Lokonga zet vete met De Boeck verder: "Kent hij iets van voetbal?"

831
Lokonga zet vete met De Boeck verder:

Van je gram halen gesproken. Sambi Lokonga lag de voorbije weken meermaals onder vuur bij Anderlecht en werd ook in aanloop naar de kraker tegen Club Brugge hier en daar in de pers op de korrel genomen. Met een stevig zondagsschot antwoordde de 21-jarige aanvoerder van Paars-Wit, die zich zo tot matchwinnaar kroonde, op het veld.


Na dat doelpunt kon Lokonga het tijdens zijn viering niet laten om de critici er nog eens aan te laten herinneren dat hij hen zonet de mond had gesnoerd. Zo legde de middenvelder iedereen letterlijk het zwijgen op door vlak voor de camera zijn vinger op zijn mond te houden, een opvallend gebaar dat ook Francis Amuzu liet zien. Een antwoord op analisten en voormalig RSCA-spelers Lorenzo Staelens en vooral Glen De Boeck, aldus Het Nieuwsblad. Zij lieten zich in diezelfde krant afgelopen week kritisch uit over Lokonga zijn prestaties.

UPDATE 13u46
Lokonga leek met zijn goal dus De Boeck het zwijgen op te willen leggen, maar de ex-speler en -assistent van RSCA is niet bepaald onder de indruk van het gebaar. In gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij het zelfs 'een beetje triestig' dat zijn interview voor motivatie moest zorgen. Verder wijst de momenteel werkloze coach erop dat de kandidaat-Rode Duivel voor zijn goal niet aan zijn beste wedstrijd bezig was, én dat hij alleen maar scoorde doordat Mignolet zich miskeek op de bal. Er lijkt zo stilaan dus een heuse vete in de maak tussen de twee.

UPDATE 18u15
Ook langs de kant van Lokonga hoeven we ons blijkbaar niet meteen aan een poging tot verzoening te verwachten. Zo weet Het Nieuwsblad dat de uitspraken van De Boeck hem wel degelijk wisten te prikkelen, en dat de middenvelder zich via berichten aan enkele vrienden dit weekend openlijk afvroeg of de man met 250 matchen voor Paars-Wit op de teller wel iets van voetbal kent. Ook zijn makelaar Stijn Francis deed via onderstaande Tweet zijn duit in het zakje. Of hoe we op weg lijken naar een relletje dat doet denken aan Gert Verheyen en Vadis Odjidja destijds in Brugge, al lijkt de publieke opinie dit keer achter de actieve speler te staan.

LEES OOK: Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

Lokonga moet meer respect tonen voor De Boeck zijn verleden bij RSCA

Meest recent

Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

29
29
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

35
35
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

303
303
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

172
172
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

169
169
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

32
32
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

78
78
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

482
482
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

85
85
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

513
513
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

154
154
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

842
842
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

80
80
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1090
1090
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

238
238
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

159
159
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

413
413
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

191
191
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

154
154
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

115
115

Meer sportnieuws