Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999: "Nu fundament voor titel leggen"

door
Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999:

Het lijkt erop dat RSC Anderlecht in dezelfde crisis zit als eind jaren '90. Toen haalde het wel altijd Europees voetbal, maar twee keer zeer nipt en toen waren clubs als Harelbeke en Lommel SK de concurrenten. De top is nu breder, maar RSCA lijkt net op tijd progressie te maken. Net zoals in 1999? VoetbalNieuws blikte terug met Yannis Anastasiou.

Anderlecht zag in 1995 door het Bosman-arrest tal van topspelers de club gratis verlaten. RSCA kende nadien zwarte jaren en deed jarenlang amper mee voor de landstitel. In het seizoen 1998/1999 kende Paars-Wit een dramatische start en onder Arie Haan stond het zelfs even laatste. Frank Vercauteren en Jean Dockx namen over en loodsten Anderlecht nog naar de derde plaats. Vooral de laatste weken van het seizoen waren indrukwekkend.


Zetterberg, Scifo, Radzinski...

Er werd met 0-6 gewonnen bij Standard, met 2-5 bij de latere landskampioen KRC Genk, met 4-0 tegen AA Gent en uiteindelijk met 3-1 tegen KV Kortrijk. Anderlecht pakte zo nog een Europees ticket. Yannis Anastasiou was toen spits bij Anderlecht. "Als ik terugkijk op die weken, dan zie je toch wel heel goede resultaten. Het was echter een ander tijdperk, want in die periode had Anderlecht een groep met veel persoonlijkheid en kwaliteit. Spelers als Enzo Scifo, Pär Zetterberg, Tomasz Radzinski, Lorenzo Staelens, Filip De Wilde, Glen De Boeck, Bart Goor en Bertrand Crasson speelden toen in dat team. Een geweldige periode", aldus Anastastiou. De Griekse aanvaller scoorde in die vier wedstrijden twee doelpunten.


Begin van de weg naar boven?

Anderlecht kent momenteel dezelfde periode en lijkt stilaan weer op weg naar betere jaren. Vincent Kompany heeft zeer veel goede jonge talenten, die wel die ervaren klassespelers zoals in 1999 missen. Ze moesten ook 12 op 12 halen om zekerheid te verschaffen over PO I, en met een 6 op 6 zijn ze goed bezig. Net als in 1999 scoort Anderlecht plots zeer vlot met 8 goals in 2 matchen.

"Anderlecht heeft in vergelijking met die periode in 1999 meer talentvolle jonge spelers, die zeer veel potentieel hebben. Ik merk dat er meer geloof is in de ploeg. Of ze ook tegen Club kunnen winnen? Het verschil in punten met Club Brugge is zeer groot, maar ik denk dat Anderlecht dit seizoen als fundament kan gebruiken om volgend seizoen weer voor de prijzen mee te doen. Het is te lang geleden dat Anderlecht nog voor de titel meespeelde", aldus de sympathieke ex-spits. Na de stunt in 1999 pakte RSCA een jaar later de titel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

Gaat RSCA de stunt uit 1999 herhalen?

Meest recent

Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

9
9
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

10
10
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

136
136
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

85
85
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

70
70
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

27
27
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

59
59
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

77
77
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

266
266
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

180
180
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

263
263
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

72
72
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

245
245
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

577
577
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

385
385
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

474
474
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

441
441
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

74
74
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

237
237

Meer sportnieuws