamaicaan veel meer inbreng heeft in het spel dan Rezaei. Nicholson is momenteel de onbetwiste nummer één in de spitsen-hiërarchie van Charleroi, terwijl Rezaei vrede moet nemen met een rol als invaller, en soms ook als tribuneklant. Zo maakte Belhocine in februari een statement door Rezaei niet op te nemen in de wedstrijdselectie tegen Waasland-Beveren.

En die beslissing werd uiteraard niet goed onthaald door Kaveh Rezaei. Karim Belhocine wilde daarmee duidelijk maken dat zijn aanvaller niet aan de verwachtingen voldeed en ook dat niemand onaantastbaar is in de groep. Daarnaast was de niet-selectie van Rezaei ook tactisch. Dit seizoen speelt Charleroi doorgaans met één centrale spits op het veld, met twee aanvallers op de bank. Om een evenwicht te behouden in de wisselmogelijkheden besloot Belhocine tegen Waasland-Beveren om Rezaei niet op te nemen in zijn wedstrijdselectie, ten voordele van Lukasz Teodorczyk.



De status van Kaveh Rezaei bij Charleroi is dus duidelijk tanende. En als hij dan nog eens mag opdraven vanaf de eerste speelminuut, dan maakt hij de wedstrijd zelden vol. Karim Belhocine is nooit een fan geweest om wissels door te voeren voordat er een uur gespeeld is, maar toch verving hij Rezaei al verschillende keren met nog geen uur op de klok. Tegen Sint-Truiden in maart bijvoorbeeld, toen Belhocine de boel wilde wakker schudden door Rezaei en zijn landgenoot Ali Ghoolizadeh te vroegtijdig vervangen in speelminuut 56.

DEVALUATIE

Nu moeten we ook nuanceren dat de omstandigheden voor Kaveh Rezaei bij Sporting Charleroi ook niet meezitten. Karim Belhocine houdt nog steeds een hoge pressing aan, waarbij de focus eerder op de drukzetting ligt dan op het aanvallend gebied- zelfs bij de aanvallers. Bovendien kwam Rezaei half november licht gekwetst terug na zijn interlandperiode bij de Iraanse nationale ploeg. In januari kwam hij dan weer slecht ten val in de match tegen Standard, waarna hij last had van zijn heup en bekken. En kort daarna werd Rezaei besmet met het Corona-virus. Sindsdien haalt hij ook niet meer zijn oorspronkelijk niveau van vorig seizoen en tijdens het seizoensbegin dit jaar.

Die sportieve devaluatie zal ook wellicht gevolgen hebben voor Club Brugge. Eind dit seizoen keert Kaveh Rezaei terug naar West-Vlaanderen, want Charleroi kon geen aankoopoptie afdwingen in het huurcontract. Het echter nog maar de vraag of er andere clubs interesse zullen tonen in de ervaren Iraanse spits, want Rezaei heeft allerminst nog een toekomst in Jan Breydel. In het voorbije tussenseizoen waren FC Nantes en Antwerp FC nog in de markt voor hem, maar zijn dalende vormpeil zal ongetwijfeld een negatief gevolgen hebben in de belangstelling van de andere clubs.



Met 19 doelpunten in 46 competitiematchen was de tweejarige huurbeurt van Kaveh Rezaei aan Sporting Charleroi eerder een geslaagd huwelijk. Maar zijn matige recente vormpeil hypothekeert een knappe en uitgaande transfer toch enigszins. Zo nam Rezaei's marktwaarde onlangs af met 20 procent, en sinds maart zal die daling zich ongetwijfeld blijven verderzetten. Club Brugge moet dus zeker niet meer hopen om nog maar de helft van hun initiële investering te recupereren. In 2018 betaalde Blauw-Zwart namelijk nog 5 miljoen euro voor Rezaei.

LEES OOK: Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Moet Rezaei een kans krijgen bij Club?

Meest recent

Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

52
52
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

141
141
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

79
79
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

290
290
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

129
129
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

221
221
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

292
292
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

225
225
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

300
300
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

77
77
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

163
163
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

83
83
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

439
439
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

980
980
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

112
112
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

195
195
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

130
130
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

219
219
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

427
427
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

268
268
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

260
260
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

175
175
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

263
263

Meer sportnieuws