Lokonga zet vete met De Boeck verder: "Kent hij iets van voetbal?"

door
Lokonga zet vete met De Boeck verder:

Van je gram halen gesproken. Sambi Lokonga lag de voorbije weken meermaals onder vuur bij Anderlecht en werd ook in aanloop naar de kraker tegen Club Brugge hier en daar in de pers op de korrel genomen. Met een stevig zondagsschot antwoordde de 21-jarige aanvoerder van Paars-Wit, die zich zo tot matchwinnaar kroonde, op het veld.


Na dat doelpunt kon Lokonga het tijdens zijn viering niet laten om de critici er nog eens aan te laten herinneren dat hij hen zonet de mond had gesnoerd. Zo legde de middenvelder iedereen letterlijk het zwijgen op door vlak voor de camera zijn vinger op zijn mond te houden, een opvallend gebaar dat ook Francis Amuzu liet zien. Een antwoord op analisten en voormalig RSCA-spelers Lorenzo Staelens en vooral Glen De Boeck, aldus Het Nieuwsblad. Zij lieten zich in diezelfde krant afgelopen week kritisch uit over Lokonga zijn prestaties.

UPDATE 13u46
Lokonga leek met zijn goal dus De Boeck het zwijgen op te willen leggen, maar de ex-speler en -assistent van RSCA is niet bepaald onder de indruk van het gebaar. In gesprek met Het Nieuwsblad noemt hij het zelfs 'een beetje triestig' dat zijn interview voor motivatie moest zorgen. Verder wijst de momenteel werkloze coach erop dat de kandidaat-Rode Duivel voor zijn goal niet aan zijn beste wedstrijd bezig was, én dat hij alleen maar scoorde doordat Mignolet zich miskeek op de bal. Er lijkt zo stilaan dus een heuse vete in de maak tussen de twee.

UPDATE 18u15
Ook langs de kant van Lokonga hoeven we ons blijkbaar niet meteen aan een poging tot verzoening te verwachten. Zo weet Het Nieuwsblad dat de uitspraken van De Boeck hem wel degelijk wisten te prikkelen, en dat de middenvelder zich via berichten aan enkele vrienden dit weekend openlijk afvroeg of de man met 250 matchen voor Paars-Wit op de teller wel iets van voetbal kent. Ook zijn makelaar Stijn Francis deed via onderstaande Tweet zijn duit in het zakje. Of hoe we op weg lijken naar een relletje dat doet denken aan Gert Verheyen en Vadis Odjidja destijds in Brugge, al lijkt de publieke opinie dit keer achter de actieve speler te staan.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Lokonga moet meer respect tonen voor De Boeck zijn verleden bij RSCA

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

227
227
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

39
39
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

420
420
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

358
358
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

120
120
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

449
449
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

168
168
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

298
298
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

189
189

Meer sportnieuws