Lokonga zet vete met De Boeck verder: "Kent hij iets van voetbal?"

door
Lokonga zet vete met De Boeck verder:

Van je gram halen gesproken. Sambi Lokonga lag de voorbije weken meermaals onder vuur bij Anderlecht en werd ook in aanloop naar de kraker tegen Club Brugge hier en daar in de pers op de korrel genomen. Met een stevig zondagsschot antwoordde de 21-jarige aanvoerder van Paars-Wit, die zich zo tot matchwinnaar kroonde, op het veld.


Na dat doelpunt kon Lokonga het tijdens zijn viering niet laten om de critici er nog eens aan te laten herinneren dat hij hen zonet de mond had gesnoerd. Zo legde de middenvelder iedereen letterlijk het zwijgen op door vlak voor de camera zijn vinger op zijn mond te houden, een opvallend gebaar dat ook Francis Amuzu liet zien. Een antwoord op analisten en voormalig RSCA-spelers Lorenzo Staelens en vooral Glen De Boeck, aldus Het Nieuwsblad. Zij lieten zich in diezelfde krant afgelopen week kritisch uit over Lokonga zijn prestaties.

UPDATE 13u46
Lokonga leek met zijn goal dus De Boeck het zwijgen op te willen leggen, maar de ex-speler en -assistent van RSCA is niet bepaald onder de indruk van het gebaar. In gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij het zelfs 'een beetje triestig' dat zijn interview voor motivatie moest zorgen. Verder wijst de momenteel werkloze coach erop dat de kandidaat-Rode Duivel voor zijn goal niet aan zijn beste wedstrijd bezig was, én dat hij alleen maar scoorde doordat Mignolet zich miskeek op de bal. Er lijkt zo stilaan dus een heuse vete in de maak tussen de twee.

UPDATE 18u15
Ook langs de kant van Lokonga hoeven we ons blijkbaar niet meteen aan een poging tot verzoening te verwachten. Zo weet Het Nieuwsblad dat de uitspraken van De Boeck hem wel degelijk wisten te prikkelen, en dat de middenvelder zich via berichten aan enkele vrienden dit weekend openlijk afvroeg of de man met 250 matchen voor Paars-Wit op de teller wel iets van voetbal kent. Ook zijn makelaar Stijn Francis deed via onderstaande Tweet zijn duit in het zakje. Of hoe we op weg lijken naar een relletje dat doet denken aan Gert Verheyen en Vadis Odjidja destijds in Brugge, al lijkt de publieke opinie dit keer achter de actieve speler te staan.

LEES OOK: Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Lokonga moet meer respect tonen voor De Boeck zijn verleden bij RSCA

Meest recent

Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

15
15
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

61
61
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

33
33
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

139
139
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

64
64
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

38
38
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

28
28
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

106
106
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

110
110
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

174
174
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

107
107
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

154
154
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

140
140
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

478
478
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

178
178
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

74
74
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

153
153
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

237
237
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

580
580
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

175
175
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

173
173

Meer sportnieuws