Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

door
Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

Moeskroen en Antwerp stonden vanavond voor een levensbelangrijk duel. Bij winst van de thuisploeg uit Henegouwen konden de troepen van Jorge Simao zich alsnog redden op de laatste speeldag. Als Antwerp aan het langste eind trok, was POI dan weer een zekerheid. Een spannend duel eindigde uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers. 


Mbokani toont torinstinct, Le Marchand druipt af
Royal Antwerp FC schoot furieus uit de startblokken op Le Canonnier. Martin Hongla zag een uitstekend schot na drie minuten nipt naast gaan, en ook Lamkel Zé bewees meteen zijn talent. De Kameroener nam een bal knap uit de lucht, maar zijn volley belandde uiteindelijk op de paal. Moeskroen kreunde onder de Antwerpse druk en had moeite om de ploeg van Vercauteren uit de wedstrijd te houden. 

Antwerp zag zijn moeite uiteindelijk beloond worden via Mbokani. De Congolees nam een uitstekende voorzet van Buta in dank aan, en trapte zijn tiende doelpunt van het seizoen binnen. Antwerp plooide na de openingstreffer terug, en bij Le Marchand ging het licht uit. De Fransman ging na een foute controle stevig door op Tabékou, en scheidsrechter Boterberg greep na een VAR-interventie naar de rode kaart. Een stevige domper voor The Great Old, dat na een relatief 'makkelijke' eerste helft richting een interessant tweede luik trok. 

Antwerp start uitstekend, en overleeft slotoffensief van Moeskroen
De tweede helft begon al even verschroeiend als de eerste. Antwerp trok - zelfs met een man minder - meteen in de aanval. En die pressing werd opnieuw beloond. Agouzoul besloot te gaan klungelen in het strafschopgebied, en Lamkel Zé snoepte de bal af van de Marokkaan. De verguisde LZ gaf zijn spitsbroeder Mbokani zijn tweede treffer van de avond op een dienblad aan, en de Congolees tekende voor zijn elfde seizoenstreffer. 

Moeskroen liet daarna zien dat het nog niet 'dood' was. Vlak na de tweede treffer van Mbokani gingen de troepen van Jorge Simao meteen de aanval in. Fabrice Olinga verraste vriend en vijand met een knappe dribbel, en schoot de aansluitingstreffer heerlijk voorbij De Wolf. De wedstrijd was nu volledig opengebroken. 

De thuisploeg probeerde de wedstrijd in handen te nemen, maar dat leidde uiteindelijk tot geen échte kansen. Het was dan ook geen verrassing dat Antwerp zich dan het meest efficiënt toonde. Een lange bal van Refaelov werd uit een onmogelijke hoek richting doel gekopt door Seck, en Koffi liet zich verschalken aan de eerste paal. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

Moeskroen besloot om een heus slotoffensief in elkaar te steken. Dat leidde uiteindelijk tot heel wat kansen. Harbaoui, Xadas en Gnohéré lieten het uiteindelijk allemaal na om de aansluitingstreffer tegen de touwen te schieten. De Wolf keepte een uitstekend wedstrijdeinde, en Antwerp counterde er inmiddels lustig op los. Maar Moeskroen kreeg in het slot dan toch wat het verdiende. Na een hoekschop van Ciranni kopte Harbaoui de 2-3 makkelijk binnen. Moeskroen bleef doodrukken, maar Antwerp hield uiteindelijk toch stand. Door de zege van Antwerp is The Great Old nu zeker van een plaats in POI. Moeskroen moet dan weer in de laatste wedstrijd vol aan de bak tegen Club Brugge, want zij strijden met Waasland-Beveren om de rechtstreekse degradatie. Cercle is de lachende derde en is nu zeker van het behoud. 
Scoreverloop: 
0-1: Mbokani (22')
0-2: Mbokani (48')
1-2: Olinga (49')
1-3: Seck (62')
2-3: Harbaoui (88')
Bijzonderheid: Rode kaart Le Marchand (41')


LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Wie zal rechtstreeks degraderen?

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

4
4
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

34
34
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

91
91
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

19
19
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

151
151
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

99
99
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

134
134
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

72
72
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

91
91
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

50
50
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

110
110
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

198
198
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

58
58
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

417
417
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

78
78
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

263
263
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

95
95
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

119
119
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

102
102
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

79
79
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

395
395
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

332
332
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

314
314

Meer sportnieuws