Wraak Sambi Lokonga slaat bij Club Brugge in als een bom

door
Wraak Sambi Lokonga slaat bij Club Brugge in als een bom

Hoewel wij RSC Anderlecht bestempelden als de favoriet in de topper tegen Club Brugge, was de paars-witte overwinning toch enigszins verrassend. Uitgerekend Albert Sambi Lokonga besliste de wedstrijd voor Sporting, een winning goal waarmee hij zijn criticasters van antwoord diende.


DE BOECK & STAELENS

De aanloop naar de topaffiche tussen RSC Anderlecht en Club Brugge was veelbesproken. Zowat elke analist werd gevraagd naar de winstkansen van beide clubs, waarbij Club Brugge frequent als de grote favoriet werd vooruitgeschoven. Toch sprak elke waarnemer zich met het nodige respect uit over Anderlecht en Club Brugge. Twee clubs met een uiteenlopend parcours dit seizoen, ook elk met een totaal ander verhaal en historiek, maar nog steeds de vaandeldragers van het Belgische voetbal.

In de weekendeditie La Dernière Heure pakte de krant uit met een dubbelinterview met Lorenzo Staelens en Glen De Boeck, beide onder meer ex-spelers van RSC Anderlecht. Het tweetal is tegenwoordig niet actief in het voetbal, maar zowel Staelens en De Boeck hadden toch hun uitgesproken mening klaar over hun ex-club en verschillende individuele personen. “Ik vind dat er bij Sporting een gebrek aan winnaars is. Er zijn te veel salonvoetballers. Veel balbezit en ze zijn blij”, klonk het bijvoorbeeld bij De Boeck.



Glen De Boeck nam dus geen blad voor de mond in dat veelbesproken interview, terwijl Lorenzo Staelens het veel genuanceerder en behoudender aanpakte. Maar toch was deze openlijke kritiek op Anderlecht best wel opmerkelijk en bij momenten zelfs heel streng en hard. Dat is des te opvallender omdat beide heren zelf nog postuleerden naar een plaatje in de technische staf van Sporting. Beide sollicitaties kenden echter echter geen positieve afloop.

TEVERGEEFSE SOLLICITATIES 

Enkele weken terug kandideerde Glen De Boeck nog openlijk naar de positie als assistent-trainer van Vincent Kompany in een interview met Het Laatste Nieuws. “Ik heb een verleden bij Anderlecht, ken de club en heb ervaring: ik kan een meerwaarde bieden. Althans, zo zie ik het”, klonk het toen uit de mond van De Boeck. Helaas voor De Boeck werd zijn publieke sollicitatie niet weerhouden door Anderlecht. “De kans dat Anderlecht De Boeck aanwerft om Kompany bij te staan, is zo goed als nihil”, stond er enkele dagen later te lezen in diezelfde krant.



Naast Glen De Boeck stond ook Lorenzo Staelens te springen om terug aan de slag te gaan bij Anderlecht, al dateert de sollicitatie van die laatste van heel wat langer geleden. “Toen Hein Vanhazebrouck, die ik indertijd naar Kortrijk had gehaald, naar Anderlecht ging, zocht hij een assistent. Toen heb ik hem verschillende keren gebeld, maar nooit nam hij op”, verklaarde Staelens onlangs in Sport/Voetbalmagazine. “Ineens belde Mogi Bayat me. Dat het moest gedaan zijn met Hein te stalken. 'Ik bepaal wie zijn assistent wordt, en jij zal het zeker niet zijn'”.

SAMBI VS. RITS

Glen De Boeck en Lorenzo Staelens richtten hun kritiek niet alleen op de voetbalclub Anderlecht, maar het duo had het ook specifiek over Albert Sambi-Lokonga, de huidige aanvoerder van Sporting. “Ik ben geen fan”, vertelde De Boeck. “Ik begrijp niet dat deze jongen al Rode Duivel is, als je iemand als Mats Rits hebt.” Ook Staelens loopt niet erg wild van Sambi Lokonga. “Ik zou altijd voor Rits kiezen. Hij heeft méér maturiteit, meer agressiviteit. Lokonga is een heel goeie voetballer, maar hij heeft niet de knowhow van Rits op die positie.”

In de Belgische klassieker op zondag tussen Anderlecht en Club Brugge maakten Albert Sambi Lokonga en Mats Rits dan maar zelf uit wie de beste middenvelder is. Geen van beide spelers sprong echt in het oog met hun prestatie, maar toch was het de naam van Sambi Lokonga die na het fluitsignaal het vaakst van de tongen rolde. In een positieve zin, welteverstaan. Dat kwam vooral door zijn knap afstandsschot, de winning-goal van de wedstrijd nota bene, maar net zo goed door zijn meerwaarde en inbreng in de ploeg van Anderlecht.



Albert Sambi Lokonga was opnieuw de leider bij Anderlecht, en hij besliste dus eigenhandig deze veelbesproken wedstrijd: de combinatie van beide zaken getuigt van een bepaalde maturiteit en kwaliteit. Anderzijds viel Sambi Lokonga ook op door zijn flegmatiek en uitdagende spelstijl, die door anderen soms omschreven worden door nonchalance. Het was dus niet meteen de beste beste match van Sambi Lokonga, maar hij was wél enorm beslissend én bepalend voor zijn ploeg.

In de match tussen Anderlecht en Club Brugge lijkt Albert Sambi Lokonga dan ook de fictieve strijd gewonnen te hebben tegen Mats Rits, maar niet enkel en alleen door zijn beslissend doelpunt. De aanvoerder van Sporting had ook in het spel namelijk een grotere bijdrage te bieden dan zijn Brugse tegenspeler. Sambi Lokonga telde bijvoorbeeld meer gewonnen duels, meer recuperaties, meer zuivere passes én minder balverlies dan Rits – wat erg bepalende parameters zijn voor spelers op hun positie.

SPORTIEVE REVANCHE

Hoewel Albert Sambi Lokonga zondag zijn stempel niet helemaal kon drukken op het spel van Anderlecht, zijn achterliggende bijdrage mag dus zeker wel gezien worden. Net zoals zijn gescoord doelpunt trouwens. De jonge aanvoerder van Sporting haalt daarmee zijn gram tegenover zijn criticasters, en de woorden van Glen De Boeck en Lorenzo Staelens was ie allerminst vergeten. Nadat Sambi Lokonga zijn doelpunt scoorde, liep hij in de richting van de camera. Vingertje op de lippen. Veel duidelijker kan het niet. “Mijn vinger op de mond? Dat is hoe de jonge spelers tegenwoordig vieren”, probeerde Sambi Lokonga het onderwerp nog te vermijden.

Volgens Het Nieuwsblad kwam die harde kritiek van Glen De Boeck wel degelijk aan bij Albert Sambi Lokonga. De krant weet namelijk dat de middenvelder van Anderlecht verontwaardigd het interview van De Boeck doorstuurde naar enkele vrienden. “Kent die iets van voetbal, De Boeck?” Maar tegenover de pers hield Sambi Lokonga de lippen gesloten over dit pikante onderwerp. “Geen blabla, ik antwoord op het veld. Deze match had wel een persoonlijke betekenis, maar dat was vooral na mijn rode kaart in de heenronde tegen Club. We zijn er doorgekomen dankzij een sterke ploegprestatie. Het heeft geen zijn om er één speler uit te lichten.”



Over het verlopen spelbeeld en de individuele prestatie van Albert Sambi Lokonga kan er nog gediscussieerd worden, maar uiteindelijk staat de 2-1 eindstand en het winnende doelpunt pal boven water. Sambi Lokonga haalde zijn sportieve revanche binnen, waardoor hij dus de grote winnaar van dit weekend is. Het veelbesproken interview van Glen De Boeck zorgde dus eigenlijk voor een positieve stimulans, waar Anderlecht en Sambi Lokonga handig gebruik van maakten. “Met alle respect – journalisten moeten hun job doen-,” vertelde Vincent Kompany daarover in de persconferentie na de match. “Maar ik moet me zo ontfermen over mijn team dat ik me niet kan bezighouden met wat in de media verschijnt.”

LEES OOK: 'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Is Sambi Lokonga een onderschatte voetballer?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

13
13
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

33
33
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

99
99
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

130
130
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

242
242
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

310
310
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

476
476
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

256
256
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

163
163
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

270
270
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

414
414
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

64
64
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

131
131
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

205
205
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

68
68
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

125
125

Meer sportnieuws