Lokonga zet vete met De Boeck verder: "Kent hij iets van voetbal?"

door
Lokonga zet vete met De Boeck verder:

Van je gram halen gesproken. Sambi Lokonga lag de voorbije weken meermaals onder vuur bij Anderlecht en werd ook in aanloop naar de kraker tegen Club Brugge hier en daar in de pers op de korrel genomen. Met een stevig zondagsschot antwoordde de 21-jarige aanvoerder van Paars-Wit, die zich zo tot matchwinnaar kroonde, op het veld.


Na dat doelpunt kon Lokonga het tijdens zijn viering niet laten om de critici er nog eens aan te laten herinneren dat hij hen zonet de mond had gesnoerd. Zo legde de middenvelder iedereen letterlijk het zwijgen op door vlak voor de camera zijn vinger op zijn mond te houden, een opvallend gebaar dat ook Francis Amuzu liet zien. Een antwoord op analisten en voormalig RSCA-spelers Lorenzo Staelens en vooral Glen De Boeck, aldus Het Nieuwsblad. Zij lieten zich in diezelfde krant afgelopen week kritisch uit over Lokonga zijn prestaties.

UPDATE 13u46
Lokonga leek met zijn goal dus De Boeck het zwijgen op te willen leggen, maar de ex-speler en -assistent van RSCA is niet bepaald onder de indruk van het gebaar. In gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij het zelfs 'een beetje triestig' dat zijn interview voor motivatie moest zorgen. Verder wijst de momenteel werkloze coach erop dat de kandidaat-Rode Duivel voor zijn goal niet aan zijn beste wedstrijd bezig was, én dat hij alleen maar scoorde doordat Mignolet zich miskeek op de bal. Er lijkt zo stilaan dus een heuse vete in de maak tussen de twee.

UPDATE 18u15
Ook langs de kant van Lokonga hoeven we ons blijkbaar niet meteen aan een poging tot verzoening te verwachten. Zo weet Het Nieuwsblad dat de uitspraken van De Boeck hem wel degelijk wisten te prikkelen, en dat de middenvelder zich via berichten aan enkele vrienden dit weekend openlijk afvroeg of de man met 250 matchen voor Paars-Wit op de teller wel iets van voetbal kent. Ook zijn makelaar Stijn Francis deed via onderstaande Tweet zijn duit in het zakje. Of hoe we op weg lijken naar een relletje dat doet denken aan Gert Verheyen en Vadis Odjidja destijds in Brugge, al lijkt de publieke opinie dit keer achter de actieve speler te staan.

LEES OOK: 'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

Lokonga moet meer respect tonen voor De Boeck zijn verleden bij RSCA

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

165
165
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

52
52
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

43
43
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

276
276
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

54
54
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

182
182
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

225
225
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

450
450
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

119
119
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

21
21
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

152
152
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

485
485
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

46
46
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

103
103
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

123
123
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1246
1246
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

80
80
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

183
183
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

336
336
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

64
64
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

271
271
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

283
283

Meer sportnieuws