Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999: "Nu fundament voor titel leggen"

476
Anderlecht gaat voor stunt zoals in 1999:

Het lijkt erop dat RSC Anderlecht in dezelfde crisis zit als eind jaren '90. Toen haalde het wel altijd Europees voetbal, maar twee keer zeer nipt en toen waren clubs als Harelbeke en Lommel SK de concurrenten. De top is nu breder, maar RSCA lijkt net op tijd progressie te maken. Net zoals in 1999? VoetbalNieuws blikte terug met Yannis Anastasiou.

Anderlecht zag in 1995 door het Bosman-arrest tal van topspelers de club gratis verlaten. RSCA kende nadien zwarte jaren en deed jarenlang amper mee voor de landstitel. In het seizoen 1998/1999 kende Paars-Wit een dramatische start en onder Arie Haan stond het zelfs even laatste. Frank Vercauteren en Jean Dockx namen over en loodsten Anderlecht nog naar de derde plaats. Vooral de laatste weken van het seizoen waren indrukwekkend.


Zetterberg, Scifo, Radzinski...

Er werd met 0-6 gewonnen bij Standard, met 2-5 bij de latere landskampioen KRC Genk, met 4-0 tegen AA Gent en uiteindelijk met 3-1 tegen KV Kortrijk. Anderlecht pakte zo nog een Europees ticket. Yannis Anastasiou was toen spits bij Anderlecht. "Als ik terugkijk op die weken, dan zie je toch wel heel goede resultaten. Het was echter een ander tijdperk, want in die periode had Anderlecht een groep met veel persoonlijkheid en kwaliteit. Spelers als Enzo Scifo, Pär Zetterberg, Tomasz Radzinski, Lorenzo Staelens, Filip De Wilde, Glen De Boeck, Bart Goor en Bertrand Crasson speelden toen in dat team. Een geweldige periode", aldus Anastastiou. De Griekse aanvaller scoorde in die vier wedstrijden twee doelpunten.


Begin van de weg naar boven?

Anderlecht kent momenteel dezelfde periode en lijkt stilaan weer op weg naar betere jaren. Vincent Kompany heeft zeer veel goede jonge talenten, die wel die ervaren klassespelers zoals in 1999 missen. Ze moesten ook 12 op 12 halen om zekerheid te verschaffen over PO I, en met een 6 op 6 zijn ze goed bezig. Net als in 1999 scoort Anderlecht plots zeer vlot met 8 goals in 2 matchen.

"Anderlecht heeft in vergelijking met die periode in 1999 meer talentvolle jonge spelers, die zeer veel potentieel hebben. Ik merk dat er meer geloof is in de ploeg. Of ze ook tegen Club kunnen winnen? Het verschil in punten met Club Brugge is zeer groot, maar ik denk dat Anderlecht dit seizoen als fundament kan gebruiken om volgend seizoen weer voor de prijzen mee te doen. Het is te lang geleden dat Anderlecht nog voor de titel meespeelde", aldus de sympathieke ex-spits. Na de stunt in 1999 pakte RSCA een jaar later de titel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Gaat RSCA de stunt uit 1999 herhalen?

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

90
90
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

86
86
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

101
101
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

180
180
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

206
206
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

102
102
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

72
72
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

200
200
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

52
52
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

135
135
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

536
536
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

342
342
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

310
310
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

417
417
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

163
163
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

273
273
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

799
799
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

294
294
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

216
216
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

39
39
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

246
246
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

68
68
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws