Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

529
Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

Na een zeer gesloten eerste helft en een betere tweede periode is Anderlecht er in geslaagd om een achterstand recht te zetten tegen landskampioen Club Brugge. Invaller Lang leek lange tijd de held te worden in deze topper maar dat was buiten het duo Nmecha-Lokonga gerekend. Paars-Wit staat plots met anderhalf been in Play-Off I.

Anderlecht leek eindelijk de goede vorm te pakken te hebben. Vorig weekend veegde Paars-Wit de vloer aan met Antwerp, het hoopte die prestatie te herhalen tegen leider Club Brugge. Blauw-Zwart deed het de laatste weken toch iets minder goed, vorig weekend won het met heel veel moeite bij KV Kortrijk. Badji mocht starten bij het team van Clement, Kompany deed het ongewijzigd.
Flauwe topper kan niet bekoren
Beid ploegen begonnen heel afwachtend aan de partij, na dik tien minuten spelen leek Vormer met een afgeweken schot er 0-1 van te maken, de VAR corrigeerde echter wegens (heel nipt) buitenspel van de Nederlander. Nadien bleven kansen uit in het Lotto Park. Anderlecht speelde prima in de organisatie en probeerde uit te breken waar mogelijk. Club slaagde er voorlopig niet in om de deur open te beuken. Verder dan een paar flauwe kopballen kwam de competitieleider niet. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0, al zal de afgekeurde goal van Vormer nog wel even over de tongen gaan.

In een zeer gesloten wedstrijd komen beide ploegen amper tot kansen.
Lang tovert maar slotakkoord is voor Anderlecht
Na de rust kwam Anderlecht meteen wel tot een kans, El Hadj mocht hoog oprukken en schoot ook nog prima, Mignolet haalde het schot vanonder de lat. Lang was na de pauze de wederom tegenvallende Badji komen vervangen. De Nederlander was na 8' spelen al meteen bepalend, na een ontzettend knappe individuele actie zorgde hij met een geplaatst schot voor de 0-1. Plots zag de hemel er niet meer zo rooskleurig uit voor Paars-Wit, dat moeite had om echt een vuist te maken. Iets voorbij het uur moest Wellenreuther opnieuw in actie komen bij een strak schot van De Ketelaere. Op twintig minuten van het einde ging ook een volley van Sobol voorlangs, zo was Club het enige team dat tot kansen kwam. En toch werd het op een dik kwartier van het einde 1-1. Invaller Amuzu ontsnapte op rechts en gaf een puntgave voorzet voor Nmecha, de Duitse spits tikte de 1-1 binnen. Plots nam de thuisploeg het initiatief en Lokonga maakte een paar minuten later al de 2-1 met een schot vanop twintig meter waarbij Mignolet zwaar blunderde. Anderlecht hield nadien stand en boekt zo een ontzettend belangrijke zege in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (53') Lang, 1-1 (72') Nmecha, 2-1 (76') Sambi Lokonga

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Was het een verdiende zege?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

14
14
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

20
20
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

58
58
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

29
29
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

44
44
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

38
38
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

48
48
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

58
58
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

149
149
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

67
67
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

71
71
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

93
93
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

74
74
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

169
169
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

69
69
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

104
104
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

197
197
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

290
290
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

248
248
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

357
357
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws