Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999: "Nu fundament voor titel leggen"

476 stemmen
Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999:

Het lijkt erop dat RSC Anderlecht in dezelfde crisis zit als eind jaren '90. Toen haalde het wel altijd Europees voetbal, maar twee keer zeer nipt en toen waren clubs als Harelbeke en Lommel SK de concurrenten. De top is nu breder, maar RSCA lijkt net op tijd progressie te maken. Net zoals in 1999? VoetbalNieuws blikte terug met Yannis Anastasiou.

Anderlecht zag in 1995 door het Bosman-arrest tal van topspelers de club gratis verlaten. RSCA kende nadien zwarte jaren en deed jarenlang amper mee voor de landstitel. In het seizoen 1998/1999 kende Paars-Wit een dramatische start en onder Arie Haan stond het zelfs even laatste. Frank Vercauteren en Jean Dockx namen over en loodsten Anderlecht nog naar de derde plaats. Vooral de laatste weken van het seizoen waren indrukwekkend.


Zetterberg, Scifo, Radzinski...

Er werd met 0-6 gewonnen bij Standard, met 2-5 bij de latere landskampioen KRC Genk, met 4-0 tegen AA Gent en uiteindelijk met 3-1 tegen KV Kortrijk. Anderlecht pakte zo nog een Europees ticket. Yannis Anastasiou was toen spits bij Anderlecht. "Als ik terugkijk op die weken, dan zie je toch wel heel goede resultaten. Het was echter een ander tijdperk, want in die periode had Anderlecht een groep met veel persoonlijkheid en kwaliteit. Spelers als Enzo Scifo, Pär Zetterberg, Tomasz Radzinski, Lorenzo Staelens, Filip De Wilde, Glen De Boeck, Bart Goor en Bertrand Crasson speelden toen in dat team. Een geweldige periode", aldus Anastastiou. De Griekse aanvaller scoorde in die vier wedstrijden twee doelpunten.


Begin van de weg naar boven?

Anderlecht kent momenteel dezelfde periode en lijkt stilaan weer op weg naar betere jaren. Vincent Kompany heeft zeer veel goede jonge talenten, die wel die ervaren klassespelers zoals in 1999 missen. Ze moesten ook 12 op 12 halen om zekerheid te verschaffen over PO I, en met een 6 op 6 zijn ze goed bezig. Net als in 1999 scoort Anderlecht plots zeer vlot met 8 goals in 2 matchen.

"Anderlecht heeft in vergelijking met die periode in 1999 meer talentvolle jonge spelers, die zeer veel potentieel hebben. Ik merk dat er meer geloof is in de ploeg. Of ze ook tegen Club kunnen winnen? Het verschil in punten met Club Brugge is zeer groot, maar ik denk dat Anderlecht dit seizoen als fundament kan gebruiken om volgend seizoen weer voor de prijzen mee te doen. Het is te lang geleden dat Anderlecht nog voor de titel meespeelde", aldus de sympathieke ex-spits. Na de stunt in 1999 pakte RSCA een jaar later de titel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Gaat RSCA de stunt uit 1999 herhalen?

Meest recent

Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

0
0
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

14
14
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

29
29
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

23
23
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

21
21
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

13
13
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

239
239
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

19
19
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

125
125
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

62
62
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

48
48
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

278
278
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

382
382
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

428
428
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

54
54
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

72
72
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

113
113
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

92
92
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

384
384
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

280
280
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

508
508
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

227
227
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

593
593
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

75
75

Meer sportnieuws