Lokonga zet vete met De Boeck verder: "Kent hij iets van voetbal?"

door
Lokonga zet vete met De Boeck verder:

Van je gram halen gesproken. Sambi Lokonga lag de voorbije weken meermaals onder vuur bij Anderlecht en werd ook in aanloop naar de kraker tegen Club Brugge hier en daar in de pers op de korrel genomen. Met een stevig zondagsschot antwoordde de 21-jarige aanvoerder van Paars-Wit, die zich zo tot matchwinnaar kroonde, op het veld.


Na dat doelpunt kon Lokonga het tijdens zijn viering niet laten om de critici er nog eens aan te laten herinneren dat hij hen zonet de mond had gesnoerd. Zo legde de middenvelder iedereen letterlijk het zwijgen op door vlak voor de camera zijn vinger op zijn mond te houden, een opvallend gebaar dat ook Francis Amuzu liet zien. Een antwoord op analisten en voormalig RSCA-spelers Lorenzo Staelens en vooral Glen De Boeck, aldus Het Nieuwsblad. Zij lieten zich in diezelfde krant afgelopen week kritisch uit over Lokonga zijn prestaties.

UPDATE 13u46
Lokonga leek met zijn goal dus De Boeck het zwijgen op te willen leggen, maar de ex-speler en -assistent van RSCA is niet bepaald onder de indruk van het gebaar. In gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij het zelfs 'een beetje triestig' dat zijn interview voor motivatie moest zorgen. Verder wijst de momenteel werkloze coach erop dat de kandidaat-Rode Duivel voor zijn goal niet aan zijn beste wedstrijd bezig was, én dat hij alleen maar scoorde doordat Mignolet zich miskeek op de bal. Er lijkt zo stilaan dus een heuse vete in de maak tussen de twee.

UPDATE 18u15
Ook langs de kant van Lokonga hoeven we ons blijkbaar niet meteen aan een poging tot verzoening te verwachten. Zo weet Het Nieuwsblad dat de uitspraken van De Boeck hem wel degelijk wisten te prikkelen, en dat de middenvelder zich via berichten aan enkele vrienden dit weekend openlijk afvroeg of de man met 250 matchen voor Paars-Wit op de teller wel iets van voetbal kent. Ook zijn makelaar Stijn Francis deed via onderstaande Tweet zijn duit in het zakje. Of hoe we op weg lijken naar een relletje dat doet denken aan Gert Verheyen en Vadis Odjidja destijds in Brugge, al lijkt de publieke opinie dit keer achter de actieve speler te staan.

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Lokonga moet meer respect tonen voor De Boeck zijn verleden bij RSCA

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

94
94
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

23
23
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

145
145
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

85
85
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

55
55
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

375
375
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

106
106
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

256
256
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

163
163
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

681
681
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

404
404
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

398
398
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

325
325
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

431
431
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

82
82
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

751
751
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

162
162
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

344
344
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

392
392
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

530
530
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

711
711

Meer sportnieuws