Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

door
Fraaie comeback brengt Anderlecht op een zucht van Play-Off I

Na een zeer gesloten eerste helft en een betere tweede periode is Anderlecht er in geslaagd om een achterstand recht te zetten tegen landskampioen Club Brugge. Invaller Lang leek lange tijd de held te worden in deze topper maar dat was buiten het duo Nmecha-Lokonga gerekend. Paars-Wit staat plots met anderhalf been in Play-Off I.

Anderlecht leek eindelijk de goede vorm te pakken te hebben. Vorig weekend veegde Paars-Wit de vloer aan met Antwerp, het hoopte die prestatie te herhalen tegen leider Club Brugge. Blauw-Zwart deed het de laatste weken toch iets minder goed, vorig weekend won het met heel veel moeite bij KV Kortrijk. Badji mocht starten bij het team van Clement, Kompany deed het ongewijzigd.
Flauwe topper kan niet bekoren
Beid ploegen begonnen heel afwachtend aan de partij, na dik tien minuten spelen leek Vormer met een afgeweken schot er 0-1 van te maken, de VAR corrigeerde echter wegens (heel nipt) buitenspel van de Nederlander. Nadien bleven kansen uit in het Lotto Park. Anderlecht speelde prima in de organisatie en probeerde uit te breken waar mogelijk. Club slaagde er voorlopig niet in om de deur open te beuken. Verder dan een paar flauwe kopballen kwam de competitieleider niet. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0, al zal de afgekeurde goal van Vormer nog wel even over de tongen gaan.

In een zeer gesloten wedstrijd komen beide ploegen amper tot kansen.
Lang tovert maar slotakkoord is voor Anderlecht
Na de rust kwam Anderlecht meteen wel tot een kans, El Hadj mocht hoog oprukken en schoot ook nog prima, Mignolet haalde het schot vanonder de lat. Lang was na de pauze de wederom tegenvallende Badji komen vervangen. De Nederlander was na 8' spelen al meteen bepalend, na een ontzettend knappe individuele actie zorgde hij met een geplaatst schot voor de 0-1. Plots zag de hemel er niet meer zo rooskleurig uit voor Paars-Wit, dat moeite had om echt een vuist te maken. Iets voorbij het uur moest Wellenreuther opnieuw in actie komen bij een strak schot van De Ketelaere. Op twintig minuten van het einde ging ook een volley van Sobol voorlangs, zo was Club het enige team dat tot kansen kwam. En toch werd het op een dik kwartier van het einde 1-1. Invaller Amuzu ontsnapte op rechts en gaf een puntgave voorzet voor Nmecha, de Duitse spits tikte de 1-1 binnen. Plots nam de thuisploeg het initiatief en Lokonga maakte een paar minuten later al de 2-1 met een schot vanop twintig meter waarbij Mignolet zwaar blunderde. Anderlecht hield nadien stand en boekt zo een ontzettend belangrijke zege in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (53') Lang, 1-1 (72') Nmecha, 2-1 (76') Sambi Lokonga

LEES OOK: 'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Was het een verdiende zege?

Meest recent

Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

17
17
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

13
13
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

79
79
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

70
70
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

36
36
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

45
45
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

161
161
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

247
247
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

196
196
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

205
205
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

37
37
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

220
220
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

253
253
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

159
159
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

38
38
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

231
231
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

150
150
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

427
427
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

242
242
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

124
124
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

320
320
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

288
288

Meer sportnieuws