Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

284 stemmen
Antwerp is zeker van POI na spektakelwedstrijd op Moeskroen

Moeskroen en Antwerp stonden vanavond voor een levensbelangrijk duel. Bij winst van de thuisploeg uit Henegouwen konden de troepen van Jorge Simao zich alsnog redden op de laatste speeldag. Als Antwerp aan het langste eind trok, was POI dan weer een zekerheid. Een spannend duel eindigde uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers. 


Mbokani toont torinstinct, Le Marchand druipt af
Royal Antwerp FC schoot furieus uit de startblokken op Le Canonnier. Martin Hongla zag een uitstekend schot na drie minuten nipt naast gaan, en ook Lamkel Zé bewees meteen zijn talent. De Kameroener nam een bal knap uit de lucht, maar zijn volley belandde uiteindelijk op de paal. Moeskroen kreunde onder de Antwerpse druk en had moeite om de ploeg van Vercauteren uit de wedstrijd te houden. 

Antwerp zag zijn moeite uiteindelijk beloond worden via Mbokani. De Congolees nam een uitstekende voorzet van Buta in dank aan, en trapte zijn tiende doelpunt van het seizoen binnen. Antwerp plooide na de openingstreffer terug, en bij Le Marchand ging het licht uit. De Fransman ging na een foute controle stevig door op Tabékou, en scheidsrechter Boterberg greep na een VAR-interventie naar de rode kaart. Een stevige domper voor The Great Old, dat na een relatief 'makkelijke' eerste helft richting een interessant tweede luik trok. 

Antwerp start uitstekend, en overleeft slotoffensief van Moeskroen
De tweede helft begon al even verschroeiend als de eerste. Antwerp trok - zelfs met een man minder - meteen in de aanval. En die pressing werd opnieuw beloond. Agouzoul besloot te gaan klungelen in het strafschopgebied, en Lamkel Zé snoepte de bal af van de Marokkaan. De verguisde LZ gaf zijn spitsbroeder Mbokani zijn tweede treffer van de avond op een dienblad aan, en de Congolees tekende voor zijn elfde seizoenstreffer. 

Moeskroen liet daarna zien dat het nog niet 'dood' was. Vlak na de tweede treffer van Mbokani gingen de troepen van Jorge Simao meteen de aanval in. Fabrice Olinga verraste vriend en vijand met een knappe dribbel, en schoot de aansluitingstreffer heerlijk voorbij De Wolf. De wedstrijd was nu volledig opengebroken. 

De thuisploeg probeerde de wedstrijd in handen te nemen, maar dat leidde uiteindelijk tot geen échte kansen. Het was dan ook geen verrassing dat Antwerp zich dan het meest efficiënt toonde. Een lange bal van Refaelov werd uit een onmogelijke hoek richting doel gekopt door Seck, en Koffi liet zich verschalken aan de eerste paal. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

Moeskroen besloot om een heus slotoffensief in elkaar te steken. Dat leidde uiteindelijk tot heel wat kansen. Harbaoui, Xadas en Gnohéré lieten het uiteindelijk allemaal na om de aansluitingstreffer tegen de touwen te schieten. De Wolf keepte een uitstekend wedstrijdeinde, en Antwerp counterde er inmiddels lustig op los. Maar Moeskroen kreeg in het slot dan toch wat het verdiende. Na een hoekschop van Ciranni kopte Harbaoui de 2-3 makkelijk binnen. Moeskroen bleef doodrukken, maar Antwerp hield uiteindelijk toch stand. Door de zege van Antwerp is The Great Old nu zeker van een plaats in POI. Moeskroen moet dan weer in de laatste wedstrijd vol aan de bak tegen Club Brugge, want zij strijden met Waasland-Beveren om de rechtstreekse degradatie. Cercle is de lachende derde en is nu zeker van het behoud. 
Scoreverloop: 
0-1: Mbokani (22')
0-2: Mbokani (48')
1-2: Olinga (49')
1-3: Seck (62')
2-3: Harbaoui (88')
Bijzonderheid: Rode kaart Le Marchand (41')


LEES OOK: Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Wie zal rechtstreeks degraderen?

Meest recent

De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

9
9
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

75
75
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

59
59
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

44
44
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

156
156
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

56
56
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

189
189
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

77
77
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

48
48
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

440
440
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

76
76
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

217
217
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

76
76
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

68
68
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

135
135
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

93
93
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

66
66
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

396
396
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

251
251

Meer sportnieuws