Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

door
Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

Na een zeer gesloten eerste helft en een betere tweede periode is Anderlecht er in geslaagd om een achterstand recht te zetten tegen landskampioen Club Brugge. Invaller Lang leek lange tijd de held te worden in deze topper maar dat was buiten het duo Nmecha-Lokonga gerekend. Paars-Wit staat plots met anderhalf been in Play-Off I.

Anderlecht leek eindelijk de goede vorm te pakken te hebben. Vorig weekend veegde Paars-Wit de vloer aan met Antwerp, het hoopte die prestatie te herhalen tegen leider Club Brugge. Blauw-Zwart deed het de laatste weken toch iets minder goed, vorig weekend won het met heel veel moeite bij KV Kortrijk. Badji mocht starten bij het team van Clement, Kompany deed het ongewijzigd.
Flauwe topper kan niet bekoren
Beid ploegen begonnen heel afwachtend aan de partij, na dik tien minuten spelen leek Vormer met een afgeweken schot er 0-1 van te maken, de VAR corrigeerde echter wegens (heel nipt) buitenspel van de Nederlander. Nadien bleven kansen uit in het Lotto Park. Anderlecht speelde prima in de organisatie en probeerde uit te breken waar mogelijk. Club slaagde er voorlopig niet in om de deur open te beuken. Verder dan een paar flauwe kopballen kwam de competitieleider niet. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0, al zal de afgekeurde goal van Vormer nog wel even over de tongen gaan.

In een zeer gesloten wedstrijd komen beide ploegen amper tot kansen.
Lang tovert maar slotakkoord is voor Anderlecht
Na de rust kwam Anderlecht meteen wel tot een kans, El Hadj mocht hoog oprukken en schoot ook nog prima, Mignolet haalde het schot vanonder de lat. Lang was na de pauze de wederom tegenvallende Badji komen vervangen. De Nederlander was na 8' spelen al meteen bepalend, na een ontzettend knappe individuele actie zorgde hij met een geplaatst schot voor de 0-1. Plots zag de hemel er niet meer zo rooskleurig uit voor Paars-Wit, dat moeite had om echt een vuist te maken. Iets voorbij het uur moest Wellenreuther opnieuw in actie komen bij een strak schot van De Ketelaere. Op twintig minuten van het einde ging ook een volley van Sobol voorlangs, zo was Club het enige team dat tot kansen kwam. En toch werd het op een dik kwartier van het einde 1-1. Invaller Amuzu ontsnapte op rechts en gaf een puntgave voorzet voor Nmecha, de Duitse spits tikte de 1-1 binnen. Plots nam de thuisploeg het initiatief en Lokonga maakte een paar minuten later al de 2-1 met een schot vanop twintig meter waarbij Mignolet zwaar blunderde. Anderlecht hield nadien stand en boekt zo een ontzettend belangrijke zege in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (53') Lang, 1-1 (72') Nmecha, 2-1 (76') Sambi Lokonga

LEES OOK: Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Was het een verdiende zege?

Meest recent

DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

35
35
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

129
129
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

132
132
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

165
165
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

268
268
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

213
213
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

76
76
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

539
539
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

63
63
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

146
146
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

478
478
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

148
148
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

251
251
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

166
166
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

169
169
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

381
381
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

553
553
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

707
707
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

335
335
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

351
351
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

292
292
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1104
1104
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

495
495

Meer sportnieuws