Verrassende wending: RSCA grote favoriet tegen Club

1665
Verrassende wending: RSCA grote favoriet tegen Club

In de aanstaande topaffiche tussen Anderlecht en Club Brugge is Paars-Wit de uitgesproken favoriet. Niet op basis van het volledige seizoen weliswaar, maar wel op basis van de laatste vier competitiewedstrijden. Anderlecht steekt tegenwoordig namelijk in een veel betere vorm dan Club. En dat vertaalt zich in verschillende factoren die straks misschien doorslaggevend kunnen worden in de Belgische klassieker.


INHAALBEWEGING INGEZET

In de voorbije jaren verloor de topmatch tussen RSC Anderlecht en Club Brugge veel van haar glans. Terwijl Sporting stelselmatig terugviel op het sportief en financieel gebied, zette Blauw-Zwart tegelijkertijd enorme stappen voorwaarts. De desbetreffende kloven tussen beide clubs was tegenwoordig nooit groter, waardoor de Belgische voetbalklassieker niet meer dezelfde magie bezit zoals voorheen. En toch wordt de match Anderlecht-Club Brugge ongelofelijk boeiend om volgen.

Club Brugge beleeft momenteel niet zijn beste periode van het seizoen, terwijl Anderlecht voor de zoveelste keer in de huidige jaargang een sportieve revival beleeft. Maar hoe de echte waardeverhoudingen op vandaag liggen, dat zal pas zondagavond blijken. Op papier beschikt Club over veel meer kwaliteit dan Anderlecht, maar Vincent Kompany lijkt onlangs de langverwachte succesformule gevonden te hebben. En dat is niets te laat. Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie maakt Anderlecht nog altijd aanspraak op de kwalificatie voor de Champions Play-Off.



Op de persconferentie voor de topper weigerde Vincent Kompany toe te geven dat Anderlecht in de laatste weken de onderlinge sportieve kloof iets verkleind heeft. Nochtans wervelde Sporting zoals vanouds in de voorbije matchen tegen Antwerp en Zulte Waregem. “Dat zal op het veld moeten blijken”, verklaarde Kompany daarover. “De groep maakt progressie, wat ook logisch is. Het zijn jonge spelers en mijn rol is om dat proces te versnellen. Deze matchen zijn belangrijk om stappen te zetten en als speler zou ik altijd tegen Club Brugge willen spelen.”

DEFINITIEVE REVIVAL?

De huidige sportieve remonte van Anderlecht is best opvallend. Tegen een tienkoppig Zulte Waregem was de prestatie indrukwekkend, en die krachttoer werd maandag herhaald tegen Antwerp. Dit seizoen slaagde de ploeg van Vincent Kompany er slechts zelden in om zo’n wedstrijd te bevestigen, en zeker al geen drie matchen op een rij. Dat maakt de komende topmatch tegen Club Brugge leerrijk en misschien wel bepalend voor het sportieve succes op de korte termijn. 

Vincent Kompany bouwt op een degelijke defensie, de op één na minst gepasseerde van de Jupiler Pro Legue nota bene, maar eindelijk vindt de coach ook op het offensief gebied de succesformule. Waar Anderlecht eerder dit seizoen zo moeilijk doelrijpe kansen wist te creëren, en die ook zelden kon afwerken, lijkt de motor nu ook vooraan aan te slaan. Door Yari Verschaeren en Anouar El Hadj in steun te laten spelen van Lukas Nmecha, verloopt het aanvallend spel opeens heel wat vlotter.



Zo scoorde Anderlecht in de voorbije 4 competitiematchen gemiddeld 3 keer per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde van Club Brugge in diezelfde periode slechts 1,75 is. De vele positiewissels en continue beweging zorgen ervoor dat het aanvallend spel veel onvoorspelbaarder is geworden. Opeens heeft Anderlecht geen problemen meer met de kansencreatie, doelgerichtheid, diepgang en doelpunten scoren. Dat komt ook dankzij het centrale duo op het middenveld Adrien Trebel-Albert Sambi Lokonga en het ontbolsteren van Majeed Ashimeru.

RSCA SCOORT MEER

Anderlecht steekt momenteel dus in een uitstekende vorm, waarbij het in de voorbije vier competitiematchen (tegen Antwerp, Zulte Waregem, KV Mechelen en Standard) maar liefst 12 doelpunten kon scoren en 4 tegentreffers incasseerde. Dat is een groot verschil met de voorbije vier wedstrijden van Club Brugge, dat in diezelfde periode 7 doelpunten maakte en ook 4 goals incasseerde. De Brugse tegenstanders van dienst waren KV Kortrijk, Antwerp, AA Gent en Charleroi. Zo scoorde Anderlecht dus bijna dubbel zoveel doelpunten als Club Brugge, terwijl beide clubs elk zelf 4 goals slikten.



Hoewel dit slechts een momentopname is, en een topmatch ook altijd een dubbeltje op z’n kant is, kan deze huidige vorm toch een bepalende factor worden in de match tussen Anderlecht en Club Brugge. Bovendien zullen de krachtverhoudingen tussen beide clubs niet zo ver meer uiteen liggen zoals de laatste onderlinge wedstrijd, toen Club Brugge met de vingers in de neus Anderlecht versloeg met een afgetekende 3-0. Anderzijds bewees Club Brugge dit seizoen bijna onaantastbaar te zijn, indien de juiste intensiteit en beleving aanwezig waren. 

FAVORIET MET NUANCE

Met Anderlecht en Club Brugge staan de twee ploegen met de minste tegentreffers in de Jupiler Pro League tegenover elkaar, maar dat betekent niet dat er gegarandeerd weinig doelpunten zullen vallen. We haalden eerder al aan dat Anderlecht enorm goed bij schot is in de voorbije vier competitiematchen, terwijl Club Brugge dit seizoen het meest aantal gescoorde doelpunten telt in de Belgische competitie. Bovendien creëerde Anderlecht in de laatste vier matchen heel wat doelrijpe kansen, een positieve evolutie die Vincent Kompany zondag uiteraard hoopt door te trekken tegen de autoritaire competitieleider.

Daarnaast is Anderlecht opeens heel wat efficiënter geworden voor het doel. Sporting scoorde in de laatste 4 competitiewedstrijden gemiddeld 3 doelpunten per match. Dat gemiddelde komt bijna perfect overeen met het gemiddelde expected goals in die periode. Het model van de expected goals meet het aantal doelpunten dat van een ploeg verwacht wordt op basis van de kwaliteit van de kansen. Bij Club Brugge is het verschil tussen de effectief gescoorde doelpunten en de expected goals in diezelfde periode heel wat groter, met respectievelijk 1,75 en 1,34 per match. Dat betekent dat Club bovenmatig efficiënt presteerde voor doel, maar weinig doelrijpe kansen creëerde.



Club Brugge creëerde in de laatste vier competitiematchen dus 1,34 doelrijpe kans per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde bij Anderlecht op 2,99 ligt. Sporting creëerde dus dubbel zoveel kwalitatieve kansen per match dan Club Brugge in de betreffende periode. De ploeg van Philippe Clement is dus maar beter gewaarschuwd. Vincent Kompany hoopt dan weer dat zijn jongens niet hervallen in wisselvalligheid én dat Club niet bovenmatig efficiënt zal presteren in de box. Maar als deze trend bij Anderlecht en Club straks aanhoudt, dan is de kans dus heel reëel dat de thuisploeg toch enigszins mag hopen op de overwinning.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Wie wint deze topper?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

0
0
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

7
7
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

45
45
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

9
9
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

121
121
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

59
59
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

148
148
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

57
57
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

46
46
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

196
196
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

90
90
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

240
240
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

77
77
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

227
227
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

210
210
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

34
34
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

275
275
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

161
161
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

242
242

Meer sportnieuws