Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

284 stemmen
Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

Moeskroen en Antwerp stonden vanavond voor een levensbelangrijk duel. Bij winst van de thuisploeg uit Henegouwen konden de troepen van Jorge Simao zich alsnog redden op de laatste speeldag. Als Antwerp aan het langste eind trok, was POI dan weer een zekerheid. Een spannend duel eindigde uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers. 


Mbokani toont torinstinct, Le Marchand druipt af
Royal Antwerp FC schoot furieus uit de startblokken op Le Canonnier. Martin Hongla zag een uitstekend schot na drie minuten nipt naast gaan, en ook Lamkel Zé bewees meteen zijn talent. De Kameroener nam een bal knap uit de lucht, maar zijn volley belandde uiteindelijk op de paal. Moeskroen kreunde onder de Antwerpse druk en had moeite om de ploeg van Vercauteren uit de wedstrijd te houden. 

Antwerp zag zijn moeite uiteindelijk beloond worden via Mbokani. De Congolees nam een uitstekende voorzet van Buta in dank aan, en trapte zijn tiende doelpunt van het seizoen binnen. Antwerp plooide na de openingstreffer terug, en bij Le Marchand ging het licht uit. De Fransman ging na een foute controle stevig door op Tabékou, en scheidsrechter Boterberg greep na een VAR-interventie naar de rode kaart. Een stevige domper voor The Great Old, dat na een relatief 'makkelijke' eerste helft richting een interessant tweede luik trok. 

Antwerp start uitstekend, en overleeft slotoffensief van Moeskroen
De tweede helft begon al even verschroeiend als de eerste. Antwerp trok - zelfs met een man minder - meteen in de aanval. En die pressing werd opnieuw beloond. Agouzoul besloot te gaan klungelen in het strafschopgebied, en Lamkel Zé snoepte de bal af van de Marokkaan. De verguisde LZ gaf zijn spitsbroeder Mbokani zijn tweede treffer van de avond op een dienblad aan, en de Congolees tekende voor zijn elfde seizoenstreffer. 

Moeskroen liet daarna zien dat het nog niet 'dood' was. Vlak na de tweede treffer van Mbokani gingen de troepen van Jorge Simao meteen de aanval in. Fabrice Olinga verraste vriend en vijand met een knappe dribbel, en schoot de aansluitingstreffer heerlijk voorbij De Wolf. De wedstrijd was nu volledig opengebroken. 

De thuisploeg probeerde de wedstrijd in handen te nemen, maar dat leidde uiteindelijk tot geen échte kansen. Het was dan ook geen verrassing dat Antwerp zich dan het meest efficiënt toonde. Een lange bal van Refaelov werd uit een onmogelijke hoek richting doel gekopt door Seck, en Koffi liet zich verschalken aan de eerste paal. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

Moeskroen besloot om een heus slotoffensief in elkaar te steken. Dat leidde uiteindelijk tot heel wat kansen. Harbaoui, Xadas en Gnohéré lieten het uiteindelijk allemaal na om de aansluitingstreffer tegen de touwen te schieten. De Wolf keepte een uitstekend wedstrijdeinde, en Antwerp counterde er inmiddels lustig op los. Maar Moeskroen kreeg in het slot dan toch wat het verdiende. Na een hoekschop van Ciranni kopte Harbaoui de 2-3 makkelijk binnen. Moeskroen bleef doodrukken, maar Antwerp hield uiteindelijk toch stand. Door de zege van Antwerp is The Great Old nu zeker van een plaats in POI. Moeskroen moet dan weer in de laatste wedstrijd vol aan de bak tegen Club Brugge, want zij strijden met Waasland-Beveren om de rechtstreekse degradatie. Cercle is de lachende derde en is nu zeker van het behoud. 
Scoreverloop: 
0-1: Mbokani (22')
0-2: Mbokani (48')
1-2: Olinga (49')
1-3: Seck (62')
2-3: Harbaoui (88')
Bijzonderheid: Rode kaart Le Marchand (41')


LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Wie zal rechtstreeks degraderen?

Meest recent

'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

0
0
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

2
2
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

23
23
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

30
30
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

63
63
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

60
60
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

203
203
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

25
25
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

118
118
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

79
79
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

194
194
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1062
1062
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

258
258
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

366
366
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

55
55
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

326
326
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

157
157
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

412
412
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

313
313
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

483
483
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

506
506
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

258
258
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77

Meer sportnieuws