Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

door
Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

Moeskroen en Antwerp stonden vanavond voor een levensbelangrijk duel. Bij winst van de thuisploeg uit Henegouwen konden de troepen van Jorge Simao zich alsnog redden op de laatste speeldag. Als Antwerp aan het langste eind trok, was POI dan weer een zekerheid. Een spannend duel eindigde uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers. 


Mbokani toont torinstinct, Le Marchand druipt af
Royal Antwerp FC schoot furieus uit de startblokken op Le Canonnier. Martin Hongla zag een uitstekend schot na drie minuten nipt naast gaan, en ook Lamkel Zé bewees meteen zijn talent. De Kameroener nam een bal knap uit de lucht, maar zijn volley belandde uiteindelijk op de paal. Moeskroen kreunde onder de Antwerpse druk en had moeite om de ploeg van Vercauteren uit de wedstrijd te houden. 

Antwerp zag zijn moeite uiteindelijk beloond worden via Mbokani. De Congolees nam een uitstekende voorzet van Buta in dank aan, en trapte zijn tiende doelpunt van het seizoen binnen. Antwerp plooide na de openingstreffer terug, en bij Le Marchand ging het licht uit. De Fransman ging na een foute controle stevig door op Tabékou, en scheidsrechter Boterberg greep na een VAR-interventie naar de rode kaart. Een stevige domper voor The Great Old, dat na een relatief 'makkelijke' eerste helft richting een interessant tweede luik trok. 

Antwerp start uitstekend, en overleeft slotoffensief van Moeskroen
De tweede helft begon al even verschroeiend als de eerste. Antwerp trok - zelfs met een man minder - meteen in de aanval. En die pressing werd opnieuw beloond. Agouzoul besloot te gaan klungelen in het strafschopgebied, en Lamkel Zé snoepte de bal af van de Marokkaan. De verguisde LZ gaf zijn spitsbroeder Mbokani zijn tweede treffer van de avond op een dienblad aan, en de Congolees tekende voor zijn elfde seizoenstreffer. 

Moeskroen liet daarna zien dat het nog niet 'dood' was. Vlak na de tweede treffer van Mbokani gingen de troepen van Jorge Simao meteen de aanval in. Fabrice Olinga verraste vriend en vijand met een knappe dribbel, en schoot de aansluitingstreffer heerlijk voorbij De Wolf. De wedstrijd was nu volledig opengebroken. 

De thuisploeg probeerde de wedstrijd in handen te nemen, maar dat leidde uiteindelijk tot geen échte kansen. Het was dan ook geen verrassing dat Antwerp zich dan het meest efficiënt toonde. Een lange bal van Refaelov werd uit een onmogelijke hoek richting doel gekopt door Seck, en Koffi liet zich verschalken aan de eerste paal. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

Moeskroen besloot om een heus slotoffensief in elkaar te steken. Dat leidde uiteindelijk tot heel wat kansen. Harbaoui, Xadas en Gnohéré lieten het uiteindelijk allemaal na om de aansluitingstreffer tegen de touwen te schieten. De Wolf keepte een uitstekend wedstrijdeinde, en Antwerp counterde er inmiddels lustig op los. Maar Moeskroen kreeg in het slot dan toch wat het verdiende. Na een hoekschop van Ciranni kopte Harbaoui de 2-3 makkelijk binnen. Moeskroen bleef doodrukken, maar Antwerp hield uiteindelijk toch stand. Door de zege van Antwerp is The Great Old nu zeker van een plaats in POI. Moeskroen moet dan weer in de laatste wedstrijd vol aan de bak tegen Club Brugge, want zij strijden met Waasland-Beveren om de rechtstreekse degradatie. Cercle is de lachende derde en is nu zeker van het behoud. 
Scoreverloop: 
0-1: Mbokani (22')
0-2: Mbokani (48')
1-2: Olinga (49')
1-3: Seck (62')
2-3: Harbaoui (88')
Bijzonderheid: Rode kaart Le Marchand (41')


LEES OOK: Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Trending:

'Renard neemt risico: enfant terrible richting Anderlecht'
'Renard neemt risico: enfant terrible richting Anderlecht'

Wie zal rechtstreeks degraderen?

Meest recent

‘Koni De Winter valt van zijn stoel: droomtransfer’

Koni De Winter kende een sterk seizoen in de Serie A bij Genoa en de Rode Duivel wordt al een tijdje ...

8
8
'Club Brugge gniffelt: exacte transfersom Talbi onthuld'

Chemsdine Talbi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

145
145
Na WK-blamage: Kompany trekt harde lijn bij Bayern

Vincent Kompany won vorig seizoen de Bundesliga met Bayern München, maar op het WK voor Clubs ...

81
81
‘7 miljoen! Zulte Waregem blaast JPL omver’

Zulte Waregem is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League. Essevee verkommerde de ...

114
114
'Deadline Day voor Jashari: details ultiem bod gelekt'

Blijft Ardon Jashari of niet? Die vraag bedaart nu al enkele weken de gemoederen bij Club Brugge KV. ...

446
446
'Nieuwe transfer Penders: volgende club al genoemd'

Dinsdagavond strijdt Chelsea FC tegen Fluminese voor een finaleplek op het WK voor clubs. Voor Mike ...

231
231
Zware gevolgen na EK-afgang Flames? "Nu keuzes maken"

Na amper twee speeldagen zit het Europees kampioenschap er alweer op voor de Red Flames. Door de ...

151
151
'Miljoenendeal Club Brugge: Europese toppers afgedroogd'

Club Brugge haalde in het voorbije seizoen een gigantisch bedrag op aan prijzengelden in de ...

946
946
'Barça-revelatie verlengt: grote naam moet beschikken'

FC Barcelona begint weldra aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Eind deze maand werkt de ...

128
128
Werk bij Anderlecht: steunpilaar maakt slechte beurt

De meeste eersteklassers werken deze week een zomerse stage af. Dat is ook bij RSC Anderlecht het ...

520
520
'Westerlo pakt uit: JPL-revelatie naar 't Kuipje'

Eind deze maand trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ...

138
138
Club helemaal van de kaart door verbluffende toptransfer

Club Brugge zet alles op alles om een jonge ster uit Italië naar Westkapelle te halen. De ...

675
675
'Na Lang en KDB: Napoli biedt 50 miljoen op topspits'

SSC Napoli blijft na het behalen van de Italiaanse titel niet bij de pakken zitten. De club ...

230
230
'Cashbom bij Club Brugge: uitzondering voor toptransfer'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een aanzienlijke som aan transfergelden op en er ...

591
591
Janssen gooit kaarten open: zomers vertrek bij Antwerp?

De spelersgroep Antwerp FC bevindt zich momenteel in Oostenrijk waar een oefenkamp wordt ...

221
221
Opruiming Anderlecht: 10 potentiële vertrekkers staan klaar

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in het Nederlandse Renesse voor een zomerstage. ...

738
738
DAZN houdt been stijf: Supercup niet uitgezonden op tv?

Binnen een drietal weken gaat de bal alweer rollen in de Jupiler Pro League. Traditiegetrouw staat ...

597
597
'Renard neemt risico: enfant terrible richting Anderlecht'

Met zes zomeraanwinsten bleek RSC Anderlecht al een bezige bij op de zomermercato, maar daarmee oogt ...

836
836
'Club Brugge hakt knoop door: Jashari out, Stankovic in?'

De voorspelde leegloop neemt steeds meer concrete vormen aan, en dus maakt Club Brugge stilaan ook ...

629
629
‘Antwerp slaat opnieuw toe: Overmars sleept deal binnen’

Marc Overmars is bezig aan een zomermercato aan twee snelheden bij Antwerp, dat met Muhammadali ...

337
337
Alarm bij RSCA: ziekenboeg barst al uit zijn voegen

Vorig seizoen werd RSC Anderlecht geteisterd door blessures, een trend waar de Brusselaars uiteraard ...

494
494
‘Club Brugge vreest rampstart door onheilspellend nieuws’

Club Brugge bereidt zich in het Verenigd Koninkrijk momenteel voor op de start van het nieuwe ...

906
906
‘Ngonge-deal ontploft: Club moet miljoenen dokken’

Club Brugge haalde in de voorbije dagen weer een pak miljoenen binnen op de transfermarkt. Een ...

664
664
Standard blijft gaan: 9e aanwinst nu al binnen

Net zoals verschillende andere eersteklassers is ook Standard vertrokken op zomerstage. Maar dat ...

239
239
'Genk hakt knoop door: middenvelder kan beschikken'

De spelers en staf van KRC Genk hebben maandag hun intrek genomen in het Duitse Marienfeld. Daar ...

407
407

Meer sportnieuws