Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

529 stemmen
Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

Na een zeer gesloten eerste helft en een betere tweede periode is Anderlecht er in geslaagd om een achterstand recht te zetten tegen landskampioen Club Brugge. Invaller Lang leek lange tijd de held te worden in deze topper maar dat was buiten het duo Nmecha-Lokonga gerekend. Paars-Wit staat plots met anderhalf been in Play-Off I.

Anderlecht leek eindelijk de goede vorm te pakken te hebben. Vorig weekend veegde Paars-Wit de vloer aan met Antwerp, het hoopte die prestatie te herhalen tegen leider Club Brugge. Blauw-Zwart deed het de laatste weken toch iets minder goed, vorig weekend won het met heel veel moeite bij KV Kortrijk. Badji mocht starten bij het team van Clement, Kompany deed het ongewijzigd.
Flauwe topper kan niet bekoren
Beid ploegen begonnen heel afwachtend aan de partij, na dik tien minuten spelen leek Vormer met een afgeweken schot er 0-1 van te maken, de VAR corrigeerde echter wegens (heel nipt) buitenspel van de Nederlander. Nadien bleven kansen uit in het Lotto Park. Anderlecht speelde prima in de organisatie en probeerde uit te breken waar mogelijk. Club slaagde er voorlopig niet in om de deur open te beuken. Verder dan een paar flauwe kopballen kwam de competitieleider niet. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0, al zal de afgekeurde goal van Vormer nog wel even over de tongen gaan.

In een zeer gesloten wedstrijd komen beide ploegen amper tot kansen.
Lang tovert maar slotakkoord is voor Anderlecht
Na de rust kwam Anderlecht meteen wel tot een kans, El Hadj mocht hoog oprukken en schoot ook nog prima, Mignolet haalde het schot vanonder de lat. Lang was na de pauze de wederom tegenvallende Badji komen vervangen. De Nederlander was na 8' spelen al meteen bepalend, na een ontzettend knappe individuele actie zorgde hij met een geplaatst schot voor de 0-1. Plots zag de hemel er niet meer zo rooskleurig uit voor Paars-Wit, dat moeite had om echt een vuist te maken. Iets voorbij het uur moest Wellenreuther opnieuw in actie komen bij een strak schot van De Ketelaere. Op twintig minuten van het einde ging ook een volley van Sobol voorlangs, zo was Club het enige team dat tot kansen kwam. En toch werd het op een dik kwartier van het einde 1-1. Invaller Amuzu ontsnapte op rechts en gaf een puntgave voorzet voor Nmecha, de Duitse spits tikte de 1-1 binnen. Plots nam de thuisploeg het initiatief en Lokonga maakte een paar minuten later al de 2-1 met een schot vanop twintig meter waarbij Mignolet zwaar blunderde. Anderlecht hield nadien stand en boekt zo een ontzettend belangrijke zege in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (53') Lang, 1-1 (72') Nmecha, 2-1 (76') Sambi Lokonga

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Was het een verdiende zege?

Meest recent

'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

20
20
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

5
5
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

39
39
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

73
73
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

52
52
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

91
91
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

58
58
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

486
486
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

133
133
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

70
70
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

312
312
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

57
57
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

94
94
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

153
153
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

197
197
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

125
125
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

455
455
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

400
400
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

147
147
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

185
185
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

130
130
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

598
598
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

241
241
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

59
59

Meer sportnieuws