Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

1088
Spits dwarsboomt grote transferplannen Club Brugge

Begin dit seizoen stond er weeral geen maat op Kaveh Rezaei. De Iraniër vond zoals vanouds blindelings de weg naar het doel, waardoor een lucratieve transfer lonkte aan het eind van dit seizoen. Op die manier kon Club Brugge nog een groot deel van hun aankoopprijs recupereren, die nog steeds 5 miljoen euro bedraagt. Maar helaas nam dit scenario een totaal andere wending.


GEZICHTSVERLIES

Het zijn niet meteen de prettigste tijden voor Club Brugge. Twee maanden geleden leek de huidige landskampioen nog onaantastbaar, maar sinds enkele weken lijdt Blauw-Zwart aan gezichtsverlies. Club pakte namelijk 7 punten op 15 in de laatste 5 competitiematchen, waarbij het zelfs twee keer onderuit ging in de topaffiches tegen Antwerp FC en RSC Anderlecht. En da’s moeilijk om slikken voor de hyperambitieuze topclub, ook al is een nakende titelwinst slechts een formaliteit.

Naar verluidt zou die opvallende sportieve terugval te wijten zijn aan de veelbesproken Covid-bom waarbij Noa Lang, Hans Vanaken, Stefano Denswil en Matej Mitrovic besmet raakten met het virus. Dat zou ook meteen de oorzaak zijn geweest van de uitschakeling in de Europa League tegen Dinamo Kiev en in de beker tegen Standard. En die gevolgen zijn nu dus nog steeds voelbaar, met een recente nederlaag in de Belgische klassieker tegen RSCA Anderlecht.



Maar ook de mislukte beursgang zorgde voor gezichtsverlies op Jan Breydel. Op financieel vlak werd er reeds 2,2 miljoen euro betaald om naar de beurs te trekken, maar uiteindelijk werd het aandeel van Club Brugge niet interessant genoeg beschouwd door de beleggers. Volgens analist Peter Vandenbempt heeft deze mislukte beursgang er intern hoe dan ook flink ingehakt. En er staan Club Brugge wellicht nog enkele tegenvallers te wachten. Vooral op het transfergebied dan.

ALL-TIME HIGH 

Zo werpt Emmanuel Dennis zich op als een groot probleem - ook op huurbasis bij 1.FC Köln komt de Nigeriaan slechts sporadisch in actie, de wintertransfers Nabil Dirar en Tahith Chong lijken tegenvallers te worden, en een gehoopte miljoenenverkoop van Kaveh Rezaei zal er wellicht ook niet meer inzitten. De Iraanse aanvaller wordt voor het tweede opeenvolgende seizoen uitgeleend aan Sporting Charleroi, waar hij één van de meest klinische spitsen uit de Jupiler Pro League bewees te zijn – vooral vorig jaar dan toch.

In het begin van het huidige seizoen trok Kaveh Rezaei die uitstekende vorm ook door, de Iraniër scoorde bijvoorbeeld 6 doelpunten in zijn eerste 10 competitiematchen. Daarmee was Rezaei goed op weg om zijn statistieken van het jaar voordien te verbreken, toen hij 12 doelpunten lukte in 22 competitiematchen. Zijn uitstekende vorm in het seizoenbegin werd vervolgens beloond door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl: Rezaei's geactualiseerde marktwaarde bedroeg in november maar liefst vier miljoen euro – een nieuwe 'all-time high' voor de spits.



In maart voerde Transfermarkt.nl echter een nieuwe update door van de marktwaardes in de Jupiler Pro League. En daarbij was Kaveh Rezaei één van de grootste verliezers. De 29-jarige zag zijn waardering namelijk dalen met 20 procent, tot een schatting van 3,2 miljoen euro. En dat is ook niet zo vreemd. Rezaei heeft vandaag namelijk weinig tot geen impact meer op een zwalpend Charleroi en daarnaast dateert zijn laatst gescoorde doelpunt reeds van 9 januari. Bovendien oogt Rezaei's balans ook niet meer overweldigend met 7 goals in 24 matchen – waarvan dus 6 stuks in zijn eerste 10 wedstrijden.

NIET LANGER ONAANTASTBAAR 

Ondanks zijn neus voor doelpunten is Kaveh Rezaei dus niet langer onaantastbaar in het Zwarte Land. Dit seizoen verkiest trainer Karim Belhocine vaker Shamar Nicholson in de aanval, omdat de Jamaicaan veel meer inbreng heeft in het spel dan Rezaei. Nicholson is momenteel de onbetwiste nummer één in de spitsen-hiërarchie van Charleroi, terwijl Rezaei vrede moet nemen met een rol als invaller, en soms ook als tribuneklant. Zo maakte Belhocine in februari een statement door Rezaei niet op te nemen in de wedstrijdselectie tegen Waasland-Beveren.

En die beslissing werd uiteraard niet goed onthaald door Kaveh Rezaei. Karim Belhocine wilde daarmee duidelijk maken dat zijn aanvaller niet aan de verwachtingen voldeed en ook dat niemand onaantastbaar is in de groep. Daarnaast was de niet-selectie van Rezaei ook tactisch. Dit seizoen speelt Charleroi doorgaans met één centrale spits op het veld, met twee aanvallers op de bank. Om een evenwicht te behouden in de wisselmogelijkheden besloot Belhocine tegen Waasland-Beveren om Rezaei niet op te nemen in zijn wedstrijdselectie, ten voordele van Lukasz Teodorczyk.



De status van Kaveh Rezaei bij Charleroi is dus duidelijk tanende. En als hij dan nog eens mag opdraven vanaf de eerste speelminuut, dan maakt hij de wedstrijd zelden vol. Karim Belhocine is nooit een fan geweest om wissels door te voeren voordat er een uur gespeeld is, maar toch verving hij Rezaei al verschillende keren met nog geen uur op de klok. Tegen Sint-Truiden in maart bijvoorbeeld, toen Belhocine de boel wilde wakker schudden door Rezaei en zijn landgenoot Ali Ghoolizadeh te vroegtijdig vervangen in speelminuut 56.

DEVALUATIE

Nu moeten we ook nuanceren dat de omstandigheden voor Kaveh Rezaei bij Sporting Charleroi ook niet meezitten. Karim Belhocine houdt nog steeds een hoge pressing aan, waarbij de focus eerder op de drukzetting ligt dan op het aanvallend gebied- zelfs bij de aanvallers. Bovendien kwam Rezaei half november licht gekwetst terug na zijn interlandperiode bij de Iraanse nationale ploeg. In januari kwam hij dan weer slecht ten val in de match tegen Standard, waarna hij last had van zijn heup en bekken. En kort daarna werd Rezaei besmet met het Corona-virus. Sindsdien haalt hij ook niet meer zijn oorspronkelijk niveau van vorig seizoen en tijdens het seizoensbegin dit jaar.

Die sportieve devaluatie zal ook wellicht gevolgen hebben voor Club Brugge. Eind dit seizoen keert Kaveh Rezaei terug naar West-Vlaanderen, want Charleroi kon geen aankoopoptie afdwingen in het huurcontract. Het echter nog maar de vraag of er andere clubs interesse zullen tonen in de ervaren Iraanse spits, want Rezaei heeft allerminst nog een toekomst in Jan Breydel. In het voorbije tussenseizoen waren FC Nantes en Antwerp FC nog in de markt voor hem, maar zijn dalende vormpeil zal ongetwijfeld een negatief gevolgen hebben in de belangstelling van de andere clubs.



Met 19 doelpunten in 46 competitiematchen was de tweejarige huurbeurt van Kaveh Rezaei aan Sporting Charleroi eerder een geslaagd huwelijk. Maar zijn matige recente vormpeil hypothekeert een knappe en uitgaande transfer toch enigszins. Zo nam Rezaei's marktwaarde onlangs af met 20 procent, en sinds maart zal die daling zich ongetwijfeld blijven verderzetten. Club Brugge moet dus zeker niet meer hopen om nog maar de helft van hun initiële investering te recupereren. In 2018 betaalde Blauw-Zwart namelijk nog 5 miljoen euro voor Rezaei.

LEES OOK: Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Moet Rezaei een kans krijgen bij Club?

Meest recent

Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

0
0
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

6
6
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

30
30
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

11
11
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

701
701
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

55
55
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

121
121
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

155
155
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

39
39
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

93
93
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

290
290
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

48
48
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

27
27
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

39
39
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

119
119
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

269
269
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

143
143
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

53
53
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

190
190
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

535
535
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

33
33
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

46
46
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

67
67

Meer sportnieuws