Wraak Sambi Lokonga slaat bij Club Brugge in als een bom

2238
Wraak Sambi Lokonga slaat bij Club Brugge in als een bom

Hoewel wij RSC Anderlecht bestempelden als de favoriet in de topper tegen Club Brugge, was de paars-witte overwinning toch enigszins verrassend. Uitgerekend Albert Sambi Lokonga besliste de wedstrijd voor Sporting, een winning goal waarmee hij zijn criticasters van antwoord diende.


DE BOECK & STAELENS

De aanloop naar de topaffiche tussen RSC Anderlecht en Club Brugge was veelbesproken. Zowat elke analist werd gevraagd naar de winstkansen van beide clubs, waarbij Club Brugge frequent als de grote favoriet werd vooruitgeschoven. Toch sprak elke waarnemer zich met het nodige respect uit over Anderlecht en Club Brugge. Twee clubs met een uiteenlopend parcours dit seizoen, ook elk met een totaal ander verhaal en historiek, maar nog steeds de vaandeldragers van het Belgische voetbal.

In de weekendeditie La Dernière Heure pakte de krant uit met een dubbelinterview met Lorenzo Staelens en Glen De Boeck, beide onder meer ex-spelers van RSC Anderlecht. Het tweetal is tegenwoordig niet actief in het voetbal, maar zowel Staelens en De Boeck hadden toch hun uitgesproken mening klaar over hun ex-club en verschillende individuele personen. “Ik vind dat er bij Sporting een gebrek aan winnaars is. Er zijn te veel salonvoetballers. Veel balbezit en ze zijn blij”, klonk het bijvoorbeeld bij De Boeck.



Glen De Boeck nam dus geen blad voor de mond in dat veelbesproken interview, terwijl Lorenzo Staelens het veel genuanceerder en behoudender aanpakte. Maar toch was deze openlijke kritiek op Anderlecht best wel opmerkelijk en bij momenten zelfs heel streng en hard. Dat is des te opvallender omdat beide heren zelf nog postuleerden naar een plaatje in de technische staf van Sporting. Beide sollicitaties kenden echter echter geen positieve afloop.

TEVERGEEFSE SOLLICITATIES 

Enkele weken terug kandideerde Glen De Boeck nog openlijk naar de positie als assistent-trainer van Vincent Kompany in een interview met Het Laatste Nieuws. “Ik heb een verleden bij Anderlecht, ken de club en heb ervaring: ik kan een meerwaarde bieden. Althans, zo zie ik het”, klonk het toen uit de mond van De Boeck. Helaas voor De Boeck werd zijn publieke sollicitatie niet weerhouden door Anderlecht. “De kans dat Anderlecht De Boeck aanwerft om Kompany bij te staan, is zo goed als nihil”, stond er enkele dagen later te lezen in diezelfde krant.



Naast Glen De Boeck stond ook Lorenzo Staelens te springen om terug aan de slag te gaan bij Anderlecht, al dateert de sollicitatie van die laatste van heel wat langer geleden. “Toen Hein Vanhazebrouck, die ik indertijd naar Kortrijk had gehaald, naar Anderlecht ging, zocht hij een assistent. Toen heb ik hem verschillende keren gebeld, maar nooit nam hij op”, verklaarde Staelens onlangs in Sport/Voetbalmagazine. “Ineens belde Mogi Bayat me. Dat het moest gedaan zijn met Hein te stalken. 'Ik bepaal wie zijn assistent wordt, en jij zal het zeker niet zijn'”.

SAMBI VS. RITS

Glen De Boeck en Lorenzo Staelens richtten hun kritiek niet alleen op de voetbalclub Anderlecht, maar het duo had het ook specifiek over Albert Sambi-Lokonga, de huidige aanvoerder van Sporting. “Ik ben geen fan”, vertelde De Boeck. “Ik begrijp niet dat deze jongen al Rode Duivel is, als je iemand als Mats Rits hebt.” Ook Staelens loopt niet erg wild van Sambi Lokonga. “Ik zou altijd voor Rits kiezen. Hij heeft méér maturiteit, meer agressiviteit. Lokonga is een heel goeie voetballer, maar hij heeft niet de knowhow van Rits op die positie.”

In de Belgische klassieker op zondag tussen Anderlecht en Club Brugge maakten Albert Sambi Lokonga en Mats Rits dan maar zelf uit wie de beste middenvelder is. Geen van beide spelers sprong echt in het oog met hun prestatie, maar toch was het de naam van Sambi Lokonga die na het fluitsignaal het vaakst van de tongen rolde. In een positieve zin, welteverstaan. Dat kwam vooral door zijn knap afstandsschot, de winning-goal van de wedstrijd nota bene, maar net zo goed door zijn meerwaarde en inbreng in de ploeg van Anderlecht.



Albert Sambi Lokonga was opnieuw de leider bij Anderlecht, en hij besliste dus eigenhandig deze veelbesproken wedstrijd: de combinatie van beide zaken getuigt van een bepaalde maturiteit en kwaliteit. Anderzijds viel Sambi Lokonga ook op door zijn flegmatiek en uitdagende spelstijl, die door anderen soms omschreven worden door nonchalance. Het was dus niet meteen de beste beste match van Sambi Lokonga, maar hij was wél enorm beslissend én bepalend voor zijn ploeg.

In de match tussen Anderlecht en Club Brugge lijkt Albert Sambi Lokonga dan ook de fictieve strijd gewonnen te hebben tegen Mats Rits, maar niet enkel en alleen door zijn beslissend doelpunt. De aanvoerder van Sporting had ook in het spel namelijk een grotere bijdrage te bieden dan zijn Brugse tegenspeler. Sambi Lokonga telde bijvoorbeeld meer gewonnen duels, meer recuperaties, meer zuivere passes én minder balverlies dan Rits – wat erg bepalende parameters zijn voor spelers op hun positie.

SPORTIEVE REVANCHE

Hoewel Albert Sambi Lokonga zondag zijn stempel niet helemaal kon drukken op het spel van Anderlecht, zijn achterliggende bijdrage mag dus zeker wel gezien worden. Net zoals zijn gescoord doelpunt trouwens. De jonge aanvoerder van Sporting haalt daarmee zijn gram tegenover zijn criticasters, en de woorden van Glen De Boeck en Lorenzo Staelens was ie allerminst vergeten. Nadat Sambi Lokonga zijn doelpunt scoorde, liep hij in de richting van de camera. Vingertje op de lippen. Veel duidelijker kan het niet. “Mijn vinger op de mond? Dat is hoe de jonge spelers tegenwoordig vieren”, probeerde Sambi Lokonga het onderwerp nog te vermijden.

Volgens Het Nieuwsblad kwam die harde kritiek van Glen De Boeck wel degelijk aan bij Albert Sambi Lokonga. De krant weet namelijk dat de middenvelder van Anderlecht verontwaardigd het interview van De Boeck doorstuurde naar enkele vrienden. “Kent die iets van voetbal, De Boeck?” Maar tegenover de pers hield Sambi Lokonga de lippen gesloten over dit pikante onderwerp. “Geen blabla, ik antwoord op het veld. Deze match had wel een persoonlijke betekenis, maar dat was vooral na mijn rode kaart in de heenronde tegen Club. We zijn er doorgekomen dankzij een sterke ploegprestatie. Het heeft geen zijn om er één speler uit te lichten.”



Over het verlopen spelbeeld en de individuele prestatie van Albert Sambi Lokonga kan er nog gediscussieerd worden, maar uiteindelijk staat de 2-1 eindstand en het winnende doelpunt pal boven water. Sambi Lokonga haalde zijn sportieve revanche binnen, waardoor hij dus de grote winnaar van dit weekend is. Het veelbesproken interview van Glen De Boeck zorgde dus eigenlijk voor een positieve stimulans, waar Anderlecht en Sambi Lokonga handig gebruik van maakten. “Met alle respect – journalisten moeten hun job doen-,” vertelde Vincent Kompany daarover in de persconferentie na de match. “Maar ik moet me zo ontfermen over mijn team dat ik me niet kan bezighouden met wat in de media verschijnt.”

LEES OOK: Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Is Sambi Lokonga een onderschatte voetballer?

Meest recent

KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

2
2
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

59
59
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

124
124
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

22
22
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

67
67
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

17
17
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

127
127
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

23
23
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

53
53
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

23
23
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

177
177
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

282
282
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

75
75
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

686
686
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

258
258
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

82
82
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

196
196
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

321
321
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

530
530
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

365
365
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

330
330
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

865
865
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

751
751
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17

Meer sportnieuws