Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

door
Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

Begin dit seizoen stond er weeral geen maat op Kaveh Rezaei. De Iraniër vond zoals vanouds blindelings de weg naar het doel, waardoor een lucratieve transfer lonkte aan het eind van dit seizoen. Op die manier kon Club Brugge nog een groot deel van hun aankoopprijs recupereren, die nog steeds 5 miljoen euro bedraagt. Maar helaas nam dit scenario een totaal andere wending.


GEZICHTSVERLIES

Het zijn niet meteen de prettigste tijden voor Club Brugge. Twee maanden geleden leek de huidige landskampioen nog onaantastbaar, maar sinds enkele weken lijdt Blauw-Zwart aan gezichtsverlies. Club pakte namelijk 7 punten op 15 in de laatste 5 competitiematchen, waarbij het zelfs twee keer onderuit ging in de topaffiches tegen Antwerp FC en RSC Anderlecht. En da’s moeilijk om slikken voor de hyperambitieuze topclub, ook al is een nakende titelwinst slechts een formaliteit.

Naar verluidt zou die opvallende sportieve terugval te wijten zijn aan de veelbesproken Covid-bom waarbij Noa Lang, Hans Vanaken, Stefano Denswil en Matej Mitrovic besmet raakten met het virus. Dat zou ook meteen de oorzaak zijn geweest van de uitschakeling in de Europa League tegen Dinamo Kiev en in de beker tegen Standard. En die gevolgen zijn nu dus nog steeds voelbaar, met een recente nederlaag in de Belgische klassieker tegen RSCA Anderlecht.



Maar ook de mislukte beursgang zorgde voor gezichtsverlies op Jan Breydel. Op financieel vlak werd er reeds 2,2 miljoen euro betaald om naar de beurs te trekken, maar uiteindelijk werd het aandeel van Club Brugge niet interessant genoeg beschouwd door de beleggers. Volgens analist Peter Vandenbempt heeft deze mislukte beursgang er intern hoe dan ook flink ingehakt. En er staan Club Brugge wellicht nog enkele tegenvallers te wachten. Vooral op het transfergebied dan.

ALL-TIME HIGH 

Zo werpt Emmanuel Dennis zich op als een groot probleem - ook op huurbasis bij 1.FC Köln komt de Nigeriaan slechts sporadisch in actie, de wintertransfers Nabil Dirar en Tahith Chong lijken tegenvallers te worden, en een gehoopte miljoenenverkoop van Kaveh Rezaei zal er wellicht ook niet meer inzitten. De Iraanse aanvaller wordt voor het tweede opeenvolgende seizoen uitgeleend aan Sporting Charleroi, waar hij één van de meest klinische spitsen uit de Jupiler Pro League bewees te zijn – vooral vorig jaar dan toch.

In het begin van het huidige seizoen trok Kaveh Rezaei die uitstekende vorm ook door, de Iraniër scoorde bijvoorbeeld 6 doelpunten in zijn eerste 10 competitiematchen. Daarmee was Rezaei goed op weg om zijn statistieken van het jaar voordien te verbreken, toen hij 12 doelpunten lukte in 22 competitiematchen. Zijn uitstekende vorm in het seizoenbegin werd vervolgens beloond door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl: Rezaei's geactualiseerde marktwaarde bedroeg in november maar liefst vier miljoen euro – een nieuwe 'all-time high' voor de spits.



In maart voerde Transfermarkt.nl echter een nieuwe update door van de marktwaardes in de Jupiler Pro League. En daarbij was Kaveh Rezaei één van de grootste verliezers. De 29-jarige zag zijn waardering namelijk dalen met 20 procent, tot een schatting van 3,2 miljoen euro. En dat is ook niet zo vreemd. Rezaei heeft vandaag namelijk weinig tot geen impact meer op een zwalpend Charleroi en daarnaast dateert zijn laatst gescoorde doelpunt reeds van 9 januari. Bovendien oogt Rezaei's balans ook niet meer overweldigend met 7 goals in 24 matchen – waarvan dus 6 stuks in zijn eerste 10 wedstrijden.

NIET LANGER ONAANTASTBAAR 

Ondanks zijn neus voor doelpunten is Kaveh Rezaei dus niet langer onaantastbaar in het Zwarte Land. Dit seizoen verkiest trainer Karim Belhocine vaker Shamar Nicholson in de aanval, omdat de Jamaicaan veel meer inbreng heeft in het spel dan Rezaei. Nicholson is momenteel de onbetwiste nummer één in de spitsen-hiërarchie van Charleroi, terwijl Rezaei vrede moet nemen met een rol als invaller, en soms ook als tribuneklant. Zo maakte Belhocine in februari een statement door Rezaei niet op te nemen in de wedstrijdselectie tegen Waasland-Beveren.

En die beslissing werd uiteraard niet goed onthaald door Kaveh Rezaei. Karim Belhocine wilde daarmee duidelijk maken dat zijn aanvaller niet aan de verwachtingen voldeed en ook dat niemand onaantastbaar is in de groep. Daarnaast was de niet-selectie van Rezaei ook tactisch. Dit seizoen speelt Charleroi doorgaans met één centrale spits op het veld, met twee aanvallers op de bank. Om een evenwicht te behouden in de wisselmogelijkheden besloot Belhocine tegen Waasland-Beveren om Rezaei niet op te nemen in zijn wedstrijdselectie, ten voordele van Lukasz Teodorczyk.



De status van Kaveh Rezaei bij Charleroi is dus duidelijk tanende. En als hij dan nog eens mag opdraven vanaf de eerste speelminuut, dan maakt hij de wedstrijd zelden vol. Karim Belhocine is nooit een fan geweest om wissels door te voeren voordat er een uur gespeeld is, maar toch verving hij Rezaei al verschillende keren met nog geen uur op de klok. Tegen Sint-Truiden in maart bijvoorbeeld, toen Belhocine de boel wilde wakker schudden door Rezaei en zijn landgenoot Ali Ghoolizadeh te vroegtijdig vervangen in speelminuut 56.

DEVALUATIE

Nu moeten we ook nuanceren dat de omstandigheden voor Kaveh Rezaei bij Sporting Charleroi ook niet meezitten. Karim Belhocine houdt nog steeds een hoge pressing aan, waarbij de focus eerder op de drukzetting ligt dan op het aanvallend gebied- zelfs bij de aanvallers. Bovendien kwam Rezaei half november licht gekwetst terug na zijn interlandperiode bij de Iraanse nationale ploeg. In januari kwam hij dan weer slecht ten val in de match tegen Standard, waarna hij last had van zijn heup en bekken. En kort daarna werd Rezaei besmet met het Corona-virus. Sindsdien haalt hij ook niet meer zijn oorspronkelijk niveau van vorig seizoen en tijdens het seizoensbegin dit jaar.

Die sportieve devaluatie zal ook wellicht gevolgen hebben voor Club Brugge. Eind dit seizoen keert Kaveh Rezaei terug naar West-Vlaanderen, want Charleroi kon geen aankoopoptie afdwingen in het huurcontract. Het echter nog maar de vraag of er andere clubs interesse zullen tonen in de ervaren Iraanse spits, want Rezaei heeft allerminst nog een toekomst in Jan Breydel. In het voorbije tussenseizoen waren FC Nantes en Antwerp FC nog in de markt voor hem, maar zijn dalende vormpeil zal ongetwijfeld een negatief gevolgen hebben in de belangstelling van de andere clubs.



Met 19 doelpunten in 46 competitiematchen was de tweejarige huurbeurt van Kaveh Rezaei aan Sporting Charleroi eerder een geslaagd huwelijk. Maar zijn matige recente vormpeil hypothekeert een knappe en uitgaande transfer toch enigszins. Zo nam Rezaei's marktwaarde onlangs af met 20 procent, en sinds maart zal die daling zich ongetwijfeld blijven verderzetten. Club Brugge moet dus zeker niet meer hopen om nog maar de helft van hun initiële investering te recupereren. In 2018 betaalde Blauw-Zwart namelijk nog 5 miljoen euro voor Rezaei.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

Moet Rezaei een kans krijgen bij Club?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

54
54
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

14
14
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

35
35
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

51
51
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

96
96
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

76
76
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

76
76
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

34
34
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

141
141
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

482
482
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

397
397
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

85
85
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

314
314
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1215
1215
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

163
163
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

258
258
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

729
729
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

383
383
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

104
104
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

244
244
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws