Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

door
Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

Moeskroen en Antwerp stonden vanavond voor een levensbelangrijk duel. Bij winst van de thuisploeg uit Henegouwen konden de troepen van Jorge Simao zich alsnog redden op de laatste speeldag. Als Antwerp aan het langste eind trok, was POI dan weer een zekerheid. Een spannend duel eindigde uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers. 


Mbokani toont torinstinct, Le Marchand druipt af
Royal Antwerp FC schoot furieus uit de startblokken op Le Canonnier. Martin Hongla zag een uitstekend schot na drie minuten nipt naast gaan, en ook Lamkel Zé bewees meteen zijn talent. De Kameroener nam een bal knap uit de lucht, maar zijn volley belandde uiteindelijk op de paal. Moeskroen kreunde onder de Antwerpse druk en had moeite om de ploeg van Vercauteren uit de wedstrijd te houden. 

Antwerp zag zijn moeite uiteindelijk beloond worden via Mbokani. De Congolees nam een uitstekende voorzet van Buta in dank aan, en trapte zijn tiende doelpunt van het seizoen binnen. Antwerp plooide na de openingstreffer terug, en bij Le Marchand ging het licht uit. De Fransman ging na een foute controle stevig door op Tabékou, en scheidsrechter Boterberg greep na een VAR-interventie naar de rode kaart. Een stevige domper voor The Great Old, dat na een relatief 'makkelijke' eerste helft richting een interessant tweede luik trok. 

Antwerp start uitstekend, en overleeft slotoffensief van Moeskroen
De tweede helft begon al even verschroeiend als de eerste. Antwerp trok - zelfs met een man minder - meteen in de aanval. En die pressing werd opnieuw beloond. Agouzoul besloot te gaan klungelen in het strafschopgebied, en Lamkel Zé snoepte de bal af van de Marokkaan. De verguisde LZ gaf zijn spitsbroeder Mbokani zijn tweede treffer van de avond op een dienblad aan, en de Congolees tekende voor zijn elfde seizoenstreffer. 

Moeskroen liet daarna zien dat het nog niet 'dood' was. Vlak na de tweede treffer van Mbokani gingen de troepen van Jorge Simao meteen de aanval in. Fabrice Olinga verraste vriend en vijand met een knappe dribbel, en schoot de aansluitingstreffer heerlijk voorbij De Wolf. De wedstrijd was nu volledig opengebroken. 

De thuisploeg probeerde de wedstrijd in handen te nemen, maar dat leidde uiteindelijk tot geen échte kansen. Het was dan ook geen verrassing dat Antwerp zich dan het meest efficiënt toonde. Een lange bal van Refaelov werd uit een onmogelijke hoek richting doel gekopt door Seck, en Koffi liet zich verschalken aan de eerste paal. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

Moeskroen besloot om een heus slotoffensief in elkaar te steken. Dat leidde uiteindelijk tot heel wat kansen. Harbaoui, Xadas en Gnohéré lieten het uiteindelijk allemaal na om de aansluitingstreffer tegen de touwen te schieten. De Wolf keepte een uitstekend wedstrijdeinde, en Antwerp counterde er inmiddels lustig op los. Maar Moeskroen kreeg in het slot dan toch wat het verdiende. Na een hoekschop van Ciranni kopte Harbaoui de 2-3 makkelijk binnen. Moeskroen bleef doodrukken, maar Antwerp hield uiteindelijk toch stand. Door de zege van Antwerp is The Great Old nu zeker van een plaats in POI. Moeskroen moet dan weer in de laatste wedstrijd vol aan de bak tegen Club Brugge, want zij strijden met Waasland-Beveren om de rechtstreekse degradatie. Cercle is de lachende derde en is nu zeker van het behoud. 
Scoreverloop: 
0-1: Mbokani (22')
0-2: Mbokani (48')
1-2: Olinga (49')
1-3: Seck (62')
2-3: Harbaoui (88')
Bijzonderheid: Rode kaart Le Marchand (41')


LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Wie zal rechtstreeks degraderen?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

82
82
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

24
24
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

44
44
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

137
137
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

26
26
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

69
69
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

125
125
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

65
65
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

131
131
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

81
81
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

150
150
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

319
319
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

388
388
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

174
174
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

76
76
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

361
361
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

256
256
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

42
42
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

414
414
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

110
110
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

562
562
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

131
131
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

567
567

Meer sportnieuws