Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999: "Nu fundament voor titel leggen"

door
Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999:

Het lijkt erop dat RSC Anderlecht in dezelfde crisis zit als eind jaren '90. Toen haalde het wel altijd Europees voetbal, maar twee keer zeer nipt en toen waren clubs als Harelbeke en Lommel SK de concurrenten. De top is nu breder, maar RSCA lijkt net op tijd progressie te maken. Net zoals in 1999? VoetbalNieuws blikte terug met Yannis Anastasiou.

Anderlecht zag in 1995 door het Bosman-arrest tal van topspelers de club gratis verlaten. RSCA kende nadien zwarte jaren en deed jarenlang amper mee voor de landstitel. In het seizoen 1998/1999 kende Paars-Wit een dramatische start en onder Arie Haan stond het zelfs even laatste. Frank Vercauteren en Jean Dockx namen over en loodsten Anderlecht nog naar de derde plaats. Vooral de laatste weken van het seizoen waren indrukwekkend.


Zetterberg, Scifo, Radzinski...

Er werd met 0-6 gewonnen bij Standard, met 2-5 bij de latere landskampioen KRC Genk, met 4-0 tegen AA Gent en uiteindelijk met 3-1 tegen KV Kortrijk. Anderlecht pakte zo nog een Europees ticket. Yannis Anastasiou was toen spits bij Anderlecht. "Als ik terugkijk op die weken, dan zie je toch wel heel goede resultaten. Het was echter een ander tijdperk, want in die periode had Anderlecht een groep met veel persoonlijkheid en kwaliteit. Spelers als Enzo Scifo, Pär Zetterberg, Tomasz Radzinski, Lorenzo Staelens, Filip De Wilde, Glen De Boeck, Bart Goor en Bertrand Crasson speelden toen in dat team. Een geweldige periode", aldus Anastastiou. De Griekse aanvaller scoorde in die vier wedstrijden twee doelpunten.


Begin van de weg naar boven?

Anderlecht kent momenteel dezelfde periode en lijkt stilaan weer op weg naar betere jaren. Vincent Kompany heeft zeer veel goede jonge talenten, die wel die ervaren klassespelers zoals in 1999 missen. Ze moesten ook 12 op 12 halen om zekerheid te verschaffen over PO I, en met een 6 op 6 zijn ze goed bezig. Net als in 1999 scoort Anderlecht plots zeer vlot met 8 goals in 2 matchen.

"Anderlecht heeft in vergelijking met die periode in 1999 meer talentvolle jonge spelers, die zeer veel potentieel hebben. Ik merk dat er meer geloof is in de ploeg. Of ze ook tegen Club kunnen winnen? Het verschil in punten met Club Brugge is zeer groot, maar ik denk dat Anderlecht dit seizoen als fundament kan gebruiken om volgend seizoen weer voor de prijzen mee te doen. Het is te lang geleden dat Anderlecht nog voor de titel meespeelde", aldus de sympathieke ex-spits. Na de stunt in 1999 pakte RSCA een jaar later de titel.

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Gaat RSCA de stunt uit 1999 herhalen?

Meest recent

'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

0
0
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

79
79
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

256
256
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

25
25
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

145
145
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

154
154
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

217
217
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

223
223
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

115
115
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

426
426
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

573
573
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

409
409
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

206
206
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

197
197
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

108
108
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

621
621
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

356
356
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

369
369
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

422
422
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

235
235
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

390
390
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

834
834
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

294
294
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

241
241

Meer sportnieuws